High End Audio

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 21:21

Tamási Jocó írta:
big-dewil írta:Az asztali CD játszoban nincs puffer tárolo,
Ezen nagyon meglepődnék...
Az ujabbakban már van. A 3 évnél idösebbekben tudomásom szerint, nincs. Persze tévedhetek.

Juut eszembe, hol van az leirva, h nem irhatok dupla w-vel és x-el, ha ugy akarok? SMS stilröl hallottál már?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.05. 21:23

big-dewil írta:
Tamási Jocó írta:
ge3lan írta:Gyorsan teszteltem egy kicsit.
Exact Audio Copy-val kiolvasva (secure mód, stb) ugyanaz a CRC jött ki filces meg a nem filces esetben is.
Persze az EAC-os olvasás pc-ben nem ugyanaz mint az asztali cd lejátszóban.
Bizony nem ugyanaz! A leggyengébb CD olvasó is 10-20x sebességgel olvassa a lemezt, míg az asztali lejátszáskor 1x sebességgel. Még kisebb az esélye, hogy tévedjen...
Sajnos ujra nincs igazad. :mrgreen: A számitogép hol innen, hol onnan olvas be jo nagy sebességgel. A kiolvasott anyagot puffertároloba teszi és onnan játsza. Az asztali CD játszoban nincs puffer tárolo, ezért nagyon szarul szol, amit jitter formályában hallunk is. Ezért van az, h az egyik CD játszo jobban szol a másiknál, mig pc alapokon mind egyforma!
Az asztali CD játszokat mégis azért szeretik jobban hallgatni, mert a DAC digitál-analog átalakito jobb anyagokbol, jobban van megcsinálva, mint a pc-nél. Az analog fokozat a jo.
A megoldás: az erősítő DAC-ját használni (ha az jobb minőségű). De mindenképpen kevesebb zaj kerül bele ott, mint a pc belsejéből.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.02.05. 21:24

big-dewil írta: Juut eszembe, hol van az leirva, h nem irhatok dupla w-vel és x-el, ha ugy akarok? SMS stilröl hallottál már?
Megírtam üzenetben miért. De ha gondolod konkrétan felveszem a szabályzatba. Másodsorban azért, mert több ember jelezte, hogy zavarja.

Maradjunk kérlek a magyar helyesírás szabályai szerinti kommunikációnál... :)
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 21:26

Tamási Jocó írta:
big-dewil írta: Juut eszembe, hol van az leirva, h nem irhatok dupla w-vel és x-el, ha ugy akarok? SMS stilröl hallottál már?
Megírtam üzenetben miért. De ha gondolod konkrétan felveszem a szabályzatba. Másodsorban azért, mert több ember jelezte, hogy zavarja.

Maradjunk kérlek a magyar helyesírás szabályai szerinti kommunikációnál... :)
Mindig mindent a tömegigény szerint csinálsz? :mrgreen:
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 21:28

ge3lan írta:
A megoldás: az erősítő DAC-ját használni (ha az jobb minőségű). De mindenképpen kevesebb zaj kerül bele ott, mint a pc belsejéből.
Ha javasolhatok, akkor egy teljesen különállo DAC-ot probálj ki egyszer.
Az összeépitett dolgok sohasem szolnak jol. A sok elektronika zavarja és szorja egymást mindenféle nem oda illö elektroszmoggal.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.05. 21:29

big-dewil írta:
vaskalapos írta: Azert kertem volna ket dalt felveve, hogy osszehasonlithassam.

Tudod, ha biztosan nem lehet merni, akkor meggyozodesem, hogy atveresrol van szo.

Megegyezunk abban, hogy a CD ele beszinezesenek hatasa (ha van neki) rogton a kiolvasott jelben jelen kell legyen? Vagy nem?

Megegyezunk abban, hogy az Elrod dpower kabelnek, stb hatasa (ha van neki) rogton az erostobol kijovo jelben jelen kell legyen? Vagy nem?

Nehez kerdesek? Nem tudod eldonteni, vagy nem karasz valaszolni?
Nem. Nem fogok válaszolni. Mégpedig azért nem, mert én nem hallok a te füleddel. Ezt neked kell eldönteni és nem nekem.
Biztos, h van hatása az Elrodnak, hiszen ki venne 20.000.- dollárért másfél méter drotot, ha ugyanazt megkapja 2 dollárért is? Vagy nem? :mrgreen:
Ha így állsz hozzá ne csodálkozz, ha a kiválasztott auralátók közé fognak sorolni téged.
Mi a célod?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.05. 21:30

big-dewil írta:
ge3lan írta:
A megoldás: az erősítő DAC-ját használni (ha az jobb minőségű). De mindenképpen kevesebb zaj kerül bele ott, mint a pc belsejéből.
Ha javasolhatok, akkor egy teljesen különállo DAC-ot probálj ki egyszer.
Az összeépitett dolgok sohasem szolnak jol. A sok elektronika zavarja és szorja egymást mindenféle nem oda illö elektroszmoggal.
Áh, az én zenei ízlésem nem kívánja meg az ilyen úri huncutságok alkalmazását :D
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.05. 21:34

big-dewil írta:
vaskalapos írta: Azert kertem volna ket dalt felveve, hogy osszehasonlithassam.

Tudod, ha biztosan nem lehet merni, akkor meggyozodesem, hogy atveresrol van szo.

Megegyezunk abban, hogy a CD ele beszinezesenek hatasa (ha van neki) rogton a kiolvasott jelben jelen kell legyen? Vagy nem?

Megegyezunk abban, hogy az Elrod dpower kabelnek, stb hatasa (ha van neki) rogton az erostobol kijovo jelben jelen kell legyen? Vagy nem?

Nehez kerdesek? Nem tudod eldonteni, vagy nem akarasz valaszolni?
Nem. Nem fogok válaszolni. Mégpedig azért nem, mert én nem hallok a te füleddel. Ezt neked kell eldönteni és nem nekem.
Biztos, h van hatása az Elrodnak, hiszen ki venne 20.000.- dollárért másfél méter drotot, ha ugyanazt megkapja 2 dollárért is? Vagy nem? :mrgreen:

Ha valamit dragan adnak, es van aki megveszi, akkor az biztosan jo.

Tehat a mi egyeni fulunktol fugg, attol, hogy ki hallgatja, hogy az elektromos jel mas vagy azonos amit a festett es festetlen CD-rol olvasunk? A fulunktol fugg, hogy az elektromos aram ami a draga kabelen megy a berezdezeshez, az mas-e mint ami a hetkoznapi kabelen halad.
Nem merheto, csak hallhato, ha jo a fuled.

Kezd az a meggyozodesem kialakulni, hogy ezek a csoda megoldasok abban a tarsadalmi retegben terjednek, amelynek fogalma sincs az alapveto fizikai es technologiai osszefuggesekrol. Ok a vevok ra.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 21:50

big-dewil írta:Már bocsánat, de ez nem egy zenei forum. Sceptikus.
Én mondtam valamit, ha kételkedsz benne, szived joga. De nem az enyém a bizonyitás joga, hanem a tiéd az, h bebizonyitsd, h nem igaz az állitásom.!
Jól mondod. Ez egy szkeptikus fórum. Neked kell alátámasztani bizonyítékokkal, az állításodat. :ugeek:
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 21:51

vaskalapos írta:



Tehat a mi egyeni fulunktol fugg, attol, hogy ki hallgatja, hogy az elektromos jel mas vagy azonos amit a festett es festetlen CD-rol olvasunk? A fulunktol fugg, hogy az elektromos aram ami a draga kabelen megy a berezdezeshez, az mas-e mint ami a hetkoznapi kabelen halad.
Nem merheto, csak hallhato, ha jo a fuled.

Kezd az a meggyozodesem kialakulni, hogy ezek a csoda megoldasok abban a tarsadalmi retegben terjednek, amelynek fogalma sincs az alapveto fizikai es technologiai osszefuggesekrol. Ok a vevok ra.
Mint mondtam, tök mindegy nekem, h te mit és hogyan hallgatsz.
Volt idö, mikor a Föld laposságárol mindenki meg volt gyözödve, aki mást mondott azt megégették. -Vagy nem? :mrgreen:
Képzeld azt el, hogy pontosan tudom én is a fizikai magyarázatokat, söt még a müködésükkel is tisztában vagyok némileg, de továbbra is állitom azt amit mondtam.
Továbbmenve, ha te nem vagy hajlando még csak egy iciri-piciri probára sem, ami nem kerül semmibe sem, akkor azt kell mondjam, h elkönyveltelek egy struccpolitikusnak.
Bocsi. :P
Ha valamit dragan adnak, es van aki megveszi, akkor az biztosan jo.


Ja, hiszen többmiliárd légy is szereti a szart. Akkor az csak jo lehet! :mrgreen:
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 21:54

Dorka11 írta:
big-dewil írta:Már bocsánat, de ez nem egy zenei forum. Sceptikus.
Én mondtam valamit, ha kételkedsz benne, szived joga. De nem az enyém a bizonyitás joga, hanem a tiéd az, h bebizonyitsd, h nem igaz az állitásom.!
Jól mondod. Ez egy szkeptikus fórum. Neked kell alátámasztani bizonyítékokkal, az állításodat. :ugeek:
Jo. Adok neked 64 Ft-ot, vegyél rajta két db TDK üres CD korongot. Másolj rájuk zenét, egyiket kend be filccel. Ha hallsz különbséget, akkor igazam van, ha nem, akkor sem került semmibe a proba.
De a te füleddel én nem tudok bizonyitani.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.05. 21:56

big-dewil írta:
vaskalapos írta:



Tehat a mi egyeni fulunktol fugg, attol, hogy ki hallgatja, hogy az elektromos jel mas vagy azonos amit a festett es festetlen CD-rol olvasunk? A fulunktol fugg, hogy az elektromos aram ami a draga kabelen megy a berezdezeshez, az mas-e mint ami a hetkoznapi kabelen halad.
Nem merheto, csak hallhato, ha jo a fuled.

Kezd az a meggyozodesem kialakulni, hogy ezek a csoda megoldasok abban a tarsadalmi retegben terjednek, amelynek fogalma sincs az alapveto fizikai es technologiai osszefuggesekrol. Ok a vevok ra.
Mint mondtam, tök mindegy nekem, h te mit és hogyan hallgatsz.
Volt idö, mikor a Föld laposságárol mindenki meg volt gyözödve, aki mást mondott azt megégették. -Vagy nem? :mrgreen:
Képzeld azt el, hogy pontosan tudom én is a fizikai magyarázatokat, söt még a müködésükkel is tisztában vagyok némileg, de továbbra is állitom azt amit mondtam.
Továbbmenve, ha te nem vagy hajlando még csak egy iciri-piciri probára sem, ami nem kerül semmibe sem, akkor azt kell mondjam, h elkönyveltelek egy struccpolitikusnak.
Bocsi. :P
Ha valamit dragan adnak, es van aki megveszi, akkor az biztosan jo.


Ja, hiszen többmiliárd légy is szereti a szart. Akkor az csak jo lehet! :mrgreen:

En szeretnem a probat, en kerem , hgy valaki akinek van ket egyforma CD-je, akinek van CD-re teheto korongja, csoda-tapkabele stb, irjon es tegyen hozzaferhetove ket audio file-t, ami alapjan elobbre vihetnenk a kerdest.
Ki az aki nem hajlando a probara?

A fizikai magyarazataida is kivancsi lennek.

A legyek kapcsan egyetertunk:
Biztos, h van hatása az Elrodnak, hiszen ki venne 20.000.- dollárért másfél méter drotot, ha ugyanazt megkapja 2 dollárért is? Vagy nem?
Ja, hiszen többmiliárd légy is szereti...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.05. 21:58

@ "big-dewil" Jol ertelek, hogy szerinted az elektromos jelben nincs kimutathato hatasa a tapkabelnek, a CD-festesnek, a a CD-re tett korongnak?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 22:15

big-dewil írta:Jo. Adok neked 64 Ft-ot, vegyél rajta két db TDK üres CD korongot. Másolj rájuk zenét, egyiket kend be filccel. Ha hallsz különbséget, akkor igazam van, ha nem, akkor sem került semmibe a proba.
De a te füleddel én nem tudok bizonyitani.
64 000 ft. adjál mert csak drága lemezen működik a dolog. :lol:
Igen egyszerű cáfolni téged a filcel megfestett lemezekkel kapcsolatban.
A CD lemez gyártók valószínűleg nem értenek hozzá. Egyetértünk?
Digitális jelet olvasok le. Egyetértünk?
Átalakítom analóggá.Egyetértünk?
Erősítőn keresztül lejátszom.
Most a folyamatot megismétlem bekent lemezzel. Úgy érzékelem, hogy "szebben" szól.
A kérdés: Hol történt a változás, és mit okozott? :?: :o
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.05. 22:27

Dorka11 írta:
big-dewil írta:Jo. Adok neked 64 Ft-ot, vegyél rajta két db TDK üres CD korongot. Másolj rájuk zenét, egyiket kend be filccel. Ha hallsz különbséget, akkor igazam van, ha nem, akkor sem került semmibe a proba.
De a te füleddel én nem tudok bizonyitani.
64 000 ft. adjál mert csak drága lemezen működik a dolog. :lol:
Igen egyszerű cáfolni téged a filcel megfestett lemezekkel kapcsolatban.
A CD lemez gyártók valószínűleg nem értenek hozzá. Egyetértünk?
Digitális jelet olvasok le. Egyetértünk?
Átalakítom analóggá.Egyetértünk?
Erősítőn keresztül lejátszom.
Most a folyamatot megismétlem bekent lemezzel. Úgy érzékelem, hogy "szebben" szól.
A kérdés: Hol történt a változás, és mit okozott? :?: :o

A nullak kerekebbek, az egyesek szogletesebbek lesznek, de ezt nem mutatja a szamitogeped, mert az csak a beepitett fontokat hasznalva tudja megjeleniteni.
De a kerekebb nullak lagyabban szolnak, a szogletesebb egyesek meg elenkebben, frissebben, ezt lehet hallani, de merni nem lehet.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 22:38

vaskalapos írta:@ "big-dewil" Jol ertelek, hogy szerinted az elektromos jelben nincs kimutathato hatasa a tapkabelnek, a CD-festesnek, a a CD-re tett korongnak?
Igen, jol értesz! :mrgreen:
De mégis hallhato.
Van mégegy érdekes dolog.
Az ember füle maximum 2, azaz kettö percet tud emlékezni.
Az az utáni idöt már az agy tárolja.
Tehát ha beteszünk egy jobb drotot, és jobbnak halljuk a rendszert, ez csak két percig számit, utána már az agy ugyis rááll az uj hangzásra.
Ezért én nem fizetek ki egy vasat sem. De ez nem jelenti azt, h nincs.
Hm? :mrgreen:
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 22:40

Dorka11 írta:
64 000 ft. adjál mert csak drága lemezen működik a dolog. :lol:
Igen egyszerű cáfolni téged a filcel megfestett lemezekkel kapcsolatban.
A CD lemez gyártók valószínűleg nem értenek hozzá. Egyetértünk?
Digitális jelet olvasok le. Egyetértünk?
Átalakítom analóggá.Egyetértünk?
Erősítőn keresztül lejátszom.
Most a folyamatot megismétlem bekent lemezzel. Úgy érzékelem, hogy "szebben" szól.
A kérdés: Hol történt a változás, és mit okozott? :?: :o
64.- forint az pontosan hatvannégy és nem az ezerxerese! :mrgreen:
A továbbiakra: Hallgasd meg.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 22:44

vaskalapos írta:

A nullak kerekebbek, az egyesek szogletesebbek lesznek, de ezt nem mutatja a szamitogeped, mert az csak a beepitett fontokat hasznalva tudja megjeleniteni.
De a kerekebb nullak lagyabban szolnak, a szogletesebb egyesek meg elenkebben, frissebben, ezt lehet hallani, de merni nem lehet.
Ne fokozd a struccot. Magad járatod le csak.
Azért mert nem tudsz valamit megmagyarázni, azért az még létezhet, ezt ne felejtsd. Vagy az egyetemen nem tanultad meg, h a tudás ujabbnál ujabb kérdéseket vet fel?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.05. 22:47

big-dewil írta:
vaskalapos írta:

A nullak kerekebbek, az egyesek szogletesebbek lesznek, de ezt nem mutatja a szamitogeped, mert az csak a beepitett fontokat hasznalva tudja megjeleniteni.
De a kerekebb nullak lagyabban szolnak, a szogletesebb egyesek meg elenkebben, frissebben, ezt lehet hallani, de merni nem lehet.
Ne fokozd a struccot. Magad járatod le csak.
Azért mert nem tudsz valamit megmagyarázni, azért az még létezhet, ezt ne felejtsd. Vagy az egyetemen nem tanultad meg, h a tudás ujabbnál ujabb kérdéseket vet fel?

Ha nem akarod, ne hidd el, bizonyitani nem tudom. Tagdtam es a letezeset valaminek? Nem. Eppenseggel megmagyaraztam azt. Szerintem epp olyan jo magyarazat, mint barmi egyeb, amit eddig leirt barki is ezen a forumon.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.05. 22:48

big-dewil írta:
vaskalapos írta:@ "big-dewil" Jol ertelek, hogy szerinted az elektromos jelben nincs kimutathato hatasa a tapkabelnek, a CD-festesnek, a a CD-re tett korongnak?
Igen, jol értesz! :mrgreen:
De mégis hallhato.
Van mégegy érdekes dolog.
Az ember füle maximum 2, azaz kettö percet tud emlékezni.
Az az utáni idöt már az agy tárolja.
Tehát ha beteszünk egy jobb drotot, és jobbnak halljuk a rendszert, ez csak két percig számit, utána már az agy ugyis rááll az uj hangzásra.
Ezért én nem fizetek ki egy vasat sem. De ez nem jelenti azt, h nincs.
Hm? :mrgreen:
Ha igazat mondasz, akkor a zsebedben tudhatsz egy fizikai és egy orvosi Nobel-díjat :mrgreen:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 22:49

big-dewil írta:
Dorka11 írta:
64 000 ft. adjál mert csak drága lemezen működik a dolog. :lol:
Igen egyszerű cáfolni téged a filcel megfestett lemezekkel kapcsolatban.
A CD lemez gyártók valószínűleg nem értenek hozzá. Egyetértünk?
Digitális jelet olvasok le. Egyetértünk?
Átalakítom analóggá.Egyetértünk?
Erősítőn keresztül lejátszom.
Most a folyamatot megismétlem bekent lemezzel. Úgy érzékelem, hogy "szebben" szól.
A kérdés: Hol történt a változás, és mit okozott? :?: :o
64.- forint az pontosan hatvannégy és nem az ezerxerese! :mrgreen:
A továbbiakra: Hallgasd meg.
De én lényegesen szebbnek tartom a 64 000 Ft. :lol:
Fókuszálj a kérdésemre! 8-)
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 22:59

Dorka11 írta: A CD lemez gyártók valószínűleg nem értenek hozzá. Egyetértünk?
A gyártok magas ivben leszarják a minöséget. Tehát nem értünk egyet.
Digitális jelet olvasok le. Egyetértünk?
Igen.
Átalakítom analóggá.Egyetértünk?
Erősítőn keresztül lejátszom.
Igen
Most a folyamatot megismétlem bekent lemezzel. Úgy érzékelem, hogy "szebben" szól.
A kérdés: Hol történt a változás, és mit okozott? :?: :o
Fogalmam sincs, de tény, hogy másképp, esetenként jobban hallgathatobban szol. És?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.05. 23:00

Az én műanyag Tesla hangszóróim szebben szólnak, mint a szomszéd Dynaudioi. Aki nem hiszi bizonyítsa be.
Na amúgy elkeserítő, hogy nem lehet komoly párbeszédet folytatni ebben a témában (sem), mert nem hangzik el semmi érv, információ. High End Aurahallás folyik itt.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 23:15

big-dewil írta:Fogalmam sincs, de tény, hogy másképp, esetenként jobban hallgathatobban szol. És?
Na azért csak közeledünk a "megoldáshoz". :)
Ha elfogadjuk az állításodat, akkor csak egy helyen jöhetett létre változás: A filctollal megváltoztattad a digitális jeleket. Szerinted ez hihető? :?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 23:17

ge3lan írta:Az én műanyag Tesla hangszóróim szebben szólnak, mint a szomszéd Dynaudioi. Aki nem hiszi bizonyítsa be.
Na amúgy elkeserítő, hogy nem lehet komoly párbeszédet folytatni ebben a témában (sem), mert nem hangzik el semmi érv, információ. High End Aurahallás folyik itt.
Egyetértek. :(
0 x

spacc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.02.05. 18:38

High End Audio

Hozzászólás Szerző: spacc » 2010.02.05. 23:22

Sajnos ujra nincs igazad. :mrgreen: A számitogép hol innen, hol onnan olvas be jo nagy sebességgel. A kiolvasott anyagot puffertároloba teszi és onnan játsza. Az asztali CD játszoban nincs puffer tárolo, ezért nagyon szarul szol, amit jitter formályában hallunk is. Ezért van az, h az egyik CD játszo jobban szol a másiknál, mig pc alapokon mind egyforma!
Az asztali CD játszokat mégis azért szeretik jobban hallgatni, mert a DAC digitál-analog átalakito jobb anyagokbol, jobban van megcsinálva, mint a pc-nél. Az analog fokozat a jo.[/quote]

A megoldás: az erősítő DAC-ját használni (ha az jobb minőségű). De mindenképpen kevesebb zaj kerül bele ott, mint a pc belsejéből.[/quote]


Nos itt tévedés van, miszerint nincs puffer. Mindíg is volt. Az a puffer tároló minden EFM dekóderben jelen van, kéccer is. Két 256 kilobites leledzik, ez működésének elengedhetetlen része. Első a kiolvasott EFM adatfolyam formázás miatt, a második meg az EFM dekódolása utáni folyamatos PCM adatfolyam biztosítása okán.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 23:23

Dorka11 írta:
big-dewil írta:Fogalmam sincs, de tény, hogy másképp, esetenként jobban hallgathatobban szol. És?
Na azért csak közeledünk a "megoldáshoz". :)
Ha elfogadjuk az állításodat, akkor csak egy helyen jöhetett létre változás: A filctollal megváltoztattad a digitális jeleket. Szerinted ez hihető? :?
Ha megnézel egy müanyagot, és abba belevilágitasz, akkor a fény átmegy rajta, de ugyanakkor szorodik is, és az élein jol láthato mindenhol. Ahonnan visszatükrözödik belülre. Namost ha bekened egy fényelnyelö valamivel, a fény elnyelödik abban. Nem mérhetö egészen kicsi a változás, mégis jol hallhato. Én ezt nem tudom mással magyarázni, mint azzal, h a lézer olvaso kevesebb hibát észlel, a hibajavito kevesebbet javit, jobb lesz a hang. De egyáltalán nem biztos,h igy mükszik. Csak találgatok. De igy logikus.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.05. 23:26

spacc írta:Sajnos ujra nincs igazad.
Látom megjöttél. Ird mán léccives le nekik, h miért nem jo az EAC.
A többiben valszeg igazad van, tudod, h utálom a CD-t és nem is hallgatok olyat, habár forgalmazom. :mrgreen:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 23:38

big-dewil írta: Ha megnézel egy müanyagot, és abba belevilágitasz, akkor a fény átmegy rajta, de ugyanakkor szorodik is, és az élein jol láthato mindenhol. Ahonnan visszatükrözödik belülre. Namost ha bekened egy fényelnyelö valamivel, a fény elnyelödik abban. Nem mérhetö egészen kicsi a változás, mégis jol hallhato. Én ezt nem tudom mással magyarázni, mint azzal, h a lézer olvaso kevesebb hibát észlel, a hibajavito kevesebbet javit, jobb lesz a hang. De egyáltalán nem biztos,h igy mükszik. Csak találgatok. De igy logikus.
Értem a logikádat, de mi garantálja, hogy a változás csak pozitív irányban tolódhat el. Ne érts félre, nem az akusztikus élvezeted akarom elrontani, csak a miértre és a hogyanra keresem a választ. Megtörtént már, hogy filctollal elrontottál lemezt?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.05. 23:58

big-dewil írta:
Dorka11 írta:
big-dewil írta:Fogalmam sincs, de tény, hogy másképp, esetenként jobban hallgathatobban szol. És?
Na azért csak közeledünk a "megoldáshoz". :)
Ha elfogadjuk az állításodat, akkor csak egy helyen jöhetett létre változás: A filctollal megváltoztattad a digitális jeleket. Szerinted ez hihető? :?
Ha megnézel egy müanyagot, és abba belevilágitasz, akkor a fény átmegy rajta, de ugyanakkor szorodik is, és az élein jol láthato mindenhol. Ahonnan visszatükrözödik belülre. Namost ha bekened egy fényelnyelö valamivel, a fény elnyelödik abban. Nem mérhetö egészen kicsi a változás, mégis jol hallhato. Én ezt nem tudom mással magyarázni, mint azzal, h a lézer olvaso kevesebb hibát észlel, a hibajavito kevesebbet javit, jobb lesz a hang. De egyáltalán nem biztos,h igy mükszik. Csak találgatok. De igy logikus.
Ha ketfelekeppen lejatszott lemezt az erosito es hangszoro helyett egy audio fajlba irod ki, akkor a ketfelekken irt fajl bitrol bitre osszehasonlithato, van-e koztuk kulonbseg?
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 00:02

Dorka11 írta:
Értem a logikádat, de mi garantálja, hogy a változás csak pozitív irányban tolódhat el. Ne érts félre, nem az akusztikus élvezeted akarom elrontani, csak a miértre és a hogyanra keresem a választ. Megtörtént már, hogy filctollal elrontottál lemezt?
Nem, még soha sem történt meg.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.06. 00:03

Dorka11 írta:
big-dewil írta: Ha megnézel egy müanyagot, és abba belevilágitasz, akkor a fény átmegy rajta, de ugyanakkor szorodik is, és az élein jol láthato mindenhol. Ahonnan visszatükrözödik belülre. Namost ha bekened egy fényelnyelö valamivel, a fény elnyelödik abban. Nem mérhetö egészen kicsi a változás, mégis jol hallhato. Én ezt nem tudom mással magyarázni, mint azzal, h a lézer olvaso kevesebb hibát észlel, a hibajavito kevesebbet javit, jobb lesz a hang. De egyáltalán nem biztos,h igy mükszik. Csak találgatok. De igy logikus.
Értem a logikádat, de mi garantálja, hogy a változás csak pozitív irányban tolódhat el. Ne érts félre, nem az akusztikus élvezeted akarom elrontani, csak a miértre és a hogyanra keresem a választ. Megtörtént már, hogy filctollal elrontottál lemezt?
Ha a filcezés miatt olvasásnál kevesebb hiba lesz, akkor természetesen mindig pozitív az eredmény.
Ha kevesebb hiba lesz, akkor ez összehasonlítható, egzaktul mérhető is.
De mivel azt mondják nem mérhető csak hallható így... ööö... hinni kell benne és megtörténik :!:
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 00:06

vaskalapos írta:
Ha ketfelekeppen lejatszott lemezt az erosito es hangszoro helyett egy audio fajlba irod ki, akkor a ketfelekken irt fajl bitrol bitre osszehasonlithato, van-e koztuk kulonbseg?
Nincs. De értsél már meg vére valamit. Az egyikben talán kevesebbet kell javitgatni a jelet. Ezáltal jobb, hallgathatobb lesz a hangzás.
Mi az ami ebböl nem érthetö?
Mindkét lemez bithelyes, de nem az szol, hanem átalakitodik, és ott és akkor történik valami amitöl az egyik javul.
Érted?
Tehát nem a digit elv változik, hanem valami más.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.06. 00:15

big-dewil írta:
vaskalapos írta:
Ha ketfelekeppen lejatszott lemezt az erosito es hangszoro helyett egy audio fajlba irod ki, akkor a ketfelekken irt fajl bitrol bitre osszehasonlithato, van-e koztuk kulonbseg?
Nincs. De értsél már meg vére valamit. Az egyikben talán kevesebbet kell javitgatni a jelet. Ezáltal jobb, hallgathatobb lesz a hangzás.
Mi az ami ebböl nem érthetö?
Mindkét lemez bithelyes, de nem az szol, hanem átalakitodik, és ott és akkor történik valami amitöl az egyik javul.
Érted?
Tehát nem a digit elv változik, hanem valami más.
Ertem.
Vagy ugyanaz jon ki a leolvasas (+javitas) vegen, es akkor ugyanugy szol, vagy nem ugyanaz jon ki, akkor termeszetesen mashogy szol, ... de ez elcsipheto, leirhato egy fajlba es elemezheto.

Igy mar ertheto miert szerenek osszehasonlitani egy jobban szolo es kevesbe jol szolo masolatot?
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 00:21

ge3lan írta: Ha kevesebb hiba lesz, akkor ez összehasonlítható, egzaktul mérhető is.
De mivel azt mondják nem mérhető csak hallható így... ööö... hinni kell benne és megtörténik :!:
Hogyan tudod megmérni, h mennyi hibát javit az a szar? :mrgreen:
Evvel soha senki nem foglalkozott még, nem is érdemes.
A rátét is valami hasonléot csinál, amiröl már szo volt. Kevesebbett ugrál a lemez a forgatás közben. Jobban, stabilabban forog.
Viszont van itt még valami, amit sajnos egyáltalán nem értek én sem, mégis többen is esküsznek rá. Valoban hallhato változást okoz, de semminemü magyarázat nincsen rá.

CD demagnetizáló készülék.

Lejáccás elött ebbe berakják a cd korongot, ez demagnetizálja a müanyagot (???) és kesztyüvel megfogva kell berakni a CD játékosba. és télleg jobb a hangzás.

Gözöm sincs, h mitöl. De tapasztalom. Most akkor mi van?
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4636
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.06. 00:36

big-dewil írta:Viszont van itt még valami, amit sajnos egyáltalán nem értek én sem, mégis többen is esküsznek rá. Valoban hallhato változást okoz, de semminemü magyarázat nincsen rá.

CD demagnetizáló készülék.

Lejáccás elött ebbe berakják a cd korongot, ez demagnetizálja a müanyagot (???) és kesztyüvel megfogva kell berakni a CD játékosba. és télleg jobb a hangzás.

Gözöm sincs, h mitöl. De tapasztalom. Most akkor mi van?
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4636
Már ne haragudj, de neked elgurult a lemezed :lol:
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.06. 01:06

big-dewil írta: Hogyan tudod megmérni, h mennyi hibát javit az a szar? :mrgreen:
Evvel soha senki nem foglalkozott még, nem is érdemes.
A rátét is valami hasonléot csinál, amiröl már szo volt. Kevesebbett ugrál a lemez a forgatás közben. Jobban, stabilabban forog.
Viszont van itt még valami, amit sajnos egyáltalán nem értek én sem, mégis többen is esküsznek rá. Valoban hallhato változást okoz, de semminemü magyarázat nincsen rá.

CD demagnetizáló készülék.

Lejáccás elött ebbe berakják a cd korongot, ez demagnetizálja a müanyagot (???) és kesztyüvel megfogva kell berakni a CD játékosba. és télleg jobb a hangzás.

Gözöm sincs, h mitöl. De tapasztalom. Most akkor mi van?
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4636
Azt akarod mondani, hogy nem csak a javíthatatlan hanem a javítható hibák is módosítják a kiolvasott adatot?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.06. 01:21

big-dewil írta:
ge3lan írta: Hogyan tudod megmérni, h mennyi hibát javit az a szar? :mrgreen:
Evvel soha senki nem foglalkozott még, nem is érdemes.
Gondolod, hogy akik kidolgoztak a hibajavito algoritmusokat, azok vakon dolgoztak, nem neztek, hogy mennyi es milyen hibat kell kijavitani?

Egyeszeru: mintat, jelet kell venni hibajavitas elott es utan, es osszehasonlitani.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.06. 06:00

Mint már mondtam, nem vagyok af., de van fülem, olvassatok bele az Alisca Orange ezen témájú lapjaiba! hm?
(Nelson Rangell:That's the Way of the World)
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 07:52

Dorka11 írta:
CD demagnetizáló készülék.

Lejáccás elött ebbe berakják a cd korongot, ez demagnetizálja a müanyagot (???) és kesztyüvel megfogva kell berakni a CD játékosba. és télleg jobb a hangzás.

Gözöm sincs, h mitöl. De tapasztalom. Most akkor mi van?
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4636
Már ne haragudj, de neked elgurult a lemezed :lol:[/quote]

Szerinted én raktam be a cikket ebbe a hifi lapba? Söt én gyártom a készüléket az USA-ban?
A gyopgyszered neked gurult el.
Mellesleg NEM HALLGATOK CD-t, semmilyet, csak ha jön vevöm.
Ugyanis analogban utazom.
Van jopár LP lemezjátszom, és jopár professzionális Studer magnom.
A digitális technika az összes nyavajáival együtt hidegen hagy.
De ettöl teljesen függetlenül, az amit irok ezzel kapcsolatban, az mükszik, és a felhasználok is, és én is hallom a változásokat.
Semmi perc alatt tudom öket demonstrálni. Akár te is kiprobálhatod.
Ide csak olyat irtam, amit bárki ingyen, vagy nagyon kevés ráforditással otthon kiprobálhat.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 07:57

ge3lan írta:
big-dewil írta: Hogyan tudod megmérni, h mennyi hibát javit az a szar? :mrgreen:
Evvel soha senki nem foglalkozott még, nem is érdemes.
A rátét is valami hasonléot csinál, amiröl már szo volt. Kevesebbett ugrál a lemez a forgatás közben. Jobban, stabilabban forog.
Viszont van itt még valami, amit sajnos egyáltalán nem értek én sem, mégis többen is esküsznek rá. Valoban hallhato változást okoz, de semminemü magyarázat nincsen rá.

CD demagnetizáló készülék.

Lejáccás elött ebbe berakják a cd korongot, ez demagnetizálja a müanyagot (???) és kesztyüvel megfogva kell berakni a CD játékosba. és télleg jobb a hangzás.

Gözöm sincs, h mitöl. De tapasztalom. Most akkor mi van?
http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=4636
Azt akarod mondani, hogy nem csak a javíthatatlan hanem a javítható hibák is módosítják a kiolvasott adatot?
Lépjél már le az adatrol.
AZ NEM VÁLTOZIK!!!
De a megszolalás igen.
A hibajavitás jittert, digitális szemetet generál. Minél több a hiba, azaz jitter, annál szarabbul szol. Tehát kevés hiba: jo hang.
Namost kivülröl lehet stabilabbá tenni a cd lemez forgását, jobb futomü, jobb, stabilabb lemezpörgetés, optikailag kevesebb szort lézerfény, bármi. Javit a hibaelöforduláson. Amit nem kell javitani, az nem generál jittert.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 08:02

vaskalapos írta:
big-dewil írta:
ge3lan írta: Hogyan tudod megmérni, h mennyi hibát javit az a szar? :mrgreen:
Evvel soha senki nem foglalkozott még, nem is érdemes.
Gondolod, hogy akik kidolgoztak a hibajavito algoritmusokat, azok vakon dolgoztak, nem neztek, hogy mennyi es milyen hibat kell kijavitani?

Egyeszeru: mintat, jelet kell venni hibajavitas elott es utan, es osszehasonlitani.
Tedd meg,mert ezt még senki sem tette meg. :lol: Egyáltalán nem foglalkoznak vele, mert minek? Az a párezer vájtfülü csináljon amit akar. A dömpingben eladhato sürü piz az ami számit, a jo minöség ki a francot érdekel?
Te hol élsz különben?
Mert hogy nem a földön, az biztos! :D
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 08:35

De most tényleg. Szakadjunk már le a digitális témárol.
Inkább azt magyarázzátok meg, hogy mitöl lehet az, hogy különbözö hangfaldrotok másként szolnak?
Vagy mi köze a különbözö power betápkábeleknek a megszolalo hanghoz?
Esetleg, mitöl jobb egy Furutech, wagy Eichman rca csatlakozo hangja egy noném kinai akármihez képest?
De a studiotechnikában miért részesitik elönyben a Neutrik professzionális csatlakozokkal szenben a szintén professzionális studio LEMO csatlakozocsaládot?
Mi lehet bennük, hogy demonstrálhatoan az egyik hangra gyakorolt hatása jobb, mint a másiké?
Ördögi dolgok ezek, és megmagyarázhatatlanok, hiszen mérve teljesen egyformák! :mrgreen:
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.02.06. 08:44

big-dewil írta:AZ NEM VÁLTOZIK!!!
De a megszolalás igen.
A hibajavitás jittert, digitális szemetet generál. Minél több a hiba, azaz jitter, annál szarabbul szol. Tehát kevés hiba: jo hang.
Namost kivülröl lehet stabilabbá tenni a cd lemez forgását, jobb futomü, jobb, stabilabb lemezpörgetés, optikailag kevesebb szort lézerfény, bármi. Javit a hibaelöforduláson. Amit nem kell javitani, az nem generál jittert.
Te olvasod amit leírsz??? :D :D :D

Tudod mi az a jitter? Úgy használod, mint a Megváltó szót egy misén...
Ha egyszer ugyanaz a jel... de bitről bitre ugyanaz a jel jön le a lemezről és megfelelő a pufferelés akkor mi a !%/-tól lenne jitter????? A hibajavítás nem okoz magas jittert, mivel ha nem tudja időben továbbítani akkor egyszerűen eldobja...

Előolvasás van. Pont. Max milliszekundumos jitter lehet az olvaás és a buffer között, a puffer meg gondolom pár secundum... akkor hol jönne létre magas jitter????

Analógban gondolkodsz!
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.06. 08:47

Nos ígéretemet nem tudom betartani mert az itthon levő újságjaim között már nincsen meg az említett cikk a mérésről. :(

Ráadásul három lapot is járatok. Big-dewil által említett jitter a cikkben is szóba került. A CD filctollazásához csak annyit, hogy az anyagban szóródó, oldalán kilépő és visszaverődő fényt gátolják meg vele. Olvastam gyártanak már ezen összefüggés miatt fekete és (ha jól emlékszem a Sony) zöld színűt.

Én magam még nem próbáltam ki nem tudok véleményt mondani róla, de történtek kísérletek a lemez szélének módosítására is, a kilépő élt hegyesre köszörülvén. Erről csak ennyi az infóm.

A mérésre visszatérve. Mivel a lejátszás folyamán módosul a hangkép, nem tudom hogyan lehetne lehet azt kiírni. Egyszerűen ki kell próbálni mint említettem.

Egyébként ti hitetlenek :P rendelkeztek egyáltalán valamiféle lejátszó eszközzel vagy tagadjátok annak létét is? :)

Vaskalapos, ha akarod tudni a műszaki hátterét a dolognak (a mérhetőt) javaslom hogy fordulj az általalam megnevezett újság szerkesztőihez, valószínűleg megvan valakinek az a fránya cikk még valahol, vagy tudnak segíteni hol található meg.

Sztereó
Digitális Házimozi

Én úgy emlékszem az utóbbiban olvastam.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.02.06. 08:59

Nekem az a kedvencem, ha már High End-ről van szó, hogy a sokezer forintos kábel létjogosultságát nem vonjátok kétségbe, de a százezer forintos lejátszó szarul olvassa a CD-t és filctollazni kell...

A 6400 forintos PC-s CD olvasó jól olvas bit-ról bit-re a 100.000 Ft-os Onkyo meg rosszul?

Mit érdekel az, hogy a CD lemez szélein milyen fény lép ki? Az a lényeg, hogy a olvasó lencséjébe mi verődik vissza. Ha fals jel verődik vissza, akkor meg ott a hibajavítás.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.06. 09:18

Mivel itt a fórumon megemlítették a cégünk honlapját, úgy érzem nem fogja senki kéretlen reklámnak tekinteni, ha röviden leírom e témában az álláspontunkat.
Valós tapasztalat az, hogy a hangzás nem feltétlenül korrelál egy audio rendszer műszaki jellemzőivel.
Valós tapasztalat az, hogy bizonyos hangzási jelenségeket nem tudunk megmérni, miközben jól észlelhetőek. (A mértéke nagymértékben függ a rendszer minőségétől és környezeti adottságaitól.)
Valós tapasztalat az, hogy egy audio rendszer működési elvétől nem függ a szóban forgó jelenség.
Cégünk már több mint 15 éve foglakozik ennek a kutatásával, most keressük annak a megoldását, hogy végre objektíven is detektálható legyen ez a jelenség.

Üdv BA
www.retroaudio.hu
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.06. 09:28

Bese Attila írta:Mivel itt a fórumon megemlítették a cégünk honlapját, úgy érzem nem fogja senki kéretlen reklámnak tekinteni, ha röviden leírom e témában az álláspontunkat.
Valós tapasztalat az, hogy a hangzás nem feltétlenül korrelál egy audio rendszer műszaki jellemzőivel.
Valós tapasztalat az, hogy bizonyos hangzási jelenségeket nem tudunk megmérni, miközben jól észlelhetőek. (A mértéke nagymértékben függ a rendszer minőségétől és környezeti adottságaitól.)
Valós tapasztalat az, hogy egy audio rendszer működési elvétől nem függ a szóban forgó jelenség.
Cégünk már több mint 15 éve foglakozik ennek a kutatásával, most keressük annak a megoldását, hogy végre objektíven is detektálható legyen ez a jelenség.

Üdv BA
http://www.retroaudio.hu
Már meg ne orrolj érte, de ha tizenöt éve kutatjátok, akkor légyszíves precízebb megfogalmazásokat használj.

"Valós tapasztalat az, hogy a hangzás nem feltétlenül korrelál egy audio rendszer műszaki jellemzőivel."

-Mit és milyen feltételek mellett lehet tapasztalni?

"Valós tapasztalat az, hogy bizonyos hangzási jelenségeket nem tudunk megmérni, miközben jól észlelhetőek. (A mértéke nagymértékben függ a rendszer minőségétől és környezeti adottságaitól.)"

-Milyen hangzási jelenségekről beszélünk? Hogyan próbáltátok mérni/vizsgálni? Milyen eredménnyel jártak a mérések/vizsgálatok?
(Szvsz az azért furcsán hangzik, hogy a rendszer műszaki jellegétől (?) független, míg minőségétől és a környezettől erősen függ. Az utóbbit gond nélkül belátom, de az előbb állításnak nem látom az alapját.)

"Valós tapasztalat az, hogy egy audio rendszer működési elvétől nem függ a szóban forgó jelenség."

-Pontosan milyen tényezőktől független? És mit gondoltok, akkor milyen tényezőktől függhet?

"Cégünk már több mint 15 éve foglakozik ennek a kutatásával, most keressük annak a megoldását, hogy végre objektíven is detektálható legyen ez a jelenség. "

Légyszíves részleteket...
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.02.06. 09:35

Bese Attila írta:Mivel itt a fórumon megemlítették a cégünk honlapját, úgy érzem nem fogja senki kéretlen reklámnak tekinteni, ha röviden leírom e témában az álláspontunkat.
Valós tapasztalat az, hogy a hangzás nem feltétlenül korrelál egy audio rendszer műszaki jellemzőivel.
Valós tapasztalat az, hogy bizonyos hangzási jelenségeket nem tudunk megmérni, miközben jól észlelhetőek. (A mértéke nagymértékben függ a rendszer minőségétől és környezeti adottságaitól.)
Valós tapasztalat az, hogy egy audio rendszer működési elvétől nem függ a szóban forgó jelenség.
Cégünk már több mint 15 éve foglakozik ennek a kutatásával, most keressük annak a megoldását, hogy végre objektíven is detektálható legyen ez a jelenség.

Üdv BA
http://www.retroaudio.hu
Ez a parasztvakító szöveg elmegy a búcsúban, de itt nem. Hallgatni arany (lett volna)
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.06. 09:36

Bese Attila írta: Üdv BA
http://www.retroaudio.hu
Szia Attila.
Véleményem szerint itt mást sem csinálnak, mint ráérö idejükben egyfolytában kételkednek, de arra sem veszik a fáradságot, hogy minimális idöbeli ráforditással kiprobáljanak pofonegyszerü dolgokat.
0 x

Válasz küldése