Speciális PI Dimenzió Elmélet

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 11:29

Question írta: Persze
SpecialPI írta: Azonban nekem is volna egy kérdésem a publikumhoz, miután rámutattam, fent, hogy a PI abban a formában, ahogy ma elképzelik , mivel leírni sem tudják, gyakorlatilag nem létezik, csak az számít milyen függvény hányadik elemeként vizsgáljuk, ezek után van e még kérdése itt bárkinek is?
Hogyne lenne :)
Kezdésnek elmondhatnád, mit jelent az hogy egy függvény x. eleme. Például az x^2 függvénynek mi a 2. eleme?
Végtelen törteknél a műveleti iterációk száma ahol a határérték (konvergens) megközelít de sosem ér el.
PI nél a három esetből 2-t vizsgálva az abszolút és neutrál inspekció szerinti vizsgálatban pl. a pi értéke 0. iterációnál: 4
A harmadik esetben, -relatív inspekció- , 0. iterációnál: 3

1. iterációnál mindhárom esetben a PI értéke : 4
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Question » 2018.04.18. 11:52

Örülök, hogy válaszolsz...kicsit azért megpróbálhatnád szórakoztatóbban. Ez így simán színvonaltalan és süt belőle a hozzá nem értés, de tudod te ezt szórakoztatóan is csinálni!

Hátha most sikerül, jön a következő kérdés:
"Végtelen törteknél a műveleti iterációk száma ahol a határérték (konvergens) megközelít de sosem ér el." Itt minek tetted zárójelbe a konvergens szót? A mondat jelentésén szerinted mit módosít, hogy ott van vagy nincs? Számodra mit jelent az, hogy konvergens?

//azok kedvéért, akik nem akarnak forradalmasítani semmit de nem értenek a matematikához azért elmondom, a specialpi előtti elmaradott világban sehol senki nem mondott olyat, hogy a pi értéke az első iterációnál 4. Az ilyen iterációk konkrét értékei csak közelítik a pi értékét, és végtelen iteráció kell a pontos eléréséhez//
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 13:02

Question írta: Örülök, hogy válaszolsz...kicsit azért megpróbálhatnád szórakoztatóbban. Ez így simán színvonaltalan és süt belőle a hozzá nem értés, de tudod te ezt szórakoztatóan is csinálni!

Hátha most sikerül, jön a következő kérdés:
"Végtelen törteknél a műveleti iterációk száma ahol a határérték (konvergens) megközelít de sosem ér el." Itt minek tetted zárójelbe a konvergens szót? A mondat jelentésén szerinted mit módosít, hogy ott van vagy nincs? Számodra mit jelent az, hogy konvergens?

//azok kedvéért, akik nem akarnak forradalmasítani semmit de nem értenek a matematikához azért elmondom, a specialpi előtti elmaradott világban sehol senki nem mondott olyat, hogy a pi értéke az első iterációnál 4. Az ilyen iterációk konkrét értékei csak közelítik a pi értékét, és végtelen iteráció kell a pontos eléréséhez//
Pontosan itt van a kutya elásva , innentől bűzlik az a láb, amire az egész fizika építkezik :facepalm:

Itt van pl. 3 darab függvény amiből szamítják a pi-t , mert ugye mérni utoljára az ókori Görögországban próbálták kb. :
***

***

***


Számold ki hányadik iterációnál mennyit ad ki a pi. Ugyehogyugye?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 13:12

Másik topikban kaptam utalást hogy a PI-re még több "megoldás" is létezik.. Kérdés: szóljon az aki a 2-n , a 3-mon és a 4-gyen kívül talál még más konstanst is a pi-t számító konvergencia-függvényekben ! :D
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Question » 2018.04.18. 13:14

SpecialPi
Sajnos továbbra sem vagy vicces. Pedig én reménykedtem.

A régi világ hívőinek egy kis fun fact arról, hogy a pi-t hogyan lehet egy tű segítségével mérni:
https://en.wikipedia.org/wiki/Buffon%27s_needle
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 13:21

SpecialPI írta: Másik topikban kaptam utalást hogy a PI-re még több "megoldás" is létezik.. Kérdés: szóljon az aki a 2-n , a 3-mon és a 4-gyen kívül talál még más konstanst is a pi-t számító konvergencia-függvényekben ! :D
Majd ha nem talál. akkor lábujjhegyen olvassa át újra kicsit feljebb , hogy mit is jelentenek ezek az értékek a függvényekben.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.18. 14:46

Hetekkel ezelőtt már én is megemlítettem, hogy bármikor bármilyen pontossággal megmérhetné a pi-t, csak Buffon tűjét kellene egy csíkos zászlóra dobálnia. Sőt szimulálhatja is az egészet számítógépen, az eredmény pontosságát csak a gép teljesítménye korlátozza. (Én ezt 44 évvel ezelőtt házi feladatként kaptam programozni egy akkori computerre gépi kódban.)

De a konvergens sorozatokkal való előállításnak is létezik számtalan más módja (https://en.wikipedia.org/wiki/Pi), mint amiket ő ismer és kedvel, azokban pedig megjelenik a 2, 3, 4, konstansokon kívül az összes többi decimális számjegy is.

Piprófétánk csak önti ide a maga mentális hulladékát, s még azoknak se képes becsületes választ adni, akik megpróbálnának valami értelmet keresni benne. Csak ilyesmiket pökdös vissza:
"akkor lábujjhegyen olvassa át újra, . . .itt van a kutya elásva, innentől bűzlik az a láb, amire az egész fizika építkezik"
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 23:52

Drága con, ha nincs konkrét kérdésed minek esz téged is ide a rosseb?

Annyi szép más topik van tele az általad oly nagyrabecsült fizika sületlenségeivel
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.19. 00:36

Ha nem vetted volna észre, akkor külön neked is elmondom, ezt a (kérdésnek álcázott) állításodat cáfoltam:
"szóljon az aki a 2-n , a 3-mon és a 4-gyen kívül talál még más konstanst is a pi-t számító konvergencia-függvényekben !"
Kérdezni azt egyáltalán nem fogok tőled. Minek egy olyan fickótól kérdezni, aki képes efféle dilettáns mondatokat leírni. (Sok egyéb butácska mondata mellett.)
De te azért írj csak nyugodtan, játszd tovább a világrengető pojácát, ha szereted magad kinevettetni.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.19. 01:27

SpecialPI, én pl kérdeztem, négyet is, aztán nem megsértődtél... pedig írtam is, hogy őszintén érdekelnének azok a kérdések.

Mivel azt úgysem tudod hitelt érdemlően elárulni, hogy trollkodsz-e, vagy komolyan gondolod - mivel mindkét esetben ez utóbbit kell állítanod -, csak a többi maradt: hogyan jött neked, hogy ilyesmivel foglalkozz, hogyan találod ki ezeket a dolgokat és mik a terveid vele/mit gondolsz, mit fogsz elérni ezzel?

Örülnék, ha válaszolnál ezekre a kérdésekre.

Plusz kérdés: melyik az a 3 étel, amit leginkább szeretsz elkészíteni? (Igen, komolyan érdekel.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.19. 01:53

Mojjo írta: Plusz kérdés: melyik az a 3 étel, amit leginkább szeretsz elkészíteni? (Igen, komolyan érdekel.)
Gondolom, a pita, a pite, meg a pizza.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 08:48

Ez nem az ételkészítés topik. con , mutass pl. olyan törtet ahol öt-ben a per-rel kezdődik a pi.. vagy 929-ban a per-rel, vagy 2+ -szal !

Ha nem vetted volna észre a te kérdésnek állcázott kötöszködéseid mellett is 100%-is megállja magát a pi dimenzió emlémet ami az egyetlen olyan dolog , ami nem konkrét bődületes nagy blődség, ilyen WIMP-ek , meg axionok meg hullámzó mezők mellett.. agyam elddobom, hanem egy konkrét pontos definiciós modellje az Univerzumnak
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 08:56

Mojjo írta: SpecialPI, én pl kérdeztem, négyet is, aztán nem megsértődtél... pedig írtam is, hogy őszintén érdekelnének azok a kérdések.

Mivel azt úgysem tudod hitelt érdemlően elárulni, hogy trollkodsz-e, vagy komolyan gondolod - mivel mindkét esetben ez utóbbit kell állítanod -, csak a többi maradt: hogyan jött neked, hogy ilyesmivel foglalkozz, hogyan találod ki ezeket a dolgokat és mik a terveid vele/mit gondolsz, mit fogsz elérni ezzel?

Örülnék, ha válaszolnál ezekre a kérdésekre.

Plusz kérdés: melyik az a 3 étel, amit leginkább szeretsz elkészíteni? (Igen, komolyan érdekel.)
Nézd semmi értelme rólam, beszélni, sem az a lényeg, hogy ki mondta, hanem az, hogy mit mondott..

Amúgy pedig már leírtam: nekem a fizika a kezdő mondatoktól kezdve egy iszonyatosan NAGY BLAMÁZS volt mindig is,

a tömeg és a sebesség Newtoni definiciójától kezdve.

A fizika a legsúlyosabb áltudomány ami valaha az emberi elmét súlytotta.

Ami önmagának bizonyította be, hogy nem létezik és a saját állításuk szerint az Univerzum úgynevezett tömegének a 96%-ára semmilyen magyarázatuk nincs

innentől nincs miről veled -aki ezt védi itt a sorok között- beszélnem.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 09:11

SpecialPI írta:... az Univerzum úgynevezett tömegének a 96%-ára semmilyen magyarázatuk nincsen ....
És amik pedig vannak nekik : WIMP, axion, graviton, húrok és tsai, azok a fentiek után szintúgy mehetnek a lecsóba.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 09:23

Mojjo írta:Plusz kérdés: melyik az a 3 étel, amit leginkább szeretsz elkészíteni? (Igen, komolyan érdekel.)
Mégiscsak teszek egy kis kitérőt, mivel Japánban is voltam, a kedvenc ételeim innen vannak :

- gesou nanbantsuke,
- tori no karaage,
- tako wasa'
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.19. 09:23

SpecialPI írta: Nézd semmi értelme rólam, beszélni
Még az is lehet, hogy így van, de ez igazán nem kellene, hogy zavarjon, hiszen legalább tökéletesen illene a topic többi részéhez.
Na meg, ha értelmetlen is, legalább érdekes - az összes többi teljesen érdektelen. De mindegy, ahogy gondolod, természetesen tiszteletben tartom, ha nem akarsz ezekről beszélni.

-----

A többieket viszont nem értem. Question, szabiku, con: mi értelme SpecialPI írásainak egy-egy részébe belekötni, megpróbálni megmutatni neki, hogy téves, kérdezni tőle, bármi ilyesminek? Hiszen durván random totál zagyvaság az egész. Azzal, hogy egy-egy részt kiemeltek, és azzal próbáltok valamit kezdeni, azt az illúziót keltitek, hogy egyrészt SpecialPI vitapartner, másrészt a többi résznek van legalább valami értelme. Pedig egyik sem igaz, ez azt hiszem nektek is pont ugyanígy nyilvánvaló. Nem hiszem, hogy akárkinek, akár magának SpecialPI-nek is jó, ha azt sugalljuk, hogy van bármi, akár a leghalványabb értelme vitázni bármiről az irományai kapcsán.
Attól sem kell félni, hogy bárki - legyen akármilyen laikus - elhisz bármit is az itt leírtakból. Aki totál nincs képben, de vonzódik maszlaghoz, annak azért nem fog tetszenk, mert túl összevissza, nehezen befogadható, aki minimálisan képben van, az pedig látja, hogy értelmetlen az egész.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.19. 09:32

SpecialPI írta: Mégiscsak teszek egy kis kitérőt, mivel Japánban is voltam, a kedvenc ételeim innen vannak :

- gesou nanbantsuke,
- tori no karaage,
- tako wasa'
Látod, ez a beszéd! Sajnos egyiket sem ismerem - sushin és ramenen kívül nem nagyon ettem japán kaját, de majd utánuknézek, köszönöm!
Jó látni, hogy fel tudsz sorolni 3 ilyen ételt, ráadásul egzotikusat. Ha van egy kis szenvedély benned ez irányban - és talán van -, akkor van olyasmi, ami érdekel és sikerrel élhetsz ki. Ez jó. Maga az ételek, a gasztronómia világa alapból egy végtelenül izgalmas, érdekes világ, te pedig jó eséllyel ahhoz _tényleg_ értesz is. Ez becsülendő.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 09:37

Mojjo írta:
SpecialPI írta:...gasztronómia...
Mindennek semmi értelme, ezek múlandó dolgok, sosem érdekeltek igazán és ezután sem fognak. A tudomány az maradandó. Ha ezt sikerül kifőzni az hosszanfriss marad. Semmi mást nem kérek a tisztelt olvasóktól, minthogy mérjük már végre ki azt a pi-t így csaknem 3 ezer év után újból , pontosan, essünk neki ennek a tudomány nevű dolognak egy új nekifutásból , hátha végre nem ott kötünk ki , hogy a 96%-a ismeretlen marad minden törekvés után is.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.19. 09:46

aki minimálisan képben van, az pedig látja, hogy értelmetlen
Igazad van, hagyjuk az egészet!
Szavak és számok kusza összedobált halmazaiból áll. Alig találni benne egy ép mondatot, ami egyáltalán igaz vagy hamis lehetne. Így aztán tudományként érdektelen, áltudományként tökéletesen veszélytelen, még csevegésként is reménytelenül unalmas.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 09:53

con írta:
aki minimálisan képben van, az pedig látja, hogy értelmetlen
Igazad van, hagyjuk az egészet!
Ez az első jó gondolat itt tetőled. Te pl. tényleg hagyd is az egészet.

"Szavak és számok kusza összedobált halmazaiból áll."

A fizika áll kérlekszépen abból.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.19. 11:40

SpecialPI írta:
Mojjo írta:
SpecialPI írta:...gasztronómia...
Mindennek semmi értelme, ezek múlandó dolgok, sosem érdekeltek igazán és ezután sem fognak.
Kár érte. Az emberi kultúra része. Igen, mulandó, de izgalmas és lenyűgöző. Persze kinek mi, megértem, ha mást nem fog meg.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 11:54

con írta: az eredmény pontosságát csak a gép teljesítménye korlátozza
"Apró" kiegészítés:

A Speciális PI Dimenzió Elmélet nem az eredmény pontosságáról, hanem az eredmény pontatLANságáról szól. Pontosan ez az a pont ahonnan tévúton indult el a tudomány bő 2500 éve, egy fordított logika és gondolatmenet mentén és tart ott most , ahol .

Pontosságát megmérni nem lehet, ahogy láttuk, ezért a függvények LEGelején kell keresni a megoldás kulcsát.

És ahogy most én - valószínűleg- helyesen világottam rá a dolgokra.

Tehát ki kéne mérni végre hogy akkor most melyik dimenzión is vagyunk kb?

a 3.15-ösön vagy a 3.13-ason? persze néhány tízezer számjegy pontossággal azért már képesek lennénk rá talán?
0 x

G.Á
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.06.23. 22:11

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: G.Á » 2018.04.19. 12:06

Mekkora hibahatárral szeretnél mérni?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.19. 12:32

SpecialPI írta: Semmi mást nem kérek a tisztelt olvasóktól, minthogy mérjük már végre ki azt a pi-t így csaknem 3 ezer év után újból
Hát mérd ki. Ki akadályoz meg benne?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 12:33

G.Á írta: Mekkora hibahatárral szeretnél mérni?
Nagyon jó kérdés ! Végre így 220 topik poszt után elérkeztünk az első , a gyakorlati megvalósítás felé vezető út első mérföldkövéhez.

Ahogy fent láttuk nem is annyira maga a szubdimenziók összegének a kimérése volna a lényeg, bár ez sem elhanyagolható, a szubdimenzió mátrix felbontása és az egyes fizikai jelenségek újravizsgálata szükségeltetik hozzá.

Én ugye azt állítom, hogy a Neutron szubdimenziómátrixa 4 darab nagyjából azonos értékű törtdimenzió (~0.78) míg a Proton szubdimenziómátrixa három darab közel egész és egy darab nagyon is tört (idő) , összegük hasonló (~3.14) emiatt a "sebességük" és a "tömegük" is hasonló. "Töltésük" különbsége a szubdimenziómátrixuk gyökeres eltérésből adódik. Ahol az egyes szubdimenziók egymáshoz viszonyított polaritása elfordul.

A Neutron körül ugye nem forog Elektron, anélkül is van akkora "tömege" , mint a Protonnak a körülötte keringő Elektronnal.

Az Elektron látszólagos - Proton körül- keringő pályáját a szimmetrikus felbontású (x,x ,1,1 -es) szubdimenziómátrix okozza, ahol egy helyett rögtön két darab szubdimenzió is elgörbül. Nagyobb sebessége a szubdimenzióinak a nagyobb összegéből , a kisebb tömege pedig a szubdimenziónak a Proton szubdimenzióihoz viszonyított arányából adódik.

A fizika feladata lesz ezek kimérése, mivel nekem semmilyen infrastruktúrám nincs ezek kimérésére, csak a józan paraszti eszem volt meg hozzá, hogy rájöjjek ezeknek az összefüggéseknek a lényegére.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 13:07

SpecialPI írta:
G.Á írta: a Neutron szubdimenziómátrixa 4 darab nagyjából azonos értékű törtdimenzió (~0.78) míg a Proton szubdimenziómátrixa három darab közel egész és egy darab nagyon is tört (idő) , összegük hasonló (~3.14) emiatt a "sebességük" és a "tömegük" is hasonló. "Töltésük" különbsége a szubdimenziómátrixuk gyökeres eltérésből adódik. Ahol az egyes szubdimenziók egymáshoz viszonyított polaritása elfordul.
Azt azért tudnotok kell, hogy én mikor felírtam a 4 szubdimenziós mátrixot, még fogalmam nem volt a kvantum színdinamika táblázatáról, csak utána szembesültem vele, hogy a fizika is próbálkozott valamilyen táblázatban összefoglalni ezeket a jelenségeket, csakhogy nem mind a 4 , hanem ebből csak 3 szubdimenzió vizsgálatával, UUD <-> UDD

ebből 1,x,x,x <-> x,x,x,x

Ezért írtam kicsit feljebb, hogy "szerencsére" nem értek a fizikához, és mostmár nem is nagyon szeretnék hozzá érteni. A fizikusnak is eléggé meg fog gyűlni a baja, mire az összes jelenséget átültetik a 4 szubdimenziós mátrixba, és feladják az eddigi "tudásukat" és áthelyezik új alapokra.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 13:34

Valami olyasmit sejtek, hogy ez a kvantum-színdinamikai táblázat valahogy 4/3 darab szubdimenziónként (alias kvark-onként) elemzi a történetet, valami eszméletlen logikátlanul a megfigyeléseket bele-mixtúrázva a 3 dimenziós Euklidészi térbe és a Newtoni alapokba, ez számomra teljesen elfogadhatatlan, a 4 szubdimenziót egyszerre kell hozzá értelmezni és elemezni anélkül nem fog helyes eredmény születni, sem méréssel, sem gondolatban.
0 x

G.Á
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.06.23. 22:11

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: G.Á » 2018.04.19. 14:39

Ha megmérem a Pí értékét egy lengő inga felhasználásával, az kielégítene?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 23:33

G.Á írta: Ha megmérem a Pí értékét egy lengő inga felhasználásával, az kielégítene?
Kezdetnek nem rossz, de nagyon sok különböző helyen / időben / méretben és viszonyok között is ki kéne mérni modern célspecifikus eszközökkel.. mind mikroszkopikus mind univerzális méretekben különböző sebességek mellet..
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 23:45

SpecialPI írta:
Question írta: Persze
SpecialPI írta: Azonban nekem is volna egy kérdésem a publikumhoz, miután rámutattam, fent, hogy a PI abban a formában, ahogy ma elképzelik , mivel leírni sem tudják, gyakorlatilag nem létezik, csak az számít milyen függvény hányadik elemeként vizsgáljuk, ezek után van e még kérdése itt bárkinek is?
Hogyne lenne :)
Kezdésnek elmondhatnád, mit jelent az hogy egy függvény x. eleme. Például az x^2 függvénynek mi a 2. eleme?
Végtelen törteknél a műveleti iterációk száma ahol a határérték (konvergens) megközelít de sosem ér el.
PI nél a három esetből 2-t vizsgálva az abszolút és neutrál inspekció szerinti vizsgálatban pl. a pi értéke 0. iterációnál: 4
A harmadik esetben, -relatív inspekció- , 0. iterációnál: 3

1. iterációnál mindhárom esetben a PI értéke : 4
con-hoz vagy valakihez aki képben van volna egy kérdésem: tudtok-e olyan a pi-t közelítő végtelen lánctörtről, ahol a határérték kisebb mint 2 vagy több mint 4 , akárhányadik iterációnál?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 00:10

( Amúgy a a fizikusok valóban zsenik : a dolgok valódi összefüggésének a megértése nélkül is kidolgoztak egy olyan modellrendszert, ami távolról nézve bár tökéletlen, mindazonáltal ezzel a fantasztikus tudással számomra érthetetlen módon elképesztően sok dolgot valósítottak meg, ezért le a kalappal előttük ! És igen : én is zseni vagyok. Mert a kút fejemből, a fizika ismerete nélkül rájöttem mindarra mint ők, sőt sokkal tovább is menten..

mind a ketten ugyanazt a hegyet másztuk csak totálisan más irányból és most itt állunk közösen a hegytető közelében és innentől most már együtt mászunk tovább.. )
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.20. 08:44

Szegény ember!
Te zseninek képzeled magad?
Miközben még a határérték fogalmával se vagy tisztában:
"tudtok-e olyan a pi-t közelítő végtelen lánctörtről, ahol a határérték kisebb mint 2 vagy több mint 4 , akárhányadik iterációnál?"
Csak mindenféle meg nem értett szavakkal bűvészkedsz.
Mielőtt a tudomány hegytetejére képzelnéd magad, tanuld meg legalább befűzni a bakancsod!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 09:06

con írta: Szegény ember!
Te zseninek képzeled magad?
Miközben még a határérték fogalmával se vagy tisztában:
"tudtok-e olyan a pi-t közelítő végtelen lánctörtről, ahol a határérték kisebb mint 2 vagy több mint 4 , akárhányadik iterációnál?"
Csak mindenféle meg nem értett szavakkal bűvészkedsz.
Mielőtt a tudomány hegytetejére képzelnéd magad, tanuld meg legalább befűzni a bakancsod!
Érted a kérdést ? vagy fogalmazzam máshogy? a konvergens, tehát maga a pi értéke átlépi-e bárhol a 2-t lefele vagy a 4-et felfele?

Más: anno 2014 tavaszán , amikor ez az elmélet még tényleg csak egy kósza ötlet szintjén manifesztálódott bennem, volt szerencsém beszélni rövid 5 perc erejéig Katz Sándor fizikus professzorral, mikor bementem az ELTE elméleti-fizika tanszékre és persze a szubdimenzió-mátrix és a pi konvergencia-összefüggéseinek pontos felírása nélkül -érthető okokból- egyből lesöpörte az asztalról az elméletemet. De egy dolog megmaradt bennem a beszélgetésünkből: "Hobbiból nem lehet a fizikát csinálni"

Én nem nyugodtam bele, és további oknyomozásokat tettem, ekkortájt ismerkedtem meg a kvantum-színdinamika táblázatával, mert annyira egybevágónak tűnt /tűnik a fizika megfigyeléseivel, -legalábbis ami a fermionokat (mozgási pályamodelljüket) illeti- az én kút főmből "előrántott" táblázatom, ami már messze kívül esik a "véletlen" és az "agymenés" határain.
Időközben gyors egymásutánban jött két baba , akik még jobban lekötötték a figyelmem, most hogy már lassan óvodás korúak és egy picivel több időm van - egyáltalán aludni :) Újra nekiveselkedtem tehát.

Visszatérve a hegymászós példára:

én most jóval magasabbra jutottam kút főből , ipari alpinista módjára a MEREDEK (mi más ez az elmélet , ha nem meredek?) oldalról, karabínerek , jégcsákány és szögbelövő NÉLKÜL (mindenféle gyakorlati vizsgálat , múszerek, eszközök nélkül) és ámulva tekintek le a fizikára, hogy ők még csak ott lent vannak, a lankás oldaról mindenféle eszközökkel.

Ez nem jelenti azt, hogy én lenézem őket. Sőt , éppen ellenkezőleg: én felnézek rájuk, de egymás nélkül nem tudjuk megmászni ezt az utolsó néhány métert (a sötét anyag és sötét energia tulajdonságainak pontos megértése és elemzése) , ők arra a platformra ahonnan már egyáltalán elérhető (SŐT EGYÁLTALÁN : LÁTHATÓ!) a hegycsúcs, nem jutnak fel az én segítő jobbom nélkül , én viszont nem jutok tovább szögbelövő , jégcsákány és karabínerek nélkül. Itt most gondolok a modern technika által nyújtott eszközök pl. hadronütköztető megfelelő kalibrálására, immár a pi nagy sebességnél való kimérésére.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 09:26

Mérjük ki tehát azt a pi-t mindenhol, mindenhogy mindenféle hőmérsékleti és nyomás viszonyok között , különböző sebességeknél ennyit megér a tudománynak az én "agymenésem" és így én is nyugodt lehetek. Töredelmesen felesküszöm, ha mindenhol egyezik a pi értéke, néhányszor száz, de akárcsak néhányszor tíz tizedesjegyig, visszavonulok és remeteként élem le a hátralévő életemet. Viszont ha BÁRHOL a legkisebb eltérés is van, igényt tartok a fizikai Nobel díjra !
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.20. 10:09

Érted a kérdést ? vagy fogalmazzam máshogy? a konvergens, tehát maga a pi értéke átlépi-e bárhol a 2-t lefele vagy a 4-et felfele?
Még nagyobb marhaság.
Alapfogalmakat nem ismersz.
Például a "konvergens", és a "pi értéke" kifejezések jelentését.
Ezért értelmetlenül használod őket.
De a legtöbb korábbi mondatod is tele van ilyen sügérségekkel.
Néha ki tudom silabizálni, hogy melyik szót használod tévesen, vagy mit érthettél félre, de többnyire kibogozhatatlan a szöveged.
Ne Katz Sándorhoz szaladgálj, hanem tanuld meg először a középiskolás matematikát!
Hogy legalább magad előtt tisztázni tudd, a mondanivalód tartalmát, aztán esetleg másoknak is képes legyél azt elmondani.
De a fizika fundamentális reformjával akkor se lesz értelme foglalkoznod.
A világban ezrével szaladoznak az ilyen önjelölt próféták. Minden eredmény nélkül.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 11:10

con írta:
...
Úgy látom most úgy csinálsz mint aki nem akarja megérteni a kérdést. Nem gond. Feléd nincs is több kérdésem , a kérdés áll mások számára is.

Dugd csak a fejed a homokba, nélküled is meg fogjuk találni a sötét anyagot , és a sötét energiát, mégpedig az én módszeremmel .

Te azért hiszel a matematikában, mert a "papa" megmondta, hogy úgy van és punktum, de magad bele se gondoltál , hogy nem, nem úgy van , ahogy a a papa jól megmondta.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 11:48

con írta: A világban ezrével szaladoznak az ilyen önjelölt próféták. Minden eredmény nélkül.
Eredményt azért nem értek el, mert mindegyik próféta, ugyanabból az eleve hibás alap gondolatmenetből indul ki, hogy a PI konstans és hogy annyi, amennyi. Rajtam kívül még senki nem merte megkérdőjelezni ezt az alaptényt és összevetni, az azóta immár 2000 éves megfigyelésekkel, amik most látszólag homlokegyenest ütik egymást. Illetve voltak már mások is akik megkérdőjelezték a PI konstans mivoltát, de ők sem a helyes megközelítéssel próbálkoztak. Ők is csak a felszínt birizgálták , bottal.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.20. 11:53

Pedig igaza van con fórumtársnak. Az a helyzet, kedves SpecialPI, hogy tényleg irdatlan mennyiségű hozzád hasonló téveszmés ember van, aki biztos benne, hogy felfedezte a "valódi fizikát", ami az elmúlt x ezer év legnagyobb tudományos felfedezése és a fizikusok által művelt fizika hülyeség. Nemrég az egyikük pl be is akarta perelni az ország összes fizikusát.
Közös pont nem nagyon szokott lenni a hihetetlen felfedezéseikben és mind a fórumhuszárkodásig jut az egésszel és annyi.

Lényeg a lényeg, nem vagy egyedi, nem különleges ez az egész. Egyetlen dolog az, ami némileg szokatlan: hogy az ő állításaiknak legalább van jelentéstartalma. Ugyan hülyeség és nem fedi a valóságot, de van. A te mondataid döntő többsége még ennyit sem tud felmutatni. Egyszerűen nem jelentenek a világon semmit - nagyrészt azért, mert ahogy con is rámutatott, úgy használsz, és pakolsz egymás mellé igen lelkesen és nagy számban fogalmakat, hogy nem ismered a jelentésüket. Így pedig csak random szavak kusza egymásutánja az egész. Hasonló ahhoz, mint amikor egy macska végigmászik a billentyűzeten, csak ott a betűk is össze vannak kavarva, itt "csupán" a szavak.

Épp ezért felesleges bármi részletet megtágyalni veled - hiszen a kérdésekre is jelentéstartalom nélküli, értelmetlen szólavinával válaszolsz. Nincs remény arra, hogy ebből valaha is ki tudsz lépni, szóval kár megpróbálni fényt gyújtani benned.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 11:59

Mojjo írta: Egyszerűen nem jelentenek a világon semmit - nagyrészt azért, mert ahogy con is rámutatott, úgy használsz, és pakolsz egymás mellé igen lelkesen és nagy számban fogalmakat, hogy nem ismered a jelentésüket. Így pedig csak random szavak kusza egymásutánja az egész. Hasonló ahhoz, mint amikor egy macska végigmászik a billentyűzeten, csak ott a betűk is össze vannak kavarva, itt "csupán" a szavak.
Viszont, ahogy ebben a topikban én is rámuttattam, maga a fizika nem ismeri a dolgok jelentését és csak random kusza egymásutánban próbálják meg egymás mögé tenni őket : hiába.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 12:12

SpecialPI írta: con-hoz vagy valakihez aki képben van volna egy kérdésem: tudtok-e olyan a pi-t közelítő végtelen lánctörtről, ahol a határérték kisebb mint 2 vagy több mint 4 , akárhányadik iterációnál?

@con, @Mojjo és a többiek... : szóljatok, ha szabad a gazda, hogy miért nem lépi át a 2-t lefele és a 4-et felfele ! :twisted:

És hogy mit jelentenek ezek a konkrét számok, konkrétan a PI -ben
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 12:26

(Addig is egy perces néma csend a fizika tiszteletére , nyugodjék békében !)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.20. 14:31

Nos Kedves Moderátor, nem unod még, hogy elmebeteg emberkék topikot nyitnak a baromságaiknak? Miért kell lejáratni a fórumot az elmebetegek értelmetlen zagyva szövegeivel? Miért kell lovat adni alájuk, hogy mégis lehet abban valami, amit elképzeltek, mert lám, itt zavartalanul okádhatják a képernyőre mindazt az értelmetlen kutyulékot, ami a húgyköves agytekervényeikből kitelik? Legalább a topik címét pótold ki így:
Speciális PI Dimenzió Elmélet - Egy őrült naplója a diliházból.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.20. 15:20

SpecialPI írta: Mérjük ki tehát azt a pi-t mindenhol, mindenhogy mindenféle hőmérsékleti és nyomás viszonyok között , különböző sebességeknél
Még mindig el vagy tévelyedve. A pi nem fizikai mennyiség, hanem matematikai.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 17:36

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Mérjük ki tehát azt a pi-t mindenhol, mindenhogy mindenféle hőmérsékleti és nyomás viszonyok között , különböző sebességeknél
Még mindig el vagy tévelyedve. A pi nem fizikai mennyiség, hanem matematikai.
Nincs kizarva viszont kellenek az uj otletek mert a tudomany kb. 15 eve falba utkozott.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.21. 00:17

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Mérjük ki tehát azt a pi-t mindenhol, mindenhogy mindenféle hőmérsékleti és nyomás viszonyok között , különböző sebességeknél
Még mindig el vagy tévelyedve. A pi nem fizikai mennyiség, hanem matematikai.
https://phys.org/news/2018-04-dark-prim ... -holes.amp

A fizikusok szerint egyik percben WIMP, a másikban axion, a harmadikban pedig fekete lyuk a sötét anyag.. én már csak jókat kacagok rajtuk, rajtatok , hiszen fentebb konkrétan és pontosan kifejtettem már hogy a sötét anyag az ugyanazon a szubdimenzió mátrixon helyezkedik el, mint a sötét energia és a fekete lyuk.. számomra az egész olyan , mint egy bohózat amit már kívülről kacagva szemlélek.. Solarissal az élen aki védi amit már nem lehet, a legnagyobb sötét energia forrás ! :D

Igényt tartok a fizikai Nobel díjra !
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.21. 09:59

viewtopic.php?f=18&t=959

Lehet-e kártékony a tudomány?

Lehet bizony! Nemhogy segítenék, hanem cinikusak kiröhögik, hátráltatják azt, aki már előttük megmondta a frankót.

Még ők nevezik magukat "tudósoknak", és még én vagyok eltévelyedve!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.21. 10:24

A mekkmester az hozzájuk képest észlény XD
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.21. 11:16

Vegyétek már észre, hogy olyan hülyék vagytok a tudományhoz, mint a döngölt agyag, tegyetek meg egy szívességet a társadalomnak és dollármilliárdos "tudományos" támogatás helyett menjetek el inkább rizst kapálni, azzal végre valami hasznosat is tudtok adni a társadalomnak
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.04.21. 11:31

Látom, frusztrál, hogy csak körberöhögést, meg epés megjegyzéseket kapsz. Ez nem túl jó, ugyanis ennyi a maximum, amit a te elméleteddel elérhetsz - ahogy azt már jó ideje írtam neked. Sem most, sem máskor nem fogsz ennél tovább jutni ezzel. Ha jól érznéd magad így, az egy dolog lenne, de szemmel láthatóan zavar a helyzet és feszültséget kelt benned. Képzeld milyen lesz, ha ezt tolod még 1-2-5-10-20 évig, ugyanezzel az eredménnyel - márpedig ugyanez lesz az eredmény. Képzeld el, hogy fogod akkor érezni magad. Nem egészséges ez neked... Keress más hobbit, jobb lesz, hidd el.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.21. 12:08

Mojjo írta:Látom, frusztrál, hogy csak körberöhögést, meg epés megjegyzéseket kapsz. Ez nem túl jó, ugyanis ennyi a maximum, amit a te elméleteddel elérhetsz - ahogy azt már jó ideje írtam neked. Sem most, sem máskor nem fogsz ennél tovább jutni ezzel. Ha jól érznéd magad így, az egy dolog lenne, de szemmel láthatóan zavar a helyzet és feszültséget kelt benned. Képzeld milyen lesz, ha ezt tolod még 1-2-5-10-20 évig, ugyanezzel az eredménnyel - márpedig ugyanez lesz az eredmény. Képzeld el, hogy fogod akkor érezni magad. Nem egészséges ez neked... Keress más hobbit, jobb lesz, hidd el.
Tekintsd meg pár poszttal feljebb milyen
"eredményt" ért el a te "tudományod", a tegnapi nap! Majd vesd össze mindazzal amit én írtam!

Majd egyből meg fogod érteni, miért is teszem én ugyanezen epés megjegyzéseket Vica-Versa.
0 x

Lezárt