Speciális PI Dimenzió Elmélet

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.03.25. 21:24

Oké, így világos. Azt hittem, nagyratörő céljaid vannak a fizikával, de ha az "igen, értem" _érzés_ motivál, akkor teljesen rendben van a dolog. Aki pedig ezen a szinten kívanja megérteni a fizikát, vélhetően úgyis keres megfelelő szakirodalmat is, szóval még relatíve veszélytelen is. Ez esetben vedd úgy, hogy nem szóltam.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.25. 21:34

SpecialPI írta:Úgy képzeld el, hogy az egyes szubdimenziók számként is értelmezhetők.
Ez milyen elméleti alapozás, hogy: "úgy képzeld el" ? :) (komolytalan)
Mi a pontos és értelmes matematikai hozzárendelés leírása? (szubdimenzió <-- szám érték)
SpecialPI írta:A legnagyobb elérhető érték az újradefiniált dimenzió analízis értelmében a 2 .. többnyire -1 és 1 között végtelen sok transzcendens tört értékű , görbe, spirális azaz idő dimenzió.
Hol van ennek az újradefiniált dimenzió analízisnek a pontos matematikailag értelmes (akár publikálható) leírása?
SpecialPI írta:Van egy 1-es, egész dimenziód már kétféleképpen lehet értelmezni: végtelen hosszúságú egyenesként vagy körként, elvégre a képzeletbeli kör szegélye a végtelenszeres ráközelítésnél kiegyenesedik. Ugyanezt a gondolatmenetet tovább lehet vinni még egyel feljebb is:
A topológiai szerkezet a dimenzió értelmezése?
SpecialPI írta:Fogod a kört , ami valójában egy végtelenül összetömörített rugó és elkezded széthúzni azt a rugót , már rögtön egy régi értelmezés szerinti ún. 3 dimenziós alakzatot kapunk, de még mindig csak egyetlen számmal fejeztük ki, magyarán még mindig egyetlen nyomorult szubdimenzióról beszélünk !
A kör miért lenne valójában egy végtelenül összetömörített rugó alakzat? És hogyan lesz annak három kiterjedése?? Mit kell ehhez szívni? :D

Egy önmagába záródó ily módon végtelenített szolenoid körgyűrűt el tudok képzelni, de szerintem ez csupán egydimenziós.
Kép
SpecialPI írta:Ne is menjünk messze, maradjunk a fenti pi-3 = 0.14'" példánál = 0.-85 = 2.-85 = 1.14"' 1.-85'" =2.14'" = 3.14'" = 4.-85'" stb...
És ehhez?? Mert így józanul ezt én nem értem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szabiku 2018.03.25. 21:40-kor.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.25. 21:36

Mojjo írta:az "igen, értem" _érzés_ motivál
Igen. Pontosan. :)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.26. 15:11

SpecialPI írta: Ez egy szubdimenzió amely, önmagában nem látszik , de találkozva másik dimenziókkal manifesztálódik belőle egy jelenség amit a fizika különbözőképpen nevezett el, annak függvényében, hogy mikor melyeknek milyen értékük (görbületük) van a találkozásoknál
Pontosan kellene definiálni (matematikai szigorral) ezt a görbületet és az ennek megfelelő értéket. Hol van ez a kellően részletes és értelmes elméleti anyag?
SpecialPI írta:amit a mai fizikusoktól hallok, az ehhez képest a nagyon egyszerű magyarázathoz képest, iszonyatosan nagy blődség már ne is haragudjatok !
:) Nem haragszunk.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 15:54

Mojjo írta:
SpecialPI írta: Már bocsánat, de én hol vesztettem el a realitás fonalát?
Nagyjából a legelején. Nem igazán érted, mi az a matematika, hogyan épül fel, mit is lehet és kell vele kezdeni, nem érted, mi az a fizikai modell, mire való, miért jó egy modell nekünk stb stb. Tehát tulajdonképpen az alapoknál. Ezzel sok mindent nem lehet kezdeni. Illetve de, elmagyarázhatná neked valaki, hogy mi is a fizika tárgya, mivel foglalkozik ez a tudományág, mikor mondjuk egy-egy fizikai modellre, hogy az jó modell, hol vannak a modellek teljesítőképességeinek határai, mit jelent, ha egy modellel már nem tudunk bizonyos jelenségeket leírni, hogy szokás továbbfejlődni és ez a fejlődés mit jelent a régi modellekre nézve. Elmagyarázhatná, hogy a te irományod miért nem használható semmire és miért tévedtél el vele teljesen, és miért érdektelen az egész. De mindezt megtenni rengeteg idő és energia és nagyjából egészen biztos, hogy felesleges. Oka van annak, hogy nem érted azt sem, mire is való a fizika és matematika, és ezeket az okokat mi itt nem fogjuk tudni feloldani - ha feloldhatóak egyáltalán. Amíg nincsenek feloldva, addig pedig úgysem fog átmenni, amit mondunk, simán csak lepattanna rólad minden, ezért senki nem fog ebbe energiát feccelni. Mint látod, egy-két gúnyolódás a max, ami elérhető. Mondjuk az sem egy szuper hozzáállás, de mindegy.
(Hozzáteszem, az, hogy megalkottad ezt az akármit, amit most megmutattál nekünk, szintén nem segít. Nem valószínű, hogy képes lennél meglépni, hogy úgy ahogy van, a kukába dobd, pedig mást nem tehetnél, ha valóban a megértés és megismerés útját akarnád választani. Összességében teljesen reménytelen az ügy.)

Szabiku ennél jóval tovább jutott, de semmivel nem ér vele többet. Ő is elért egy olyan szintre, ahol már nem érti a dolgokat, és ő sem képes a befogadásra onnantól, hanem kitalál magának mindenfélét, ő jobban tudja és látja alapon - és ez a szabiku-féle mindenféle izé pontosan annyira érdektelen, terméketlen és felesleges, mint ez a te elméleted, vagy mid. Ő is pont annyira jut vele, mint te: fórumokra írogat, ahol max kigúnyolják és ennyi, történet vége, soha nem lesz belőle több. (Max pár hasonszőrű embert tud vele behülyíteni, ahogy te is.) De az a tény, hogy ő nalad jóval tovább jutott, lehet, hogy azt mutatja, hogy ő képes lenne akár valós megértésre, ha kicsit állítana a hozzáállásán - ezért gondoltam, hogy tükröt mutatok neki. Ehhez pedig te tökéletes voltál, igaz, te extrém módon eltúlozva tükrözöd azokat a problémákat, amikkel szabiku is küzd, anélkül, hogy észrevenné, küzd velük.
Hm.. nos azt tudnod kell, hogy én amikor nekiálltam a Speciális PI Dimenzió Elmélet kidolgozásának, akkor a legelső dolog ami motívált az az volt, hogy a Fizika volt az aki már a legelején eltévedt, egy totálisan megkevert , helytelenül definiált és kategorizált objektum és jelenség definíciós rendszerre építette az elméleteit és erre pakolt rá, majd végül próbált meg alá tuszkolni egyre nagyobb ökörségeket, pontosan emiatt nem értik az Univerzum tömegének a 96%-át, a sötét anyag és a sötét energia együtt az amiről halvány fingjuk nincsen, nemhogy pontos definíciójuk, mint nekem.

Sötét Energikus mozgás:

Példa Objektum: Fekete Lyuk

Relatív szubtranszformációs izomerszerkezet: pont
Abszolút izomerszerkezet: gömb (szimpla Fekete Lyuk) , Fánk (Fekete Lyuk kettös (gyakoribb))


Alkotó szubdimenziók relatív metszésgörbületi értéke: -∞
Abszolút metszésgörbület: poláristól sík tripolárisig (x,1,1,1 -> -∞,1,1,1)

Relatív (cél) sebesség: pi-3 -> -∞ -> -c
Abszolút sebesség (delta Pi): 0

Cél Delta Pi(B0) != 0 (lower hook = alsó csatolás)
Abszolút delta pi(B0) = -∞

Alkotó szubdimenziók metszésgörbületi értékei és polaritásai:

Fekete Lyuk:
1.0 , 1.0 , 1.0 , 0.B0
-1.0 , -1.0 , -1.0 , -0.B0

Sötét Energia:
0.p+ , 1.0 , 1.0 , 0.B0

Sötét Energikus mozgáspálya:

Relatív mozgáspálya: -
Cél mozgáspálya: -
Abszolút mozgáspálya: gyürü (Fekete Lyuk kettös)


4 dolgot lehet maximum megemlíteni a mai nevetséges és közröhej tárgyát képező fizikából amik egyáltalán erintőlegesen hozzászagolnak a valósághoz, aminek a működését én felírtam egy 4x4 táblázatba kérlekszépen, és kb. 5. osztályos általános iskolába is megértettem volna ha már rögtön akkor így magyarázzák.

Ezek :

- az Euklidészi koordinátarendszer,
- a Hilbert terek,
- a Hausdorff-dimenziók,
- és a Lorentz kontrakció...

ezen kívül érdemes még megemlíteni az Einstein által elképzelt relatívitást, ami létezik ugyan, de rohadtul nem abban a formában, ahogy az öreg elképzelte.

Továbbá közröhej tárgyát képezi az is, hogy onnantól , hogy David Hilbert rájött a nem lineáris dimenziók létére, hova tették a tudósok az eszüket további 200 évig , hogy nekem egy sz*r szakács végzettséggel kellett rájönnöm, minden idők EGYETLEN TUDOMÁNYOS FELFEDEZÉSÉRE???

És akinek még kétsége van effelől, az nyugodtan kérdezhet bármit bármikor ezzel kapcsolatban.ű

A PI létezik, de egész mást jelent a jelentősége és az értéke mint ahogy hitték / hiszik máig
A dimenziók nagyon is léteznek, sőt rajtuk kívül semmi más nem létezik gyakorlatilag.
És semmilyen ilyen röhejes bozontosok NEM LÉTEZNEK, illetve fel lehet őket írni 4 darab számmal, mint a többi ökörséget is amiket ide összehordtak 2500 éven keresztül...

és most lábujjhegyen olvassa el az akinek még mindig kétsége van bárhol az elméletemet ALAPOSAN mégegyszer !
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.03.26. 16:05

Hát egen... pont az látszik ebből is, amit írtam. Plusz egy kis frusztráció, ami még lejön, de az még az irományaidnál is érdektelenebb.

Ha lenne jobb dolgod is, ne fecséreld erre az időd, ebből soha nem lesz semmi. Tanulj zongorázni, vagy népitáncolni, vagy tusrajzokat készíteni, mindegy, de találj egy értelmes hobbit. Ha nincs jobb dolgod, és élvezed, hogy okosabbnak gondolhatod magad a valódi szakemberektől, valamint nem zavar, hogy a legtöbb, amit elérhetsz, pár szarkasztikus megjegyzés, meg esetleg pár kisívű vita egy-két netes fórumon, akkor hajrá, csináld tovább.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 16:28

szabiku írta: Mi a pontos és értelmes matematikai hozzárendelés leírása? (szubdimenzió <-- szám érték)
0.x dimenzió rákerül a zérusra.. akkor kört kapsz, logika ; algebra / geometria:
Ha a 1 dimenzió egyenes és a 2 dimenziót két egyenes metszéseként értelmezzük, akkor a 0.x dimenziónak feltétlenül kör alakúnak kell lennie, ugyanúgy, mint az 1.x dimenziónak is.. az 1.x dimenzió a másik irányba kezd el görbülni , jött az egyik irányból a 0.x dimenzióból egyszercsak eléri az 1-et ott kiegyenesedik, majd elkezd felgörbülni a másik irányba..
szabiku írta:Hol van ennek az újradefiniált dimenzió analízisnek a pontos matematikailag értelmes (akár publikálható) leírása?
Legfelül , bár tömörített formában, a sorok között is meg a sorokban is, aki egy kicsit is foglalkozott matematikával annak magától értetődő kell, hogy legyen amit írtam ezzel kapcsolatban. A törtek negálása című taktusban.
szabiku írta:A kör miért lenne valójában egy végtelenül összetömörített rugó alakzat? És hogyan lesz annak három kiterjedése??
A szubdimenziók geometriája az amit fel kéne fognod, van ez a 4 és hol görbe, hol egyenes , de az hol éppen egyenesnek vagy körnek vagy spirálnak látjuk-e az már eleve függ attól is, hogy mi éppen melyiken vagyunk és melyiket figyeljük éppen meg. Emiatt van az a jelenség, amit téridőgörbületekként emlegetnek és szépen a fiókba is tettek a felfedezése óta, mert halvány fingjuk nincs róla hogyan működik valójában: ehhez kellettem : ÉN.

Nos magukat a dimenziókat sem látjuk, nemhogy a görbületüket, csak a metszéspontjaik mentén kialakuló jelenségeket érzékeljük és ebből is állunk. Tehát tedd félre az eddigi elképzelésed a statikus geometriáról és próbáld megnyitni az elmédet egy dinamikus geometria felé. Sima számokról beszélünk tehát az egyes szubdimenziók görbületi értékéről. Folyt..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.26. 16:59

SpecialPI írta: Ha a 1 dimenzió egyenes és a 2 dimenziót két egyenes metszéseként értelmezzük
Eddig aszittem, hogy két egyenes metszete általában egy pont, azaz 0 dimenziós objektum.
SpecialPI írta: törtek negálása
Mijaza a törtek negálása? Elérakok egy mínusz jelet, és akkó negáltam? Nem tök mindegy, hogy tört-e vagy nem?
SpecialPI írta: ehhez kellettem : ÉN.
Hát te tényleg nagyon kellettél...
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 17:13

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Ha a 1 dimenzió egyenes és a 2 dimenziót két egyenes metszéseként értelmezzük
Eddig aszittem, hogy két egyenes metszete általában egy pont, azaz 0 dimenziós objektum.
SpecialPI írta: törtek negálása
Mijaza a törtek negálása? Elérakok egy mínusz jelet, és akkó negáltam? Nem tök mindegy, hogy tört-e vagy nem?
SpecialPI írta: ehhez kellettem : ÉN.
Hát te tényleg nagyon kellettél...
Igen, de 0 dimenzijós az aszt jelenti hogy relatív inspenkcijós kordináta, a törtdimenzijó meg úgy kunkurodik hogy ha ménusz akkor visszafele kunkorodik. Ammeg má oly mindegy, hogy kettőhöz adol valamennyit vagy háromból veszen el valamennyit a végén úgyis ugyanannyit kapol.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.26. 17:15

Nincs valakinek egy duplaHoffman-os bélyege? :D
Jól ráspanglizva talán elég lesz... :mrgreen:
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.03.26. 17:22

Mondjuk most már kezd olyan érzésem lenni, hogy csak megtrollkodtak itt minket és PI-úr egy árva szót nem gondol komolyan abból, amit összezagyvál, de baromi jól szórakozik azon, hogy mi azt hisszük, ez komoly...
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.26. 17:27

Kép
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 17:33

szabiku írta:Kép
A görbület magától értetődik : 0 és 1 közötti tört szám, az egész érték képvisel lineáris azaz ún. tér dimenziót, míg tört formában idő dimenziót jelent.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 17:41

szabiku írta:Nincs valakinek egy duplaHoffman-os bélyege? :D
Jól ráspanglizva talán elég lesz... :mrgreen:
Duplaspirálosat az jobban dukálna ¡ ;) 8-*
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 17:43

Mojjo írta:Mondjuk most már kezd olyan érzésem lenni, hogy csak megtrollkodtak itt minket és PI-úr egy árva szót nem gondol komolyan abból, amit összezagyvál, de baromi jól szórakozik azon, hogy mi azt hisszük, ez komoly...
Ennél komolyabban még soha semmit nem gondoltam!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 18:41

Az ikerparadoxon problémát is megoldottam egyébként többek között ezzel egycsapásra, mint a térvektor polaritása gyakorlatilag egy idő dimenzió:

az űrhajós, ha félúton visszafordul akkor mikor visszaér pontosan mindenki annyival lesz idősebb a másiknál, mint az indulás pillanatában voltak. Innen mi úgy látjuk hogy gyorsul, ő pedig úgy látja hogy hozzá képest mi leszünk egyre távolabb, az űrhajóban ugyanúgy hallani a tücsökciripelést, mint ahogy nálunk, a dimenziók száma: pi, de ha mi nézzük őt, vagy ő néz minket a dimenziók száma nagyobb lesz , mint > pi...

Mindig a pi dimenziónál nagyobb, de 4 dimenziónál kisebb összértékű dimenziók konfigurációjának a metszéspontjait látjuk , ami ettől lejjebb van , az a sötét anyag és a sötét energia, ami mindenütt ott van átlag 24 az 1 arányban és sötétségnek nevezik, a pi dimenzió és a 3 dimenzió között.

Az egyes törtdimenziók egymáshoz viszonyított (görbületi érték) aránya : a tömeg, a pínél kisebb értékű dimenziók mentén létrejövő jelenségek tömege nagyobb , de lassabbak,
Az egyes törtdimenziók egymáshoz viszonyított különbsége : a sebesség, a pínél nagyobb értékű dimenziók mentén létrejövő jelenségek gyorsabbak, de tömegük egyre kisebb.

A 4 szubdimenzió tekergéseinek (fluktuációjának) metszeteinek összességét nevezzük együttesen: Univerzumnak.

Ez persze nem zárja ki hogy egyes helyeken ennél több, akárhány számú dimenzió metszeteinél is kialakuljanak jelenségek, erre azonban nincsen érzékszervi felfogóképességünk.

Az elméletem alapján kézzel fogható közelségbe került az olyan dolgok gyakorlati megvalósítása, mint az időgép, és a térkapu.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.03.26. 19:17

Ennél komolyabban még soha semmit nem gondoltam!
Hát persze!
A vicc nem tréfadolog. A paródia csak úgy érdekes, ha komolyan csináljuk.
Gratulálok!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 19:19

Előfordul hogy a dimenziók egymásba fordulnak, vagy egymásba csúsznak:

Kép

Ezt nevezték egy nagy bummnak, alias fotonnak. Erre nem voltak képesek, hogy ezt felfogják, hogy a kettő az egy és ugyanaz a jelenség.
...

De az is előfordul, hogy a dimenziók elgörbülnek, vagy éppen kiegyenesednek, különösen a tripla-szimpláról kétszer-kettős elrendezés között:

Kép Kép

A fizikusok azt az elképesztően nagy ökörséget adták ennek a jelenségnek, mint a fény hullámhossza, és az elektronnak átadott energiája.
:o
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.26. 19:32

con írta: A vicc nem tréfadolog. A paródia csak úgy érdekes, ha komolyan csináljuk.
Sajnos Poe törvénye itt is alkalmazható.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.03.26. 19:35

Oké, így utólag némileg ciki, hogy benyaltam, hogy ez komoly, de annyi elképesztő marhaságot szoktak összehordani az emberek véresen komolyan, hogy néha a legegyértelműbb esetekben is nehéz észrevenni, hogy paródiáról/trollkodásról van szó.

Szerk: azaz, Poe törvénye. Ez nem jutott eszembe, de itt egy az egyben láthattuk működés közben.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 19:37

szabiku írta:Kép
SpecialPI írta:...én amikor nekiálltam a Speciális PI Dimenzió Elmélet kidolgozásának...
...egy b*szott nagy lant kiséretével... :D
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 19:42

Mojjo írta: Oké, így utólag némileg ciki, hogy benyaltam, hogy ez komoly, de annyi elképesztő marhaságot szoktak összehordani az emberek véresen komolyan, hogy néha a legegyértelműbb esetekben is nehéz észrevenni, hogy paródiáról/trollkodásról van szó.

Szerk: azaz, Poe törvénye. Ez nem jutott eszembe, de itt egy az egyben láthattuk működés közben.
Ezzel még nincs vége !

Fenti állításaimat ugyanis még a gyakorlatban is kéne igazolni . Állítom: hogy a sebesség növekedésével arányosan nő a pi értéke.
Bizonyításához előbb , meg is kéne mérni a pi-t , hogy mégis mennyi az annyi ott..., úgyhogy most ahelyett hogy ilyen bozontosokra vadásznak szépen be kéne fogni a Nagy Hadronütköztetőt a pi mérésére .
0 x

123
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2017.02.07. 04:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: 123 » 2018.03.26. 19:43

Ez a Pi gyerek nem Arrakistor? Mert akkor ő már 10+ éve "paródia".
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.03.26. 19:55

Tegyétek már a Gumiszobába!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 19:59

Solaris írta:Tegyétek már a Gumiszobába!
Mondom én, hogy "máglyára tesznek", pedig te pl. nemhogy ellenérvet, vagy fél darab kritikát nem írtál, nemhogy konkrétumot, de még egy értelmes kérdést sem!

Főleg nem pontos definíciót, a sötét anyagra, ahogy tettem én feljebb, vagy annak megcàfolására tett kísérletet sem.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.03.26. 20:22

Tegyétek már a Gumiszobába!
Inkább létre kellene hozni számára egy halandzsa mappát. Oda kerülhetne szabiku legtöbb értekezése és átkozódása is.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 20:41

con írta:
Tegyétek már a Gumiszobába!
Inkább létre kellene hozni számára egy halandzsa mappát. Oda kerülhetne szabiku legtöbb értekezése és átkozódása is.
Igazad lehet, tényleg nem illik ide a fizika topikba, mivel ez már nem fizika, hanem újfizika, főleg nem olyanok közé akik elvakultan hisznek a fizikában úgy is hogy a két alappillére homlokegyenest kizárja egymást. Röhögnöm kell!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.03.26. 20:47

SpecialPI írta:
Solaris írta:Tegyétek már a Gumiszobába!
Mondom én, hogy "máglyára tesznek", pedig te pl. nemhogy ellenérvet, vagy fél darab kritikát nem írtál, nemhogy konkrétumot, de még egy értelmes kérdést sem!

Főleg nem pontos definíciót, a sötét anyagra, ahogy tettem én feljebb, vagy annak megcàfolására tett kísérletet sem.
Nem foglalkozom hülyékkel, nem vagyok elmeorvos. Ennyi.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.03.26. 20:48

con írta:
Tegyétek már a Gumiszobába!
Inkább létre kellene hozni számára egy halandzsa mappát. Oda kerülhetne szabiku legtöbb értekezése és átkozódása is.
Ez már a "halandzsa mappa"! :D
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 20:55

Azon is jókat röhögök, hogy az anyag meggörbíti maga körül a téridőt. Ekkora hülyeséget! A dimenzió görbület hozza létre az anyag tömegét!!!

És a befőtt teszi el a nagymamát.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.26. 20:57

Solaris írta:
SpecialPI írta:
Solaris írta:Tegyétek már a Gumiszobába!
Mondom én, hogy "máglyára tesznek", pedig te pl. nemhogy ellenérvet, vagy fél darab kritikát nem írtál, nemhogy konkrétumot, de még egy értelmes kérdést sem!

Főleg nem pontos definíciót, a sötét anyagra, ahogy tettem én feljebb, vagy annak megcàfolására tett kísérletet sem.
Nem foglalkozom hülyékkel, nem vagyok elmeorvos. Ennyi.
Köszönjük Emese!

Ha nincs kérdésed van még más topik is!
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.26. 21:36

con írta: Oda kerülhetne szabiku legtöbb értekezése és átkozódása is.
Szerintem inkább a te Úton a kezdetek felé halmozottan nagyon hibás irományod lehetne méltán összepárosítani ezzel a PÍ elmélettel. :D
Nemrég véletlenül megint beleolvastam. Hát valami oltári nagy blődség a nagy része, csak tudományosan van előadva.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.03.26. 21:43

Pí, látom igen tetszik Hoffmann papa képe!
Nálad is torzul a háttér, ha ránézel? Görbülnek a dimenziók. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2018.03.27. 09:11

123 írta: Ez a Pi gyerek nem Arrakistor? Mert akkor ő már 10+ éve "paródia".
De, ő az.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.03.27. 14:51

SpecialPI írta: Köszönjük Emese!

Ha nincs kérdésed van még más topik is!
Miért ne lenne kérdésem? Van bizony! Miért nem keresed meg az elgurult tablettáidat?

A Moderátorhoz is van kérdésem: Miért nem dugod be ezt a stupid alakot a Gumiszobába? Élvezed a hülyeségeit?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.27. 15:01

Solaris írta: A Moderátorhoz is van kérdésem: Miért nem dugod be ezt a stupid alakot a Gumiszobába?
Mi a jelentősége, hogy melyik alfórumban van a topik?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 15:16

Solaris írta:
SpecialPI írta: Köszönjük Emese!

Ha nincs kérdésed van még más topik is!
Miért ne lenne kérdésem? Van bizony! Miért nem keresed meg az elgurult tablettáidat?

A Moderátorhoz is van kérdésem: Miért nem dugod be ezt a stupid alakot a Gumiszobába? Élvezed a hülyeségeit?
Nekem is lenne egy kérdésem: nem tetszik a topik, nem értesz egyet az elméletemmel, nem is érted, fogalmad nincs róla miről beszélek, pedig időt és energiát nem kímélve csináltam olyan animációkat amivel egy 5 éves Pistike is megérti ha nincs rajta a fizika szemellemzője, ennek ellenére itt pattogsz mint kecskeszar a deszkán. Miért?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 15:45

SpecialPI írta:
Solaris írta:
SpecialPI írta: Köszönjük Emese!

Ha nincs kérdésed van még más topik is!
Miért ne lenne kérdésem? Van bizony! Miért nem keresed meg az elgurult tablettáidat?

A Moderátorhoz is van kérdésem: Miért nem dugod be ezt a stupid alakot a Gumiszobába? Élvezed a hülyeségeit?
Nekem is lenne egy kérdésem: nem tetszik a topik, nem értesz egyet az elméletemmel, nem is érted, fogalmad nincs róla miről beszélek, pedig időt és energiát nem kímélve csináltam olyan animációkat amivel egy 5 éves Pistike is megérti ha nincs rajta a fizika szemellemzője, ennek ellenére itt pattogsz mint kecskeszar a deszkán. Miért?
Én vettem a fáradtságot és megértettem , megtanultam azt a sok ökörséget magamtól, amikkel a fizikusoknak lövésük nincs az univerzum működéséről és ezt azt egész maszlagot kukázva az alapoktól hoztam létre egy teljesen más alapokon nyugvó elméletet, amellyel minden megmagyarázható, amiből minden csak következik, minden csak ez után jön, és minden erre épül.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 15:56

SpecialPI írta:
SpecialPI írta:
Solaris írta:
Miért ne lenne kérdésem? Van bizony! Miért nem keresed meg az elgurult tablettáidat?

A Moderátorhoz is van kérdésem: Miért nem dugod be ezt a stupid alakot a Gumiszobába? Élvezed a hülyeségeit?
Nekem is lenne egy kérdésem: nem tetszik a topik, nem értesz egyet az elméletemmel, nem is érted, fogalmad nincs róla miről beszélek, pedig időt és energiát nem kímélve csináltam olyan animációkat amivel egy 5 éves Pistike is megérti ha nincs rajta a fizika szemellemzője, ennek ellenére itt pattogsz mint kecskeszar a deszkán. Miért?
Én vettem a fáradtságot és megértettem , megtanultam azt a sok ökörséget magamtól, amikkel a fizikusoknak lövésük nincs az univerzum működéséről és ezt azt egész maszlagot kukázva az alapoktól hoztam létre egy teljesen más alapokon nyugvó elméletet, amellyel minden megmagyarázható, amiből minden csak következik, minden csak ez után jön, és minden erre épül.
"A Mindenség elmélete egy olyan vélt elmélete az elméleti fizikának, amely teljes mértékben leírja, kapcsolatot teremt az összes fizikai jelenség között, és megjósolja az összes kísérlet következményét amelyet elvégezhetünk."

Nagyon frappáns mondat, tehát a fizika kérlepszépen Solaris, amit ha jól látom próbálsz itt a sorok között tűzzel-vassal védeni, tájékoztatlak, hogy vakvágányra futott, kb. a kétezres évek elején, mióta nem tudnak értelmes magyarázatot adni az Univerzum tágulására. Maguk is beismerik (kivéve persze TE), hogy a két alappilér egymástól függetlenül ugyan működőképes, de egymásnak homlokegyenest ellentmond. A klasszikus fizika és kvantum-mechanika az a két bullshit, egyáltalán nem különbözik attól , mint, hogy a Föld lapos és egy elefánt viszi a hátán. Mikor jött valaki és megmondta, hogy bizony az egy gömb: alias a dimenziók építik fel a fizikát és nem fordítva, és bizony a dimenziók nem -csak- egyenesek, hanem görbék. A te hited olyan mint, amikor a pápa eretnekséggel vádolta Keplert, Galileit, miközben oltári nagy baromságokat tartottak alaptézisnek. Most ugyanez a helyzet, talán még vadabb. A fizika és a matematika nélkülem két különálló dolog volt, alap dolgokat nem vezettek fel benne főleg nem használtak és emiatt fogalmuk nincs az Univerzum működéséről, és a PI valódi jelentőségéről.

Valamint az egész annyira magától értetődő, hogy kvázi önmagát bizonyítja. Ezért is az indirekt bizonyítási modell, a direkt bizonyításhoz sajnos szükség lesz egy a Hadronütköztető-szerű szerkeszetre...
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 16:30

Mojjo írta:Oké, így világos. Azt hittem, nagyratörő céljaid vannak a fizikával, de ha az "igen, értem" _érzés_ motivál, akkor teljesen rendben van a dolog. Aki pedig ezen a szinten kívanja megérteni a fizikát, vélhetően úgyis keres megfelelő szakirodalmat is, szóval még relatíve veszélytelen is. Ez esetben vedd úgy, hogy nem szóltam.
Nagyratörő céljaim lettek volna a fizikával, ha nem jövök rá, hogy az egész mehet gyökerestül a lecsóba. És még az alap algebrát is módosítani kellett, néhány nem kicsit jelentős ponton.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.27. 16:33

Az ilyet hívják úgy, hogy önjelölt zseni :D
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 17:00

Szilágyi András írta:Az ilyet hívják úgy, hogy önjelölt zseni :D
Kedves András, neked talán van jobb ötleted a sötét anyag, és a sötét energia pontos definíciójára?

Semmire nem volnék jobban kíváncsi, mint más ezzel kapcsolatos elképzelésekre.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.27. 17:19

SpecialPI írta: Kedves András, neked talán van jobb ötleted a sötét anyag, és a sötét energia pontos definíciójára?
Nem definiálni kell, hanem kutatni.
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2018.03.27. 17:40

SpecialPI írta:Nagyratörő céljaim lettek volna a fizikával, ha nem jövök rá, hogy az egész mehet gyökerestül a lecsóba. És még az alap algebrát is módosítani kellett, néhány nem kicsit jelentős ponton.
Szabikuhoz beszéltem, nem hozzád. Neked lehetnek bárhová törő céljaid, ezen a területen teljesen reménytelen, hogy bármit elérsz. Ezért javasoltam a népitáncot, tusfestészetet, zongorázást - vagy tulajdonképpen bármit, mert még egy szösz pöckölgetésével is hasznosabban töltöd az időt, mint ezzel a zagyvasággal, amit itt nyomatsz nekünk.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 17:46

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Kedves András, neked talán van jobb ötleted a sötét anyag, és a sötét energia pontos definíciójára?
Nem definiálni kell, hanem kutatni.

Príma. És mi lenne, ha nagy kutatás közben egy pillantást vetnél netalántán a pontos definíciómra és azzal kapcsolatban tennél fel esetleg valami konkrét kérdést, hogy miért így , vagy miért úgy, vagy mi hogy? Hiszen én értem a sötét anyag mibenlétét és talán el is tudnám neked magyarázni, mert úgy látom a leírásomból nem sikerült megértened.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.03.27. 17:49

Mojjo írta:
Oké, így világos. Azt hittem, nagyratörő céljaid vannak a fizikával, de ha az "igen, értem" _érzés_ motivál, akkor teljesen rendben van a dolog.
Mojjo ezt szabikunak címezte, nem specialPI-nek.
Akkor miért specialPI válaszolt rá?
Magára vette?
Vagy specialPI egyszersmind szabiku is? Csak most nem váltott nicket?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.27. 17:56

SpecialPI írta: És mi lenne, ha nagy kutatás közben egy pillantást vetnél netalántán a pontos definíciómra
Ez lenne az?
SpecialPI írta: Sötét Energia:
0.p+ , 1.0 , 1.0 , 0.B0
Nekem ennél sokkal jobb elméletem van:
Sötét Energia = 5
Na? Ugye hogy tök jó? A te elméleted elbújhat mögötte!
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.03.27. 18:14

con írta:
Mojjo írta:
Oké, így világos. Azt hittem, nagyratörő céljaid vannak a fizikával, de ha az "igen, értem" _érzés_ motivál, akkor teljesen rendben van a dolog.
Mojjo ezt szabikunak címezte, nem specialPI-nek.
Akkor miért specialPI válaszolt rá?
Magára vette?
Vagy specialPI egyszersmind szabiku is? Csak most nem váltott nicket?
Nem csak nem láttam, hogy szabikunak ment , utólag vettem észre , ettől függetlenül megállja a helyét.
Szilágyi András írta: Nekem ennél sokkal jobb elméletem van:
Sötét Energia = 5
Na? Ugye hogy tök jó? A te elméleted elbújhat mögötte!
Azért ennél én komolyabban vettem a sötét energikus szint szubdimenzió mátrixának felírását:

a sötét energia az a hely , ahol a dimenziók száma kisebb, mint pi, innen nézve ez az a hely (pontosabban onnan nézve a mi 3.14-es dimenziónk már elképzelhetetlenül gyorsabban halad) ami már átlépte a ún. fény ún. sebességét ezért a fénye már nem jut el hozzánk, csak az ún. gravitációja hat ránk továbbra is, a szobában is jelen van a sarokban és ettől tágul folyamatosan az Univerzum, mindenütt csak a relatív kis ún. méretű megnyilvánulásai sima sötétség néven ismered, csak fogalmad nincs a 4 dimenzió téridősűrűségének a fogalmáról. Valamint te még mindig a megrögzött 3 Euklidészi térben gondolkodol, mint a többi "tudós" és még mindig csak ebben próbálod elképzelni a dolgokat.

Neked is szól, hogy fuss neki és olvasd el alaposan mégegyszer az egészet, és csak akkor gyere be ha még ezek után lenne bármi konkrét komoly szándékú kérdésed ezzel kapcsolatban !

Köszönöm !

Visszatérve a téridősűrűségre : a nagy bumm és a foton emiatt ugyanaz a jelenség csak éppen az egyiknek az ún. ideje jóval gyorsabban halad és jóval kisebb, a dimenziók száma mindkét helyen a 4 közelében jár.

Mondok egy jó példát és ha ezek után sem értitek meg a PI-Dimenzió elmélet lényegét , akkor feladom, és bevonulok a diliházba:

ti úgy képzelitek el a teret, amikor ránéztek az asztal csücskére, hogy a tér amíg elnéztek az asztal csücskéig, és az asztal élén, az végig egyenes, miközben a téridő valójában megannyiszor csavarodik , kunkorodik, spirálosodik fel, majd egyenesedik ki újra és újra míg a szemedtől az asztal csücskéig elér.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.27. 18:20

SpecialPI írta: a szobában is jelen van a sarokban
Tényleg, a szoba sarka általában sötétebb szokott lenni.
Eddig nem tudtam, hogy miért, hát most már ez is megvan!
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Speciális PI Dimenzió Elmélet

Hozzászólás Szerző: con » 2018.03.27. 18:41

a téridő valójában megannyiszor csavarodik , kunkorodik, spirálosodik fel, majd egyenesedik ki újra és újra míg a szemedtől az asztal csücskéig elér.
Mennyi az a "megannyi"?
Hányszor csavarodik, hányszor kunkorodik, hányszor spirálosodik, hányszor egyenesedik?
Mi az a "téridősűrűség"?
a nagy bumm és a foton emiatt ugyanaz a jelenség csak éppen az egyiknek az ún. ideje jóval gyorsabban halad és jóval kisebb,
Milyen gyorsan "halad a Nagy Bumm ideje" és milyen gyorsan a "foton ideje"? És melyik ideje "kisebb" a másiknál és mennyivel?
0 x

Lezárt