Sötét anyag és sötét energia

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 18:18

Sziasztok!

Miután saját elméletem nem fogadták el a sötét anyag és sötét energia, valamint az Univerzum tágulásának megvilágítására, kíváncsi lennék más, a fizika saját nyelvén megfogalmazott elméletekre ezzel kapcsolatban.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 19:16

... elvégre ideje lenne mérlegre tenni az Univerzum tömegének a 96%-át kitevő , cseppet sem elhanyagolható mennyiségű dolgot, amiről -legjobb tudomásom szerint- semmit nem tud a tudomány, illetve az ezzel kapcsolatos hipotéziseket, elméleteket, vagy egyáltalán bármit ami ezzel kapcsolatos, mert úgy érzem, addig, amíg ez nincs megválaszolva, addig nem is lehet igazából tudományról beszélni?

Vagy talán rosszul gondolom?

Szóval ideje lenne - immár hogy ~ 20 éve tudunk róluk- ezzel kapcsolatban bármit is mondani , legyen az "A" mint ahogy tettem én, vagy akár "B" vagy "C" , nos ezt a topikot , ezzel a -cseppet sem komolytalan- szándékkal hoztam létre, hogy ide írja be mindenki , hogy szeritem "B" vagy "C" megoldás legyen, amit majd egyáltalán érdemes lesz a gyakorlatban is tovább kutatni, valaha , egyszer, anno, talán, egy szép napon.
0 x

G.Á
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.06.23. 22:11

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: G.Á » 2018.04.09. 19:56

mert úgy érzem, addig, amíg ez nincs megválaszolva, addig nem is lehet igazából tudományról beszélni?

Vagy talán rosszul gondolom?
Rosszul gondolod.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 19:57

https://gizmodo.com/if-tiny-dark-matter ... 105012/amp

Itt van pl. egy friss hír. Én őszintén kívánom nekik, hogy sikerüljön megtalálniuk ezzel a módszerrel, azonban eléggé szkeptikus vagyok az elméletükkel szemben, nekem legalább akkora humbugnak tűnik az egész, mint másoknak az én elméletem.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 20:08

G.Á írta:
mert úgy érzem, addig, amíg ez nincs megválaszolva, addig nem is lehet igazából tudományról beszélni?

Vagy talán rosszul gondolom?
Rosszul gondolod.
Nocsak, neked talán van valami megoldásod a topik fő kérdésére?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 20:15

G.Á írta:
mert úgy érzem, addig, amíg ez nincs megválaszolva, addig nem is lehet igazából tudományról beszélni?

Vagy talán rosszul gondolom?
Rosszul gondolod.
Igazából az én elméletem az annyira az alapokig megy vissza, amit ma a "tudósok" bottal se mernek megpiszkálni. Kvázi tényként könyvelték el.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.09. 20:30

G.Á írta:
Rosszul gondolod.
Úgy érzem, hogy szakácsként nehéz ezt a gondolatmenetet a fizika nyelvére letolmácsolnom, de téged is nagy szeretettel várlak egy olyan helyre, ahol talán közösen megfejtjük a sötét anyag és a sötét energia titkát, egy komoly ezzel kapcsolatos eszmecserére szeretnélek meginvitálni, ahol összevetheted a te teljes tudáshalmazod az én teljes tudáshalmazommal, ami -talán szerencsére- itt-ott finomanszólva is hiányos a fizikával kapcsolatban... viszont ennek ellenére úgy vélem, 100% magyarázatot ad a sötét anyagra és a sötét energiára, tehát szükségem volna, komoly matematikusok és fizikusok közreműködésére, hogy alaposan vizsgáljuk meg együtt az én gondolatmenetemet, mert a tudomány kötelessége minden olyan tézist megvizsálni, ami a legkisebb esélyét felveti annak, hogy megválaszoljon egy új kérdéskört....

és ha bármi ezzel kapcsolatos kérdés felmerül akkor azt , akár szavankénti újra elemzéssel kötelességünk újratárgyalni. Nemde?
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.10. 00:16

SpecialPI írta:egy komoly ezzel kapcsolatos eszmecserére
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=68F-ULC9108 https://www.youtube.com/watch?v=2oKh0-mb770
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.10. 05:03

szabiku írta:
SpecialPI írta:egy komoly ezzel kapcsolatos eszmecserére
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=68F-ULC9108 https://www.youtube.com/watch?v=2oKh0-mb770
Ez se rossz, de szerintem még jobb lenne a sötét energiát közvetlenül a mai "tudósok" fejében kutatni , szerintem leginkább ott van feldúsúlva :D
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.11. 00:41

PI, az a helyzet, hogy eléggé messze állunk még attól, hogy a sötét energiát és anyagot (aaz objektum :D ) akár hitelt érdemlően is tárgyalni tudjuk. Még nem tart ott az elméleti fizika. Hiába kéred, követeled az ezzel kapcsolatos megmondó kinyilatkoztatásokat, nem hiszem, hogy bárki is elkezd kifejteni azokról valami konkrétat. Viszont ezt a helyzetet nem szabadna arra felhasználnod, hogy mivel neked van egy elképzelésed, akkor te vagy a nyerő, és aki nem tud vélekedni valami más elképzelést, akkor az tudományosan elmarad tőled, a nyertestől. :)
Egyelőre csak közvetve vizsgáljuk a sötét anyagot és sötét energiát, meg próbálkoznak az elméleti fizikusok valamit felállítani ezekre, de mondom, egyelőre a nem kissé bonyolult elképzelések mind eléggé sánták és ellentmondásosak. Ez egy nagyon komoly kihívás. Nem szakátsnak való. :D
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.11. 19:01

szabiku írta:PI, az a helyzet, hogy eléggé messze állunk még attól, hogy a sötét energiát és anyagot (aaz objektum :D ) akár hitelt érdemlően is tárgyalni tudjuk. Még nem tart ott az elméleti fizika. Hiába kéred, követeled az ezzel kapcsolatos megmondó kinyilatkoztatásokat, nem hiszem, hogy bárki is elkezd kifejteni azokról valami konkrétat. Viszont ezt a helyzetet nem szabadna arra felhasználnod, hogy mivel neked van egy elképzelésed, akkor te vagy a nyerő, és aki nem tud vélekedni valami más elképzelést, akkor az tudományosan elmarad tőled, a nyertestől. :)
Egyelőre csak közvetve vizsgáljuk a sötét anyagot és sötét energiát, meg próbálkoznak az elméleti fizikusok valamit felállítani ezekre, de mondom, egyelőre a nem kissé bonyolult elképzelések mind eléggé sánták és ellentmondásosak. Ez egy nagyon komoly kihívás. Nem szakátsnak való. :D
https://motherboard.vice.com/en_us/arti ... -sensitive

Ezt ki tudná valaki fejteni bővebben mi ez az axion, amiről írnak?

Amúgy tényleg megérne egy misét, hogy mérjük meg a pi értékét, különböző sebességek mellett, mert akkor egyből kiderülne, hogy kuka - e az elméletem, vagy hogy a fizika kuka úgy ahogy van.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.11. 19:19

0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.11. 20:12

http://www.atomcsill.elte.hu/program/ki ... 17-2018/13
Holnap lesz, ha akar, még elmehet.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.11. 21:07

Ja, tényleg! Bocsánat, elnéztem a napot. Akkor még én is beugorhatok.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.11. 21:29

SpecialPI írta: Amúgy tényleg megérne egy misét, hogy mérjük meg a pi értékét
A π egy matematikai mennyiség, nem fizikai. Tehát nem mérjük, hanem számítjuk.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.11. 22:51

SpecialPI írta:Ezt ki tudná valaki fejteni bővebben mi ez az axion, amiről írnak?
Nos, hát először is a mértékelmélettel kell tisztában lenned. Ez gondolom megy. Nézzük szakács nyelven:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B68F599 :mrgreen:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 18:59

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Amúgy tényleg megérne egy misét, hogy mérjük meg a pi értékét
A π egy matematikai mennyiség, nem fizikai. Tehát nem mérjük, hanem számítjuk.
Mi alaján számítjuk? Hogyan? És a mérhető érték (mert ugye azért mérni is szabad azért ugye?) mennyiben egyezik a számítottal? Hányadik tizedesjegyig? Avagy a kérdés megfordítása hányadik tizedesjegyig mérhető a pi értéke a fizikai valóságban?

És végül a fogós kérdés: hány tizedesjegyből áll a pi?

Mondhatjuk-e n-edik tizedesjegynél egy számra hogy az a pi?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 19:07

SpecialPI írta:
Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Amúgy tényleg megérne egy misét, hogy mérjük meg a pi értékét
A π egy matematikai mennyiség, nem fizikai. Tehát nem mérjük, hanem számítjuk.
Mi alaján számítjuk? Hogyan? És a mérhető érték (mert ugye azért mérni is szabad azért ugye?) mennyiben egyezik a számítottal? Hányadik tizedesjegyig? Avagy a kérdés megfordítása hányadik tizedesjegyig mérhető a pi értéke a fizikai valóságban?

És végül a fogós kérdés: hány tizedesjegyből áll a pi?

Mondhatjuk-e n-edik tizedesjegynél egy számra hogy az a pi?
Mennyi is az a pi?

És itt el is érekztünk a Speciális PI Dimenzió Elmélethez.

Be láthatod , hogy a PI tulajdonképpen nem mondható meg. Bármire végződhet ? Itt kapcsolódik egy picit a kvantum mechanikai elméletekhez is, csak a méréskor derül fény hol is van az elektron a pályáján.. csak a mérésnél derül ki mennyi is az a pi a valóságban, ami nem annyi lesz amennyit az ilyen olyan OkosTóbi féle végtelen törtekkel fel lehet írni.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 19:43

https://www.quantamagazine.org/trouble- ... -20180412/

Meg kéne vizsgálni a kálium-jodid geometriai szerkezetét, és még további hasonló és más geometriai szerkezetű vegyületekkel is megpróbálni "befogni" a sötét anyagot
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 19:46

https://www.msn.com/en-nz/news/video/da ... vp-AAvMWIq

Rossz helyen keresik a sötét anyagot. Nem a kint az űrben, hanem itt a Földön kell keresni. (Ahogy említettem már fentebb én is.. persze kissé tréfásabb formában, hogy akkor pontosan hol is :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.12. 21:35

SpecialPI írta: Mi alaján számítjuk? Hogyan?
Pl. a kör területéből, integrálással, mely egy végtelen sor összegzését eredményezi.
Pl.



mint ahogy azt Leibniz már 1673-ban bebizonyította.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 21:43

SpecialPI írta: https://www.msn.com/en-nz/news/video/da ... vp-AAvMWIq

Rossz helyen keresik a sötét anyagot. Nem a kint az űrben, hanem itt a Földön kell keresni. (Ahogy említettem már fentebb én is.. persze kissé tréfásabb formában, hogy akkor pontosan hol is :)
További kérdés, szintén inkább költői :

ha az Univerzum 96%-a sötét anyag és sötét energia akkor mennyi az esély arra hogy itt a Földön egyáltalán nincs belőle?

:facepalm:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 21:45

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Mi alaján számítjuk? Hogyan?
Pl. a kör területéből, integrálással, mely egy végtelen sor összegzését eredményezi.
Pl.



mint ahogy azt Leibniz már 1673-ban bebizonyította.
Ha a PI végtelen, akkor mennyi az esélye, hogy az Univerzum véges? :facepalm:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 21:50

És végül : ha még a PI-t se mérték meg, akkor tulajdonképpen most mit is méricskéznek a "tudósok" :?:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 22:18

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Mi alaján számítjuk? Hogyan?
Pl. a kör területéből, integrálással, mely egy végtelen sor összegzését eredményezi.
Pl.



mint ahogy azt Leibniz már 1673-ban bebizonyította.
Jól ismerem a Liebniz formulát, sőt a többit is. Ha megfigyeled ez a Speciális PI Dimenzió Elmélet egyik alapköve.

Kérdés : szerinted miért pont 4-gyel kezdődik a sor? :D

szabiku erre azt mondaná, hogy, mert a 4 dzsí az pont jó! :)
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.12. 22:29

Nem-e lehet-e, "netántán", hogy, azért, mert pont ennyi a szubdimenziók darabszáma felső csatolás szerint?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.13. 01:30

SpecialPI írta: Nem-e lehet-e, "netántán", hogy, azért, mert pont ennyi a szubdimenziók darabszáma felső csatolás szerint?
Nem.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.13. 05:33

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: Nem-e lehet-e, "netántán", hogy, azért, mert pont ennyi a szubdimenziók darabszáma felső csatolás szerint?
Nem.
Akkor miért pont 4 ? Annyi szép pozitív egész szám van.. :facepalm: :P

Ugye nem mondjátok komolyan hogy a 2500 éves "tudomány"történetben bennem fogalmazódott meg a kérdés a minden tudomány alapját képező "konstans" legalapvetőbb tulajdonságaival kapcsolatban?
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: con » 2018.04.13. 09:13

Mivel mi tudunk még több tucat más előállítási módról (pl.https://en.wikipedia.org/wiki/Pi), amelyekben a 4 helyett egész más konstansok szerepelnek, így tudjuk, hogy a 4 távolról se nevezhető "legalapvetőbb tulajdonság"-nak. Ami ez ügyben benned megfogalmazódott, az egy zavaros téveszme.

Az ilyesmi a tudományokkal kapcsolatos félműveltséggel szokott kezdődni, de ha teljesen eluralkodik a páciens gondolkodásán, s a környezet negatív visszajelzései nyomán kialakul benne a széleskörű meg nem értettség érzése, amit messianisztikus küldetéstudattal kompenzál, akkor jut el oda, ahová te.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.13. 12:15

con írta: Mivel mi tudunk még több tucat más előállítási módról (pl.https://en.wikipedia.org/wiki/Pi), amelyekben a 4 helyett egész más konstansok szerepelnek, így tudjuk, hogy a 4 távolról se nevezhető "legalapvetőbb tulajdonság"-nak. Ami ez ügyben benned megfogalmazódott, az egy zavaros téveszme.

Az ilyesmi a tudományokkal kapcsolatos félműveltséggel szokott kezdődni, de ha teljesen eluralkodik a páciens gondolkodásán, s a környezet negatív visszajelzései nyomán kialakul benne a széleskörű meg nem értettség érzése, amit messianisztikus küldetéstudattal kompenzál, akkor jut el oda, ahová te.
A "több tucat" megoldás közül csak pontosan 3 darab formula van

Kép
amelyek pontosan a pi-t adják ki , azok is csak a végtelenedik osztásnál..

Ezek közül is kettőben a 4 az alapvető konstans, és a harmadikban a 3

Két kérdés is van feléd:

miért csak és pontosan 3 darab megoldás van a pi-re?

A többi közelítés (Ramanujan féle, Józsika féle stb..) , ha erre gondolosz csúnyán elmegy másfele már a néhányszor tíz tizedes jegy után..

Tovább miért pont a 3 és a 4 az alapvető konstansok benne?


Harmadik bónusz kérdés, csak költői:

A tudomány az aki félműveltséggel eljutott "valahova" ha nem vennéd észre, amellyel a saját elnevezéstana szerint 2500 évnyi kutatás után oda jutott, hogy a 96%-áról halvány lila gőze nincs a valóságnak. Mi ez ha, nem közröhej tárgya?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.13. 16:31

SpecialPI írta: miért csak és pontosan 3 darab megoldás van a pi-re?
Sokkal több van, szemezgess:
http://mathworld.wolfram.com/PiFormulas.html
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.13. 16:36

Sötét PI barátunk nem ismeri azt a szép magyar szólást, hogy "Suszter! Maradj a kaptafánál!" és ez bizony nagy baj, egyféle agybaj. Ez egy mániákus debil. Teljesen felesleges neki bármit is válaszolni. Lepereg róla, mint a falra hányt borsó.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.13. 16:55

Engedjétek meg hogy a fenti néhány -meg nem válaszolt- kérdésemet , most újra összegezzem és megválaszoljam , ugyanis én ezeken a gondolatokon már régestelen régen túl vagyok, eddig csak egy kis ízeltőt kaptatok a Speciális PI Dimenzió Elméletből , egy kis bemelegítő volt, most jönnek a válaszok:

"Mondhatjuk-e n-edik tizedesjegynél egy számra hogy az a pi?"

Nem mondhatjuk, és ha más nem is ez már önmagában bizonyítja, hogy a PI nem konstans. Mindig csak egy bizonyos értékig mérhető, számolható stb.. de a kerekített érték SOHA nem lesz egyenlő a PI-vel.

3.14 ≠ π !
3.1415 ≠ π !
3.141592 ≠ π !
3.14159265358 ≠ π !
3.1415926535897 ≠ π !

Innentől kezdve még az egyébként egyenes, egész, tér, sík, Euklidészi derékszögű ko-ordinátarendszerekben SEM statikus a geometria, hanem dinamikus.

"ha az Univerzum 96%-a sötét anyag és sötét energia akkor mennyi az esély arra hogy itt a Földön egyáltalán nincs belőle?"

Semmi esély rá. Sőt dúskál itt is legalább 22:1 arányban becslésem szerint.

" És végül : ha még a PI-t se mérték meg, akkor tulajdonképpen most mit is méricskéznek a "tudósok" "

Na ezt viszont tényleg szeretném tudni, ugyanis fentiek után már szeretném én is megérteni ezeket az axionos , meg gravitonos, meg húros történeteket ! :) De nekem épp úgy nem sikerült még ezeket belekalapálni a fejembe senkinek sem, mint ahogy nektek a fentieket.

"miért csak és pontosan 3 darab megoldás van a pi-re?"

Mert ez az alsó csatolási értéke : két dimenzió konfiguráció szélső határértéke közül a kisebb, 3 mint a magyar igazság, három, mint a múlt , a jelen és a jövő és három, mint a három Euklidészi dimenzió, és három mint az inspekciós mátrix: 3 és a 4 darab szubdimenzió konfgurációja közül a felső értékű szubdimenziómátrix közé ékelt inspekciós mátrix: abszolút, relatív és neutrál.

Ezen kívül is van konstans a píben, mégpedig a: 2 , nevezetesen kettővel emelkedik a sor, ennek oka, hogy egy szubdimenzió legnagyobb felvehető értéke: 0 < D > 2

A dimenzióanalízis egyik legnagyobb reformja általam, hogy bevezetésre kerültek a negatív törtek, mint az egybevágósági dimenziók.

Ezért pl. az 0.9 -es dimenzió = -1.1 de írhatjuk így is: 1.-1

Ugyanis az 1.1 -es a tükörképe: ellenkező irányba csavarodik.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.13. 17:02

Szilágyi András írta:
SpecialPI írta: miért csak és pontosan 3 darab megoldás van a pi-re?
Sokkal több van, szemezgess:
http://mathworld.wolfram.com/PiFormulas.html
Nem. Ez mind közelítés. Megoldás csak 3 darab van.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.04.13. 17:12

SpecialPI írta: Nem. Ez mind közelítés.
Éppen ellenkezőleg: ez mind pontos.
Egyébként pedig ez a topik a sötét anyagról és a sötét energiáról szól, nem a píről. Kénytelen leszek bezárni téged a gumiszobába, ha teleszemeteled a hülyeségeiddel a topikokat.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.15. 09:47

Ez a topik teli van sületlenséggel. Kellene bele valami érdemi is, de nem botcsinálta és önjelölt zseniktől.

Akit érdekel a sötét anyag és legalább középiskolai műveltsége van, azoknak ajánlom ízelítőül Dávid Gyula fizikus előadását, amely az MTA Dísztermében hangzott el 2017 januárjában. Az előadás egyben egy kis fizikatörténet is. A téma kifejtése érthető azoknak is, akik nem szakmabeliek, hiszen éppen a nagy tömegnek szánta Dávid Gyula.

http://mta.hu/tudomany_hirei/a-sotet-an ... eon-107159
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.15. 10:56

Solaris írta:...Kellene bele valami érdemi is...
+1
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.15. 15:46

SpecialPI írta:
Solaris írta:...Kellene bele valami érdemi is...
+1
A tyúk mindig ott ürít, ahol rájön. Úgy látom, hogy te is. Ha nincs érdemi mondanivalód, akkor minek pofázol, te debil?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.15. 16:14

Solaris írta:
SpecialPI írta:
Solaris írta:...Kellene bele valami érdemi is...
+1
A tyúk mindig ott ürít, ahol rájön. Úgy látom, hogy te is. Ha nincs érdemi mondanivalód, akkor minek pofázol, te debil?
Ezt akár magadnak is feltehetnéd.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.16. 18:25

Solaris írta:Akit érdekel a sötét anyag és legalább középiskolai műveltsége van, azoknak ajánlom ízelítőül Dávid Gyula fizikus előadását, amely az MTA Dísztermében hangzott el 2017 januárjában. Az előadás egyben egy kis fizikatörténet is. A téma kifejtése érthető azoknak is, akik nem szakmabeliek, hiszen éppen a nagy tömegnek szánta Dávid Gyula.
http://mta.hu/tudomany_hirei/a-sotet-an ... eon-107159
Vagy ez: https://www.youtube.com/watch?v=cHzq2cetB_U
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.17. 20:23

SpecialPI írta: Ezt ki tudná valaki fejteni bővebben mi ez az axion
https://www.youtube.com/watch?v=gILSeFgAhn8
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 07:41

https://phys.org/news/2018-04-secrets-dark.html

Már csak újabb 3 év és újabb 3 milliárd dollár támogatás :twisted: és talán megtudjuk a sötét anyag titkát :mrgreen: :twisted:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 08:20

szabiku írta:
SpecialPI írta: Ezt ki tudná valaki fejteni bővebben mi ez az axion
https://www.youtube.com/watch?v=gILSeFgAhn8
Ezekhez a hullámzó mezőkhöz szerintem nekem valami nagyon kemény anyagot kéne tolnom... :D Katit még nem próbáltam attól jön elő? :facepalm:
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.18. 11:06

Nem is azzal van a gond hogy rossz helyen keresik a setét anyagot, az még a kisebbik gond, a nagyobb gond az , hogy inni próbálják meg azt amit késsel-villával kéne enni és csodálkoznak, hogy nem megy le a gombóc a torkukon. Rossz módszerrel ész nélkül sosem fogják így megtalálni amit keresnek és ha találnak is valamit abból a hibás elméletekre építkezett kártyavárban nem lesz meg a helyes válasz.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.18. 19:45

SpecialPI írta:
szabiku írta:
SpecialPI írta:Ezt ki tudná valaki fejteni bővebben mi ez az axion
https://www.youtube.com/watch?v=gILSeFgAhn8
Ezekhez a hullámzó mezőkhöz szerintem nekem valami nagyon kemény anyagot kéne tolnom... :D Katit még nem próbáltam attól jön elő? :facepalm:
Én értem, hogy miről van szó az előadásban. (Kati nélkül is :D )

Egy halom kérdés van felmerülőben bennem az axionnal kapcsolatban.
Pl., hogy pontosan miért is nincs ez a lehetőség a fotonnál, és miért vethető be a gluonnál?
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.19. 00:27

szabiku írta:
SpecialPI írta:
Ezekhez a hullámzó mezőkhöz szerintem nekem valami nagyon kemény anyagot kéne tolnom... :D Katit még nem próbáltam attól jön elő? :facepalm:
Én értem, hogy miről van szó az előadásban. (Kati nélkül is :D )

Egy halom kérdés van felmerülőben bennem az axionnal kapcsolatban.
Pl., hogy pontosan miért is nincs ez a lehetőség a fotonnál, és miért vethető be a gluonnál?
És mi a helyzet ezzel a WIMP-es történettel?

https://www.theatlantic.com/amp/article/558230/

Most akkor melyik a frankó, a WIMP vagy az AXION? (hú nehéz volt megállnom röhögés nélkül)

"Egy halom kérdés van felmerülőben bennem az axionnal kapcsolatban."

Kérdések helyett én a magát a választ adtam meg.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2018.04.20. 14:08

A WIMP az csak egy elnevezés még. Valamilyen nagy tömegű de gyengén kölcsönható részecskét jelent. Az axionnak kicsi a tömege, így az nem WIMP.
Még egyik sem frankó, mert ezek még csak csírázó elképzelések szintjén vannak. Nincs ezen mit röhögni. De azon, hogy pár éve felmentél az ELTÉre Katz Sándorhoz, hogy előadd neki a szubdimenziós agymenést, na azon már van. :mrgreen:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2018.04.20. 14:35

SpecialPI írta:
szabiku írta:
SpecialPI írta: Ezekhez a hullámzó mezőkhöz szerintem nekem valami nagyon kemény anyagot kéne tolnom... :D Katit még nem próbáltam attól jön elő? :facepalm:
Én értem, hogy miről van szó az előadásban. (Kati nélkül is :D )

Egy halom kérdés van felmerülőben bennem az axionnal kapcsolatban.
Pl., hogy pontosan miért is nincs ez a lehetőség a fotonnál, és miért vethető be a gluonnál?
És mi a helyzet ezzel a WIMP-es történettel?

https://www.theatlantic.com/amp/article/558230/

Most akkor melyik a frankó, a WIMP vagy az AXION? (hú nehéz volt megállnom röhögés nélkül)

"Egy halom kérdés van felmerülőben bennem az axionnal kapcsolatban."

Kérdések helyett én a magát a választ adtam meg.
Tudtommal már szólt neked a Moderátor, hogy maradj a saját hülye topikodnál, a többit ne szard tele! Te nem zseni vagy, hanem egy húgyköves agyú ápolt valamelyik zárt osztályról. Egy értelmes mondatod, egy értelmes gondolatod nincsen, csak a szemét, de az bőven. Nem sül le a képedről a bőr? Maradj a fakanálnál, ha egyáltalán szakács vagy, ámbár a nyolc osztályod is úgy lehet meg, hogy öt első és három második.
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 15:23

Szivesen varom ezek utan Solaris magyarazatat is a sotet anyagrol es sotet energiarol ahogy elnezem nala jobban senki nem all kozelebb a sotetseghez ...
0 x

SpecialPI
Hozzászólások: 635
Csatlakozott: 2018.03.23. 08:32

Sötét anyag és sötét energia

Hozzászólás Szerző: SpecialPI » 2018.04.20. 23:41

szabiku írta: Még egyik sem frankó, mert ezek még csak csírázó elképzelések szintjén vannak.
Egyik klasszabb , mint a másik, főleg így a fentiek után.. :facepalm:
0 x

Válasz küldése