peti1111 írta:ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Nagyon kíváncsi vagyok erről a gépről mi a véleményetek?
Kérem a REÁLIS CÁFOLATOKAT.Miért nem működik,ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény
https://www.youtube.com/watch?v=h5I_E0bl02E
Rigel írta:Hozzászólás forrása Amikor tehát valaki ingyenenergia gépet akar készíteni, ami mindig pont ugyanúgy működik (hogy bemutatókra cipelhesse), akkor nagyjából olyan felesleges dolgot művel, mint ha fejébe veszi, hogy olyan derékszögű háromszöget keres, amely oldalai nem tartják be a Pitagorasz-tételben rögzített összefüggést.
Rigel írta:Hozzászólás forrása Hogy egyértelmű legyen: minden olyan berendezés, amely az időben bármikor elindítva pont ugyanúgy működik, az betartja az energiamegmaradást is.
Solaris írta:Ne haragudj, de van ilyen háromszög, csak nem az Euklidész-féle síkgeometriában.
Szilágyi András írta:Akkor ha van egy készülékem, amit ha bedugok a konnektorba, akkor 5 wattot fogyaszt, viszont 10 wattot ad le, és mindig ugyanezt csinálja, akármikor dugom be, akkor az betartja az energiamegmaradást?
Szilágyi András írta:Ha viszont csak néha működik, akkor lehet tudni, hogy sérti az energiamegmaradást.
mimindannyian írta:Hozzászólás forrása Amikor az alsó hengerbe levegőt présel, akkor a szivattyú kiszorít vizet, emelkedik a vízszint. Ez a víz folyik vissza, amikor elfordul a szerkezet a felhajtóerő miatt. Vagyis felemelünk vizet, majd hagyjuk, hogy lefolyjon. Némi eszteséggel szépen megoldható folyamat
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Soláris: Neked akkora arcod van otthon az ajtókat megkellet nagyobbítani hogy beférj rajtuk.Ezzel amiket belinkeltél semmit nem bizonyítottál csak a szokott hülye duma.Szerintem még azt sem tudod hogyan működik mert ezeknek a szerkezeteknek semmi köze hozzá cáfolatnak meg még rosszabb. Linkelés helyett ha volna véleményed megköszönném.
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Jesszusom Srácok! Hol van ennek a gépnek a cáfolata mert mindenről beszéltek csak arról nem. Ne a görbült terekről és a differenciálgeometriáról beszélj okoska Cáfold meg matematikailag.Igen ha működik is ez a gép nem sérti az energia megmaradás.
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Nagyon kíváncsi vagyok erről a gépről mi a véleményetek?
Kérem a REÁLIS CÁFOLATOKAT.Miért nem működik,ha pedig működik Hol az energia megmaradás törvény
Haibane írta:Hozzászólás forrása Na közben megtaláltam, vagyis a cég szerint a gép sűrített levegő bevezetéséből állít elő áramot, tehát még a feltalálók szerint sem örökmozgó. Amúgy én nem vágom, hogy ez miért innováció, sűrített levegőt nem lehet a réten szedni és szállítani is problémás.
Szóval posztoló, legalább a gyártó honlapját olvasd el mielőtt idejössz kérdezgetni.
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Szilágyi András :Ez a szerkezet egy nagyon primitív megoldása ennek az elvnek. Egy ovális szerkezetre ráhelyeznek 18 tartályt az egyik oldalon 9 tartályból kiszorítják a vizet " a búvár harang alapján nem töltődik vissza a víz." a felhajtóerő elindítja a tengelyt, felül lyukak vannak a tartályon, így a tetején belefolyik a víz, és mikor alulra kerül a tele vízzel lévő tartály újra kiszorítják belőle a vizet.Tehát 9 db tartályból 8 állandóan dolgozik befektetett munka nélkül mert mindég csak egyet töltenek. A másik oldalon meg nincs ellenállás mert tele van vízzel.Abból gondolom hogy működhet. Számok: 1 Tartály KB 20 literes ez 20 liter vizet szorít ki, ez megközelítőleg 200 N erővel közlekedik felfelé,ebből van 8 db 8 X 200= 1600 N tehát 1600 N erő hat a tengelyre amiből 20 liter levegőt kell előállítani a folyamatos működéshez,és akkor még nem számoltuk a magasságot,az erőkart.
Szilágyi András írta:Hozzászólás forrása Oké, már értem.
Természetesen nem állít elő többletenergiát. Alul a levegőt nyomás ellenében kell benyomni, és egy tartály levegővel való megtöltése pont annyi energiát igényel, mint amennyit az visszaad, miközben a felszínre emelkedik.
peti1111 írta:Hozzászólás forrása rSzilágyi András írta:Hozzászólás forrása Oké, már értem.
Természetesen nem állít elő többletenergiát. Alul a levegőt nyomás ellenében kell benyomni, és egy tartály levegővel való megtöltése pont annyi energiát igényel, mint amennyit az visszaad, miközben a felszínre emelkedik.
Igen András tökéletesen igazad van 1 tartály de itt miközben 1-et töltesz munkát végez 8 db tartály
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Ez így van de azokat már nem töltöm és munkát végeznek csak azt az 1-et töltöm ami sorra kerül.Ez a kezdésnél bonyodalmat okoz igen de mikor már működik a gép ezeket nem töltöd,és mégis dolgoznak
Szilágyi András írta:Hozzászólás forrásaHaibane írta:Hozzászólás forrása Na közben megtaláltam, vagyis a cég szerint a gép sűrített levegő bevezetéséből állít elő áramot, tehát még a feltalálók szerint sem örökmozgó. Amúgy én nem vágom, hogy ez miért innováció, sűrített levegőt nem lehet a réten szedni és szállítani is problémás.
Szóval posztoló, legalább a gyártó honlapját olvasd el mielőtt idejössz kérdezgetni.
Ez nem így van, tényleg többletenergia-gyártó gépként akarják eladni:
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... vations_AG
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Nem értelek? Én nem írtam örökmozgót Nagyon nem is szeretem ezekre a gépekre ezt a megnevezést Egyébként elolvastam a Gyártó honlapját sőt még a kritikákat is.Téged nem értelek hogy jön ez ide?
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Nem értem mit akar a srác Vagy csak kötözködik.
peti1111 írta:Hozzászólás forrása Solaris: Nem tudom,hogy jön ez ide, de ha kíváncsi vagy rá, Épület gépész Szakközepem, és Technikusi végzettségem van, és ebben is dolgozom.A többi firkálmányodat meg nem reagálom le mert nem szeretnék lesüllyedni a te szintedre.
Solaris írta:Hozzászólás forrása akkor veled nincs miről beszélni, mert azt sem tudod, hogy kétszer kettő az négy.
Ha ezt így gondolod nem értem miért szóltál a témához másodszor is.Direkt nem írtam kérdőjelet mert nem várok rá választ. Nagyon őrülök hogy félsz a moderátoroktól úgy látszik ezen az oldalon jól végzik a munkájukat.Szükség is van rá az ilyen emberek miatt.
A gravitációból nem tudsz energiát kivenni, max 1-szer. A malom nem a gravitációból táplálkozik, hanem a napenergiából, ami felmelegíti vizet, hogy felszálljon, majd leesve átfolyjon a malomkeréken. A vízbontás +H2,O égetés csak veszteséget termel, felesleges.jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Szóval ez egy furcsa kis viz alatti malomba oltott vízbontó lenne, amit akár zárt rendszerbe zárnánk egy hidrogén-elégetővel.
Valahogy úgy képzeltem, hogy a víz először közegként, aztán anyagként is befektetné az energiát, de először elvileg ingyen.
mimindannyian írta:Hozzászólás forrásaA gravitációból nem tudsz energiát kivenni, max 1-szer. A malom nem a gravitációból táplálkozik, hanem a napenergiából, ami felmelegíti vizet, hogy felszálljon, majd leesve átfolyjon a malomkeréken. A vízbontás +H2,O égetés csak veszteséget termel, felesleges.jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Szóval ez egy furcsa kis viz alatti malomba oltott vízbontó lenne, amit akár zárt rendszerbe zárnánk egy hidrogén-elégetővel.
Valahogy úgy képzeltem, hogy a víz először közegként, aztán anyagként is befektetné az energiát, de először elvileg ingyen.
jottaanyi írta:Hozzászólás forrása A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
idegen írta:Hozzászólás forrásajottaanyi írta:Hozzászólás forrása A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
Ezt inkább ne erőltesd...
És, hogyan tovább? A felhajtóerő munkájával elbontod a vizet, újra "levegő" lesz a helyén, felemelkedik, s kezdődik előröl?jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Nem pont erre gondoltam, hanem egy (vagy több) üres kamrára, a víz alatt. A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
mimindannyian írta:Hozzászólás forrásaÉs, hogyan tovább? A felhajtóerő munkájával elbontod a vizet, újra "levegő" lesz a helyén, felemelkedik, s kezdődik előröl?jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Nem pont erre gondoltam, hanem egy (vagy több) üres kamrára, a víz alatt. A víz bemenne, ami megforgatna egy kis áramtermelőt, mi azt a bejutott vizet felbontaná.
jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Gondoltam ilyen hajóra is, de ott biztos hogy nagyon jól kellene szűrni a természetes vizet. Kütyüként viszont elképzelhető a zárt rendszerű.
Szilágyi András írta:Hozzászólás forrásajottaanyi írta:Hozzászólás forrása Gondoltam ilyen hajóra is, de ott biztos hogy nagyon jól kellene szűrni a természetes vizet. Kütyüként viszont elképzelhető a zárt rendszerű.
Elképzelhető, csak lehetetlen. Vannak úgynevezett fizikai törvények.
jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Tőled ezúttal külön bocsántot kérek arra az esetre ha túl erőszakosan vázoltam volna fel.
idegen írta:Hozzászólás forrásajottaanyi írta:Hozzászólás forrása Tőled ezúttal külön bocsántot kérek arra az esetre ha túl erőszakosan vázoltam volna fel.
Semmi baj!Tőlem a bocsántot már kiérdemelted.Most már inkább én kérnék bocsánatot.
Egyrészt azért,hogy ilyen marhaságokba beleszólok.
Másrészt azért mert sajnos nehezen bírom ki,hogy ne tegyek színvonal alatti megjegyzéseket.
Harmadrészt nagyon sajnálom hogy miattam lezárult egy téma,ami lehet hogy másokat még érdekelne.
András!
Nyugodtan töröld,ha olyat írok ami nem ide vagy odaillő.Miattam ne kelljen lezárni semmit.
Köszi
jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Igen, ilyesmire gondoltam hogy hidrogén lesz meg oxigén, de nem tudom hogy ezeket el is kellene-e különíteni, vagy sem, de nagyjából ennyi lenne a dolog: fel kellene fogni őket a teteje körül, és elégetni. Nem is tudom.. már ahogy azt fejben elképzelem.
idegen írta:Hozzászólás forrásajottaanyi írta:Hozzászólás forrása Igen, ilyesmire gondoltam hogy hidrogén lesz meg oxigén, de nem tudom hogy ezeket el is kellene-e különíteni, vagy sem, de nagyjából ennyi lenne a dolog: fel kellene fogni őket a teteje körül, és elégetni. Nem is tudom.. már ahogy azt fejben elképzelem.
Röviden ennyi...bővebben majd dalban
jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Nem értem hogy pontosan mi a baj ezzel.
idegen írta:Ebből még örökmozgó sem lehet.A többlet így csak szép álom marad.
Baj 5:Mivel táplálnád?Dallal?...ami marad az táplálásra is kevés.
Baj 3:Hidrogén égetésével nagyon gyenge hatásfokkal tudod a keletkező energiát hasznosítani.
Baj 4:Az eddig felsoroltakból le kell vonni a /hő, mechanikai stb../ veszteségeket.
Baj 1:Vízbontás ugyanannyi energiát igényel mint amennyi az elégetéskor keletkezik.
Baj 2:Fajsúlykülönbség/felhajtóerő/ sem többlet...azt létre kell hozni/ugyanannyi energiabefektetéssel mint amit létrehoz)
jottaanyi írta:Hozzászólás forrása Az lenne a baj, hogy kevés energiát hajt a külsőből a belső edénybe bezúduló víz ahhoz, hogy ugyanazt a mennyiséget fel lehessen bontani?
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég