szabiku:
akkoriban még belül is vizsgálgatták a részecskéket. . .
a részecskefizikában az objektumoknak van szerkezete, csak az már nem belül van, hanem kiterjedve a téridőben valamilyen matematikai struktúrájú mezők formájában.
con írta:Hozzászólás forrása Az ötvenes években? Az elemi részecskéket? Az elektront és a fotont? Ugyan már! 1946-49 között megszületett a QED.
con írta:Az ötvenes években? Az elemi részecskéket? Az elektront és a fotont? Ugyan már! 1946-49 között megszületett a QED.
szabiku írta:Hozzászólás forrása Gyula végig hallgatott arról, hogy a cikk a "sűrűségpotenciál"-ról, vagyis a "kvantumpotenciál"-ról szól lényegében.
szabiku írta:Hozzászólás forrása... mivel általában nehézkes a hármasgyorsulás mozgással párhuzamos és merőleges komponensének ismerete, ezért jobb az erőt a relativitáselméletben inkább az impulzus felől tekinteni, tehát.
Ebben a formában az erő negyedik komponense is egyértelműen meghatározhatóvá válik (ezért célszerű ebben már elhagyni a hármasvektorra utaló betűvastagítást).
- Mi az erő negyedik komponense?
- És az valóban egyértelmű?
szabiku írta:Hozzászólás forrása Az általad említett általánosítások azt vonják maguk után (szerintem), hogy elhagyjuk az önálló PONTra való értelmezhetőség körét. Tehát még egyszer, másképp fogalmazva: "impure" force nincs önálló tömegpontra szerintem.
szabiku írta:Egyébként a Higgs-mező (vagy részecske) nem stabil, elég hamar elbomlik, szétesik. Ezért sem nagyon jó úgy kezelni, mint valami stabilan fennálló (ezért) külsőnek tekinthető skalárteret.
idegen írta:Ja meg a higgs-bozont oszcillációja...huuu ez nagy gáz.
Rigel írta:A Higgs-bozon a Higgs-mező oszcillációja. Akkor "keletkezik" ha valami zavar támad a mezőben.
Rigel írta:A müon- és a tauon-mező oszcillációja is pont ugyanilyen.
szabiku írta:Rigel írta:A Higgs-bozon a Higgs-mező oszcillációja. Akkor "keletkezik" ha valami zavar támad a mezőben.
Énszerintem a kettő ugyan az, ha eltekintünk a vákuumfluktuációjától.
Rigel írta:Na látod? Ezért nem értesz hozzá.
Rigel írta:A Higgs-bozon a Higgs-mező oszcillációja. Akkor "keletkezik" ha valami zavar támad a mezőben.
szabiku írta:Rigel írta:A Higgs-bozon a Higgs-mező oszcillációja. Akkor "keletkezik" ha valami zavar támad a mezőben.
Énszerintem a kettő ugyanaz,ha eltekintünk a vákuumfluktuációjától.
szabiku írta:Hozzászólás forrása Szóval akkor szerinted a víz és a vízmolekula az nem ugyan az, mert a vízmolekula az a víz molekulája.
szabiku írta:Hozzászólás forrása A te elképzelésed szerint, mivel nincs a térben egyetlen kölcsönhatást közvetítő részecske sem "keletkezve", ezért nem is tudnak kölcsönhatni, tehát maradnak nyugalomban továbbra is az A, meg kicsivel odébb a B pontban.
szabiku írta:Hozzászólás forrása Egyébként a Higgs-mező (vagy részecske) nem stabil, elég hamar elbomlik, szétesik.
szabiku írta:Egy hatalmas nagy Marhaság az egész...
szabiku írta:Ebben viszont szerepel asebesség, amit előre nem tudhatunk,
Így amezőt sem fixálhatjuk le előre. Egy erre építő dinamikai példának valódi fizikai értelme nincs. (Ortvay 2016. 23.)
szabiku írta:De előre, csak úgy, a mozgás ismeretének hiánya miatt, vagy másként fogalmazva: a konkrét mozgástól (és még pl. a próbatest vagy részecske egyéb szükséges mennyiségétől, mint pl. a mennyisége, irányultsága, ... ) függetlenül egyiket sem lehet megadni, mint erőteret(mezőt).
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég