Élhetünk 150 évig, vagy tovább is?

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
ghepard

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2016.10.04. 09:43

Szilágyi András írta: Kutatások szerint a sportteljesítmény 35-40 éves kor után évtizedenként 10-15 százalékkal csökken, de ez sportágtól is függ: futásban, úszásban jobban csökken, mint dobásban és biciklizésben. Robert Marchand azért különleges, mert neki csak kb. 8 százalékkal csökkent évtizedenként a teljesítménye.
Nekem egész jó évem volt (még nincs vége), még így majd 5 év után sikerült ebben az évben hatalmasat fejlődni, javulni. Augusztusig 155 lépést tudtam lemenni egyetlen belégzéssel. Ez most hirtelen egy hónap alatt felment fokozatosan egész 184 lépésre, ami kb 19%-os javulás. Egyenlőre pontosan nem is tudom, hogy mi vitt fel ennyire, de kibogozom mit csináltam stb. Mindenesetre nagy erőt ad az embernek a továbbiakhoz. Ez a belső erő olyannyira nagy volt, hogy ezen a héten a gerellyel bal kézzel már túl is jutottam a 40 méteren - egész pontosan 40.35 méter sikerült (májusban dobtam 39.85 métert, ez volt az eddigi csúcsom ballal) - de úgy érzem, lehetett volna több is, lehet majd még lesz. A jobb is javult a múlt hónapokhoz képest (majd 1 métert), de nem nagyon kedvezett a szél egyik napon se a jobb kéznek és így elmaradtam kb 80 centivel a legjobbamtól. Nekem ez kb annyi, mintha megmásztam volna a Mount Everestet. Az idei javulásom az előző évekhez képest a gerelyben is igen magas, 5 év után igen magas, nagyon magas. Az alábbi táblázat ezt jól mutatja:

2012 2012 2013 2014 2015 2016
0 1 2 3 4 5
jobb 29.80 39.30 40.00 41.70 43.25 46.25 m
bal 19.90 32.20 35.20 36.40 37.30 40.35 m
bal/jobb 66.78 81.93 88.00 87.29 86.24 87.24 %
jobb trend 31.87 1.78 4.25 3.71 6.94 %
bal trend 61.81 9.32 3.41 2.47 8.18 %

Nem jól mutatja a gép, hiába rakok be több szóközt és az írásnál jól van, betéve csak egyet mutat, de talán kivehető. Ebből jól látszik, hogy a bal kéz a kezdeti 66%-ról (a jobb kézhez viszonyítva) feltornázta magát a kb 87%-ra 2 év leforgása alatt. A tapasztalatok azt mutatják, hogy max 90% érhető el, több nem - hát nekem se sikerült eddig, pedig ugyanúgy és ugyanannyit gyakorlok mindkét kézzel - még a 90%-ot sem értem el. Igaz egy hétem belül már volt 92.7% is, de az nem mérvadó, hisz ilyenkor nagyon kedvez a szélirány az egyik kéznek a másiknak meg nem. Az utolsó két sor az azévi és az előző évi teljesítmény aránya, vagyis hogy hány %-al nagyobb. Na most, ha úgy vesszük akkor a bal kéz a majd 5 év alatt több mint 100%-ot javult (az utolsó és az első szám aránya), a jobb kéz meg kb 55%-ot - ez nem is olyan rossz. Remélem a csökkenés még odébb van......
0 x

ghepard

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2016.10.25. 08:23

ghepard írta: Ez most hirtelen egy hónap alatt felment fokozatosan egész 184 lépésre, ami kb 19%-os javulás. Egyenlőre pontosan nem is tudom, hogy mi vitt fel ennyire, de kibogozom mit csináltam stb.
Nos ez már nem ér, ugyanis ma reggel sikerült 188 lépés egyetlen belégzéssel. Ez már elég közel van a 200 lépéshez, ami pár hónappal ezelőtt még teljesen lehetetlennek tűnt számomra. A hideg miatt gondoltam, hogy az idén már nem lehet elérni javulást, de ma hajnalban elég meleg volt és a levegő páratartalma is kedvező volt - de akkor is igencsak meglepett, persze kellemesen. Talán egyszer még elérhetem a 200 lépést is, ha nem az idén, akkor talán majd jövőre. Annak fényében, hogy átlagban egy 70 éves ember tüdőkapacitása, légcseréje stb csak kb 30%-a egy mondjuk 30 éves emberéhez képest - ez a javulás jó érzéssel tölt el. De az ember sose tudhatja, hogy mi fog történni....
0 x

ghepard

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2016.10.27. 07:06

ghepard írta: Nos ez már nem ér, ugyanis ma reggel sikerült 188 lépés egyetlen belégzéssel.
Nos már ez sem ér, tegnap sikerült még több, igaz csak egyetlen lépéssel, tehát 189 lépés. Olyan 170-nél azt hittem meg lesz minimum 190, de nem jött össze. Tegnap még elég meleg volt hajnalban, ma azonban már csak 5 fok volt - s ez már nem engedi, hogy többet lehessen elérni. Csak egy kisérlet van minden reggel melóbamenet. Kiszállok a vonatból 5:20-kor, megyek olyan 150 métert, próbálok jó légzéstechnikát alkalmazni, hogy kihajtsam magamból a legtöbb mérget, salakanyagot és aztán feltöltsem magam oxigénnel. Sok részleten múlik.

Már van egy jó tippem, hogy miért ment ez fel augusztus óta az addigi maximumomról, ami 155 lépés volt, a mostani 189 lépésre. Ez röpke 2 hónap alatt kb 22%-os javulás - na ez brutális ebben a korban. Az egyik ok biztos az, hogy utoljára augusztus elején mentem focizni. Nehéz döntés volt, de meghoztam - 57 évig fociztam rendszeresen legalább egyszer egy héten. Csak szabi miatt, vagy meló miatti távollétek (jópárszor hetekig mentünk mérésekre messzire) volt egypár kihagyás. Most más miatt volt 2-3 hét kihagyás, de akkor eszembe jutottak a futás táblázatai - mondom az hosszú távon talán nem is jó. A focin meg rengeteget futok. A srácoknak nem győzök magyarázkodni, hogy miért hagytam abba, egyenlőre nem tudnak rászedni, hogy megint menjek.

Na most ez azért óriási meglepi, hogy mégis ennyire felment a legzéskapacitásom, meg a légcserém. Igaz futok azért minden gerelydobálás után (ezelőtt azt nem tettem) - de az egy kicsit más, mint a foci közben. Na meg nem 90 percet futkározok, hanem csak alig 3-4 percet, már ha megvan ennyi. Na ez azért így elég meglepi, ez nagyon gondolkodóba ejtő.
0 x

ghepard

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2016.12.02. 08:04

Majd minden a fejben dől el. Ezt én is próbálom kihasználni például a gerelynél. Egy más fórum-hsz linkjével próbálom is bemutatni egy ábra segítségével, mert ide talán direkt nem lehet betenni ábrát.

http://forum.index.hu/Article/viewArtic ... &t=9038710

A linken egy hsz-ra szóltam, amiben azt írta kb a topiktárs, hogy 80%-ban a fejben dőlnek el a dolgok (a többi genetika meg stb). Egy példát hozott fel, valami olyasmit, hogy egy iskolába ellátogattak a tudós bácsik és a kisgyereknek megmondták (mondjuk tudományos alapossággal), hogy milyenek lesznek, mikor felnőnek - és hogy ez be is vált, mert a kis gyerekek nagyon hiszékenyek, még a mesékben is hisznek. Talán nagyon elhitték, amit a tudós bácsik mondtak nekik és tartották is magukat e mellett.. Tényleg, ha az ember hisz a célban, amit maga elé tűzött - akkor meglehet olyan dolgokra is képes lehet, amiről régebben azt gondolta, hogy az kivitelezhetetlen. Nálam is ez a helyzet, 5 éve teljesen lehetetlennek nézett ki, hogy el tudjam valamikor érni a legjobbak teljesítményének a kétszeresét. Ma már nem is néz ki olyan lehetetlennek...
0 x

ghepard

Hozzászólás Szerző: ghepard » 2016.12.09. 06:49

Nos, az embert érik néha meglepetések. Egyre hidegebbek lettek és örültem, ha elértem a 160-163 lépést - azzal már nagyon meg voltam elégedve ezeken a nagyon hideg hajnalokon. Tényleg semmi se vetítette előre, hogy még ebben az évben meg