Gumiszoba

Zártosztály! Belépés csak saját felelősségre! A gondozottakat hergelni szabad!
Totholio

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában? (65259)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.05. 19:07

@mimindannyian (65256):

Na megjött az antiszemita rasszista patkány éned. Elárultad magad. Immunis vagyok az ilyen hazaárulókra mint te.

Totholio

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában? (65260)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.05. 19:07

@Solaris (65257):

Te meg maga sátán El-shadday

Totholio

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában? (65268)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.05. 19:33

@mimindannyian (65267):

Az kemény volt te kommunista maradvány. Kiváncsi vagyok te kitől származol. De nagyon benézted mert félig zsidó vagyok te rasszista barom. Soha nem szavaztam a jobbikra. Magyarországra félhazaként tekintek

Totholio

A legvadabb összeesküvéselméletek (65296)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.06. 09:26

@pounderstibbons (65264):

Kicsit elfogultnak tűnsz,csak nem cionista vagy?

Totholio

Árnyékkormány / Háttérhatalom (65297)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.06. 09:37

Ugyanaz a 3-4 cionista/kommunista kiöregedett ír minden topicba és ugyanazt :( Elég szomorú hogy ennyi maradt nektek.

Török Zsolt

Gumiszoba (65306)

HozzászólásSzerző: Török Zsolt » 2013.03.06. 10:46

Tetszik nekem ez a Totholio, egyéni stílusa van. :mrgreen:

Totholio

A legvadabb összeesküvéselméletek (65317)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.06. 11:27

@pounderstibbons (65301):

Már megkaptam amit akartam. Mimindannyian sértéseit továbbítottam az internetellenörző hatósághoz.

Akik nem tudnak valamit, azt akarják hogy más se tudja. Aki nem ér el valamit azt akarja hogy más se érje el. Ugyanaz a 4-5 életben megbukott balfasz élettelen agymosott irogat egész nap, az ilyen félmagyarok miatt tart ott az ország ahol.

Haibane

Gumiszoba (65319)

HozzászólásSzerző: Haibane » 2013.03.06. 11:30

@Török Zsolt (65306):

Gondolom, hogy tetszik, hiszen ő is csak zsigerből személyeskedik érvek nélkül mint te. Sebaj, ha így folytatja úgyis itt végzi és akkor párbajozhattok, hogy ki mondja meg jobban a frankót.

Török Zsolt

Gumiszoba (65324)

HozzászólásSzerző: Török Zsolt » 2013.03.06. 11:39

@Haibane (65319):
"érvek nélkül mint te."

Ember, te érted azt ,amit olvasol? Kétlem, mert akkor nem írtál volna ekkora hazugságot.
Avass már be: Hogyan kell korlátoltan gondolkodni? Bárhogy akarom, nekem nem megy. Mi a receptje?

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65326)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 11:42

@Haibane (65319): Ne etesd a trollt, eteti az magát is. A hibás kérdéseit se javítsd ki, nem érdemel ennyi figyelmet.

Török Zsolt

Gumiszoba (65335)

HozzászólásSzerző: Török Zsolt » 2013.03.06. 12:21

@mimindannyian (65326):

Troll ám a te beszűkült elméd. Csak a kritizálni tudsz másokat, de még ahhoz sem értesz, mert csípőből visszadobják hervatag beszólásaidat arra a vízkóros koponyádra.

A fizika meg a történelem topikokat végigröhögtem, mert saját agymenéseid csapdájába esve még kivédeni sem tudtad a balfék észjárásod generálta válaszreakciók özönét, melyek akkora paprikajancsit csináltak belőled, hogy annak elviselése csak az önkritika teljes hiányával magyarázható részedről.

Szánalmasan szegényes kreativitásról tanuskodó megnyilvánulásaidnál már csak az íráskényszered szánalmasabb, mert jó ha az eddigi hozzászólásaidnak öt százaléka tartalmaz valami értelmeset, kilencvenöt százalék csak felesleges tárhelyfoglalás.

Bizony, alattomos troll vagy , nulla önálló gondolattal. Lételemed a kötekedő stilusú kritizálás, teleszemeteled velük a fórumot, és ennek ellenére még mindig életben vagy.

Szégyeld magad te szellemileg impotens antipolihisztor.

Haibane

Gumiszoba (65339)

HozzászólásSzerző: Haibane » 2013.03.06. 13:05

@mimindannyian (65326):

Azért az kedves, hogy itt értetlenkedik majd rögtön rákontrázik egy féloldalas személyekedéssel. Jó hely ez a gumiszoba. :)

Totholio

Árnyékkormány / Háttérhatalom (65350)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.06. 14:13

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... mBpw32X4E#!

Egyre többen ébrednek fel. A sötét korszak rasszista maradványai már csak annyit tudnak hogy itt szájkaratéznak.

Totholio

A legvadabb összeesküvéselméletek (65351)

HozzászólásSzerző: Totholio » 2013.03.06. 14:14

@stark (65337):

A bizonyíték a szemed előtt van csak olyan sötétek vagytok hogy nem veszitek észre.

Question

Gumiszoba (65355)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 14:26

@Török Zsolt (65324):
Ha hazugságot ír, akkor érti, mi történik, csak szándékosan ír le a valósággal ellentétes dolgokat.
Ha nem érti, mit olvas, és ezért téves következtetést ír le, akkor nem hazudik.

Ergo. a két állításod közül az egyik biztosan nem igaz. És még te kérsz számon szövegértést? ejj....

Török Zsolt

Gumiszoba (65405)

HozzászólásSzerző: Török Zsolt » 2013.03.06. 17:36

@Question (65355):

Úgy is lehet hazudni, hogy nem vagy tisztában vele, okostojás.
Ugyanis amit te igaznak jelentesz ki, az érintett nézőpontjából hazugság is lehet. Mekkora szemellenzőt hordasz?

Török Zsolt

Gumiszoba (65407)

HozzászólásSzerző: Török Zsolt » 2013.03.06. 17:40

@Haibane (65339):

Személyeskedésre személyeskedés a válasz te halszemű, avagy ha valaki pl. betör hozzád, te meghívod egy kávéra, ha már egyszer ott van?
:facepalm:

Popula(c)tion

Gumiszoba (65412)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 19:13

Sokan előszeretettel hazugozzák itt le egymást, szerintem értelmetlenül. Különbséget kell tenni:
Aki nem szándékosan, hanem a rossz tudása okán nem mond igazat, az nem hazudik, hanem téved. Adjuk meg a tévedés jogát másoknak, hogy hasonló helyzetben minket se hazugozzanak le igazságtalanul.

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65413)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 19:20

@Popula(c)tion (65412): Van némi különbség aközött, ha valaki téved, és az erre megvilágító kommentekre készségesen reagál, örül a kiigazításnak, sőt felülvizsgálja a nézeteit, avagy foggal-körömmel ragaszkodik a "tévedéséhez".

Popula(c)tion

Gumiszoba (65414)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 20:32

@mimindannyian (65413): Amíg nem tudod beláttatni vele a tévedését, addig joggal védi "foggal-körömmel", mivel azt tartja a valóság igaz leírásának, és meg van győződve róla, hogy Te vagy tévedésben. Az a bizonyos "rendkívüli állításhoz..." kezdetű elvárás visszafelé is igaz. Az kevés, ha a szkeptikus válasza kimerül kb. abban, hogy "pedig de"! Egy alapjaiban lehet, hogy téves, ámde koherens, logikus komplett világnézet megingatásához biztosan nem a legcélravezetőbb lehazugozni a vitapartnert.
Az sokkal inkább eredményes lehet (amit a legtöbbünk meg is próbál alkalmazni), ha belekérdezéssel próbáljuk meg rávezetni az illetőt elmélete gyenge pontjaira. Na pont ezért bosszantó, amikor a delikvens sorozatosan kitér a válaszadás elől. Nem meglepő, ha ezen sokan bepöccennek (én is :oops: ). Ilyenkor jönnek a személyeskedések, sértegetések hegyekben, szétoffolva a témát -a moderátorok rettentő erőfeszítéssel végzett, hősiesen végrehajtott, precízen kivitelezett semmittevésével (max. topic lezárás :( ). Legvégső eseteben jön -az általam is legtöbbször helyeselt- gumiszobába utalás, ahol pont ugyanúgy folytatódik a reménytelen szájtépés, mégis toronymagasan vezető megelégedésére sokaknak. (Volt már aki kikerült a gumiszobából?)
Több türelmet fórumtársak, több türelmet!

Question

Gumiszoba (65415)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 20:41

@Török Zsolt (65405):
Lásd Popula(c)tion hozzászólását, de leírom én is még egyszer:
A hazugság szándékosságot feltételez. Aki valamit igaznak gondol valami hamisat, és ezt elmondja másoknak, az nem hazudik, hanem téved.

Question

Gumiszoba (65416)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 20:43

@Popula(c)tion (65414):
Volt már aki kikerült a gumiszobából?

Én pont ezért nem helyeslem, láthatóan nem kezeli a trollkodást, csak elkülöníti.
Persze a másik oldalon meg ott van, hogy most is itt irkálunk....

Mindenesetre nem lehet véletlen, hogy más fórumokon ilyen nincs (vagy csak én nem láttam).

Popula(c)tion

Gumiszoba (65417)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 20:59

@Question (65416): Ha jól tudom, először csak feltételesen kerül be az illető, és ha teljesít, akkor kikerülhet. Az elkülönítés pont a gumiszoba értelme, hogy ne szennyezzék tele az összes topicot.

solarboat

Gumiszoba (65419)

HozzászólásSzerző: solarboat » 2013.03.06. 21:23

Mindenesetre nem lehet véletlen, hogy más fórumokon ilyen nincs (vagy csak én nem láttam).
@Question (65416):

en sem lattam ilyet OFF
pedig hosszu idon at tobbedmagammal tobb orszag forumain nettkommunikacios vizsgalatban vettem reszt . pl sok helyen lehetett kovetkeztetni pl orvos/beteg kommunikacios hianyossagra /hibara is
/OFF Elnézést!.
ellenben egy forumon pl ezt valaszoltak egy kerdesre ami erre a Forumra vonatkozott :"Utalatos az ottani gyulolkodes is ....
Az a pezo-Torok zsolt bunyo nekem nagyon visszatetszo : azt mar lattad , hogy pezo komuvessegbol diplomazott , es jelen pillanatban munkanelkuli "lelkes kutato" ... hogy lehet az , hogy az ott az a szorakozas tanultemberéknél , hogy ketrecbe zarnak es kinoznak valakit? Mire rimel bizonyitani allandoan , hogy Ok okosak , a masik meg hulye ? "

OFF
Nekem jo anyag az itt gyujtott hsz ,ha ala akarok tamasztani vagy bemutatni /igazolni akarok valamit, de neha a gyomrom forog ha arra gondolok hogy milyenek lehetnek ezek a nickek amikor helyzetuknel fogva "kiszolgaltatott " egyetemi hallgatokkal kommunikalnak.
/OFF Elnézést!

solarboat

Gumiszoba (65420)

HozzászólásSzerző: solarboat » 2013.03.06. 21:32

Mielott jonne egy kompetenciazavaros "professzorkam", ahogy osamunka mondana
nettkommunikacio =net-kommunikacio
nickek=nick-kek

Popula(c)tion

Gumiszoba (65421)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 21:35

@solarboat (65420): Hehe! Viszont osamuka meg nem osamunka. ;)

Popula(c)tion

Gumiszoba (65423)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 21:47

@solarboat (65419):
Egy szakmailag teljesen kompetens "professzorkám" is ember, lehet hisztis, nyűgös, stb.
Viszont azt is vedd észre, hogy a Te közreműködésed legtöbbször kimerül abban, hogy az élek lekerekítése, a hangnem finomítása helyett mások véleményét idézgetve inkább szítod a tüzet, majd rácsodálkozol, hogy micsoda feszültség generálódik itten érdemi vita helyett. (Na, micsoda képzavaros leírást kanyarítottam? Külön Neked, hogy legyen mit "tanulmányoznod".)

solarboat

Gumiszoba (65424)

HozzászólásSzerző: solarboat » 2013.03.06. 21:48

Hehe! Viszont osamuka meg nem osamunka.
@Popula(c)tion (65421):

:D szet :D :D magam :D :D OFF
Most hiztam egy kg a nevetestol :D
/OFF Elnézést!
Igaz :oops:
Na latod ez az . A dolgok elet humorral is el lehet venni, es figyelmeztetni is lehet ilyen udvariasan, a hibara : Koszonet .

Popula(c)tion

Gumiszoba (65426)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 21:56

@solarboat (65424):
Én meg pont a nett kommunikáción derültem egy jót, pont a témához illő freudi elszólásnak vélvén.

Solaris

Gumiszoba (65427)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2013.03.06. 22:00

@Haibane (65339): Bizony, jó hely ez a Gumiszoba pezo troll részére. Nem kell mennie sehová, mi látogatjuk és etetjük, nehogy éhen haljon szegény feje.

Solaris

Gumiszoba (65428)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2013.03.06. 22:05

@solarboat (65424): Hello nyafis! Nevetni is tudsz, nem csak nyafodni? Ki gondolta volna?
Jó ötlet ez a Gumiszoba. Egyedi ötlet, kreatív ötlet. Itt tombolhat pezo, osamuka és a hasonszőrű ápoltak. Nagy kár, hogy csak hergelni lehet őket, mert élmény lenne  **MODERÁLVA**  :)

Solaris

Gumiszoba (65429)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2013.03.06. 22:10

@Popula(c)tion (65414):
(Volt már aki kikerült a gumiszobából?)

Aham. Pezo, de visszajött, mint Török Zsolt tudományos kutató. Szakterülete a lélek kutatása, mert szerinte pusztán az anyag tulajdonságai nem elegendőek a világ megértéséhez. Elmélyült kutatásai szerint lélek igenis van, mert csak, s ennél több eredményt nem közölt, merthogy nincs neki több. Lássuk be, ez nem elég a Nobel - díjhoz.

Popula(c)tion

Gumiszoba (65431)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 22:17

@Solaris (65428):
Dzsadzsar erre mondaná, hogy "Otromba".

Question

Gumiszoba (65432)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 22:19

@Solaris (65428):
Érdekes amúgy, hogy nem is a trollok a legirritálóbbak ezen a fórumon. Mármint nekem.

mimindannyian
*
*

Gümiszoba (65436)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 22:27

@Popula(c)tion (65414):
Az kevés, ha a szkeptikus válasza kimerül kb. abban, hogy "pedig de"!
Te miről beszélsz? Ilyet én itt még nem láttam. Még a legidiótább trollok is megkapják a kérdéseket, melyekbe kapaszkodva tisztára moshatnák a tanaikat.

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65437)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 22:37

@Question (65416):
- Volt már aki kikerült a gumiszobából?
Én pont ezért nem helyeslem, láthatóan nem kezeli a trollkodást, csak elkülöníti.
Persze, ez a szkeptikus fórum sajátja, ugyanis semmilyen más fórum nem tűzi zászlajára ilyen erőteljesen az elfogadni igyekvést! Máshol kitiltják a trollokat, mint a pinty. Volt probléma, nincs probléma. Csak itt ugye példamutatás zajlik: ne tiltsuk ki az ellenkezőket, még a legrútabb fajtát se, mert ezzel az egyik kedvenc érvüket alátámasztanánk, hogy ti. el vannak hallgattatva, az igaz szó be van tiltva.
Így itt a trollkodás sincs betiltva, csak karanténba van zárva. Még nem éltél voltál itt, amikor pl. osamuka az összes topicot a saját kedvére elterelte a "tudomány téved" irányba. Mindenből el tudott jutni a mantráihoz. Szerintem ki kellett volna tiltani, de hát nem... itt ez nem dívik, akkor "ugyanolyanok lennénk", mint az ezós tábor, aki vas cenzúrával védi a nézeteit - mással nem tudja. Köztes megoldás maradt, a gumiszoba. Ha van jobb ötleted ezen dilemmára, rukkolj elő vele!

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65439)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 22:44

@solarboat (65419):
ellenben egy forumon pl ezt valaszoltak egy kerdesre ami erre a Forumra vonatkozott :"Utalatos az ottani gyulolkodes is ....
Az a pezo-Torok zsolt bunyo nekem nagyon visszatetszo : azt mar lattad , hogy pezo komuvessegbol diplomazott , es jelen pillanatban munkanelkuli "lelkes kutato" ... hogy lehet az , hogy az ott az a szorakozas tanultemberéknél , hogy ketrecbe zarnak es kinoznak valakit? Mire rimel bizonyitani allandoan , hogy Ok okosak , a masik meg hulye ?
"
Abszolút nem fogta fel az idézett illető, miről szól a vita, mire való a gumiszoba. Talán sajnálta is a gumiszoba-töltelékeket, mert együtt érzett velük: ő sem lett volna képes értelmes ember módjára védeni a nézeteit.

Persze úgy is lehet kritizálni, ha nem értjük amiről szó van, sőt, egyeseknek nagyon megy. Az anyuka is egy szívtelen perszóna, amikor a gyerek kezéből kiveszi a 3-adik befalni szánt tábla csokit! Kb. ennyi értelem szorulhatott a már máskor is idézett, számodra példaértékű tökfejbe. Gratulálok!

Question

Gumiszoba (65440)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 22:47

@mimindannyian (65437):
Csak itt ugye példamutatás zajlik: ne tiltsuk ki az ellenkezőket, még a legrútabb fajtát se, mert ezzel az egyik kedvenc érvüket alátámasztanánk, hogy ti. el vannak hallgattatva, az igaz szó be van tiltva.

Szerintem ez rossz megközelítés. Ugyanis aki a fenti módon érvel, az hibás érvelést követ el. Ennek ezért nem elébe kell menni egy gumiszobával, hanem ha valaki előjön vele, szépen cáfolni kell.

Szilágyi András
*
*

Gumiszoba (65441)

HozzászólásSzerző: Szilágyi András » 2013.03.06. 22:52

A tisztánlátás végett:

A gumiszoba alapvetően azért lett kitalálva, mert voltak olyan felhasználók, akik számos topikba minduntalan beleszemetelték az off-topik, értelmetlen, zagyva hozzászólásaikat. Pl. osamuka kiválaszt 10 topikot és mindegyikhez hozzáír egy kétszavas marhaságot, ez rémes bosszúság, mert látod, hogy van 10 topik, amiben új hozzászólás van, mind a 10-et megnézed és mind ilyen hülyeség. Először azt próbáltuk, hogy az ilyen felhasználót előmoderációra helyeztük. Aztán rájöttünk, hogy akkor nekünk moderátoroknak rengeteg munkánk van azzal, hogy folyton nézegetjük, hova milyen hülyeséget írt az illető és eldöntjük, hogy mehet-e. Ugyanakkor a felhasználó nem tanult a dologból és továbbra is ugyanúgy szemetelt, csak most már mindegyik szemétdarabjáról nekünk kellett külön dönteni. Akkor jött az ötlet, hogy egyetlen topikra korlátozzuk, és ott aztán kedvére szemetelhet. Ez tehát a gumiszoba fő célja. Tulajdonképpen talán szeméttárolónak is lehetne nevezni. De látjuk, hogy guberálni mindenki nagyon szeret.

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65442)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 22:55

@Question (65440): Egyetértek, én is kitiltanék gumiszobára ítélés helyett, egy díszes indoklással aládúcolva. No persze semmi kétségem róla, hogy bármilyen is legyen ezen indoklás, a kitiltottak ezt félremagyaráznák és ott lenne a "tessék, nem tűrik az igazságot, kitiltanak!" konklúzió - valamilyen más fórumon, felületen. Lásd, pezo is sűrűn leírta, hogy ő ellene összesküdtek, ő jogtalanul van gumiszobában.

Ha az egyik fél hibás, demagóg érvelést folytat, és te korrektül érvelsz, akkor a féleszűek szerint (értsd, a többség) őneki lesz igaza. Te kissé akadémikusi magasságból próbálod megítélni a helyzetet: megmondjuk a frankót, és mindenki veszi a lapot, egy jobb világra ébredünk holnap. Hát ez kérlek, végtelen naivitás. :)

Question

Gumiszoba (65443)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 23:02

@mimindannyian (65442):
Valószínűleg tényleg naivitás, de én már csak ilyen vagyok :)
Az a véleményem, hogy aki nem érti meg az egyszerű, logikus érvelést, az nekünk nem is célcsoport. És szerintem azért nem ők a többség.

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65444)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 23:11

@Question (65443):
Az a véleményem, hogy aki nem érti meg az egyszerű, logikus érvelést, az nekünk nem is célcsoport.
Szkepticizmus, mond ez valamit? Gyakorlatilag minden szkeptikus téma téves nézetrendszerét eszement áltudósok vagy anyagilag érdekelt csalók éltetik.

Hogy érdemes-e velük vitázni, az persze nem evidens. Érdemes, mert így ismerhető meg a teljes építményük, a marhaságok legmélyebb bugyra is. De miután ezek kimerültek, utána tényleg nem lenne értelme. Egyszer már pedzegettem, hogy FAQ-kat, avagy GYÍK-okat kellene írni a felhalmozódott hamis érvekből és azok korrekt helyretételéből, és aki semmi újat nem mond, csak ismétli a már elhangzott téveszmét, azt látványosan odairányítani, valódi párbeszédet nem folytatva vele. Ennek továbbra is látom értelmét.

Question

Gumiszoba (65445)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 23:21

@mimindannyian (65444):
Szkepticizmus, mond ez valamit? Gyakorlatilag minden szkeptikus téma téves nézetrendszerét eszement áltudósok vagy anyagilag érdekelt csalók éltetik.

Erre mondom azt (és azt hiszem ezt is beszéltük már), hogy nem mindig a vitapartner meggyőzése a cél. Sokszor inkább a közönség.
A közönség pedig nyilván fogékony kell, hogy legyen.

mimindannyian
*
*

Gumiszoba (65446)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2013.03.06. 23:26

@Question (65445):
Erre mondom azt (és azt hiszem ezt is beszéltük már), hogy nem mindig a vitapartner meggyőzése a cél. Sokszor inkább a közönség.
A közönség pedig nyilván fogékony kell, hogy legyen.
OK, tegyük fel, hogy van ilyen közönség. Ekkor viszont kisiklik azon kifogásod, hogy az értelmes érvekre nem reagálókkal nem kellene foglalkozni. Merthogy akkor az előbbi interpretáció szerint nem azért foglalkozunk velük (gumiszobán innen és túl), mert ők a célcsoport, hanem, hogy a remélt valós közönség tanuljon a viadalból.

Popula(c)tion

Gumiszoba (65447)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2013.03.06. 23:32

@mimindannyian (65444):
Igen, ezt jó ötletnek tartom. Tényleg fárasztó látni, hogy ugyanazok a sablonos marhaságok jelennek meg n-edszerre úgy, mintha valami világrengető újdonatúj felismerések, vagy érvek lennének.
Nosza, rajta, állj neki és dolgozz ki naponta csak egyet-egyet! Én támogatlak. Mármint nem tevőlegesen, csak eszmeileg. (Úgyis grafomániás vagy, időd mint a tenger... ;) )

Question

Gumiszoba (65448)

HozzászólásSzerző: Question » 2013.03.06. 23:33

@mimindannyian (65446):
Olyan értelemben kell velük foglalkozni, hogy kell nekik válaszolni.
Azzal nem kell foglalkozni, hogy ők ezt nem értik. Erre nem kell megoldás, nem kell elébe menni a rossz érveiknek, hanem rá kell mutatni arra, hogy azok rosszak-nem miattuk, hanem az értő közönség miatt.

A célcsoport létét meg van értelme feltételezni, hisz ha nincs célcsoport, az egész szkeptikus tevékenység értelmetlen :D
Ha pedig vannak, akkor ők (szerintem) definíció-szerűen azok, akik képesek befogadni a szkeptikus érveket.

Solaris

Gumiszoba (65449)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2013.03.07. 00:17

@Popula(c)tion (65431): Nagyfülűnek akár igaza is lehet, a módszer azonban hatásos. Vannak helyzetek, amikor a papolás nem segít, s vannak emberek, akikről az érvek leperegnek, a kézzel fogható dolgokból pedig értenek. Mindenkihez a saját nyelvén kell szólni.

Solaris

Gumiszoba (65450)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2013.03.07. 00:27

@Question (65432): Sajnálom. Nem kívánok sem neked, sem másnak tetszeni se így, se úgy. Én ilyen vagyok, te meg olyan. Te még érvelnél néhány trollal szemben, mert rossz a helyzetértékelésed, én meg leírtam őket, mint selejtet. Kár a billentyűzetet koptatni miattuk. Vakhitűekkel vitatkozni nem érdemes, mert nem tudományos kérdésként kezelik az állításaikat, hanem hittételként, s éppen ezért nem lehet őket meggyőzni semmiről.

Vissza: “Gumiszoba”