Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Magyarság eredete, kitalált 300 év
ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 16:39

@pounderstibbons (73790):
Hasonló okból nem érdemes letiltani/bezáratni se a témát (amíg egyértelmű szabályzatsértő magatartást nem tanúsít), hogy ne műmártírkodhasson.
Ennel sokkal kevesebbert sok tema le lett zarva.
A vele folytatott vitának minden gusztustalansága ellenére azért van szerintem pont az az értelme, hogy ne hirdethesse az ostobaságait úgy, mintha azokkal szemben nem lehetne kifogásokat felhozni, akár ténybeli, akár erkölcsi oldalon.
1. Soha ne birkózz disznóval. Mindketten mocskosak lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.

2. Ugy tunik, hogy rajtam kivul senki nem nagyon ir erkolcsi kifogasokat, csak a halottak szaman a kepek datuman megy a vita, es abban "tamaskodo" hatarozottan elonyben van.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 16:42

@ennyi (73794):
2. Ugy tunik, hogy rajtam kivul senki nem nagyon ir erkolcsi kifogasokat, csak a halottak szaman a kepek datuman megy a vita, es abban "tamaskodo" hatarozottan elonyben van.
Már miért lenne előnyben?
Szerintem a bármiféle előzetes prekoncepciótól mentes olvasónak annyi jön le, hogy van aki vitatja a holokausztot, de sokan tudják az ő érveit cáfolni.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 16:44

@pounderstibbons (73793):

Nem errol van szo. Azok a magyar, nemet, lengyel stb zsido nok, gyerekek, oregek nem fenyegettek, nem tamadtak. Semmi kozuk nem volt az egeszhez. Teljesen artatlan kivulallok voltak.

Ilyen alapon amit "tamaskodo" emlit sokkal de sokkal jogosabb volna az osszes erdelyi magyar koncentracios taborba hurcolasa, mert ok tenyleg fenyegetik a roman nemzetallamot (Irom ezt ugy, hogy egyik agon onnan szarmazom).

Ugye ez felhaborito lenne, ugye ez nyilvan abszolute elfogadhatatlan?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 16:45

@Question (73795):
Szerintem a bármiféle előzetes prekoncepciótól mentes olvasónak annyi jön le, hogy van aki vitatja a holokausztot, de sokan tudják az ő érveit cáfolni.
naiv vagy

kivulrol az latszik, hogy rengeted adatot idezetet ismer, sokkal megalapozottabb az allaspontja, mint a vitapartnereie
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 16:49

@ennyi (73797):
feleslegesen pesszimista vagy

Kívülről az látszik, hogy szinte bármilyen érvet felhoz, azt legalább 2-en tudják cáfolni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.11.11. 17:15

@ennyi (73796):
Nem errol van szo. Azok a magyar, nemet, lengyel stb zsido nok, gyerekek, oregek nem fenyegettek, nem tamadtak. Semmi kozuk nem volt az egeszhez. Teljesen artatlan kivulallok voltak.
Szerintem ezt írtam. Nem tudom, te hogyan máshogyan tudod értelmezni.

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Ennel sokkal kevesebbert sok tema le lett zarva.
/OFF Elnézést!
OFF


Kérlek AZT a vitát ne hozd IDE, mert az tényleg nem illik ide.

/OFF Elnézést!
OFF
1. Soha ne birkózz disznóval. Mindketten mocskosak lesztek, és a disznó még élvezni is fogja.
/OFF Elnézést!
OFF


Emiatt meg szinte az összes topikot be lehetett volna már záratni. :)

/OFF Elnézést!
OFF
2. Ugy tunik, hogy rajtam kivul senki nem nagyon ir erkolcsi kifogasokat, csak a halottak szaman a kepek datuman megy a vita, es abban "tamaskodo" hatarozottan elonyben van.
/OFF Elnézést!
OFF


Saját gyűjtésű képek és cikkek számában kétségtelenül előnyben van, láthatóan ez a téma valamiért extrafontos neki, hogy pontosan miért, azt ő tudja.
De a képekhez és cikkekhez fűzött koherens magyarázat valahogy nem az erőssége, általában mellőzi is.

Erkölcsi dilemmákon szerintem annyira túl van a milliós nagyságrendű népirtás, hogy abba én nem akartam belemenni, ahogy elnézem Tamáskodó sem innen szokta nézni a dolgot, hanem inkább emléktáblák helyesírásába köt bele, az mégis veszélytelenebb.

/OFF Elnézést!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 17:20

@pounderstibbons (73799):
Kérlek AZT a vitát ne hozd IDE, mert az tényleg nem illik ide.
Nem ARRA gondoltam. Sok masikra, amiben en nem voltam erdekelt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 18:10

@Question (73784):

"Én is ezért hagytam abba a vele való kommunikációt most. Mert ugyan fontos, hogy valaki rámutasson érvelésének hiányosságaira (hogy az idetévedő olvasó ne kezdjen el hinni ezekben a hülyeségekben), nem szívesen beszélek vele azért. Sajnos szerintem nagyon is tudja ő (max. tagadja maga előtt is) hogy nincs igaza, de csak azért is játssza a magabiztos történelemkutatót. Meggyőzése teljesen esélytelen."

Na, ne! :cry:

Pedig neked találtam ezt a tüneményt. Huth Péter könyve és a papa (Rolf) kalandjait meséli el, amit állítólag az öreg még a 80-as években mondott magnóra. Minden oldala egy kincsesbánya, de én kettőt választottam ki kertbarát lévén. Ugyanis a téli parkosításról ejt szót, amit Auschwitzban követtek volna el a németek, 1944 decemberében. Ezen a két oldalon is vannak még érdekességek, azokat is bejelöltem. A fickó olyanokat ír, hogy az apja az auschwitzi börtönben általa kiválasztott cellában szexelt vagy, hogy a börtön kulcsaiból a németek neki adtak másolatot is, ezzel rábízva magukat a jóindulatára, bezárja-e őket vagy sem. Kételkedni tilos, hiszen a mű Elie Wiesel főtisztelendő ajánlásával jelent meg. :)

De ha akarsz, rámutathatsz a hiányosságokra, nehogy az idetévedő olvasó hinni kezdjen a téli parkosításban és hasonlókban.

Egyébként nem vagyok történelemkutató, de biztosan ez is valami megalapozott feltételezésed lehet.
Meggyőzésem esélyes. Komoly, alátámasztott érvekkel.

http://www.kepfeltoltes.hu/131111/img22 ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/img22 ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/img23 ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/img23 ... es.hu_.jpg

Most azon túl, hogy például Bálint gazda mit szólna mindehhez, meg kell nézni, hogyan nézett ki Auschwitz 1944-45 telén. Még jó, hogy paradicsomot nem ültettek. Persze, a szándék érthető, hiszen az elültetett csemeték árnyas lombjai fedték volna el a tömegsírokat a pár hét múlva befutó szovjetek elől. :D

1944. december eleje, SS tisztek vadászaton Auschwitz közelében
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/1944. ... es.hu_.jpg
1944. decemberében temetési szertartás Auschwitzban
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/1944_ ... es.hu_.jpg
1944. december 21-i légifelvétel Birkenauról
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/1944. ... es.hu_.jpg
1945. január közepi légifelvétel Auschwitzról
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/1945. ... es.hu_.jpg
1945 januári felvétel Auschwitzban
http://www.kepfeltoltes.hu/131111/1945. ... es.hu_.jpg
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 18:29

@Szilágyi András (73788):

"Azt írtam, TALÁN a háború előtt készültek."

Igen ezt is írtad, meg azt, hogy ezek korai képek. De mivel a háború alatt, a tábor működésének utolsó harmadában készültek, korainak nem igazán nevezhetőek. Egyébként feltételezem, arra szerettél volna utalni, hogy később mennyivel rosszabb volt a helyzet, de ez ténylegesen csak a háború végére igaz. Bergen-Belsenben pl. a zsidók a felszabadulás után fellázadtak és nemzetközi szinten tiltakoztak a körülmények miatt, ami szerintük a német fennhatóság alatt is csak az utolsó napokban romlott hasonló színvonalúra. Azaz, jobbnak tartották a német ellátást, mint a szövetségest.

"Dachauban sok nemzsidót, többek között elítélt SS-katonákat tartottak fogva. Talán érthető, hogy ők némileg jobb ellátást kaptak, mint később a zsidók!
Azt is illene tudni, hogy a zsidókat legnagyobb számban 1944 környékén irtották."


Persze, Dachauban a zsidók jelentős kisebbségben voltak. Ki állította az ellenkezőjét?
Kik irtották a zsidókat, hogyan és miért? És miből győződtél meg erről?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 18:42

@ennyi (73789):

"Egyedul vagyok azzal, hogy erkolcsileg elfogadhatatlan ez az allaspont?"

Az a baj, hogy nem érted, pedig egyszerű. Az egyes történelmi események sosem előzmények nélküliek. Valamilyen indoka, magyarázata mindig van. Van ami indokolható, van ami nem. Nem mindig olyan egyszerű ezeket megítélni. Ahhoz pontosan ismerned kell a helyzetet. Ez a karikatúra elég jól megvilágítja, milyen sokat módosíthat ezen a tálalás, a nézőpont.

Kép

"En az ilyenektol felek, mint "tamaskodo", akkor nekem jogom van onvedelembol a gyerekeit (remelem nincs neki) elhurcolni, bezarni, es ot magat is elkulonoteni a parjatol (remelem nincs neki), hogy ne szaporodjon?"

Milyenek ezek a "tamáskodók"? Van történelmi tapasztalatod? :shock:

"Szerintem ilyenre Embernek nincs joga."

Sok mindent megtesznek az emberek, amit nem volna szabad, és gyakran oda-vissza. Gondolj csak például egy egyszerű esetre, a rossz szomszédságra, amikor naponta szúrnak ki egymással. És melyik a bűnös?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 18:48

@tamáskodó (73803): Ne maszatolj es ne probald mentegni azt ami elfgadhatatlan. Ne probald azt sugallni, hogy egy negyeves budepesti zsido kislany megtamadta a nagy naci birodalmat.

Vagy legy ferfi, vallald fel nyiltan, hogy gyulolod a zsidokat es az erdelyieket, es szerinted az ugy jol van, hogy taborokba kell oket hurcolni.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 18:50

@tamáskodó (73803):
Milyenek ezek a "tamáskodók"? Van történelmi tapasztalatod?
Akik olyanokat irnak, mint ebben a topikban a "tamaskodo" nick mogotti szemely.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 19:23

@pounderstibbons (73793):

"Tehát az a válaszod , hogy egy tankot és katonát se, hanem csak megpróbált gazdasági-politikai nyomásgyakorlással célt érni, ami az lett volna, hogy a Hitleri Németország zsidóellenes lépéseit visszavonja?
Az sokadjára idézett Daily Mail cikked szerintem csak tervekről ír, valahogy a konkrét Németországnak okozott károkat eddig nem sikerült előbányásznod."


Meglepően figyelmetlen voltál. nem az én válaszom, hanem az IHR (egyébként korrekt) válasza a saját kérdésére, amit azután a NIZKOR próbált elferdíteni, elég zsenge módon. Nem pusztán a még gyakorlatilag meg sem hozott lépések visszavonásáról van szó (ne feledjük, hogy pl. a Reichstag első, alakuló ülését is csak március 5-én tartották), hanem a gazdasági és ezen keresztül teljes megsemmisítésről. Mai példa lehet Iráné, Észak-Koreáé stb. Nem tetszik a rendszer a világhatalomnak, ezért megpróbálja kivéreztetni. Előbb gazdaságilag, majd ha ez nem vezet eredményre, akkor katonailag is. Mit is mondott Montecuccoli, mi kella háborúhoz? Nos, ha az már nincs neked, nem vagy ellenfél. Erről szól a gazdasági háború.
Nem Daily Mail, hanem Daily Express. Ha a korábbi linkeket elolvasod figyelmesen, akkor bányásznod sem kell a károk után. Egy jellemző közülük.
The Jewish Criterion (1933. november 17.)
http://www.kepfeltoltes.hu/131109/38_bo ... es.hu_.jpg

"Erre szerinted adekvát válasz milliónyi ártatlan ember vallási-faji alapon történő fogságban tartása?"

Hol tartottak ekkor milliónyi embert fogságban? 1941 őszéig Németország a kivándorlás politikáját erőltette.

"Ez az idézeted nem mintha pont erre az esetre lenne kitalálva?
Amit eddig mutattál, abból nekem az tűnik ki, hogy egyes zsidó szervezetek tényleg fenyegettek bizonyos szankciókkal, majd ettől ki tudja függően, vagy függetlenül, a nácik nekiálltak milliókat kitelepíteni-kiirtani.
Ráadásul nem is csak a fenyegetőkkel szegről-végről rokonságot mutató csoportokat, hanem teljesen más szempontok alapján kiválasztottakat is. Vagy lett volna pl. egységes meleg-jehovatanúja-cigány ellenállás is a Harmadik Birodalommal szemben? Szerinted ha az általad idézett zsidó vezetők nem pofáznak harci retorikával, akkor a zsidókat nem zárják tömegesen táborokba? Elmaradtak volna a zsidóellenes törvények?"


Szinte minden zsidó szervezet fenyegetőzött, illetve cselekedett. A kitelepítések a 30-as évek végén kezdődtek még kis számban, addig kivándorlás volt a jellemző. Ezt a helyi cionista szervezetekkel egyeztették le a németek. Ezt nevezik egyébként a zsidó kérdés megoldásának (optimális esetben palesztinai kitelepüléssel). Még csak nem is Hitler találmánya, hanem születése előtt már létező zsidó elképzelés volt ez. A nagyobb mérvű kitelepítések majd a háború alatt kezdődtek el, bár a lengyelországi is egy zsidó állam (Judenstaat) tervével, ami Lublin központtal jött volna létre. Milliós kiirtásról nem tudok.

Meleg-jehova tanúja-cigány csoportok tagjainak táborba zárása nevelési célzatú volt (nem csak a németek éltek ezzel a történelem során). Bűnözőket is zártak a táborokba.

Ha a zsidóság nem azt lépi, amit lépett, talán a 2. vh is elkerülhető lett volna. De éppen ők nyilatkoztak úgy, hogy a háborút kikényszerítik.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 19:32

@ennyi (73794):

"2. Ugy tunik, hogy rajtam kivul senki nem nagyon ir erkolcsi kifogasokat, csak a halottak szaman a kepek datuman megy a vita, es abban "tamaskodo" hatarozottan elonyben van."

Beszéljünk akkor inkább arról, hogy mikor adod meg a 10.000 dolláros tartozásod? Erkölcstelen dolognak tartanám részedről bárminemű kifogás előrángatását.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 19:35

@Question (73795):

"Már miért lenne előnyben?
Szerintem a bármiféle előzetes prekoncepciótól mentes olvasónak annyi jön le, hogy van aki vitatja a holokausztot, de sokan tudják az ő érveit cáfolni."


Kackac. Bírom a humorod. ;)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 19:46

@Question (73798):

"feleslegesen pesszimista vagy

Kívülről az látszik, hogy szinte bármilyen érvet felhoz, azt legalább 2-en tudják cáfolni."


:facepalm:
Hogyne. Már csak azt kell kivárni, amíg az a 2 is csatlakozik a fórumhoz.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 19:49

@tamáskodó (73807):
Beszéljünk akkor inkább arról, hogy mikor adod meg a 10.000 dolláros tartozásod? Erkölcstelen dolognak tartanám részedről bárminemű kifogás előrángatását.
Beszeljunk.
Varom a kepfeltolteseket.

Amig feltoltod, beszeljunk az erdelyi szekelyekrol.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 19:54

@tamáskodó (73801):
Kösz a fáradozást, de felesleges volt.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 19:58

tamáskodó írta:@Question (73798):

"feleslegesen pesszimista vagy

Kívülről az látszik, hogy szinte bármilyen érvet felhoz, azt legalább 2-en tudják cáfolni."


:facepalm:
Hogyne. Már csak azt kell kivárni, amíg az a 2 is csatlakozik a fórumhoz.
tamáskodó írta:@Question (73795):

"Már miért lenne előnyben?
Szerintem a bármiféle előzetes prekoncepciótól mentes olvasónak annyi jön le, hogy van aki vitatja a holokausztot, de sokan tudják az ő érveit cáfolni."


Kackac. Bírom a humorod. ;)
@tamáskodó (73808):

Elegem van belőled. Innentől csupán azt vagyok hajlandó játszani a már elhangzott és megcáfolt logikára (vagy állításra) épülő érveddel kapcsolatban, hogy saját megítélésem szerint demagógia-pontokat osztok ki rá. Egyszerűen döbbenetes, hogy hányszor kértelek meg rá szépen, és ennek ellenére sem vagy képes normális emberként kommunikálni. Vagy súlyos értelmi sérült, de ami még valószínűbb, gerinctelen aljas tetű vagy. Bocs, de ez most kijött, nekem is véges a béketűrésem, ez van.

Szóval, ez a 2 idézet 2 demagógia-pont, kíváncsi vagyok meddig jutsz el egy hét alatt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:03

@ennyi (73804):

"Ne maszatolj es ne probald mentegni azt ami elfgadhatatlan. Ne probald azt sugallni, hogy egy negyeves budepesti zsido kislany megtamadta a nagy naci birodalmat.

Vagy legy ferfi, vallald fel nyiltan, hogy gyulolod a zsidokat es az erdelyieket, es szerinted az ugy jol van, hogy taborokba kell oket hurcolni."


Úgy tűnik, meglepő lesz amit írok neked, de a történelem menetét sajnos még soha nem befolyásolta a négyéves gyermekek érdeke sem. Meg az ötéveseké, hatéveseké stb. sem. Nagyon naív vagy.
Ezek a szerencsétlenek is mennyire örülhetnek, hogy a Nagy Testvér elhozta nekik a demokráciát.
http://rt.com/news/afghanistan-nato-shr ... ldren-460/

Nem gyűlölök senkit, csak az emberi gonoszságot és butaságot.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 20:03

@tamáskodó (73803):
No, erre a gondolatodra én még nem reagáltam érdemben.
Az a baj, hogy nem érted, pedig egyszerű. Az egyes történelmi események sosem előzmények nélküliek. Valamilyen indoka, magyarázata mindig van. Van ami indokolható, van ami nem. Nem mindig olyan egyszerű ezeket megítélni. Ahhoz pontosan ismerned kell a helyzetet. Ez a karikatúra elég jól megvilágítja, milyen sokat módosíthat ezen a tálalás, a nézőpont.
Az előzmények mindig fontosak, igen. Egy adott történelmi helyzet megítélése is bonyolult, igen.
Lehet árnyalni a képet, felderíteni az előzményeket, csűrni-csavarni, de egyvalami biztos: a holokausztot soha, semmilyen szempontból nem lehet elfogadhatónak tekinteni. Nem és nem és nem.
A karikatúra viszont jó.
Sok mindent megtesznek az emberek, amit nem volna szabad, és gyakran oda-vissza. Gondolj csak például egy egyszerű esetre, a rossz szomszédságra, amikor naponta szúrnak ki egymással. És melyik a bűnös?
Erre egyszerű a válasz: mind a kettő bűnös. Ugyanakkor az egyik bűnössége nem lehet magyarázat a másik bűnösségére, semmilyen szinten nem teszi azt jogossá. Ezt nekem általános iskola első 2 osztálya körül tanították meg.

Magyarul tőlem lehet, hogy a zsidók egy része bűnös volt a háború kirobbantásában, de bizonyos szempontból ez nem érdekel. Nevezetesen abból a szempontból, hogy a németek válasza elfogadhatatlan marad, bármi is volt az előzmény.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:06

@ennyi (73805):

"Akik olyanokat irnak, mint ebben a topikban a "tamaskodo" nick mogotti szemely."

Aha. Olyanok azok az ilyenek, mint emezek. :P
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 20:07

@tamáskodó (73813):
A történelem menetével sem lehet egy ilyen dolgot legitimálni. A történelem a szerint alakul, ahogy mi alakítjuk. Dönthetett volna úgy a német vezetőség, hogy nem kezdenek el zsidókat ölni, nem volt nekik kötelező. Nincs a történelemnek egy egyetemes célja, ami felé mindenképpen menni kell.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:10

@ennyi (73810):

"Beszeljunk.
Varom a kepfeltolteseket."


Milyen képfeltöltésről van szó? Bármilyenről is, az sérti a hitelező méltóságát. Úgyhogy ugorgyunk. Mikor utalsz? :D

"Amig feltoltod, beszeljunk az erdelyi szekelyekrol."

Mit akarsz tőlük?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:13

@Question (73811):

"Kösz a fáradozást, de felesleges volt."

Semmi gond, kárba nem vész.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:19

@Question (73812):

"Elegem van belőled. Innentől csupán azt vagyok hajlandó játszani a már elhangzott és megcáfolt logikára (vagy állításra) épülő érveddel kapcsolatban, hogy saját megítélésem szerint demagógia-pontokat osztok ki rá. Egyszerűen döbbenetes, hogy hányszor kértelek meg rá szépen, és ennek ellenére sem vagy képes normális emberként kommunikálni. Vagy súlyos értelmi sérült, de ami még valószínűbb, gerinctelen aljas tetű vagy. Bocs, de ez most kijött, nekem is véges a béketűrésem, ez van.

Szóval, ez a 2 idézet 2 demagógia-pont, kíváncsi vagyok meddig jutsz el egy hét alatt."


Két igen kétes állításodra két rendkívül lightos, ártatlanul tréfás megjegyzés tőlem. Elég fura szerzet vagy, hallod-e? Ha ez lenne az első bejegyzés, amit olvasok tőled, azt hinném lány vagy és most telnek azok a nehéz napok.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 20:23

@tamáskodó (73817):
Milyen képfeltöltésről van szó?

az adossag bizonyitekarol
Bármilyenről is, az sérti a hitelező méltóságát.

az uzsoraset, ugyan mar...
Úgyhogy ugorgyunk. Mikor utalsz? :D
miutan feltoltotted a bizonyitekot
"Amig feltoltod, beszeljunk az erdelyi szekelyekrol."

Mit akarsz tőlük?
En semmit.
Te akarod oket taborokba telepiteni, roman onvedelembol, ha jol ertelek.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.11. 20:28

@tamáskodó (73820):
Színvonaltalan poénkodás helyett inkább elgondolkodhatnál.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:33

@Question (73814):

"No, erre a gondolatodra én még nem reagáltam érdemben."

Örülök a válaszodnak.

"Az előzmények mindig fontosak, igen. Egy adott történelmi helyzet megítélése is bonyolult, igen.
Lehet árnyalni a képet, felderíteni az előzményeket, csűrni-csavarni, de egyvalami biztos: a holokausztot soha, semmilyen szempontból nem lehet elfogadhatónak tekinteni. Nem és nem és nem.
A karikatúra viszont jó."


Azt hiszem, nálatok csupán egy probléma van a holokauszt kérdésében. És ebben nem is ti vagytok a felelősök, úgy gondolom. Olyan erős a bevésődés a holokauszt "tanult" történelmét, frázisait illetően, hogy az leblokkolja a gondolkodásotokat. Talán tudat alatt. Azt hiszem, csak egy nagyon intenzív "kúra" segíthetne. Nekem talán az is szerencsém volt, hogy a szocban a közoktatásban ezt a témát nem erőltették, így pl. az én iskoláimban nem fenyegetett a teljesen torz történelmi kép kialakítása. Amit erőltettek, azt játszva hárítottam.

A rajz nekem is tetszik.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:39

@Question (73814):

"Sok mindent megtesznek az emberek, amit nem volna szabad, és gyakran oda-vissza. Gondolj csak például egy egyszerű esetre, a rossz szomszédságra, amikor naponta szúrnak ki egymással. És melyik a bűnös?

Erre egyszerű a válasz: mind a kettő bűnös. Ugyanakkor az egyik bűnössége nem lehet magyarázat a másik bűnösségére, semmilyen szinten nem teszi azt jogossá. Ezt nekem általános iskola első 2 osztálya körül tanították meg.

Magyarul tőlem lehet, hogy a zsidók egy része bűnös volt a háború kirobbantásában, de bizonyos szempontból ez nem érdekel. Nevezetesen abból a szempontból, hogy a németek válasza elfogadhatatlan marad, bármi is volt az előzmény.


Itt nem a felmentésről van szó, hanem a megértésről. Ami nem elfogadást jelent. 2. osztályban még nem politizáltatok, csak rosszalkodtatok. Ami persze sokkal szimpatikusabb.

De miért nem érthető az, hogy a támadó (provokátor) is szenvedhet veszteségeket?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:46

@Question (73816):

"A történelem menetével sem lehet egy ilyen dolgot legitimálni. A történelem a szerint alakul, ahogy mi alakítjuk. Dönthetett volna úgy a német vezetőség, hogy nem kezdenek el zsidókat ölni, nem volt nekik kötelező. Nincs a történelemnek egy egyetemes célja, ami felé mindenképpen menni kell."

És olyat mikor döntöttek, hogy zsidókat ölnek.

Ha csak aszerint alakulna, ahogy mi szeretnénk, az jó és egyszerű volna. A valóságban sajnos nulla mértékű a beleszólásod. Maximum valami kisközösségi szinten lehet szavad, egyébként politikailag nem létezőnek számítasz. A történelemnek valószínűleg semmilyen célja sincs, a végpusztuláson kívül. Ez bele lehet kódolva az emberi lénybe.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:53

@ennyi (73821):

"az adossag bizonyitekarol"

Én tudok róla, ez pont elegendő. Ja, és még a kétszáz tanúm is.

"Bármilyenről is, az sérti a hitelező méltóságát.

az uzsoraset, ugyan mar..."

Az uzsorásnak is élni kell valamiből.

"miutan feltoltotted a bizonyitekot"

A tanúkat nem tudom, csak a konnektornál.

"En semmit.
Te akarod oket taborokba telepiteni, roman onvedelembol, ha jol ertelek."


Valamilyen fatális félreértés áldozatává váltál.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.11. 20:56

@Question (73822):

"Színvonaltalan poénkodás helyett inkább elgondolkodhatnál."

Nem is volt színvonaltalan. Egyébként elgondolkodós típus vagyok.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.11. 21:05

@tamáskodó (73826):
"az adossag bizonyitekarol"

Én tudok róla, ez pont elegendő. Ja, és még a kétszáz tanúm is.
ha az neked eleg, akkor jo
"Bármilyenről is, az sérti a hitelező méltóságát.

az uzsoraset, ugyan mar..."

Az uzsorásnak is élni kell valamiből.
meltosag nelkul is lehet elni
"miutan feltoltotted a bizonyitekot"

A tanúkat nem tudom, csak a konnektornál.
OK, dugd oket a konnektorba
"En semmit.
Te akarod oket taborokba telepiteni, roman onvedelembol, ha jol ertelek."

Valamilyen fatális félreértés áldozatává váltál.
nem felreertes
te tobbszor irtad, hogy onvedelembol ez megengedheto, sot tanacsos
Ugye olvastal A SZÉKELYEK NAGY MENTELÉSErol?
http://www.napilap.ro/HU/Szekelyfold/NE ... -27._1871/

Legyel kovetkezetes: akkor a zsidosag ellen kellett vedekezni, most a szekelyseg ellen kell. A mostani fenyegetes sokkal erosebb es konkretabb. Sokkal erosebb onvedelmi valaszt var. A te logikad, a te gondolatvilagod szerint, nem enszerintem.
A börtönben általuk kiválasztott cellában esetleg szexelhetnek is, ha megengedik nekik.
A nőket ledegradálod vagy mi van? A gyerekekből felnőttek lesznek. Nem mondta soha anyukád? Ártatlan családok kontra történelmi tapasztalat. Elég leegyszerűsített a gondolkodásmódod.

Vagy felreertettelek, es nem elfogadhato egy embercsoport taborokba zarasa, kenyszermunkara hurcolasa? Maradhatnak a szekelyek erdelyben? Az sem baj, ha gyerekuk lesz? A gyerekekből felnőttek lesznek. Jol meggondoltad?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.12. 08:53

@ennyi (73828):

"meltosag nelkul is lehet elni"

Ehhez nem tudok hozzászólni tapasztalat híján.

"nem felreertes
te tobbszor irtad, hogy onvedelembol ez megengedheto, sot tanacsos"


Ezt valahol máshol olvashattad, nem tőlem. Légy precíz.

"Legyel kovetkezetes: akkor a zsidosag ellen kellett vedekezni, most a szekelyseg ellen kell. A mostani fenyegetes sokkal erosebb es konkretabb. Sokkal erosebb onvedelmi valaszt var. A te logikad, a te gondolatvilagod szerint, nem enszerintem.
A börtönben általuk kiválasztott cellában esetleg szexelhetnek is, ha megengedik nekik.
A nőket ledegradálod vagy mi van? A gyerekekből felnőttek lesznek. Nem mondta soha anyukád? Ártatlan családok kontra történelmi tapasztalat. Elég leegyszerűsített a gondolkodásmódod.

Vagy felreertettelek, es nem elfogadhato egy embercsoport taborokba zarasa, kenyszermunkara hurcolasa? Maradhatnak a szekelyek erdelyben? Az sem baj, ha gyerekuk lesz? A gyerekekből felnőttek lesznek. Jol meggondoltad?"


Kevered a szezont a fazonnal. Beleszerettél a román "dikmá" dákó történelembe?
Ha nem ismered a zsidóság európai történetét, akkor persze nem értheted meg annak egyes szakaszai eseményeit sem.
A zsidókérdés megoldása (azaz az önálló zsidó állam létrehozása és oda a zsidóság bevándorlása) ősi zsidó elképzelés, vezető gondolat. Hitler ezt támogatta. Amikor a szovjet front létrejötte 1941-től óriási erőket vont el a hátországtól és hatalmas plusz terheket jelentett, akkor változott annyiban a politikája, hogy a zsidók munkaerejét is igénybe kívánta venni. Ekkor indultak be igazán a táborba szállítások (még ekkor sem olyan mértékben, közel sem, mint ahogyan az a köztudatban él). A német közvélemény olyan erővel követelte, hogy a zsidókat is vigyék ki a frontra munkavégzés céljából, hogy az még a nemzetközi sajtóban is megjelent. Hitler azonban ennek a követelésnek túlnyomórészt nem tett eleget, hiszen a zsidók csekély része került ki a frontra munkaszolgálatra. A harci cselekményektől távolabb, a frontnál lényegesen biztonságosabb táborokban kerültek elhelyezésre azok, akiknek munkájára igényt tartottak (valamint családtagjaik szintén). A távlati terv velük kapcsolatban is a kitelepítés volt, azonban ez a háború alakulása miatt nem valósulhatott meg.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.12. 14:05

@tamáskodó (73829):
A zsidókérdés megoldása
Itt felfordul a gyomrom toled.

Es utana ezt ragozod, hogy milyen jol csinaltak.
Mert a munkeerejuket is igenybe akarta venni... addig, amig taborokba nem hurcoltak oket (valamint családtagjaik szintén - miert is?), ugye nem dolgoztak, hanem mind munkenelkuli segelyen eltek, allami tamogatasbol?

Mert a kozvelemeny kovetelte... kerdezd meg a roman kozvelemenyt a szekelyekrol, mit es milyen erovel kovetel, azutan a szekelyek munkaerejet is vegyek igenybe (valamint családtagjaik szintén hurcoljak el), es addig is amig letrehozzak az onnallo szekely allamot, gyujtsek oket taborokba.

Egy emberi allatjabol kivetkozott mivolt aki igy tud irni errol a zsidókérdésrol!
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.12. 20:36

@ennyi (73831):

Vigyázz, a tudatlanság veszélyes.

Felfordul a gyomrod attól, hogy a zsidók saját problémáik megoldásáról értekeztek? Elég furcsa hátraarc ez tőled.

Igen, háborúban van olyan, hogy a munkaerőt, a javakat a háborús célokra fordítják. Aki nem dolgozott, az nem dolgozott. Ilyen bonyolult volt. A Birodalom tartotta el őket, természetesen.

Románia jelenleg valamilyen háborúban vesz részt? Egyébként háború esetén a székelyeket be is soroznák.

Nem én írok a zsidókérdésről, te eszetlen, hanem maguk a zsidók.

Állandóan a zsidó kérdés (probléma) megoldásán filóztak.

Ha hallottál már pl. Herzl Tivadarról, akkor tudhatnád, hogy ő aztán különösen.
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/A_Jew ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/A_Jew ... es.hu_.jpg

Cionista művek katalógusa.
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Catal ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Catal ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Catal ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Catal ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Catal ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Catal ... es.hu_.jpg

A zsidó Heinkehr c. havilapban megjelent esszéknek is állandó témája volt.
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/heimk ... es.hu_.jpg
Leon Kellner esszéje
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/leon_ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/leon_ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/leon_ ... es.hu_.jpg
Max Rosenfeld esszéje
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/max_r ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/max_r ... es.hu_.jpg
Salomon Schiller esszéje
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/salom ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/salom ... es.hu_.jpg

Egy másik mű a témában.
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/natha ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/natha ... es.hu_.jpg

Joseph Jacobs műve
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Jewis ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/Jewis ... es.hu_.jpg

Max Green könyve
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/max_g ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/max_g ... es.hu_.jpg

Zsidó statisztikai könyv
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/stati ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/131112/stati ... es.hu_.jpg

Tehát ne próbáld a zsidó kérdés megoldásának ötletét a németek nyakába varrni, akármennyire is ezt sulykolja a gügye propaganda. Hitler több cionista szervezettel is megállapodott, támogatta őket.
http://www.youtube.com/watch?v=25mhxaNEhds

Kép
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.12. 21:44

@tamáskodó (73835):
Egyébként háború esetén a székelyeket be is soroznák.
besoroznak, vagy kenyszermunkataborokba es munkaszolgalatra koteleznek a szekelyeket - szerinted ez mindegy?

A linkekkel nekem ne strapald magad, en nem nezem oket - itt a linkjeidnel komolyabb erkolcsi kerdesrol van szo, amit te ugy latszik nem vagy kepes felfogni.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.13. 20:46

@ennyi (73837):

"besoroznak, vagy kenyszermunkataborokba es munkaszolgalatra koteleznek a szekelyeket - szerinted ez mindegy?"

1. A fegyveres frontszolgálat jóval kockázatosabb.
2. A székelyeket a zsidósággal ne hasonlítsd össze. Elég régóta a szülőföldjükön élnek, nem tegnap vándoroltak be oda. Soha nem voltak túlreprezentálva a román állam különböző szintjeinek vezető pozícióiban illetve azokban a foglalkozásokban, amelyekben a zsidók igen.

"A linkekkel nekem ne strapald magad, en nem nezem oket - itt a linkjeidnel komolyabb erkolcsi kerdesrol van szo, amit te ugy latszik nem vagy kepes felfogni."

A valóság elől úgysem menekülhetsz. Nemcsak hiszékeny vagy bigott módon, de szervilis is. Nem attól leszel erkölcsös, hogy nem számolsz a realitásokkal.

Képzeld el, azt amitől irtózol (kivándorlás, kitelepítés), maguk a zsidók kezdeményezték, vetették fel. Hitler szerte Európában tréning központokat hozott létre a számukra, ahol az önálló életre, a létfenntartásra oktatták őket (elsősorban mezőgazdasági fortélyokra). A koncentrációs táborokban ugyancsak folyt szakmai képzés, bármilyen furán hangzik.

Leopold Edler von Mildenstein SS tiszt 1933-ban felesége és a cionista Tuchler házaspár társaságában Palesztinába látogatott. Az utazásról élményei cikksorozatban jelentek meg Goebbels lapjában, a Der Angriff c. újságban.
Mildenstein felesége a hajóúton a Tuchler házaspár között
Kép

Az út emlékére még érmét is kibocsátottak, amelynek két oldalán az alábbi felirat olvasható: „Egy náci Palesztinába utazik és az Angriffben mesél róla”
Kép
Kép

Az alábbi képeken nem német nácikat látsz, hanem militáns cionistákat a 2. vh előttről, akik Palesztinában egy fasiszta zsidó államot akartak létrehozni. Végül egy liberálfasisztát sikerült.

Zeév Jabotyinszkij, a Betar mozgalom vezetője
Kép

Ausztria
Kép

Csehszlovákia
Kép

Egyiptom
Kép

Lengyelország
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Lettország
Kép

Litvánia
Kép
Kép
Kép
Kép

Németország
Kép
Kép

Palesztina
Kép
Kép
Kép

Románia
Kép
Kép
Kép
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.13. 23:36

@tamáskodó (73881):
1. A fegyveres frontszolgálat jóval kockázatosabb.
Persze, legszigorubb borton a legbiztonsagosabb... ajanlom figyelmedbe.

2. A székelyeket a zsidósággal ne hasonlítsd össze.


Miert zavar? Kinos talan? Latod, hogy mennyire igazsagtalan vagy?
Elég régóta a szülőföldjükön élnek, nem tegnap vándoroltak be oda.
Akarcsak a zsido vallasu allampolgarok.
Soha nem voltak túlreprezentálva a román állam különböző szintjeinek vezető pozícióiban illetve azokban a foglalkozásokban, amelyekben a zsidók igen.
Nocsak? Szerinted ha egy vallast kovetoek tulreprezentaltak a kormanyban, akkor az alap alla, hogy a vallas osszes kovetojet taborokba zarjak, kenyszermunkara vigyek, akkor a mai Magyaroszagon a keresztenyeket mar indithatod is a koncentracioas taborokba, mivel a kormanyban tobba kereszteny, mint a nepessegben.

Ja igen: a ferfiak is tulreprezentaltak a vezeto poziciokban! Az osszes ferfit koncentracios taborba - a te gondolkodasmododat kovetve!

Ugysem akarod latni, csak az idetevedo olvasok kedveert irom.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.11.14. 11:29

@ennyi (73894):

Üdv!
Kérdés: Melyik diktatúra volt jobb? Sztálin vagy Hitler?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.14. 12:03

@ennyi (73894):

"Persze, legszigorubb borton a legbiztonsagosabb... ajanlom figyelmedbe."

Bizony, lenne olyan helyzet, amikor sovány malac vágtában ügetnél be akár egy börtönbe is.

"2. A székelyeket a zsidósággal ne hasonlítsd össze.


Miert zavar? Kinos talan? Latod, hogy mennyire igazsagtalan vagy?"

Körtét az almával?

"Elég régóta a szülőföldjükön élnek, nem tegnap vándoroltak be oda.


Akarcsak a zsido vallasu allampolgarok."

El vagy tájolódva. Nem kicsit, nagyon.

"Nocsak? Szerinted ha egy vallast kovetoek tulreprezentaltak a kormanyban, akkor az alap alla, hogy a vallas osszes kovetojet taborokba zarjak, kenyszermunkara vigyek, akkor a mai Magyaroszagon a keresztenyeket mar indithatod is a koncentracioas taborokba, mivel a kormanyban tobba kereszteny, mint a nepessegben.

Ja igen: a ferfiak is tulreprezentaltak a vezeto poziciokban! Az osszes ferfit koncentracios taborba - a te gondolkodasmododat kovetve!

Ugysem akarod latni, csak az idetevedo olvasok kedveert irom."


1. Nem csak és nem feltétlen a kormányban.
2. Nem zárták az összest táborba, kényszermunkára sem vitték az összest.
3. Tízszer többen lennének keresztény és férfi vezetők, mint a népességbeli arányuk?

Jaj, az a fránya fajvédelem. Hol is működik 100 %-osan?
"A zsidó és nem zsidó között kötött "házasság" a zsidó törvény szerint nem bír összekötő erővel, és a vallás szempontjából nem tekinthető érvényesnek, akkor sem, ha száz rabbi áldotta meg. A Mózes és Izrael törvényének megfelelő megszentelt kapcsolat alapja olyan légkör megteremtése, amelyben az Örökkévaló előírásait teljesítik, és a gyermekeket vallásos hitben nevelik. A judaizmus szerint a házasságkötés nem pusztán arra való, hogy a házaspár fizikai vagy érzelmi vágyainak kielégítése törvényesen jóváhagyott módon történjék. A vegyes házasságban, amelyben az egyik félnek más a hite, eltűnik a zsidó házasság alapja és célja."
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.14. 14:00

@tamáskodó (73898): Azt latom, hogy gyulolod a zsidokat, es szerinted megerdemeltek a koncentracios tabort a munkaszolgalotot. Ez is egy velemeny.
De minek ehhez ideologiat eszkabalni?
Miert nem vallalod fel egyszeruen nyiltan, miert sunnyogsz?

A kereszteny, az iszlam es mas vallasok tanitasaibol is idezhetsz hasonlokat, sot rosszabbakat is. Ok ez arra, hogy akinek olyan vallasuak az osei azt pusztan ezert eliteld kenyszermunkara es vagyonelkobzasra (meg akkor is ha az illeto mas vallasu, vagy eppenseggel nem hivo!).

Vallj szint: mi a vallasod? Szuleid, nagyszuleid vallasa mi volt?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.14. 16:16

@tamáskodó (73898):
Úgy vélem, álláspontod fenntarthatatlansága most a részletekben rejlik.Remélem, belegondolsz a következőkbe, ha nem, hát nem.
Elég régóta a szülőföldjükön élnek, nem tegnap vándoroltak be oda.


Akarcsak a zsido vallasu allampolgarok."

El vagy tájolódva. Nem kicsit, nagyon.
Ezek szerint a koncentrációs táborba zárás jogossága összefügg azzal, hogy a (potenciálisan) bezárandó nép mekkora időt töltött már az országban? Ez esetben ha mondjuk X éve ott vannak nem lehet őket bántani, de ha csak X-1et, az már teljesen jogos? Mennyi az az X?

Mellesleg például a rómaiak, a római birodalomra hivatkozva jogosan akarnák visszafoglalni Magyarországot?
2. Nem zárták az összest táborba, kényszermunkára sem vitték az összest.
Talán nem ez a lényeg.
3. Tízszer többen lennének keresztény és férfi vezetők, mint a népességbeli arányuk?
Ismét olyasmi a kérdésem, mint az előbb: milyen arány az, ami már túl sok, és mi az ami még elviselhető?
Jaj, az a fránya fajvédelem. Hol is működik 100 %-osan?
Deóvónéni, én csak visszaütöttem!!
/Próbáld érteni a célzást, bővebben is ki volt már fejtve/
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.14. 17:29

@Jc Denton (73896):

"Kérdés: Melyik diktatúra volt jobb? Sztálin vagy Hitler?"

Kérdés: kinek?

A diktatúra önmagában nem rejt negatív jelentéstartalmat. Diktatúra van egy átlag családban, munkahelyen, iskolában, sportklubban stb. Szinte bárhol, ahol hierarchikus rend működik. Az ókor legnépszerűbb politikusai türannoszok voltak.

Róluk lerí egyébként a kérdésedre adandó válasz.

Kép
Kép
Kép
Kép
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.14. 17:46

@ennyi (73901):

"Azt latom, hogy gyulolod a zsidokat, es szerinted megerdemeltek a koncentracios tabort a munkaszolgalotot. Ez is egy velemeny."

Hol láttad?

"De minek ehhez ideologiat eszkabalni?"

Hol láttad?

"Miert nem vallalod fel egyszeruen nyiltan, miert sunnyogsz?"

A vízióidat? Kellene?

"A kereszteny, az iszlam es mas vallasok tanitasaibol is idezhetsz hasonlokat, sot rosszabbakat is. Ok ez arra, hogy akinek olyan vallasuak az osei azt pusztan ezert eliteld kenyszermunkara es vagyonelkobzasra (meg akkor is ha az illeto mas vallasu, vagy eppenseggel nem hivo!).

Vallj szint: mi a vallasod? Szuleid, nagyszuleid vallasa mi volt?"


Azok elfogadó, türelmes vallások ehhez képest.
http://www.youtube.com/watch?v=iHXuCB18HHY

Vallási okokból nem vitték kényszermunkára őket.

Reformátusok vagyunk évszázadok óta. És most? Vesszenek a reformátusok?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.14. 17:51

@tamáskodó (73909):
A diktatúra önmagában nem rejt negatív jelentéstartalmat.
A felvilágosodás óta de igen, rejt. Más kérdés, hogy egy ország diktatúrában is fejlődhet, és hogy egy diktátor is lehet népszerű.
Diktatúra van egy átlag családban
Hát nem. Például ismert marketinges közhely, hogy sok vásárlási kérdésben a gyerekek döntenek, annak ellenére, hogy nem az övék a pénz.
munkahelyen
Erről valami statisztika? Az én tudomásom szerint ki lett mutatva, hogy diktatórikus körülmények között a dolgozók rosszabbul teljesítenek. (szerk.: lásd Mayo munkássága http://en.wikipedia.org/wiki/Elton_Mayo ) Nem hinném, hogy egy átlagos munkahely ilyen, és egyenesen biztos vagyok benne, hogy nem ez a jövő.
Az sem véletlen, hogy a kül. vállalatok szeretik összehasonlítani dolgozóik elégedettségét.

Az iskoláról és a sportklubról is hasonlóakat lehet elmondani.
Róluk lerí egyébként a kérdésedre adandó válasz.
Nem kizárt, hogy nem mertek nem örülni....
Amúgy ahogy már elmondtuk többen többször, képekkel nem lehet semmit bizonyítani.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.11.14. 18:14

@Question (73908):

"Ezek szerint a koncentrációs táborba zárás jogossága összefügg azzal, hogy a (potenciálisan) bezárandó nép mekkora időt töltött már az országban? Ez esetben ha mondjuk X éve ott vannak nem lehet őket bántani, de ha csak X-1et, az már teljesen jogos? Mennyi az az X?

Mellesleg például a rómaiak, a római birodalomra hivatkozva jogosan akarnák visszafoglalni Magyarországot?"


A koncentrációs táborba zárás nincs összefüggésben ezzel. Több nem zsidó volt táborban, mint zsidó. A zsidóságuk bizonyos korlátozó jogszabályok megalkotásával van összefüggésben. Annak oka alapvetően a fajvédelem volt, aminek a zsidóság az élharcosa nem mellesleg.
A zsidóság nem kötődik sehová, csak gazdaságilag (talán Izraelt kivéve), ezért mindegy, hogy mennyi időt töltöttek el az adott országban (ezt nem én, hanem a zsidók állítják). Jusson eszedbe a bolygó zsidó, vándor zsidó kifejezés. Ők egy ilyen típus, tudomásul kell venni.

"Ismét olyasmi a kérdésem, mint az előbb: milyen arány az, ami már túl sok, és mi az ami még elviselhető?"

Az a sok, ami már nem elviselhető a teherhordó, a társadalom többségét kitevő államalkotó nemzetnek.

"Deóvónéni, én csak visszaütöttem!!
/Próbáld érteni a célzást, bővebben is ki volt már fejtve/"


Én az Ótestamentumtól ismerem ezt az attitűdöt. Előtte nem tudom, milyen óvodai események zajlottak.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.11.14. 18:22

@tamáskodó (73909):
Kérdés: kinek?
Válasz: Európának.
Szerintem a Sztálini diktatúra sokkal rosszabb, mert Ő a saját népének millióit is a halálba kényszerített.
A holodomor magyarul éhhalál) (1932–1933) az ukrán nép történetének egyik legnagyobb katasztrófája: közvetlen halálos áldozatainak számát 7 millió és 10 millió közé teszik, amiből csak a gyermek áldozatok száma 3 millió volt. A katasztrófa része volt a nagy szovjet éhínségnek, amely a Szovjetunió más részeit is érintette. A holodomor nevet kimondottan az ukránok által lakott területeket sújtó éhínségre használják.

A történészek többsége ma már egyetért abban, hogy az éhínség fő okozója nem természeti katasztrófa, hanem a kommunista diktátor Sztálin vezette szovjet kormányzat politikája volt. Emiatt a holodomort gyakran ukrán holokauszt néven is emlegetik, arra is utalva, hogy a szovjetek (illetve az orosz vezetés) azért idézte elő az eseményeket, hogy leszámoljon az ukrán néppel, illetve az ukrán parasztsággal mint politikai és társadalmi tényezővel.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Holodomor
A diktatúra önmagában nem rejt negatív jelentéstartalmat
Ez így igaz ahogy írod! Maximálisan egyetértek. A legnagyobb diktatúra a vallás!!
Róluk lerí egyébként a kérdésedre adandó válasz.
Egyetértek!!
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2013.11.14. 18:29

@tamáskodó (73909):

azt ugye tudod, hogy sztálinról is tudnék ilyen képeket halászni? Sőt tudod mitől döglik a légy? Tavalyelőtt volt egy Sztálinért elnevezésű demonstráció, ahol 70 000 fő (!!!) vett részt legtöbbjük egy hatalmas képtámlát tartott a magasba a szeretett diktátoruk arcával. Nehogy azt hidd, hogy a szeretett neonácijaid rejtőzködőbbek...
0 x

Lezárt