Széles Gábor féle energiacella és tsai.

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78527)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.05.06. 19:22

@alagi (78526): Jól van, nincs harag és tkp. nem is volt. :)

buza

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78529)

HozzászólásSzerző: buza » 2014.05.06. 21:57

:D :) ;) :(
Ilyen hülyeségen vitázni. Mindegyik fél pontosan tudja, hogy mi a helyzet a differenciálhatósággal és a másikról is tudja, hogy tudja. Mégis mindegyik fél téved,vagy csak játssza a fejét, amikor a másik álláspontját kétségbe vonja. Lehet így, is úgy is érteni.

Sőt folytonos- tehát differenciálható. Nem valami matematikai absztrakcióról beszélünk, hanem a fizikai valóság valamely vonását leíró függvényről. Még csak nem is általában, hanem amelyre vonatkozó egyenletben az idő homogenitása az energiamegmaradáshoz vezet. Bizony, ez a függvény mindenütt differenciálható, ahol folytonos.
Egy klasszikus fizikai függvény mindenütt (végtelen sokszor) differenciálható, ahol folytonos.

(Én a Solaris-fele értelmezést tekintem alapnak, a másik pongyola. A "mindenütt", vagy ezzel ekvivalens kifejezés elhagyásával jön létre, de ettől még nem hibás.)

U.i.:
1+1=2. Nem is igaz, mert egy proton + egy neutron = egy deutérium mag. Beeee! :roll:
Még az is lehet, hogy 1 csepp víz + 1 csepp víz = 1 csepp víz. :oops:

Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78537)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.05.07. 19:32

@alagi (78526): Látom, kipótoltad a válaszodat. :)

Az a helyzet, hogy szerintem a fizikusunk azt vélte, szakmabeliekkel van dolga, s nem egészen egzakt módon fogalmazott. Akkor mi még messze voltunk a diplomától, s persze, nem fizikusnak tanultunk. Azt most sem gondolom, hogy éppen ő ne értett volna a matematikához. Ha abban nem profi, akkor bizonyosan nem lesz belőle soha fizikus.
Nekem nem okoz gondot a tenzor mátrix reprezentációja, hiszen csaknem naponta találkozom velük valamilyen méretezési probléma esetén az un. főfeszültségek kiszámításakor, de a szóhasználatban mégis megkülönböztetem a tenzort a mátrixtól és persze, jelölésben is. A tenzort kétszer aláhúzom.

Az, hogy nem egyformán gondolkodunk ugyanarról nyilvánvaló. A legszebben akkor mutatkozik meg a számomra, ha valószínűségszámítási problémáról van szó - általában több különböző gondolatmenet is ugyanarra a helyes eredményre vezet -, de ezen a fórumon is látszik, az angol wiki hívőknél - mintha ami angolul kerül publikálásra, az szentírás lenne -, mert ugye milyen szuper pld. ez a mondat:

In calculus (a branch of mathematics), a differentiable function of one real variable is a function whose derivative exists at each point in its domain.

A gond csak az, hogy bizony, ez is szerencsétlen megfogalmazás, mert a lényeg hiányzik belőle. Az ilyen függvényeket ugyanis kizárólag az egyszerűbb szóhasználat miatt nevezzük differenciálhatónak, mert megtakaríthatjuk vele a sallangot. Magyarul, szakszerűen megfogalmazva, ahogy a matematikusokhoz illik, ez bizony formulákkal tűzdelt öt sor apró betűkkel szedve. Megtaláltam ezt szépen Szilágyi Tivadar közérthető Analízis jegyzetében, amit 2008-ban írt. Amúgy sem az angol, sem a magyar szöveg nem változtat azon, hogy a differenciálhatóság lokális, vagy pontbeli tulajdonság, s azon sem, hogy az abs(x) függvény az x = 0 kivételével mindenütt differenciálható.

A fentiket tekintsd közjátéknak, mert nem kívánom e témában felújítani a felesleges vitát.

Nagyon sokfele modon lehet matematikai es fizikai objektumokra gondolni, egyik mod ezert jo a masik meg azert, es nem feltetlenul igaz hogy az osszes mod kozul van egy igazi, az osszes tobbi meg hibas.

Ezzel tökéletesen egyetértek. Srínivásza Rámánudzsan indiai matematikusról írta Sain Márton, hogy úgy látta a matematikát, mint más magaslatról a terepet. Nem csoda tehát, hogy annyi új felfedezést tett, s azonnal átlátta azt, ami másnak komoly fejtörést okozott.

Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78538)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.05.07. 19:40

@buza (78529):
Mégis mindegyik fél téved,vagy csak játssza a fejét, amikor a másik álláspontját kétségbe vonja. Lehet így, is úgy is érteni.

Ezt csakis úgy lehet érteni, hogy egyetlen igazi szkeptikus van itt a társaságban, a homlokcsapkodó polihisztor "mimindannyian". Lételeme a kötözködés és a kivagyiság, mert nincs téma, amibe ne pofázna bele.

Ha jól szórakoztál a "vitán", akkor egészségedre kívánom!

dozso

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78810)

HozzászólásSzerző: dozso » 2014.05.31. 18:58

Popula(c)tion

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78813)

HozzászólásSzerző: Popula(c)tion » 2014.05.31. 19:55

@dozso (78810):
Ők se állították, hogy a tudományos munkásságáért adták volna...
Éppen ezért írtam, hogy megdolgozott érte, nem az eszéért "szeretik".

dozso

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78815)

HozzászólásSzerző: dozso » 2014.05.31. 20:29

@Popula(c)tion (78813):

Tudom :)

Engem Csak az aggaszt, hogy mivel milliárdos az illető, az átlagos ember (minden tiszteletem a miénk, mivel én is az vagyok) úgy hiszi, hogy a fantazmagóriái mögött vannak tényleges bizonyítékok is ."... mert milliárdos, így volt esze, hogy meggazdagodjon, biztos tud valamit" A Laci barátom egyébként elég érdekes felfogással rendelkezik, ő is két lábbal jár a földön, mint ti.
Utánanéztem alapszinten Széles Úr előéletének, "munkásságának".......inkább maradok szegény ember, de nyugodt, mint gazdagon álmodozzak az "élet értelmén" testőrökkel körülbástyázva.

Viszont volt valamikor egy régi cikk, valamiféle energiakocka elnevezéssel.... Sajnos nem tudom, hogy hol olvastam, de a lényege az volt, hogy aranyfólia, cellulóz, üveg, és három komponensből összeállított szulfátos "trugyi" volt felhasználva, ami az elkészült elem méretéhez viszonyítva elég nagy energiát volt képes kiadni. Ha az adatokra jól emlékszem , akkor egyenáram 200V, Az ampert, amit leírtak nem hiszem hogy igaz (100 Amper), és az egész nem volt nagyobb, mint egy átlagos dobókocka. Keresem a neten a kulcsszavakkal, de nem találom. Valaki emlékszik erre a Kacsa-hírre?

Felépítés eszembe jutott: üveg, cellulóz, aranyfólia, ami hálószerűen volt kiképezve, trutyi, aranyfólia, cellulóz, üveg. Ha jól emlékszem, ebből 3-at tettek egymásra, ez adta a számomra elképzelhetetlen mennyiségű energiát.

Rigel

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78831)

HozzászólásSzerző: Rigel » 2014.06.01. 14:45

@Popula(c)tion (78813):
Popula(c)tion írta:Ők se állították, hogy a tudományos munkásságáért adták volna...
Éppen ezért írtam, hogy megdolgozott érte, nem az eszéért "szeretik".

Azért van valami gyomorforgató abban, hogy a szóban forgó szűk kör már a látszatra sem ad semmit. Egy decens polgári világban egy "Művészeti Akadémia" legalább arra figyelne, hogy művészeket díjazzon, mégha ezek a "mi kutyánk kölyke" emberek lesznek is, akiknél a szellemi közösség fontosabbnak számít a művészi kvalitásnál. Vagy szimplán nem találtak megfelelő "jobboldali" művészt, aki egy kicsit is meghaladja a Kerényi-standardot, mivel tőle még az MMA tagoknak is hányhatnékja van? Ezért kellet Széles Gábor VILLAMOSMÉRNÖKÖT díjazniuk?

Volt már ilyen kor a XX. századi magyar történelemben, amikor gusztustalan módon egy szűk kör tüntette ki egymást rotációs rendszerben, azt sem nevezhetjük decens polgári korszaknak...

Rigel

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78832)

HozzászólásSzerző: Rigel » 2014.06.01. 14:53

@dozso (78815):
dozso írta:Valaki emlékszik erre a Kacsa-hírre?

Nem számít, hogy emlékszik-e valaki erre, mert ez BIZTOSAN KACSA.

Roppant egyszerű ezt belátni. Jelenleg a mobilkészülékek gyártóitól az elektromos autógyártókig a legnagyobb "húsbavágó" probléma a minél nagyobb kapacitású minél kisebb akkumulátorok készítése. Ha valakinek az asztalfiókjában lenne ez az "energiakocka" és működőképes lenne, akkor már régen kőgazdaggá vált volna azzal, hogy eladta a szabadalmat a Teslának, a Samsungnak vagy a Googlénak. Gyakorlatilag bármekkora összeget fizetnének a hasonló cégek egy ilyen csodálatos energiaforrásért.

Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78835)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.06.01. 18:09

@Rigel (78831):
Ezért kellet Széles Gábor VILLAMOSMÉRNÖKÖT díjazniuk?

Miért, miért? Hát csak és kész! Neked nem elég ennyi?
Szélesnek lehetséges, hogy csakugyan villamosmérnöki diplomája van, de mára elég messzire került a mérnöki tudományoktól. Aki nyílt színen ennyi marhaságot publikál, annak a diplomáját a diplomát kibocsátó intézménynek, vagy jogutódjának - ennek hiányában az illetékes miniszternek - hivatalból érvényteleníteni kellene.
Ennyi erővel Gézoo jobban megérdemelte volna a díjat, hacsak nem Széles bújt Gézoo bőrébe. :D

Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78836)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.06.01. 18:27

@dozso (78815): Teli van az internet energiakockákkal. :) Erre illik a legjobban a leírásod:

http://www.magyarokamarson.hu/weblap200 ... tes07.html

dozso

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78838)

HozzászólásSzerző: dozso » 2014.06.03. 18:07

@Solaris (78836):

Köszönöm, de ez nem az :) . Ez csak egy játék, amit én is szívesen kipróbálnék, ha az időm engedné :D

Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (78839)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.06.03. 19:33

@dozso (78838): OK. Akkor talán keress rá az "energie cube" kifejezésre. a 14 milló találat között talán az is ott van, amiről olvastál. :) Rigelnek igaza van. Nincs használható, hosszú életű, nagy teljesítményű, kis méretű elem/akkumulátor, miegymás, azaz van egy, ami működik is. Csak az a bökkenő, hogy tiszta plutónium kell hozzá, s ez kissé drágává teszi, s ott van még a sugárvédelem is.

szemet

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (80337)

HozzászólásSzerző: szemet » 2014.08.05. 14:16

Beírom ide is, mert úgy fest az energia, tömeg, impulzus fórumon annyira belemerül mindenki az egyéni sérelmek dédelgetésébe, hogy észrevétlen maradtam :)

Erről mi itt a vélemény?

www.wired.co.uk/news/archive/2014-07/31 ... pace-drive

mimindannyian
*
*

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (81227)

HozzászólásSzerző: mimindannyian » 2014.10.02. 11:53

@tomkahaw (81222): szegény magyarokat az ág is húzza; az imperialista tőkések nem tartják be a szavukat már megint.

Solaris

Széles Gábor féle energiacella és tsai. (81233)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.10.02. 19:19

@tomkahaw (81222): Széles korábban olyasmit mondott, hogy ha meglesz az energiacella - nevezzünk inkább csodacellának a meséből -, akkor meglesz újra a narancsos kétharmad. Mit ad isten, meglett a narancsos kétharmad. Bizonyság ez arra, hogy eszerint megvan a csodacella is, csak most még titkolni kell, nehogy legközelebb mások is birtokában legyenek, mert akkor lesz ám kalamajka, hiszen mit kezd az ország két, vagy több kétharmados párttal? Szélest és a sajtófőnökasszonyt bizonyára az ipari titok féltése vezette arra, hogy kiebrudalták a nyilvános rendezvényről a sajtót a magyar demokrácia nagyobb dicsőségére.

Solaris

Re: Széles Gábor féle energiacella és tsai. (81597)

HozzászólásSzerző: Solaris » 2014.11.08. 14:51

Dehogy mondott le! Csak kijelentette, hogy még nem alkalmas tömeggyártásra. :D

Vissza: “Fizika”