UFO

Asztrológia, ufók, földönkívüli élet
Avatar
zkacsa
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2012.11.23. 20:51

UFO

Hozzászólás Szerző: zkacsa » 2013.06.28. 14:22

0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.06.28. 14:51

0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

UFO

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.06.28. 17:24

Mr. Paul Hellyer handabandái annyira vehetőek komolyan, mint azoknak a helybelieknek véleménye annak az indiai kisfiúnak (Deepak Paswan-nak) az esetéről ki ,,parazita ikertestvérrel" jött a világra: hasából két elsorvadt kar, két láb és egy fenék áll ki, amelyek a méhen belül elsorvadt ikertestvérének testrészei. Egyesek a hindu istenség, Lakshmi reinkarnációjaként tekintettek a hétéves fiúra.



:facepalm:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.07.14. 23:35

A Helyi Téma írja "Csak a liberálisok hisznek az ufókban? - Az ateista, liberális férfiak hisznek az UFO-jelenségekben. Ezt a következtetést vonta le a The Washington Post bloggere, a bécsi és a westminsteri egyetem közös kutatásából, amely arra kereste a választ, elsősorban kik hisznek az idegenek létezésében."

Megkerestem a blogcikket: http://www.washingtonpost.com/blogs/inn ... en-belief/

Azt írja: "Studies and polls have found, for instance, that conservatives and religious people believe in UFOs far less than their liberal or less religious peers. Men are more likely to believe in aliens than women. (But women, interestingly, are more likely to believe in ghosts.)"

De a bécsi és a westminsteri egyetem közös kutatását nem itt hivatkozza, hanem egy bekezdéssel korábban: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 6/abstract
Ez a kutatás valójában nem vizsgálta a világnézeti és a politikai hovatartozást. A blogcikk viszont nem adja meg, melyek azok a "studies and polls", amelyek ezeket vizsgálták.

Mindenesetre a magyar "liberális" és az amerikai "liberal" szó jelentése messze nem ugyanaz, ahogy látszik a cikkből is, inkább a "konzervatív" ellentéteként használják.

Ha valóban van ilyen összefüggés, vajon mi lehet az oka?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.14. 23:52

@Szilágyi András (69670):
1) A vallásosak (itt jellemzően keresztények) nem beszélnek ufókról. Ha meg is említik teljesen teoretikusan, akkor sem tesznek fel olyat, hogy idelátogatnának más bolygók lényei. Itt az Úr egyszer szállt földre, az emberi fajnak kinyilvánította az igét, azt' slussz. UFÓkhoz nem szól a pap, mert nincsenek itt. Konzervatív vallásos ember nem hisz az ufókban, mert nem ezt tanítják neki.
2) A minden emberben meglévő vonzalom a misztikum iránt a vallásosak számára ki van elégítve a jól dogmatizált keretek között. Aki ebben nem részesül, az ha nagyon igényli, más forrásból pótolja az ilyen vágyát, válogat a ma piacon levő hitlehetőségek közül, így az ufók is jó eséllyel befutnak sokaknál.
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

UFO

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.15. 10:11

@Szilágyi András (69670):
Az én tippem:

A legtöbb vallásban az ember kitüntetett létező, ez egyben azzal hittel is együtt jár hogy nincs hozzánk hasonló, az "idegeneket" pedig pont saját képünkre képzelik el az UFO hívők (egyébként ez az egyik leggyanúsabb dolog: miért hasonlítanak annyira ránk? Ez ugye antropomorfizmust sejtet. De persze lehet bolygóközi konvergens evolúció vagy direkt rokonság (ugye vannak akik azt hiszik szaporodni akarnak velük az UFO-k;), vagy robotok, amiket direkt számunkra, a várakozásainknak megfelelőre terveztek, így kommunikáció nélkül is felismerjük őket, stb...)

A vallástalanok ezzel szemben általában nem tekintik az embert annyira kitüntetettnek.

Tehát az UFOkkal szemben a vallásosok alapbeállítottsága nagy részben egy erős apriori elutasítás, a vallástalanoké pedig talán nagy részben semleges - azaz a (vélt vagy valós) bizonyítékok függvénye.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.07.15. 14:44

@mimindannyian (69671):
Ne feledkezzünk el arról sem, hogy a három monoteista világvallásnak (mivel közös a gyökerük) számos olyan dogmája van, ami azonnal megkérdőjeleződik, ha az idegen értelmes lények létezését feltételezzük.
Például: az eredendő bűn rájuk is kiterjed? És ha igen, akkor Krisztus megváltotta őket is, vagy pogányul a Pokolba kerülnek az UFÓk? A legjobb ezeket - a vallásosaknak igen kínos - kérdéseket azzal rövidre zárni, hogy nincsenek idegenek, így a probléma fel sem merül, hogy esetleg a szóban forgó dogmák eleve hülyeségek. (Valószínűleg a Koránban és a Talmudban is találhatnánk olyasmit, ami azonnal rombadőlne, ha az idegeneket is figyelembe kéne venni.)
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

UFO

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.15. 14:54

Ha már kicsit él a topic, itt egy friss kapcsolódó xkcd: http://xkcd.com/1235/
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.15. 15:22

@Rigel (69673): Én úgy tudom, hogy ezt a katolikusok mérlegelték, és "nyitottak az idegen lényekre". Az egyik verzió szerint az ufók ugyanúgy járnak, mint a világ távoli tájain élő kis népek: attól még, hogy nem hallanak Krisztusról, ők is lehetnek jók (mely felé a fogékonyságukat Isten garantálja), emiatt üdvözülhetnek is. A másik elképzelés, hogy minden értelmes életet hordozó bolygón született egy saját Megváltó. Úgyhogy nem, nem dőlne romba szerintem egyik vallás sem. Ilyen meserendszereket olyan könnyen tovább lehet toldozni, ahogy csak akarunk, bármi új tény is lát napvilágot.
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

UFO

Hozzászólás Szerző: szemet » 2013.07.15. 15:31

@mimindannyian (69675):
Hát a google szerint: http://nol.hu/mozaik/ufokrol_tanacskoztak_a_vatikaban

Az argentin pap megoldása, miszerint lehet, h. az idegenek nem követték el az eredendő bűnt és ma is harmóniában élnek Istennel egyébként fifikásabb mint a te megoldásaid - mert hát az nem valami hízelgő feltételezés, hogy Isten minden értelmes teremtménye "félresikerül" ilyen értelemben. ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.15. 15:34

@szemet (69676): Az "én verzióim" sem az én verzióim. De kétségtelen, hogy a paradicsomi állapotokban megmaradt ufók lehetősége még parádésabb. Ez csak alátámasztja a mondandóm: semmiféle veszélyt nem jelentenek az idegenek a vallásra, bármit be tud fogadni a rendszer.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

UFO

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.07.15. 20:34

@Rigel (69673):
...Krisztus megváltotta őket is...
Nem tudom megállni, hogy el ne süssem az ósdi poént, miszerint micsoda pechük lehet azoknak, akiknél a Megváltót vízbe fojtották, mert azóta egy akváriummal a nyakukban kell élniük, mennyivel hercigebb egy kis kereszt... Arról már nem is beszélve, hogy a templomtorony tetején is macerás egy medence. Viszont a temető mindjárt strandnak is használható. Úgy kell nekik, hülye ufók! ;)
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.20. 10:32

Tisztelt Olvasók!

Érdeklődéssel olvastam a dr. Opál Sándonak a TV2 Mokka című műsorában adott nyilatkozatával kapcsolatos hozzászólásokat. Hogy mindenki számára világos legyen, hogy miről van szó, röviden hadd s ismertessem a tényeket.

2013. augusztus 13-án szerintem érdekes interjú hangzott el a TV2 Mokka című műsorában az ufókkal kapcsolatban. Dr. Opál Sándort, a BM X-aktás ügyeinek egykori osztályvezetőjét, mint a téma szakértőjét és Pataky Attila rockénekest, mint az ufók által többször elrabolt embert interjúvolták. Pataky úr ugyanis a Magyar Ufológusok Társaságának tagjaként egyik aláírója volt annak a levélnek, amelyet a miniszterelnökhöz és a honvédelmi miniszterhez intéztek azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon miért nem hozzák nyilvánosságra az ufókkal kapcsolatos aktákat.

Számomra megdöbbentő volt, hogy a műsor vezetője, valamint a különböző internetes fórumokon, pl. a Facebook-on, valamint az általam egyébként nagyra becsült Szkeptikus Fórumban is gúnyolódók mennyire felkészületlenek ebben a témában és Opál Sándor személyét illetően. Az még csak-csak megbocsátható, ha a civilek nem tudják, valójában kin is gúnyolódnak, amikor olyan embert aláznak meg a különböző internetes portálokon, mint a BM X-aktás ügyeinek egykori osztályvezetője. Azt azonban már sehogyan sem értem, hogy a honvédelmi miniszter vajon miért nem kérdezi meg a téma igazi szakértőit, mielőtt bármit is aláír. Ezért röviden hadd mutassam be Opál Sándort arról az oldaláról, amit valószínűleg még Önök sem tudnak róla.

Szerintem a baj ott kezdődik, hogy a gúnyolódók annyi fáradtságot sem vesznek, hogy utánanézzenek a tényeknek.

Dr. Opál Sándor az MTA Köztestületének a tagja, a hadtudomány kandidátusa, okleveles rendvédelmi szakértő, több tudományág sokszorosan kitüntetett szakembere. Már 35 éves korában a Szovjetunió Össz-szövetségi Tudományos Akadémiájának rendes tagja volt. Jelenleg több külföldi tudományos akadémia tiszteletbeli tagja.

Az MTA honlapján megtalálható életrajzából kitűnik, hogy összesen hat társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűséget fedezett már fel.

Az X-aktás ügyek osztályvezetőjeként számos alkalommal került összeütközésbe a különböző ellenséges titkosszolgálatok és földönkívüliek ügynökeivel, akik megpróbálták meggyilkolni. Számos ilyen iszonyatos gyilkossági sebesülés túlélője.

Mindezért szerintem ideje lenne hungarikummá nyilvánítani azt a szólásmondást, hogy senki sem lehet próféta a saját hazájában, főként nem Magyarországon. Gondoljunk pl. az innen elmenekült magyar Nobel-díjasokra és feltalálókra.

A szkeptikusok pedig jobban tennék, ha sokakhoz hasonlóan inkább azt a kérdést tennék fel önmaguknak, hogy vajon egy honvédelmi miniszter miért ír alá úgy bármiféle dokumentumot, hogy előtte nem kérdezi meg a témában legképzettebb szakértőket? Szerintem pedig jelenleg ebben a témában (is) az egyik legtapasztaltabb és legképzettebb szakértő dr. Opál Sándor.

A leírtakra való tekintettel mindenkinek javaslom, hogy a dr. Opál Sándort gúnyolókkal szemben álljanak ki mellette és értesítsék a honvédelmi miniszter urat, hogy ne hagyja magát megvezetni olyan témákban, amelyekről már az Medvegyev orosz miniszterelnök 2012. dec. 12-én, a közelmúltban pedig azUSA elnöke és Kanada volt hadügyminisztere is Opál Sándorral egybehangzóan nyilatkozott. Sajnos a földönkívüliek tényleg itt vannak köztünk, ahogyan Medvegyev úr fogalmatott.

Másrészt a szakértők szerint a földönkívüli felderítők, kémkedők és szabotőrök öt különböző fajtája bujkál köztünk. Közülük a legveszedelmesebbek az emberszabásúaknak látszók. Fő jellemzőik és egyben felismerhetőségük közé tartoznak pl. a következők.

Valamennyien talált gyermeknek álcázva érkeznek a Földre. Pici gyerekkoruktól kezdve valamennyien nekrofiliások, vagyis hullaimádók. Főleg állati és emberhússal táplálkoznak. A testükből kibocsátott elektromossággal bárkit és bármit képesek felgyújtani. Régen az ilyen eseteket öngyulladásnak hitték. Először az amerikai FBI nyomozói, 1972-ben leplezték le az emberi öngyulladások okát. A vonatkozó amerikai tudományos lexikonokban megtalálhatok az emberi „öngyulladások” leírása és az okozóik leleplezése. Valamennyi földönkívüli élőlény közös jellemzője a természetellenes nemi élet. Ezzel nem a melegeket kívánom bántani, hanem őket is figyelmeztetni, hogy akárkinek a nemi közeledését ne vegyék azonnal normálisnak. Előbb tanulmányozzák az illetőnek az egyéb szokásait is. Pl. nekrofilia, csak húsevés, indokolatlan éjszakai csavargások, hirtelen eltűnések és váratlan felbukkanások stb.

Szerintem mindezt dr. Opál Sándor is elmondhatná a mai hivatalos szerveknek, vagy pl a honvédelmi miniszter úrnak, ha nem csak a saját celebjeiknek hinnének. Azok közt szerintem egyébként is több a kétkulacsos ügynök, mint a hidegháború idején.

Remélem, ezzel a tájékoztatással nem bántottam meg senkit. Kérem, vegyék figyelembe, hogy a leggyorsabban változó "vallás" a tudomány. Ha azzal kapcsolatban leragadunk egy-egy elméletnél, akkor akár évszázadokkal vagy évezredekkel maradhatunk le mások mögött. Gondoljunk pl. Albert Einsteinre. Ha neki két és fél évvel a halála előtt volt bátorsága nagy nyilvánosság előtt visszavonni, illetve csak a földi viszonyokra korlátozni az általános és speciális relativitásról szóló elméletét és helyette kidolgozni a görbült erőterekre vonatkozó és mezőegyenleteknek elnevezett számításait, akkor mi is legyünk nyitottak az újdonságokra. A dezinformáció és a tudatlanság olykor sokkal veszélyesebb lehet, mint gondolnánk. Én úgy tanultam a fizikus és matematikus professzoraimtól, hogy minél hihetetlenebb valami, annál inkább utána kell nézni. Csak akkor jelentsük ki valamiről, hogy nem létezik, ha azt már bizonyítani is tudjuk. Ellenkező esetben a tudományt holmi vallásos dogmák gyűjteményére alacsonyítjuk le.
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

UFO

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2013.08.20. 11:05

@Barna12 (71162):
Erről a Dr. Opál Sándorról van szó?
http://www.bioenergetika.hu/dropal.htm
Mert akkor nem véletlen hogy a szkeptikusok kétkedve fogadják állításait.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.20. 11:22

@Barna12 (71162):
Dr. Opál Sándor az MTA Köztestületének a tagja
Ez nem olyan nagy dolog, én is az vagyok. Az MTA köztestületébe bárki beléphet, aki rendelkezik doktori fokozattal.
Az MTA honlapján megtalálható életrajzából kitűnik, hogy összesen hat társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűséget fedezett már fel.
Igen? Én ilyet nem találtam az oldalon. Mik ezek a törvényszerűségek?
Sajnos a földönkívüliek tényleg itt vannak köztünk, ahogyan Medvegyev úr fogalmatott.
Azt ugye tudod, hogy Medvegyev csak viccelt? Egy interjúja után az újságírókkal poénkodott. Ha másból nem, hát abból rájöhettél, hogy csak viccel, hogy az újságírónak azt javasolta, hogy további információért nézze meg a Sötét zsaruk c. filmet.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

UFO

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.20. 14:23

@Barna12 (71162):
Sajnos a földönkívüliek tényleg itt vannak köztünk, ahogyan Medvegyev úr fogalmatott.
Ezt mar Fermi is megfogalmazta.

http://wwwold.kfki.hu/tudtor/tudos1/martians.html
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

UFO

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.08.20. 14:48

@Barna12 (71162):
Valamennyien talált gyermeknek álcázva érkeznek a Földre. Pici gyerekkoruktól kezdve valamennyien nekrofiliások, vagyis hullaimádók. Főleg állati és emberhússal táplálkoznak. A testükből kibocsátott elektromossággal bárkit és bármit képesek felgyújtani. Régen az ilyen eseteket öngyulladásnak hitték. Először az amerikai FBI nyomozói, 1972-ben leplezték le az emberi öngyulladások okát. A vonatkozó amerikai tudományos lexikonokban megtalálhatok az emberi „öngyulladások” leírása és az okozóik leleplezése. Valamennyi földönkívüli élőlény közös jellemzője a természetellenes nemi élet. Ezzel nem a melegeket kívánom bántani, hanem őket is figyelmeztetni, hogy akárkinek a nemi közeledését ne vegyék azonnal normálisnak. Előbb tanulmányozzák az illetőnek az egyéb szokásait is. Pl. nekrofilia, csak húsevés, indokolatlan éjszakai csavargások, hirtelen eltűnések és váratlan felbukkanások stb.
Na, ez érdekes, milyen forrásokból származnak ezen információid?
Érdekelne, honnan lehet tudni például, hogy minden UFO nekrofil.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

UFO

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.08.22. 08:19

@Barna12 (71162):
Kedves Barna!
Üdv a fórumon!
...szakértők szerint a földönkívüli felderítők, kémkedők és szabotőrök öt különböző fajtája bujkál köztünk. Közülük a legveszedelmesebbek az emberszabásúaknak látszók.
Két kérdésem van, amikre kíváncsian várom válaszod;
- Kik azok a bizonyos szakértők, hol lehetne utánanézni a bizonyítékaiknak?
- A másik négy (nem legveszedelmesebb és nem emberszabásúnak látszó) fajta köztünk bujkáló földönkívüli tulajdonságairól ill. ténykedéseiről szóló bizonyítékok hol lelhetők fel?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.22. 08:46

@Barna12 (71162):
Közülük a legveszedelmesebbek az emberszabásúaknak látszók.
Még szerencse, hogy az Afrikai és Borneói dzsungelen kívül - ahol elvegyülhetnek a vadon élő emberszabásúak között - a civilizált részeken általában nem engedik az emberszabásúakat szabadon garázdálkodni. Általában állatkertekben és kutatólaboratóriumokban vannak elzárva, de még a magánházakban is ketrecben tartják, mikorra megnőnek.
Így pedig egy emberszabású idegent is azonnal "levadásznak", amint meglátják szabadon, és szegény fejét szállítóketrecben a legközelebbi majommenhelyre hurcolják. Ilyen körülmények között nem túlságosan tud "veszélyes" tevékenységet folytatni! Viszont kimondottan szórakoztató társasága lesz...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.22. 08:50

@Barna12 (71162):
Csak akkor jelentsük ki valamiről, hogy nem létezik, ha azt már bizonyítani is tudjuk.
Komolyra fordítva a szót. Valaminek a "nemlétezését" lehetetlen bizonyítani.
Hol tanultál te tudományfilozófiát, ha megkérdezhetem????
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.22. 18:15

@Rigel (71180): általánosságban ez nem igaz, sok minden letezhetetlensége bizonyítható.
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.23. 10:38

:ugeek: „Dr. Opál Sándor az MTA Köztestületének a tagja.
Ez nem olyan nagy dolog, én is az vagyok. Az MTA köztestületébe bárki beléphet, aki rendelkezik doktori fokozattal.” – írja Szilágyi András.
Szerintem éppen ez a legnagyobb baj az MTA-val, hogy ma már bárki beléphet a köztestületébe, ha rendelkezik doktori fokozattal. Miközbe a bulvársajtó már sokszor beszámolt arról, hogy akár a József városi, akár a kőbányai piacon, akár máshol bárki, bármilyen hamis okmányt megvásárolhat. Nem is szólva arról, hogy pénzért bárki elvégezhet egy PhD tanfolyamot, ahol maximum a szakdolgozatírás fomai követelményeit tanulja meg és bárkivel megirathat ilyen dolgozatot. Lásd a volt köztársasági elnök esetét.
Régen a kandidátusi fokozatot csak hároméves, szigorúan ellenőrzött és professzorok, akadémikusok által megtartott aspiránskézés nyomán és csak az MTA Tudományos Minősítő Bizottságának előterjesztése és a jelölt szakdolgozatának nagy nyilvánosság előtti megvédése alapján lehetett kapni.
Azt követően pedig havi 800 forint tiszteletdíj is járt a tulajdonosának, ami az 1970-es és 80-as években sokkal többet ért mint manapság egy akadémiai doktor tiszteletdíja. viszont a kandidátusnak a védéskor bizonyítani kellett, hogy legalább egy új tudományos felfedezést tudhat a magáénak.
Ha Szilágyi András valóban az MTA Köztestületének a tagja, akkor jelszóval megnyithatja dr. Opál Sándornak az MTA honlapjának AAT részében található adatlapját is. Ő összesen hat új társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűséget fedezett fel. Csak azért nem léphetett tovább az MTA tudományos ranglétráján, mert akkor már a Szovjetunió Össz-szövetségi Tudományos Akadémiájának rendes tagja, valamint Brezsnyev és Kádár János gyógykezelője volt. Mindezért csak ritkán és csak néhány napig tartózkodott akkoriban itthon. A rendszerváltás után minderról a világsajtó, valamint több magyar napilap is beszámolt. A rendszerváltáskor pedig ismeretlen tettesek azonnal megpróbálták meggyilkolni. s ezért évekig kórházban kezelték.
Mindezért a legnagyobb tisztelettel javaslom Szilágyi úrnak és minden szkeptikus társamnak, inkább próbáljanak meg hozzám hasonlóan személyesen megismerkedni vele. Akkor látni fogják, hogy nem véletlenül választották 2007-ben a Nobel-díjasok Klubjának különleges tagjává és tüntették ki annak tagjai. Arról is beszámolt mind a hazai és a külföldi sajtó. Emlékezetem szerint elsőként a Népszava. Arra is emlékszem, hogy a Vasárnapi Blikk magazin A bionergetika lordja címmel egészoldalas cikket közölt róla.
Éppen ezért szabadjon emlékeztetni a szkeptikus társaimat egy régi angol közmondásra. Nem illik és nem célszerű olyan embert orrba vágni, akit nem ismerünk eléggé, mert esetleg nagyobbat kapunk vissza, mint gondoltuk volna. Ez nem fenyegetés, hanem jó szándékú tanács .
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.23. 10:53

@Barna12 (71200):
Ő összesen hat új társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűséget fedezett fel.
Konkrétabban?
Én semmi ilyesmit nem látok a publikációs listájában.
https://vm.mtmt.hu/search/slist.php?lan ... D=10003778
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.23. 11:27

@Barna12 (71200):
nem véletlenül választották 2007-ben a Nobel-díjasok Klubjának különleges tagjává és tüntették ki annak tagjai.
Mit értesz "Nobel-díjasok klubja" alatt? Csak nem ezt:

"A tudományos munkássága és a világszerte ismert gyógyítói eredményei jutalmaként 2007-ben a világ egyik legnagyobb életrajzi könyvkiadója, a svájci székhelyű Who is Who Verlag für Personenenzyklopadien AG, Who is Who-kitüntetésben részesítette. A külföldön hivatalosan bejegyzett kitüntetést annak indoklása szerint - a poziciójuktól függetlenül - olyan személyiségek kaphatják meg, akik kimagasló eredményeket értek el. A világ számos nyelvén életrajzi lexikonokat kiadó cég azzal egyidejűleg díjtalanul felvette Opál Sándor életrajzát a cég soron következő magyar nyelvű Who is Who kötetébe."

Tudod, mi ez a Who is Who? Egy olyan kiadó, ami abból él, hogy embereket keres meg azzal az ajánlattal, hogy az életrajzát beteszik a kiadványukba, cserébe csak annyit várnak, hogy az illető vegye meg a könyvet, amiben az életrajza szerepel. Bárkit megkeresnek, akiről úgy gondolják, hogy hírnévre és elismerésre vágyik, és ezért hajlandó némi pénzt fizetni.
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.23. 15:45

:D Question! A vonatkozó ügyekben dolgozó fedett nyomozók adatait is kéred, vagy "csak" a bűnügyi nyilvántartás nyilvánosságra hozását? Javaslom, a kérdéseiddel haladéktalanul fordulj pszichiáterhez. Miért nem tudod beérni a vonatkozó nyugati publikációkkal? De ha meg azt kérded, hogy melyek azok, akkor én meg azt kérdem, h vajon hallottál-e már az internetről? :D
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.23. 15:51

@Popula(c)tion (71177):

:D Te tényleg ennyire korlátolt vagy, mint amit a kérdéseid mutatnak, vagy csak drogozol? Ezért tőled is csak azt kérdezem, mint a hasonlóan okoskodóktól:

A vonatkozó ügyekben dolgozó fedett nyomozók adatait is kéred, vagy "csak" a bűnügyi nyilvántartás nyilvánosságra hozását? Javaslom, a kérdéseiddel haladéktalanul fordulj pszichiáterhez. Miért nem tudod beérni a vonatkozó nyugati publikációkkal? De ha meg azt kérded, hogy melyek azok, akkor én meg azt kérdem, h vajon hallottál-e már az internetről? :D
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.23. 15:56

@Szilágyi András (71164):

:D Ezek szerint nem vagy az MTA Köztestületének szavazati joggal rendelkező tagja. Ha ugyanis az lennél, akkor meg tudnád nyitni az MTA AAT-ben dr. Opál Sándor titkosított adatlapját is, ahol megtalálnád a hiányolt adatokat. Már unom, hogy a Fórum hozzászólásainak legalább egyharmadát a te ökörségeid képezik. :D
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

UFO

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.23. 16:01

@Barna12 (71207): Titkos felfedezesei vannak?

Ne rohogtess.

Ha valoban lennenek, akkor miert titkosak?

Vagy ird le ide mi az a "hat új társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűség" amit felfedezett, es vitassuk meg, vagy halkan kerj elnezest, hogy tevedtel.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.23. 16:01

@Barna12 (71200): Miután eddig egyetlen kérdése sem válaszoltál érdemben, felteszek mégegyet :) Bárki is ez az Opál, miért egy gagyi tv-ben adja hírül a földönkívüliek tagadhatatlan létét, egy gondozás alatt álló megkergült rockénekes társaságában, komolyabb helyen miért nem teszi meg, s bizonyítéknak miért csak a szavahihetősége marad?
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.23. 16:14

@ennyi (71208):

:D Hé, álljon meg a menet! Akinek még az sem jut eszébe hogy dr. Opál Sándor a HADTUDOMÁNY kandidátusa, s urambocsá' akár katonai titkokká is nyilváníthatták a felfedezéseit, az szerintem ne szkeptikusnak, hanem daunkórosnak nevezze magát. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.23. 16:21

@Barna12 (71210):
Akinek még az sem jut eszébe...
Elég sok minden eszünkbe jut. Az eddigiekre a legegyszerűbb életszerű magyarázat, hogy ez az Opál marhaságokat beszél, te pedig követed, mert tetszik a meséje. Ezen magyarázatot eddig egyetlen tény sem tudta megcáfolni, sőt látszólag egyre csak azon igyekszel, hogy ezt véljük igaznak. Érdeklődve nézem, tovább erősíted-e ezt a feltételezést, vagy egy könnyed bizonyítékkal megalázod a kételkedőket.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

UFO

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.23. 16:45

@Barna12 (71210): Ha hadititok, akkor honnan lehet tudni, hogy eppen 6 darab felfedezese van "hat új társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűség", nem pedig kilenc, vagy negyvenketto?
Vagy epp nulla?

Tudod, ez olyan mint altalanos iskolaban: tudom, de nem mondom meg...

Ha valami hadititok, akkor nem irjak a felfedezo eletrajzaba, o fedezett fel hat titkos dolgot, epp mert titok.
Ha valami titok, attol meg lehet mondani, hogy mi az, csak a reszleteket kellt itokban tartani (pl olyan repulo, amit a radar nem eszlel)...


Mellesleg az illeto ur publikacioi inkabb hadTORTENETI jelleguek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.23. 18:35

@Barna12 (71207): Megnyitottam az adatlapot, de nincs rajta semmiféle felfedezésről szó.
A szakmai adatoknál csak ez van:

Tudományos életrajzok

Diplomák
rendőrtiszt (1973)
történelem és filozófia szakos középiskolai tanár (1968)

Kutatási területek

Kutatási témák
A világtörténelem titkos szervezeteinek története
Lexikológia

Tudományos eredmények

Kitüntetések
Nemzetközi Díj (2007, Who is Who Gesellschaft für biografische Forschung)
Elismerő oklevél (2006, Magyar Hadtudományi Társaság)
Tanárky Sándor-díj (2000, Magyar Hadtudományi Társaság)
Miniszteri Dícséret (1998)
Miniszteri jutalom (1996, Magyar Köztársaság Belügyminisztere)

Adományozott címek

Szerkesztői tevékenységek
Akasha c. internetes folyóirat felelős kiadója és szerkesztője (2002-2006)
Hadtudomány c. folyóirat (1991-2004)
Belügyi Szemle Tudományos Élet c. rovata (1982-1990)

Székfoglalók

Jelöltségek "


Hol van a 6 törvényszerűség, amit felfedezett?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

UFO

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.08.23. 20:55

@Barna12 (71206):
Ezeket kérdeztem:
- Kik azok a bizonyos szakértők, hol lehetne utánanézni a bizonyítékaiknak?
- A másik négy (nem legveszedelmesebb és nem emberszabásúnak látszó) fajta köztünk bujkáló földönkívüli tulajdonságairól ill. ténykedéseiről szóló bizonyítékok hol lelhetők fel?
Mire Te (Sok személyeskedő bla-bla közt.):
Miért nem tudod beérni a vonatkozó nyugati publikációkkal?
Tehát szerinted az úgy lenne rendjén való, ha én keresgélnék igazolást a Te rendhagyó állításaidra? Vagy mindenkinek ismernie kellene az összes "nyugati publikációt"?
Várom a válaszaid (az első két kérdésre is)!
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.24. 12:05

@Szilágyi András (71214):
:ugeek: Hátrább az agarakkal Szilágyi András! Te enyhén szólva meghamisítva tetted közzé dr. Opál Sándornak az MTA AAT-ben titkosított életrajzi adatait. A tudományos eredmények című rovatból egyszerűen kitörölted az ott közreadott tartalmat.

Az eredeti közlemény ugyanis a következő:

"Tudományos eredmények Társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűségek felfedezése
Szerkesztés
Kitüntetések Nemzetközi Díj (2007, Who is Who Gesellschaft für biografische Forschung)
Elismerő oklevél (2006, Magyar Hadtudományi Társaság)
Tanárky Sándor-díj (2000, Magyar Hadtudományi Társaság)
Miniszteri Dícséret (1998)
Miniszteri jutalom (1996, Magyar Köztársaság Belügyminisztere)
Szerkesztés
Adományozott címek Szerkesztés
Szerkesztői tevékenységek Akasha c. internetes folyóirat felelős kiadója és szerkesztője (2002-2006)
Hadtudomány c. folyóirat (1991-2004)
Belügyi Szemle Tudományos Élet c. rovata (1982-1990)"

Ezért abszolúte nem csodálkoznék, ha az MTA közokirat-hamisításért, dr. Opál Sándor pedig rágalmazásért és a jó hírének megsértéséért jó néhány millió forintos eszmei kártérítést követelve beperelne.

Másrészt a hozzád hasonlóan gúnyolódókkal együtt szerintem hasonlókra számíthatsz a világ egyik legnagyobb könyvkiadója, a Who is Who Gesellschaft für biografische Forschung részéről is.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

UFO

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.24. 12:48

@Barna12 (71224): Annyira titkos, hogy a hozzaszolasba sem sikerult bemasolni?
Mert en itt nem latok tudomanyos eredmenyeket.

"Tudományos eredmények Társadalomtudományi, biológiai és fizikai törvényszerűségek felfedezése"

Az egy univerzalis fejlec, ami alatt nincs semmi!
Nincs tudomanyos eredmeny... oda lehetne beirni, ha lenne... :-(((
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.24. 12:59

@Barna12 (71224):
Hazudsz. Semmit sem hamisítottam, úgy másoltam be az oldalt, ahogy volt.
Te hamisítottál.
Egyébként az oldalt bárki megnézheti, nem kell hozzá jelszó:
https://aat.mta.hu/aat/Person/Details/7303

És így mindenki láthatja, hogy hazudtál és hamisítottál.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.24. 13:19

@Barna12 (71224):
Kedves Barna!

Ezidáig egyetlen büdös megveszekedett "rákattintható linket" nem sikerült a hozzászólásaidba beraknod, hogy a saját két szemével győződhessen meg a kétkedő a TE igazadról. Te csak leírtál dolgokat mindenféle forrás nélkül, hogy higgyük el úgy van, becsszóra. Esetleg azért nem raktál még be eddig forrásra mutató konkrét linket, mert nincs is semmi hiteles forrása az általad leírtaknak? Tudod, még ez a lehetőség is felmerül amikor valaki magáról megfeledkezve jó nagyokat mond, mint te teszed.

Ez egy anonim fórum. Senki sem veszi készpénznek a másik állítását. Miért tenné? Nem ismeri a másikat, hogy feltétel nélkül higgyen neki! Erre valók a hiteles és leellenőrizhető források, amikkel a saját véleményüket alátámasztani szándékozók megtámogatják az álláspontjukat, és szándékuk szerint megbízhatóvá teszik az általuk leírtakat a vadidegenek számára. Te még erre nem voltál képes. És akkor még csodálkozol, hogy azt sem hiszik el neked, amit kérdezel?
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.24. 16:19

@ennyi (71225):

:D Hát persze, hogy nem láthatsz tudományos eredményeket. Hiszen azok titkosítva vannak. Különben miért kellene jelszó az MTA AAT-ben a titkosított részek megnyitásához?
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.08.24. 16:28

@Szilágyi András (71226):

Szilágyi Zoltán! Egyre durvább, egyre sértőbb kifejezéseket használsz. Azt az oldalt, amit itt bemutattál, bárki láthatja az MTA AAT-ben, aki köztestületi tag. De azt amiből én idéztem, fokozott titkosítás miatt csak az AAT kezelői és az MTA vezetői tudják külön jelszóval megnyitni. Ezek után pedig találgathatsz, hogy az említettek közül vajon ki lehetek. Ismétlem, hátrább az agarakkal, mert a közokirat-hamisítás akkor is fenn áll, ha a valódi helyett csak egy hasonlót mutatsz be, méghozzá nagy nyilvánosság előtt. Mostantól minden vonatkozó sértő, gúnyolódó és csaló hozzászólást folyamatosan továbbítok a sértetteknek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.24. 16:42

@Barna12 (71231): Hülyeséget beszélsz. Nincsenek titkosított oldalak. Hagyd abba a hazudozást!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.24. 16:45

@Barna12 (71230):
Hát persze, hogy nem láthatsz tudományos eredményeket. Hiszen azok titkosítva vannak.
Nekem meg van egy láthatatlan barátom.

Hogy te nem látod, és nem hiszed el nekem? Hát láthatatlan! Éppen ez bizonyítja a létezését, hogy te nem láthatod.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.24. 17:03

@Barna12 (71231): Ja egyébként tök mindegy, hogy mi van oda rejtetten beírva. Az adatlapját ugyanis mindenki maga szerkeszti, ergo Opál úr azt ír be, amit akar. Ha mondjuk azt írja be, hogy "spanyolviasz felfedezése", akkor az lesz ott.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

UFO

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.08.24. 19:28

@Barna12 (71205):
Hátrább az agarakkal, ne rágalmazz, mert azonnal bíróság elé vitetlek!
Egy olyan szervezet tagja vagyok ugyanis, ami minden számítógépet és a hozzájuk tartalmazó adatforgalmat folyamatosan figyeli (a nevét nyilvánvalóan nem árulhatom el, de benne van az újságokban). Ezért pontosan tudom, hogy ki vagy. Jól gondold meg ez után, mit mersz válaszolni. Szóltam.

Másrészt mi hozzáférünk az MTA összes olyan adatához is, amit valaha valamilyen számítógépen tároltak. Ennél fogva tudom, hogy az általad említett adatoknál vannak még bizalmasabb adatok, oldalak. Ezekben le van írva, hogy Opál Sándor valójában soha egy UFO-t sem látott!! Ahelyett, hogy itt pofázol, inkább nézz utána a dolgoknak!!
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

UFO

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.08.24. 21:09

@Question (71235):
OFF
En mar varom a kinek nagyobb a penisze es kinek erosebb a batyja hszeket is
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.08.24. 21:30

@Question (71235):
Másrészt mi hozzáférünk az MTA összes olyan adatához is, amit valaha valamilyen számítógépen tároltak. Ennél fogva tudom, hogy az általad említett adatoknál vannak még bizalmasabb adatok, oldalak.
Az még semmi!
Én olyan titkos weboldalakról is tudok, amiket nem is lehet a neten megtalálni. Láthatatlan tintával írták papírra és önmegsemmisítős széfben tartják egy volt szovjet rakétasiló mélyén. Csak én tudom a széf kódját...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.25. 00:01

@Rigel (71240):

Áh, hol van ez még az igazságtól!

A nagy helyzet az, hogy Barna12 az én egyik személyiségem. Multiplex személyiségzavarom van, és mint az ilyenkor sokszor előfordul, az egyik személyiség tud a másikról, a másik viszont nem tud az egyikről. Nos, Barna nem tudja, hogy ő is én vagyok, én viszont tudom minden kis titkát. Sajnos sok UFOs filmet látott, és szereti ezeket a képzeteket. Mindent megtesz, hogy valósággá váljanak, bármit képes hazudni ezért, mert azt gondolja, hogyha mindenki elhiszi, akkor megvalósul. Nézzétek el neki, nagyon szereti ezeket a meséket, kényszerhazudozó. Járunk terápiára, de még nem sikerült őt kikezelni. Néha átveszi az irányítást, és akkor nagy butaságokat kommentel.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

UFO

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.08.25. 19:44

@Question (71235):
Csak nem Te is ?

CERT ? :)
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.08.27. 08:50

@flygandeangel (71238):

OFF
akinek peniszproblemaja van ,
/OFF Elnézést!
OFF
az ragadja meg az alkalmat
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.08.27. 08:57

@Barna12 (71231):

Tessek szives lenni elmeselni , hogy a 2000-ben tartott angyalkepzobol miert lett durvan kitiltva a mester ?
0 x

Válasz küldése