Mit tudunk eddig a tudatról?

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.29. 15:22

@Pezo (39690):

Hogy te mi mindenhez értesz!
Készülhetek a bírósági tárgyalásra?
Csak azért, hogy most nyomtassam ki a kommentjeidet az ordító helyesírási hibákkal vagy sem?

A többi hülyeséged még ennyit sem érdemel.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 07:59

@mimindannyian (39711):

''És vajon azt mivel magyarázod, hogy
itt megannyi más hozzászóló képes a
tudat velejáró jelenségeit mind
elfogadni misztikus többlet nélkül, csak
te nem?''

Én csak kb 8 - 10 egyéntől olvastam itt olyat,amit emlitesz,pedig a szkeptikus fórúmnak több mint 600 tagja van. Ebből látható hogy a fenti kérdésed értelmetlen,és mindaddig téves feltételezésen alapúl,amíg mindenki ki nem nyilvánította az álláspontját e kérdésben.

Ami létezik,az nem misztikus. A lélek létezik. Tudom a reakciótok ez: Bizonyitsd be! Mutasd meg! Stb...
Logikailag levezethető,a lélek léte (ezt korábban meg is tettem) ,ehhez pedig ott van,mint adalék a dokumentált HKÉ esetek,regressziós hipnózisok dokumentált és elleőrzött adatai.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 08:22

@Pezo (39769):

Csúnyán kamuzol.
Itt: viewtopic.php?p=30471#p30471 és itt is: viewtopic.php?p=30475#p30475 elismerted, hogy ez egy nyílt kérdés. Ha logikailag levezethető lenne, akkor nem lenne nyílt kérdés. Most akkor melyik?
Ráadásul attól még mert újra előhozod a HKE-ket nem lesz igazad. Ismét leírom hátha felfogod: azok magyarázhatóak materialista módon is. Ezt már átbeszéltük. Szépen olvass vissza.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 08:26

@Caspi (39728):
''Te egy ''szerkezetnek'' érzed
magad,ami a perifériális outpotokra
lokális outpotokkal reagál?
És mi van akkor, ha "szerkezetnek" ,
Nagy Sándornak, vagy éppen
levesestálnak érzi magát valaki?
Szerinted ez változtat bármin?
Ez most terelés? Szőrszálhasogatás?
Meg nem értés? Mellébeszélés?
Mert hát semmi köze a lényeghez.
Kérdés volt, amire választ várok.''

A kérdésed korrekt megfogalmazása hiányt szenved,ezért csak találgatni tudok,mire is gondolhatsz.
A szellemi fogyatékosokra? Náluk morfológiai deficit és/vagy fiziológiai abnormalitás van a háttérben. Lelkileg ők is normálisak, de a perifériájuk (vagyis az agyuk) a fenti okok miatt nem teszi számukra lehetővé,hogy hiánytalanúl megnyilvánuljon ez.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 08:41

@Zsolesz14 (39771):
''Csúnyán kamuzol.
Itt: viewtopic.php?p =30471#p 30471
és itt is: viewtopic.php?p =30475#
p30475 elismerted, hogy ez egy nyílt
kérdés. Ha logikailag levezethető
lenne, akkor nem lenne nyílt kérdés.
Most akkor melyik?''

Nem értem a problémát. Ez egy nyilt kérdés,ami sokféle módon megközelithető. Az egyik út a logika,amelyjel levezethető.
De már hadd kérdezzek én is. Van stabil világnézeted? Az öntudattal kapcsolatban mi az álláspontod?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 08:55

@Pezo (39775):
Nem értem a problémát. Ez egy nyilt kérdés,ami sokféle módon megközelithető. Az egyik út a logika,amelyjel levezethető.
Ha logikailag levezethető, hogy egészen biztosan létezik lélek, akkor mégis mitől lenne nyílt kérdés?
Hát nem tudom mennyire stabil, de számomra a fizikalizmus tűnik a legvonzóbb nézetnek. Hogy azon belül mi, arra nem tudok válaszolni.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 09:05

@Zsolesz14 (39637):
''Unalmas, hogy mindig ugyanazt
ismételgeted.''

Ugyanarra a kérdésre mindíg ugyanazt a választ tudom adni. Nem kellene mindíg ugyanazt kérdezni.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 09:13

@Pezo (39778):

Az a baj, hogy úgy teszel mintha semmi sem történt volna eddig. Mintha most jöttél volna erre a fórumra és először vetnéd fel a HKE-ket. De nem így történt. Persze lehetne egy külön topic-ot is nyitni nekik, ha részletesebben át akarod beszélni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.30. 09:15

@Pezo (39775):
megannyi más hozzászóló képes a
tudat velejáró jelenségeit mind
elfogadni misztikus többlet nélkül,
Én csak kb 8 - 10 egyéntől olvastam itt olyat,amit emlitesz,pedig a szkeptikus fórúmnak több mint 600 tagja van. Ebből látható hogy a fenti kérdésed értelmetlen
Te szerencsétlen, nézz utána a megannyi szó jelentésének. Megint kimenekültél a kérdés elől.

A logikai levezetésed pedig egy merő bullshit. Ugyanezen módon levezettük neked, hogy a hang és a levegő rezgése is ellentmondásban van, nem lehet a kettő ugyanaz. Persze nem válaszoltál.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 09:22

@Zsolesz14 (39776):
''Ha logikailag levezethető, hogy
egészen biztosan létezik lélek, akkor
mégis mitől lenne nyílt kérdés?''

Azért nyilt kérdés,mert habár logikailag levezethető a lélek léte,azért én (mint minden elfogulatlanúl gondolkodó ember) sosem állitom azt,hogy : ''Heuréka! Megcsiptem az igazságot!'' Vagyis ez afféle valószinüségszámitás eredményének fogható fel,számomra meggyőző erővel bír,de nem zárom ki a tévedés lehetőségét sem. (Bár szubjektíve úgy érzem,szinte biztos hogy nem tévedek.)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 09:29

@Pezo (39782):

Értem, és ezt teljes mértékben el tudom fogadni. Nekem a legnagyobb problémám az volt/(van) a mondandóddal, hogy azt sugallta (talán a hangneme), mintha egyértelmű lenne, hogy amit te mondasz az az "igazság". Pedig ezt ma nem lehet így kijelenteni.
Persze még mindig nem világos, hogy ha valami logikailag levezethető, akkor az szerinted milyen következményekkel jár. A Pitagorasz-tétel levezethető logikailag, ebből pedig az következik, hogy érvényes mindig. Nincs hely egy olyan alternatív világnézetnek, amiben hamis a Pitagorasz-tétel (most tekintsünk el a nem eukleideszi geometriáktól). Vagyis nem nyílt már a kérdés. Ez lenne a helyzet a te logikai levezetéseddel is szerinted?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.30. 09:32

@Zsolesz14 (39783): Azt ki lehet, hogy logikailag nem levezethető. A "szubjektíve úgy érzem, igazam van"-nal meg tele a padlás.
0 x



Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 09:40

@mimindannyian (39781):
''Te szerencsétlen, nézz utána a
megannyi szó jelentésének. Megint
kimenekültél a kérdés elől.''

Te még szerencsétlenebb!
Akkor visszabújok a kérdés elé. A legtöbben félnek az ismeretlentől. Számukra a lélek léte rémálom. Számukra megnyugtató a tudat,hogy csak egyszer élnek. Szeretnék azt hinni,hogy a világ maradéktalanul megismerhető. Urai akarnak maradni saját életűknek,nem hagyják magukat elbizonytalanítani azt illetően,hogy van olyan ''hely'' az univerzumban, ahol az egész életük nyitott könyv. Egoisták. Stb stb stb... :mrgreen:
0 x


Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 10:01

@Zsolesz14 (39783):
''Nincs hely egy
olyan alternatív világnézetnek, amiben
hamis a Pitagorasz-tétel (most
tekintsünk el a nem eukleideszi
geometriáktól). Vagyis nem nyílt már a
kérdés. Ez lenne a helyzet a te logikai
levezetéseddel is szerinted?''

A lélek létének kérdése sokak számára nyílt. Ugyan ez a helyzet az öntudat viszonylatában is. Én (és még rengetegen a világon) már bizonyítva látom, hogy a psziché forrása nem lehet az anyag.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 10:18

@Pezo (39790):

Akkor szerinted ha valami logikailag le van vezetve, akkor elfogadható, hogy értelmes emberek ne higgyenek benne mégse? Értelmes dolog "nem hinni" a Pitagorasz-tételben? Különbözik valamiben az utóbbi bizonyítására használt levezetés a tiedtől?
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 10:31

@mimindannyian (39781):
''A logikai levezetésed pedig egy merő
bullshit.''

Akkor lássuk a te logikádat.
1. Szerinted az agyad a forrása az öntudatodnak?
2. Az agyi matériában keletkezik pl. egy kérdés eldöntése? Bárminemű inteligens,kreativ,problémamegoldó gondolat is?
3. Mi a gondolat keletkezésének első bizonyitható jele? Mi a személyiség biofiziológiai definiciója és magyarázata?
4. Hol vagy te az agyadban? Lokalizáld.
5. Mi gátol meg abban,hogy a vegetativ idegrendszered tetszésed szerint befolyásold?
6. Mért van az,hogy minden alvás után ugyanazon személyként ébredsz fel?
7. Miért tudod önmagadról,hogy létezel?
8. (talán majd legközelebb.)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.30. 10:39

@Pezo (39788):
A legtöbben félnek az ismeretlentől. Számukra a lélek léte rémálom. Számukra megnyugtató a tudat,hogy csak egyszer élnek. Szeretnék azt hinni,hogy a világ maradéktalanul megismerhető. Urai akarnak maradni saját életűknek,nem hagyják magukat elbizonytalanítani azt illetően,hogy van olyan ''hely'' az univerzumban, ahol az egész életük nyitott könyv. Egoisták. Stb stb stb... :mrgreen:
1) Abszolút mellé. Ha kicsit is foglalkoznál pszichológiával, tudnád, hogy ilyen nincs. Az embereket pont az rémiszti, hogy nincs tovább, ennyi az élet, amit látunk, és az élet sem tart tovább. Vagyis pont az a mindennapos, hogy azért hisznek, vagy teszik fel a lélek szükségességét, mert félnek a halál végérvényességétől. Tehát érved alapjában téves.

2) De ezek szerint te azt feltételezed, hogy az itt veled vitatkozók egoisták, akik félnek tőle, hogy az életük nyitott könyv.

3) Na várjunk csak, miért következik a lélek létéből, hogy valahol nyitott könyv lenne az életünk?
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 10:47

@Zsolesz14 (39791):
''Akkor szerinted ha valami logikailag le
van vezetve, akkor elfogadható, hogy
értelmes emberek ne higgyenek benne
mégse?''

Sokféle ''értelmesség'' létezik. Valaminek elfogadása nem ok - okozati folyamat. Ideillő példa erre a neurologia,agykutatás. Kutatják az agy titkait, bízva abban hogy egyszer minden világos lesz. A dogma itt is jelen van: Csak az valós,ami mérhető,tapintható,stb. És ha eljutnak a felismerésig,hogy hoppá,itt már nem tudunk mérni,de léteznie kell,akkor inkább leálnak és alternativ úton ujrakezdik az egészet. Elvégre fizetést csak ''valamiért'' kapnak, a ''semmiért'' nem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.30. 11:01

@Pezo (39792):
''A logikai levezetésed pedig egy merő
bullshit.''

Akkor lássuk a te logikádat.
0. Hibás fordulat. A te logikai hibáidat nem csökkenti, ha egy másik, alternatív gondolatmenetben hibát találsz. Ez nem ízlés kérdése, és nincs e kettőből való választásnak szükségszerűsége. Mégha a tudat materialista felfogásában óriási hibákat is találnál, akkor sem javulna semmit a te megközelítésed renoméja.
1. Szerinted az agyad a forrása az öntudatodnak?
Igen.
2. Az agyi matériában keletkezik pl. egy kérdés eldöntése? Bárminemű inteligens,kreativ,problémamegoldó gondolat is?
Igen.
3. Mi a gondolat keletkezésének első bizonyitható jele? Mi a személyiség biofiziológiai definiciója és magyarázata?
Téves megközelítés bújik meg a kérdéseidben. Egy kesze-kusza bonyolult rendszer amikor megformált külső jelet produkál, annak nem feltétlenül vannak elemi eseményekre lebontható okai. Olyan, mintha azt kérdeznéd, miért akkor és ott tört ki egy forradalom, ahol és amikor? Ki volt az, aki aznap rossz lábbal kelt fel, mi indította épp akkor meg a tömeget?
A makrofolyamatoknak nem kell mindig beazonosítható mikro-előképüknek lennie. A káosz már csak ilyen.
4. Hol vagy te az agyadban? Lokalizáld.
Ugyanaz a tévedés. Abból indulsz ki, hogy a személyiség egy jól megfogható valami, és mivel az agyban nem látjuk sehol, biztos egy lélek felelős érte. Tévedés. A személyiség egy makrojelenség, mint az említett hang. Elkezdhetsz kutatkodni a gázrészecskék között, hogy hol a hang, hol a hang? Sehol? Akkor a hang biztos valami nem evilági esszencia. Hát de.
5. Mi gátol meg abban,hogy a vegetativ idegrendszered tetszésed szerint befolyásold?
Az agyam működése.
6. Mért van az,hogy minden alvás után ugyanazon személyként ébredsz fel?
1) nem mindig ugyanazon személyként ébredek, ma pl. teljesen más vagyok, olyan jót álmodtam. Annyira élethű volt, hogy a te megközelítésed szerint ("szubjektíve biztos vagyok") hinnem kéne bennem, hogy valóság volt.
2) ha azonos vagyok, akkor azért, mert az agyamat nem huzalozta át senki alvás közben.
7. Miért tudod önmagadról,hogy létezel?
Az éntudatom felelős érte. Megfelelően magas szintű információfeldolgozó kapacitással ez nem probléma.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 11:07

@Pezo (39794):

A helyesebb fogalmazás úgy lenne, hogy még nem tudnak mérni bizonyos dolgokat. De nem tudhatjuk mit hoz a jövő.
És ne feledd azt se, hogy attól még, mert esetleg az derül ki, hogy valami nem megismerhető teljes egészében, az nem jelenti azt, hogy rögtön a te álláspontod lesz elfogadott. Ez tudatlanságra való hivatkozás lenne, amit nagyon szeretsz elkövetni úgy figyeltem meg.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 11:08

@mimindannyian (39793):
''1) Abszolút mellé. Ha kicsit is
foglalkoznál pszichológiával, tudnád,
hogy ilyen nincs. Az embereket pont
az rémiszti, hogy nincs tovább, ennyi
az élet, amit látunk, és az élet sem tart
tovább. Vagyis pont az a
mindennapos, hogy azért hisznek,
vagy teszik fel a lélek szükségességét,
mert félnek a halál
végérvényességétől. Tehát érved
alapjában téves.''

Nos te sem állsz a pszichológíai tudás magaslatán. Az emberek jelentős része épphogy menekül a halhatatlan lélek létezésének gondolata elől. Példa: Miért hatalmas méretű a bűnözés? Mert ezek a bűnözök azt hiszik,ha elkerülik a földi büntetést,akkor tettük büntetlen marad. Tehát ateisták,és elutasitanak mindent,ami ezt megingathatná.

''2) De ezek szerint te azt feltételezed,
hogy az itt veled vitatkozók egoisták,
akik félnek tőle, hogy az életük nyitott
könyv.''

Nem hiszem ezt. Ez csak egy ok lehet a sok közül.

''3) Na várjunk csak, miért következik a
lélek létéből, hogy valahol nyitott
könyv lenne az életünk?''

Mert a test nélküli világban nincs titok. ''Isten szeme mindent lát''
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 11:19

@Zsolesz14 (39796):
''És ne feledd azt se, hogy attól még,
mert esetleg az derül ki, hogy valami
nem megismerhető teljes egészében,
az nem jelenti azt, hogy rögtön a te
álláspontod lesz elfogadott. Ez
tudatlanságra való hivatkozás lenne,
amit nagyon szeretsz elkövetni úgy
figyeltem meg.''

Már megint! Miért érzel kényszert arra te is,hogy engem egy öntelt alaknak állits be?
Jónéhányszor közöltem már,hogy én it nem igét hírdetek. Nem is tartozom egyetlen valláshoz sem.
Képviselem a nézeteimet,ugyanúgy mint bárki más itt. Ami nincs,azt nem kell belémmagyarázni.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2012.01.30. 11:26

@Pezo (39798):

Nem akartalak öntelt alaknak beállítani, csupán az érvelésed hibájára próbálom felhívni a figyelmet.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.30. 11:37

@Pezo (39797):
Az emberek jelentős része épphogy menekül a halhatatlan lélek létezésének gondolata elől. Példa: Miért hatalmas méretű a bűnözés? Mert ezek a bűnözök azt hiszik,ha elkerülik a földi büntetést,akkor tettük büntetlen marad. Tehát ateisták,és elutasitanak mindent,ami ezt megingathatná.
Ez egy téves vallásos beállítás, hallottam már ilyet. Elárulom, a bűnöző nem foglalkozik ilyennel, hogy majd a túlvilágon mi lesz vele, mert egyszerűen nem hisz benne, és pláne nem ez jár a fejében, amikor éppen bebűnözik :). A vallásos szöveg a híveknek szól: lám-lám, nem lenne ilyen sok bűnöző, ha ők is hinnének. Ez még lehet igaz is, csakhogy ez abszolút nem támasztja alá, hogy létezik a lélek és a túlvilági elszámoltatás. Ebben akkor is lehet hinni, ha mindez nem létezik. És akkor is hat. De az ilyen keresztény csúsztatásoktól kímélj meg inkább.
Mert a test nélküli világban nincs titok. ''Isten szeme mindent lát''
Jah... Te a tudat és lélek kérdését innen közelíted meg, innen fúj a szél? Már világos, miért parttalan a vita. Nézd, senki sem akarja a hited elvenni. Viszont pont a hit gyengeségéről teszel tanúbizonyságot azzal, ha tudományos kérdésnek akarod tekinteni az abban foglaltakat.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 11:37

@mimindannyian (39795):
Erre csak annyit tudok reagálni,hogy a válaszaid legaláb még száz kérdésnek adtak létjogosultságot. De nem firtatom tovább,mert nem vezetne sehová. Esetleg még ezer kérdéshez.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.01.30. 11:39

@Pezo (39801):
Erre csak annyit tudok reagálni,hogy a válaszaid legaláb még száz kérdésnek adtak létjogosultságot. De nem firtatom tovább,mert nem vezetne sehová. Esetleg még ezer kérdéshez.
Így van, jobb, ha nem megyünk bele, mert nagyon nehéz helyzetbe kerülnél az önellentmondásos véleményeddel. Szerintem, ha hinni akarsz, higgy; ne okoskodj.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.01.30. 11:43

@Pezo (39797):
"Példa: Miért hatalmas méretű a bűnözés? Mert ezek a bűnözök azt hiszik,ha elkerülik a földi büntetést,akkor tettük büntetlen marad. Tehát ateisták,és elutasitanak mindent,ami ezt megingathatná."
Már megint ezek a teljesen légből kapott állítások.
Az ateizmus elterjedése előtt szerinted nem volt bűnözés? Manapság is csak az ateisták bűnöznek? Mitől számítva hatalmas a bűnözés? Mikor nem volt hatalmas?

De vegyünk egy mondjuk hívő keresztényt, aki bűnözni készül. Mit is kell tennie, hogy elkerülje a halálon túli büntetést? Bemegy a templomba és meggyónja. Még ha el is kapják, ugyan mit jelent az a néhány szánalmas földi év az örökkévalósághoz képest.
Ha olyan peches, hogy halálra ítélik, direkt emiatt még küldenek is neki papot.

Ha az újjászületésben és karmában hisz, akkor majd a következő életében levezekli, és így tovább.

Ezzel szemben egy ateista bűnöző-jelölt nagyon is tudatában van, hogy a véges Földi életének kb. 1/5-ét rács mögött fogja tölteni, ha elkapják, ha pedig halálbüntetést kap, akkor az már tényleg game over, mert se örök élet, se újjászületés nem vár rá.

Na melyik hozzáállással éri meg szerinted inkább bűnözni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pounderstibbons 2012.01.30. 12:11-kor.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 11:49

@mimindannyian (39800):
Te most ezt szándékosan ferditetted el? Én semmilyen vallásos alapra nem hivatkoztam. Sőt írtózom az ugynevezett ''vallás''tól.
Hivatkoztam valaha is a bibliára? A talmudra? A védákra? Nem,mert a tartalmuk mára már nem megbizható.
Nem vagyok vallásos. De hiszem (tudom!) hogy létezik Isten,és hogy személyiségünk nem a testünkben keresendő.
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2012.01.30. 11:53

@mimindannyian (39795):
Idézet:
1. Szerinted az agyad a forrása az öntudatodnak?
Igen.
Idézet:
2. Az agyi matériában keletkezik pl. egy kérdés eldöntése? Bárminemű inteligens,kreativ,problémamegoldó gondolat is?
Igen.
Nagyon magabiztos állítás, de az is lehet, hogy tévedsz. Mi van ha a lélek mégis létezik, csak éppen még valami hiányzik a nagy puzzle-ból.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 11:58

@pounderstibbons (39804):
Elképesztő. Mielőt reflexből reagálsz,előbb vizsgáld meg a tényállást.
Ugyanis amit forszírozol, annak nincs köze az aktuális vita tárgyához.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.01.30. 12:09

@Pezo (39809):

Én nagyon szívesen megvizsgálom a tényállást. Ha jól látom abból indultál ki, hogy azért "hatalmas a bűnözés" mert az emberek nem hisznek az örökkévaló lelkükben. Akkor várom, hogy ezt alátámaszd valamivel, vagy kifejtsd, hogy mit értettem félre.

Az is fantasztikus számomra, hogy hiszel a lélekben, Istenben, de valahogy egyik egyházhoz vagy valláshoz se kötődsz. Ez olyan, mintha lenne egy saját, elkülönült vallásod. Vagy te ahhoz se kötődsz?

De tegyük fel valaki hozzád hasonlóan hisz Istenben és a lélekben és pont emiatt bűnöz. Pl. egy ősi vikingekre hajazó hite van miszerint a megölt ellenségei majd szolgálják a túlvilágon, vagy úgy érzi, hogy mások bűneit neki kell megtorolnia Isten nevében.
Akkor ő most miért is fog bűnözni?
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2012.01.30. 12:59

@pounderstibbons (39810):
De tegyük fel valaki hozzád hasonlóan hisz Istenben és a lélekben és pont emiatt bűnöz...
Szerinted Pezo hasonlóan hisz Istenben mint egy ősi viking és ellenségeket öl, merthogy majd szolgálják...
Már eleve a feltevés hibás, i. e. hibás okfejtés.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.01.30. 13:34

@SZZ00392 (39811):
Szerinted Pezo hasonlóan hisz Istenben mint egy ősi viking és ellenségeket öl, merthogy majd szolgálják...
Nem ezt írtam.

Csak Pezo azon alátámasztatlan hipotézisére válaszoltam, hogy AZÉRT hatalmas a bűnözés, mert az emberek nem hisznek a lélekben/Istenben.

Felvázoltam, hogy pont logikailag pont annyira tartható a mindenféle adatot nélkülöző kijelentése, minthogy valaki majd pont azért fog bűnözni, mert hisz ezekben.

De nyugodtan lehet statisztikákat bogarászni, hogy hol mennyien hisznek valamiféle túlvilágban-lélekben és ehhez képest arányaiban milyen a bűnözés. Ha talált valaki erről statisztikát és abban valami összefüggést, ami igazolná vagy cáfolná Pezo állítását, szóljon.
De enélkül tényállásról nem lehet beszélni, maximum Pezo véleményéről.

De pl. a szándékos emberölések 100.000 lakosra vetített száma a USA hagyományosan vallásos déli államaiban magasabb, mint az ateistább beállítottságú északiaknál.
A leginkább elvilágiasodott Európában alacsony, a keresztény lelkületéről híres Dél-Amerikai régióban magas.
Fura, nem?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... icide_rate

Nekem úgy tűnik, hogy vagy nincs köze a bűnözéshez, vagy ha mégis akkor kifejezetten fordított lenne ebben az esetben az arány a túlvilágba/lélekbe vetett hit és a bűnözés viszonylatában.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.01.30. 14:44

@Pezo (39797):
Az emberek jelentős része épphogy menekül a halhatatlan lélek létezésének gondolata elől.
Nem, az emberek jelentos resze eppenhogy azon gondolat elol menekul, hogy az elet csak ennyi, ha meghalsz akkor nincs tovabb semmi sem, a testedet pedig a fergek megragjak.
Példa: Miért hatalmas méretű a bűnözés? Mert ezek a bűnözök azt hiszik,ha elkerülik a földi büntetést,akkor tettük büntetlen marad. Tehát ateisták,és elutasitanak mindent,ami ezt megingathatná.
A bortonokben az ateistak alulreprezentaltak, a vallasosak pedig felulreprezetaltak. Nekik nincs felnivalojuk, hiszen csak hinni kell jezusban es o majd mindent megbocsajt, sot, mar elore levezekelte az o bunozesuket is.
Ehhez kepest a fejletteb ateista moralitas jobban tud eszerveket sorakoztatni amellet, hogy miert ne bunozzon.

Tehat akkor te csak azert nem kezdesz olni, csalni, lopni, randalirozni mert felsz hogy az isten majd meglatja es megbuntet? Ha kiderulne hogy nincs isten, elkezdenel kedved szerint olni, csalni, lopni, randalirozni?
Tehát ateisták,és elutasitanak mindent,ami ezt megingathatná.
Ez hulyeseg. A birosagot is elutasithatod, de attol az meg gond nelkul elitel es bortonbe rak.
Mert a test nélküli világban nincs titok. ''Isten szeme mindent lát''
Ennek a lelekhez nem sok koze van. Ha isten letezik es a szeme mindent lat, akkor mindent lat akkor is ha nincs lelek. Ehhez felesleges lelekben hinni.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 14:49

@pounderstibbons (39810):

''Ha jól látom abból indultál
ki, hogy azért "hatalmas a bűnözés"
mert az emberek nem hisznek az
örökkévaló lelkükben.''

Nem jól látod. De azért kíváncsi lennék,tudsz-e olyan emberről, aki bűnözői tevékenysége alatt őszinte istenhívő volt?

''Az is fantasztikus számomra, hogy
hiszel a lélekben, Istenben, de
valahogy egyik egyházhoz vagy
valláshoz se kötődsz.''

Ebben mi a különös? Számtalan ember van így ezzel. Aki az igazságot keresi,az ne a vallásokban tegye. Hinni a templomban kell,ehhez nincs affinitásom. Nekem nem hitem van,hanem megalapozott meggyőződésem. Akik még ott tartanak,hogy a pokolra kerűlnek ha nem imádják közösségben a vallásuk istenét, azokat csak - a szó jó értelmében - szánni tudom.

'' Ez olyan, mintha
lenne egy saját, elkülönült vallásod.
Vagy te ahhoz se kötődsz?''

Itt már értelmezési gondok merűlnek fel. Mit értünk vallás alatt?
Nem vagyok vallásos. Nincsenek rituálék az életemben. Jahvét,Allahot,Krisnát,stb nem tekintem létező istennek.
Isten van,lélek van,ujjászületés van,célunk a szeretetben és a tudásban való gyarapodás. Szerintem ez fedi a valóságot.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 14:57

@pounderstibbons (39813):
Az fel sem merűlt benned,hogy ezek a statisztikák megvezettek téged?
Tény,hogy - finoman fogalmazva - az emberek túlnyó része CSAK PAPIRON VALLÁSOS. Presztizskérdés,stb. a motiváció. Tehát a következtetésed téves.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.30. 14:59

@Pezo (39815):
Nem jól látod. De azért kíváncsi lennék,tudsz-e olyan emberről, aki bűnözői tevékenysége alatt őszinte istenhívő volt?
Igen, sok ilyenrol tudok. Te nem?
(ne valaszold azt, hogy azok nem oszinten hittek istenben)
Ebben mi a különös? Számtalan ember van így ezzel. Aki az igazságot keresi,az ne a vallásokban tegye. Hinni a templomban kell,ehhez nincs affinitásom. Nekem nem hitem van,hanem megalapozott meggyőződésem. Akik még ott tartanak,hogy a pokolra kerűlnek ha nem imádják közösségben a vallásuk istenét, azokat csak - a szó jó értelmében - szánni tudom.
Azok nyilvan nem oszinten hisznek szerinted. Szerintuk meg te nem igazi hivo.
Itt már értelmezési gondok merűlnek fel. Mit értünk vallás alatt?
Nem vagyok vallásos. Nincsenek rituálék az életemben. Jahvét,Allahot,Krisnát,stb nem tekintem létező istennek.
Isten van,lélek van,ujjászületés van,célunk a szeretetben és a tudásban való gyarapodás. Szerintem ez fedi a valóságot.
vallas, HITvallas, istenHIT... tenyleg sajat istent talaltal ki magadnak?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.30. 14:59

@Pezo (39816):
Az fel sem merűlt benned,hogy ezek a statisztikák megvezettek téged?
Tény,hogy - finoman fogalmazva - az emberek túlnyó része CSAK PAPIRON VALLÁSOS. Presztizskérdés,stb. a motiváció. Tehát a következtetésed téves.
Szerinted hogyan lehet eldonteni, hogy egy ember vallasos-e vagy sem?

En ugy dontenem el, hogy megkerdezem, hisz-e isten letezeseben.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 15:07

@vaskalapos (39817):
Na,ilyen mélyre már nem süllyedek le hozzád. Megértési gondjaid vannak,hogy ilyeneket kérdezel?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.30. 15:09

@Pezo (39819): Igy konnyu elintezni a kinos kerdeseket.
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 15:12

@vaskalapos (39818):
''Szerinted hogyan lehet eldonteni,
hogy egy ember vallasos-e vagy sem?
En ugy dontenem el, hogy
megkerdezem, hisz-e isten
letezeseben.''

Na ja,te meg elHISZed neki. Nagyon megbízható módszer,gratulálok!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.30. 15:24

@Pezo (39821):

"Tény,hogy - finoman fogalmazva - az emberek túlnyó része CSAK PAPIRON VALLÁSOS. Presztizskérdés,stb. a motiváció."
"Na ja,te meg elHISZed neki. Nagyon megbízható módszer,gratulálok!"

Azt hiszem, igazad lehet.
Már csak az a kérdés, hogy téged hová soroljunk.
Voltál büntetve?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.01.30. 15:29

@Pezo (39815):
Tény,hogy - finoman fogalmazva - az emberek túlnyó része CSAK PAPIRON VALLÁSOS. Presztizskérdés,stb. a motiváció. Tehát a következtetésed téves.
Te viszont abból indultál ki, hogy a bűnözők ateisták. Nem lehet, hogy csak papíron (vagy úgy se) azok? Mire alapoztad ezt egyáltalán?
Nem jól látod. De azért kíváncsi lennék,tudsz-e olyan emberről, aki bűnözői tevékenysége alatt őszinte istenhívő volt?
Kíváncsi vagyok tudsz e olyan emberről, aki bűnözői tevékenysége alatt lelkes bolgárkertész volt?
Ha találsz ilyesmit, honnan tudod, hogy nem csak papíron volt az és igazából magában megvetette a bolgárkertészetet és csak a pénz miatt vagy egyéb haszonszerzés végett csinálta? Tehát látható, hogy az emberek a bolgárkertészet elutasítása miatt bűnöznek. :D

De pl. ehhez a fazonhoz mit szólsz:
Adam went on trial for murder and acted as his own attorney. He fully expected to be exonerated. He felt that he was justified in killing his wife because God had told him that she was harming their children. He was sentenced to 35 years to life and will be eligible for parole in 2016.
http://murderrevisited.blogspot.com/200 ... chive.html
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2012.01.30. 15:35

@pounderstibbons (39813):
Csak Pezo azon alátámasztatlan hipotézisére válaszoltam, hogy AZÉRT hatalmas a bűnözés, mert az emberek nem hisznek a lélekben/Istenben
Tudom hogy nem ezt akartad írni, de mégis úgy jön le.
A statisztika érdekes, de itt 100.000 lakosra vetített áldozatok száma per ország. Mármost áldozatok száma <> (nem egyenlő) bűntettesek száma, mert egy bűntettesnek lehet több áldozata.

Hipotetikus példa:
------
Brazíliában nem fogják meg azonnal a bűntettest – vagy csak a 10-ik (átlag) aldózát után (ez a hipotézis helye) – így Brazíliában 25/10 =0.25, de mondjuk Németországban már átlagban minden második bűntett után elfogják, tehát így 0.85/2 =0.42.

Konklúzió,
Brazília 0.25 bűntettes / 100000capita
Németország 0.42 bűntettes / 100000capita
Brazíliában jobb a helyzet.
------

Tehát ebből a linkből nem tudom hogy mennyire hatalmas a bűnözés, i.e. a témához nem megfelelő statisztika:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... icide_rate

Mert vannak olyan államok, amelyek a bűnözésből élnek, nem de?
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 15:36

@lorenz (39822):
''Voltál büntetve?''

Két éve egy év börtönd kaptam három évre felfüggesztve. És?
0 x

Pezo

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2012.01.30. 15:45

@pounderstibbons (39823):
Számomra fúrcsa a logikád,nem értem miért tekinthető a példád párhuzba állithatónak a bünözéssel?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Mit tudunk eddig a tudatról?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.01.30. 15:47

"Tény,hogy - finoman fogalmazva - az emberek túlnyó része CSAK PAPIRON VALLÁSOS. Presztizskérdés,stb. a motiváció."


Elképzelhető az is, hogy az emberek túlnyomó része csak papíron ateista(ez milyen hülyeség!Igazolást állítanak ki a vallásosságról és ateizmusról?)
Presztízskérdés stb.a motiváció.
Nekem azt mondta valaki, hogy az ateizmus most nagyon trendi, és ráadásul szabadok lehetnek a vasárnapjaim is.
Szóval nekem bejön.

/A "stb" elé nem kell vessző, ugyanis egy felsorolásban az "és"(a többi) kötőszót jelenti.
Például:"A piacon répát, karalábét, brokkolit és padlizsánt vettem."/
0 x

Válasz küldése