Mire gondolsz most?

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Lezárt
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 19:54

@Gábor (65186):
Köszönöm, hogy újra rámutattál, hogy nem érted a mondandóm lényegét. Persze gyanítható miért, mert cáfoltam a kijelentésed a konteo hívők lényegesen más gondolkodására vonatkozóan.
Önálló gondolat hiányában visszaírod amit neked írtam. Ezek szerint jó volt mi?
Gondoltam, a saját gondolatodat talán megérted, de ezek szerint azt sem. Retorikából és szövegértésből egyes, leülhetsz.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.04. 19:56

@mimindannyian (65185):
Egyrészt, de, a magam számára el tudom dönteni, mi az igazság. De itt nem ez volt a kérdés, hanem, hogy valakiről megállapítható-e, hogy logikusan gondolkozik, míg a másik sem. Etekintetben szimmetrikus e viszony, mindkét oldal a másikat tekinti illogikusnak, tehát ez nem jó distinkció.
Másrészt azért vitázom, hogy megértsem őket.
Szimmetrikus egy fenét. Te tényleg nagyon műveletlen lehetsz. Tényleg képtelen vagy megnyitni legalább wikipédiát a logika címszónál? Egyszerűbb maszatolni ugye? Te nagyon hülye kezdesz lenni...
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.04. 20:01

@mimindannyian (65185):
De, segít felismerni a parttalan viták okát, ami messze nem semmi.
Szerintem ez nem túl nagy eredmény. Majdnem minden vitát könnyű visszavezetni egy egyszerű alap ellentétig. És igen, nyilván az ellentét valahol a világnézetben fog gyökerezni.
De itt nem ez volt a kérdés, hanem, hogy valakiről megállapítható-e, hogy logikusan gondolkozik, míg a másik sem. Etekintetben szimmetrikus e viszony, mindkét oldal a másikat tekinti illogikusnak, tehát ez nem jó distinkció.
Noha az, hogy ki mit érez logikusnak változhat, és a saját belső axiómarendszeren múlik, azért a logikának van közmegegyezésen alapuló, objektív definíciója....
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.04. 20:03

@mimindannyian (65187): Már hogyne érteném: maszatolsz, és relativizálsz, és közben azt hiszed más nem látja, hogy ez csak a te egodról szól. Egyre jobban égsz, nem veszed észre? Szóval, letudnád írni mi a logika? Nem hiszem... :roll:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 20:07

@Question (65189): Volt nemrég erről egy tanulmány is, amelyben arra jutottak, hogy messze nincs olyan nagy különbség konteo hívők észjárása és "normális" embereké között. Egyelőre nem találom...
Abban igazad van, hogy a trollokkal egy idő után kár foglalkozni. Gábor se tud újat mutatni, a komplexusait másra projektálva vergődik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2013.03.04. 20:10-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.04. 20:08

@Question (65189):
Noha az, hogy ki mit érez logikusnak változhat, és a saját belső axiómarendszeren múlik, azért a logikának van közmegegyezésen alapuló, objektív definíciója....
Így igaz, Arisztotelész Szillogizmus művében elég alaposan kivesézte. Csak ajánlani tudom.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.04. 20:11

@mimindannyian (65191):
Ez meg ugye attól függ, mit nevezünk nagynak. A pszichológusok szerint lehet, hogy kicsi, de a résztvevők nagynak érzik.

Azt egyébként készséggel elhiszem, hogy sok hasonló sémát tartalmaz a két gondolkodásmód, de ettől még nem feltétlen nevezném hasonlónak.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.04. 20:12

@Gábor (65192):
Volt hozzá szerencsém filozófia órán ;)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.04. 20:12

@mimindannyian (65191):
Volt nemrég erről egy tanulmány is, amelyben arra jutottak, hogy messze nincs olyan nagy különbség konteo hívők észjárása és "normális" embereké között. Egyelőre nem találom...
Pedig jó lenne, mert én mindenhol az ellenkezőjét olvastam. De tegyük fel, így van, ettől még nem lesz igaza a kontehívőnek, mert nem a normális ember véleménye áll a konteohívővel szembe, hanem a tudományos módszertan, vagy ha jobban tetszik a bizonyítékokkal. Ez nem ki mit hisz játék. Maszatolsz...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2013.03.04. 20:13-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 20:13

@Question (65189):
azért a logikának van közmegegyezésen alapuló, objektív definíciója....
Megnézném én azt a közmegegyezést... :) A nekünk szimpatikus köz bizonyára megegyezik benne, de itt nem erről van szó, hanem a konteósok gondolkodásáról.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.04. 20:16

@mimindannyian (65196):
Megnézném én azt a közmegegyezést... :) A nekünk szimpatikus köz bizonyára megegyezik benne, de itt nem erről van szó, hanem a konteósok gondolkodásáról.
Question, nem jól fogalmazott, de jót akart írni. Nem közmegegyezés, definíció. Megnézheted, például ha beütöd a googléba a logika szót. Szólj ha nem értesz valamit. ;)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.03.04. 20:17

@mimindannyian (65196):
A nekünk szimpatikus köz bizonyára megegyezik benne, de itt nem erről van szó, hanem a konteósok gondolkodásáról.
Mutatnal egy-ket konkret peldat?
De itt nem ez volt a kérdés, hanem, hogy valakiről megállapítható-e, hogy logikusan gondolkozik, míg a másik sem. Etekintetben szimmetrikus e viszony, mindkét oldal a másikat tekinti illogikusnak, tehát ez nem jó distinkció.
Meg erre is, ha szabad kerni valami egyszeru peldat.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 20:23

@ennyi (65198): Példát arra, hogy a konteósok szerint ők teljesen logikusan rakják össze a tényeket, s a szemükben mi zagyválunk?... Hát nem láttál elég példát erre ezen a fórumon?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.03.04. 20:29

@mimindannyian (65201):
Példát arra, hogy a konteósok szerint ők teljesen logikusan rakják össze a tényeket, s a szemükben mi zagyválunk?... Hát nem láttál elég példát erre ezen a fórumon?
Pontosan arra.
En ugy latom, hogy nem a logikaval van a hiba, hanem azzal, hogy hibas/teves a kiindulas illetve teves az allitas (nem igaz az, hogy HA "a" AKKOR "b"), ezert erdekelne, hogy szerinted mi az elteres a gondolkodasban, logikaban szerinted.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 20:52

@ennyi (65202): Hiszen ezzel kezdtem. Nem a logika más szerintem, ők is csak ugyanúgy érvelnek, csak más tényanyagot fogadnak el igaznak, megfontolandónak, komolyan veendőnek.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.03.04. 20:58

@mimindannyian (65205): Bocs, ezek szerint felreertettem, azt hittem azt allitod, hogy mashogy gondolkoznak, masfajta logikat hasznalnak.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.04. 21:05

@ennyi (65206):

Én állítottam, hogy vannak illogikus emberek, meg téveszmék is. Mimindannyian csak nem tudja eldönteni, hogy kinek higgyen, és mi alapján higgyen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2013.03.04. 21:07-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 21:06

@ennyi (65206): Nem, épp Gábor mondta, hogy nem gondolkoznak racionálisan, és ezzel szálltam vitába.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.04. 21:07

@Gábor (65207):
Mimindannyian csak nem tudja eldönteni, hogy kinek higgyen.
Ilyen marhaságot honnan szedtél?... :facepalm: Hol mondtam ilyet?...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.03.05. 00:00

Egyetétek mimindannyiannal. Az összeesküvéselmélet-hívők ugyanannyira logikusan gondolkodnak, mint bárki más. Sőt, a gondolkodásuk a szkeptikusokéhoz eléggé közel áll, egyfajta elvadult, túljáratott kritikai gondolkodásnak tekinthető, amivel kétségbe vonnak minden általánosan elfogadott avagy hivatalos narratívát. A különbség a "normális" emberektől inkább pszichológiai, még inkább szociálpszichológiai tényezőkben keresendő. Pusztán az egyénből kiindulva nem lehet megérteni, miért lesz valaki konteóhívő, ez egy társas jelenség.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2013.03.05. 10:59

@Szilágyi András (65216): Lehet, hogy így van, de valahol ez nekem sántít.
Amit leírok, lehet, hogy nem alkalmazható minden esetben, sőt, lehet, hogy tévedek, de szerintem meggondolandó.
Nézzük azt az esetet, amikor a konteohívők tév/rögeszmések (szerintem azok). Alapállításuk az, hogy pl. repülőkből 10000 m magasról mérget permeteznek ránk országtól/kormányoktól függetlenül, hogy csökkentsék a föld lakosságának számát. Erre az a bizonyítékuk, hogy hiszen mindenki láthatja: a repülőgépek szemmel látható felhőt fújnak ki magukból, ezek a mérgek. Tényekkel nem tudják alátámasztani (sőt, pl. a föld lakossága gyarapodik), ám ebből indul ki az eszme. Tények nulla. Félreértésen, tudáshiányon alapuló rosszindulatú tév/rögeszme. Jön valaki, kérdez egy egyszerű objektív dolgot (tényt), hátha van benne valami igazság, pl. hogy mutass olyan repülőt, amelyikre ez igaz! Ott van, ni, mutat az égre. Erre te azt mondod, hogy de hiszen az a bukaresti járat, azzal jön az anyósom, nézd meg az online térképen/menetrenden, stb. Erre ő azt válaszolja, hogy persze, te elhiszed ezt, pedig ezzel is csak nekünk hazudnak, stb.stb.stb. Azaz a valóságot (ami mérhető, leellenőrizhető, objektív) alakítja a rög/téveszméjéhez. Ez logikus gondolkodásra vall, vagy nem? Ki lehet szűrni a rög/téveszmést (konteost?), vagy nem?
OFF
Bocs, ha olyat írok le, ami már volt, nem volt időm minden korábbi hozzászólást alaposan elolvasni.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.03.05. 12:47

@TranszfettiAcid (65223):

Szerintem a konteóhívőknek van egy konformista és egy fanatikus köre. Az előzőek azok, akik pl. bulvársajtóból és fanatikus konteósok - általuk ismerten - cáfolatlanul maradt állításait jobb tudomásuk híján komolyan veszik, de a mindennapi életben ez semmiben nem gátolja őket. Szépen elmennek szavazni, veszik a boltban a sajtot, pont úgy csalnak adót, mint bárki más és közben ellátják a munkájukat, vagy nem, de ha megkérdezik őket pl. aktuálpolitikai eseményekről, akkor egy idő után, valós ismerteik végére érve, pl. minden "rosszat" a szabadkőművesekre vagy a zsidókra kennek.
Ha szembesítik őket a konteójukban szereplő ellentmondásokkal, akkor valamekkora eséllyel kigyógyíthatóak az adott konteóból(pl. unokatesóm rettgette a mikrótól, de meggyőzhető volt), de az is lehetséges, hogy kimenekülnek a témából, vagy egynesen a fanatikus konteós irányba indulnak el, szimplán a kognitív disszonancia feloldásának valamiért számukra egyszerűbbnek tűnő módjaként.
De hozzájuk hasonlóan vannak konformista nem-konteósok is, akika tények ismerete nélkül képesek elhinni a nem-konteós világmagyarázatot, pedig pont úgyanúgy nem értik annak alapját. Őket pont a konteós ismereteket terjesztők hajthatják pl. szkeptikusok közé (én pl. ide sorolom magamat), mivel az illetők számára a konteók okoznak olyan kognitív disszonanciát, amire vagy a konteók valóságának elismerése, vagy a (tudományos)cáfolatuk megtalálása lehet csak elfogadható válasz.

És persze vannak, akik szkeptikus és konteós magyarázatra is csak a vállukat vonogatják.

Szóval széles köürű vizsgálatban én sem várnék eltérést, mert a konformista nem-konteósok és konformista konteósok , valamint a vállvonogatók annyira felül lennének reprezentálva, hogy az exklúzív hülyeségeket valló fanatikusok eltörpülnének mellettük.

Ugyanakkor vannak a fanatikus konteósok, akik tényleg minden történést képesek összeesküvésként megélni, rejtett háttérhatalmakat sejteni a szomszéd elmaradt köszönése mögött is, saját magukat sejteni az eltitkolt tudás kiválasztott őrzőjének, stb. Számukra ha kiderül, hogy a fennen lobogtatott bizonyítékuk hamis alapokon áll, nem az a megoldás, hogy elismerik a tévedésüket, hanem áttérnek egy másik bizonyítékra, aminek a hamissága kiderülése után újabbat keresnek, esetleg a cáfolatot hozó személyt nevezik fizetett ügynöknek, mindenféle bizonyíték nélkül is akár. Ha már teljesen kifogytak a munívcióból, akkor még mindig megmarad az a mentsváruk, hogy pont az a gyanús, hogy nincs rá bizonyíték, tehát valakinek el kellett azokat tüntetni. Sőt, van hogy ez az egyetlen bizonyítékuk már eleve. És ez szerintem elég nagy különbség a két tábor között, ezt a gyakran megismételt hibát nem hinném, hogy egy nem-konteós gondolkodású hasonló mértékben és mennyiségben követné el, viszont a konteón kívüli gonolataira ez nincs feltétlen mérhető kihatással.

A konteósok és nem konteósok gondolkodásban leggyakrabban tényleg csak a konteóban való hit a különbség, de az adott konteó terén a megismerhető tények értékelése körében kimutatható eltérésnek kellene lennie szerintem.
Pl. nehezen tudom elhinni, hogy nincs semmiféle mérhető különbség két orvos között (csak az adott témában!), akik közül az egyik teljes joggal, az egyetemen (vagy akár általános iskolában) megszerzett ismeretei alapján hülyeségnek tartja a homeopátiát, a másik pedig a C200-as hígítású Oscillococcinumról nem azt állítja, hogy placebo, hanem megrögzötten hirdeti, hogy az több annál...
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.05. 15:25

@Szilágyi András (65216):
Neked is csak azt tudom írni, amit mimindannyiannak is írtam. Azt elfogadom, hogy ugyanazokat a logikai sémákat használják és ugyanolyan jól következtetnek (legalábbis a többség), de az, hogy ettől érdemes-e hasonlónak nevezni a kettőt, már egyéni ízlés kérdése. Bizonyos szempontból igen, bizonyosból nem.
Pusztán az egyénből kiindulva nem lehet megérteni, miért lesz valaki konteóhívő, ez egy társas jelenség.
Ezt megindokolnád?
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2013.03.05. 15:26

@pounderstibbons (65225): Igazad lehet, mert pl. pont a homeopátia témában vannak, akiket egyszerűen nem érdekel a téma, azt mondták egyem, megeszem. Ha esetleg sikerül szembesíteni vele, hogy gyakorlatilag nem vesz semmit golyócskák formájában, azt viszont méregdrágán, akkor letesz róla. (A legtöbb ember árérzékeny.)
A fórumokat inkább a fanatikusok szokták ellepni, a konformisták ritkábban, és jellegükből adódóan nem is agresszívak.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.05. 15:31

@pounderstibbons (65225):
Valahol errefelé lehet az igazság. Különösen ez a kulcsmondat:
Szóval széles köürű vizsgálatban én sem várnék eltérést, mert a konformista nem-konteósok és konformista konteósok , valamint a vállvonogatók annyira felül lennének reprezentálva, hogy az exklúzív hülyeségeket valló fanatikusok eltörpülnének mellettük.
Viszont a mi szempontunkból fontos megjegyezni, hogy a fórumon megjelenő emberek inkább a pounderstibbons által "exklúzív hülyeségeket valló fanatikusok"-nak nevezettek közül kerülnek ki. És tudom, eddig nem a fórumról volt szó, csak azért említem meg ezt, mert az itt felbukkanó fórumozókra viszont Transzferttacid és Gábor felvetései is jogosnak tűnnek. Viszont ők csak a jéghegy csúcsa, valóban.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.03.05. 15:35

Azert valami gondolkodasbeli hibat, uresseget, ugrast latok peldaul a chemtrail-hivok gondolkodasaban.

A 10 000 meter magasan (allitolag) szetszort merget a szel messze fujja, mire leerkezik. Nagyon mashol erkezeik le, mint ahol szorjak. Tehat ha latom a csikot, akkor nem kene aggodjak.

Mire olyan magasbol leerkezik eszmeletlen mertekben felhigul, ezert sem kene felni tole.

Az ilyen erveket meg vegiggondolni sem hajlandoak, bezerjak a szemuket, fuluket, (es a weblapjaikrol kicenzurazzak), ez a kulonbseg.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.05. 16:01

@ennyi (65233):
Mire olyan magasbol leerkezik eszmeletlen mertekben felhigul, ezert sem kene felni tole.
Na-na! Homeopátiás chemtrail!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.05. 16:05

@Question (65229):
Azt elfogadom, hogy ugyanazokat a logikai sémákat használják és ugyanolyan jól következtetnek (legalábbis a többség), de az, hogy ettől érdemes-e hasonlónak nevezni a kettőt, már egyéni ízlés kérdése.
Már miért lenne ízlés kérdése a nagyon hasonlító, sőt "ugyanolyan" dolgokat hasonlónak nevezni?
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2013.03.05. 16:21

@mimindannyian (65237):
Na-na! Homeopátiás chemtrail!
Pedig "logikus": minél magasabbról szórják, annál ártalmasabb. ;)
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.05. 19:16

@mimindannyian (65238):
A sémák ugyanazok, de csak emiatt szerintem például nem érdemes hasonlónak nevezni a világképeket úgy összességében, mert az egyik téves tanokra épül, a másik nem.
szerk.:olvasd el TranszfettiAcid első hozzászólását a témához, abban jól le van írva a különbség.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.05. 19:26

@Question (65262):
A sémák ugyanazok, de csak emiatt szerintem például nem érdemes hasonlónak nevezni a világképeket úgy összességében,
Ki akarta a "világképeket úgy összességében" hasonlónak nevezni?? A gondolkodási sémákról volt szó, azok logikus felépítéséről, és az ebben való hasonlóságról - szemben azzal a naiv feltételezéssel, hogy mi vagyunk a logikusok/racionálisak, ők az illogikusok/irracionálisak.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.05. 19:28

@mimindannyian (65265):
Most komolyan nem értelek :D A sémákban már leírtam, hogy egyetértek. Nem volt precízen definiálva, hogy miről beszélünk, így én egy tágabb értelmezésben is vizsgáltam a kérdést. Nagyon zavar ez?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.05. 19:36

@Question (65266):
Nem volt precízen definiálva, hogy miről beszélünk
Nagyon is jól volt definiálva, figyeld meg mihez szóltam hozzá, és utána is végig ezen vélemény mellett kardoskodtam.
így én egy tágabb értelmezésben is vizsgáltam a kérdést. Nagyon zavar ez?
Tőlem úgy vizsgálod, ahogy jól esik. Ha viszont egy specifikus kérdésben olyan ellentétes állítást fogalmazol meg, amely nem a specifikus kérdésre igaz, arra megjegyzést teszek. Ekkor ugyanis három lehetőség valószínűsíthető:
1) félreértettél valamit,
2) csúsztatsz,
3) szalmabáb érvelési hibán kaptalak. :)
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.05. 19:44

@mimindannyian (65269):
Hát nézzük:
beteg ember is, akik nem tudnak logikusan és racionálisan gondolkodni
Ez ugye az ember gondolkodásmódjáról szóló kijelentés. A gondolkodásmód pedig nem csak a sémák használata határozza meg.
És egyébként attól még, hogy konkrét dologhoz szólsz hozzá nem lesz precízen definiált, hogy miről akarsz beszélni. Ugyanabban a hozzászólásban magad is írsz gondolkodásmódról is.

Amúgy kezd vészesen felesleges lenni ez a beszélgetés, nem?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.05. 19:57

@Question (65272):
Amúgy kezd vészesen felesleges lenni ez a beszélgetés, nem?
De. Csak már másodjára követed el ezt az érvelési/gondolkodási hibát (amikor valaminek egy résztulajdonságát hasonlónak nevezzük, s téged ez zavar, mert pontatlanul értelmezve azt sugallja, hogy az egész dolog hasonló), ezért horkantam fel - tőled több precizitást várok el :D
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.03.05. 20:33

Megvernenek,lehulyeznenek , ha a "Mivel etetnek......." topic sulygyarapodas vitazoi koze vinnem ?

A variant in FTO shows association with melanoma risk not due to BMI
http://www.nature.com/ng/journal/vaop/n ... .2571.html
First evidence that obesity gene is risk factor for melanoma
http://www.cancerresearchuk.org/cancer- ... anoma-risk
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.03.05. 20:50

Az az igazság, hogy szkeptikusok, nemszkeptikusok, konteósok, nemkonteósok agya meglehetősen hasonlóan működik. Nem különbözünk egymástól annyira. Alapvető emberi tulajdonság, hogy érzelmi, pszichológiai alapon döntjük el, mit tekintünk igaznak, majd utána kognitív torzítások segítségével racionalizáljuk az álláspontunkat és logikus érvrendszert építünk mögé. Ezt hívják torzított asszimilációnak. Elég nagy szakirodalma van a témának. Ez az agyműködés alapvető jellemzője, és a szkeptikusok sem kivételek alóla. Legfeljebb annyit tehetünk, hogy tudatában vagyunk a dolognak és igyekszünk egy kicsit jobban odafigyelni a saját kognitív torzításainkra.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.03.05. 21:42

0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2013.03.13. 21:48

Habemus papam!

Jorge Mario Bergoglio argentin biboros lett Ferenc papa

jut eszembe

http://de.wikipedia.org/wiki/Befreiungstheologie
Befreiungstheologie
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.30. 15:41

Feltett kérdésekre nem válaszol, mellébeszél, személyeskedik. Az ilyen viselkedést trollkodásnak hívják, és a gumiszobában a helye. Igaz? És mi van akkor ha egy moderátor viselkedik így?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.03.30. 15:44

@Gábor (67211):
Te fogsz mindjárt a gumiszobában kikötni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.03.30. 15:54

@Szilágyi András (67212):

Mert? Itt azt lehet megbeszélni, ki mit gondol. Én ezt gondolom, ez nem trollkodás. Egyébként meg ne fenyegetőzz, nem áll jól. Próbálj meg kulturáltan eszmét cserélni. Én nyitott vagyok az érvekre, a személyeskedésre viszont nem vagyok kíváncsi!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.03.30. 17:58

@Gábor (67216): Gabor, az ESP es a pszi Andrasnak fajo pontja. O tudja az igazat, es bantja, hogy szinte senki nem hiszi el neki.
Aki ebben kritizalja, az figyelmeztetesben reszesul, moderalva lesz, kiutalva lesz.

Kerlek fogadd el. ESP letezik, pszi letezik, telepatia mukodik, es a magnes gyogyithat (statisztikailag szignifikansan) csak mi vagyunk ostobak, hogy ezt nem vagyunk kepesek belatni. Nem vagyunk igazi szkeptikusok.

Szerintem a rendszeres olvasok kozul tobben tudjak, hogy en most mire gondolok. Ez az igaz ESP.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Mire gondolsz most?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.03.30. 19:28

@ennyi (67234):
Erre a topikra nincs szükség, már az elején megígértem, hogy be fogom zárni. Ezt most teljesítem.
0 x

Lezárt