Pránanadi

Aura, szellem, angyal, karma, számmisztika, radiesztézia
idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.20. 18:51

mimindannyian írta: A pszichoterápia a másik irány, nem rád rak, hanem levenni segít.
Annak tud segíteni csak aki elfogadja,kéri,és akarja,de azok többnyire már tudják hogy baj van és azt is hogy mi az oka.
bogancs41 írta: A pránanadi igazi neve?
https://www.youtube.com/watch?v=azU7vkW1eZs
Szánalmas és ebből kifolyólag félelmetes baromság.Teltházat vonz mint a "vidám vasárnap".
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.08.21. 16:20

Én tudom mit jelent a prána nadi , fénygatya. Ez komoly ,felülről kaptam az infót.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.06. 23:11

piciloo írta: Én tudom mit jelent a prána nadi , fénygatya. Ez komoly ,felülről kaptam az infót.
Így már egyértelmű.
Remélem mindenki megérti :)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.09. 15:33

idegen írta:
piciloo írta: Én tudom mit jelent a prána nadi , fénygatya. Ez komoly ,felülről kaptam az infót.
Így már egyértelmű.
Remélem mindenki megérti :)
Még hogy egyértelmű! Szinte már univerzális . 8-)
0 x

Babó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.11.22. 00:16

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Babó » 2017.11.22. 00:24

peti1111 írta:Szkeptikusné, ultraszkeptikus, Sajnos az én párom is egy csomót költött erre a dologra,ő is ennyit tud beszélni a Nadiról mint te írni. Nem akartam vitát hosszú ideig, így nem szóltam neki, csak meg hallgattam.Egyszer aztán kitért, hogy az ő mestere ülő helyzetből feltud emelkedni, megmutattam neki ennek a leleplező videóját, erre azt mondta, persze ez egy koldus ő csal, de az én mesterem nem csalt.Akkor jöttem rá nem tudom megmagyarázni neki, hogy ez egy csalás.Ezt azért írtam le mert nem szeretném neked sem megmagyarázni, hogy mi a véleményem erről.De a te mestered és környezete az emberi agyunkat használja pénzkeresésre.Tehát ebben benne van a tudomány is.Az emberi szervezet képes meggyógyítani önmagát egyes betegségekből és képes egyes vírusok ellen, ellen vírust termelni, még ösztönözni sem kell.De a drága tudósaink megtalálták az agyban azt a részt amit ha ingerlünk képes aktivizálódni és sokkal gyorsabban meggyógyulunk. Ezt a folyamatot betudjuk mi is a "tudatunkkal" indítani.Na ezt használjátok ki és ezért tudtok gyógyítani ezért tudjátok főképp önmagatok meggyógyítani mert hisztek az energia erejében és beindul ez a folyamat,ugyan úgy a "páciensednél" is ez történik.Ez ugyan az, mit felkapcsolok egy villanyt, és azt mondom isteni erőm van mert világos lett.Nézzél Spektrumot,Nationalt,ilyen csatornákat, és rájössz ezt nem te végzed hanem a saját agyunk.Pontosítani nem tudom ennek a folyamatát mert csak a légyeget jegyeztem meg.Ha elkezdesz nekem is bunkó módon írni, nem fogom le reagálni.

Amit a tudatról irtàl az igaz,de ennek feltèrkèpezèse mèg ma is gyerekcipőben jár. Ami már nehezen magyarázható ezzel, ha valakit távolról a tudta nèlkül kezelnek ès gyógyul,látszolag ok nèlkül.
0 x

Babó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.11.22. 00:16

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Babó » 2017.11.22. 18:33

Lajoska írta:http://www.nyilasmisi.com/media_sajto_5_holgyvilag.html
"Mestere Petrezselyem József képes... ...tudatának erejével egy gyertyát meggyújtani, lángját megnövelni vagy összezsugorítani."
Azért biztos jó bűvésztrükköket tanulhatnék egy nadi tanfolyamon:)
http://www.youtube.com/watch?v=2xGpEVdQ7BA
Azt èn is tudom, nem túl extra,kb. Bárki kèpes rá,csak gyakorolni kell.De sok haszna nincs.
0 x

Babó
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2017.11.22. 00:16

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Babó » 2017.11.22. 19:14

Kifulladt a tèma úgy látom, èn most találtam rá,vègig olvastam,tanulságos volt. Úgy èrzem szerencsèm van, èn nadizom egy ideje,de semmi olyat nem tapasztaltam mint amit itt olvastam. Nem vitte el a pènzem kb.120 ezret költöttem rá,utazással kajával együtt 6èv alatt. Egy nagyobb szombat esti buli simán elvisz egy tizest,ès annak nincs jótèkony hatása. Nem idegenedtem el senkitől, tudom kivel lehet róla beszèlni ès kivel nem. Èn nem tukmálom senkire, ha kèrdezik elmondom, ennyi. Az I.es szintről mindenki olvashat, a II.esen szimbólumok vannak, a többin dettó, meg sok más. Nem azèrt titkos mert olyan fene nagy dolog, csak nem akarják hogy valaki felhasználja,ìgy is aok a kókler. Valószìnűleg semmi baja nem lenne senkinek ha látná, az már a nagyon magas szintekre vonatkozik, de az meg itthon nem fenyeget senkit, bele nem halsz, senki nem büntet meg fizikailag, ezt sokan fèlre èrtik. De minek nèznè meg olyan aki nem tudja mit kell vele kezdeni? Ez olyan mimtha laikuskènt kapcsolási rajzokat nèzegetnèk, nem.tudom mire jók de nehogy eltitkolják előlem. Vannak nyìlt szimbólumok, bárki lerajzolhatja,mantrázhat rá, de nem hiszem hogy itt sokan neki állnának.Sokan úgy kezelik a pránát mint valami csoda hozó dolgot, varázslást, pránások is, nem látnak mögè. Nem kell a vak hit, nem kell mindent szó szerint venni,nem kell piedesztálra állìtani senkit. Emberek tanìtják, emberek csinálják, hibáznak, akarva vagy akaratlanul. A pènz ès hatalom itt is játszik, ezèrt mèrlegelni kell, de nem egyből elutasìtani. Ha lecsupaszìtod olyan egyszű az egèsz.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.11.22. 23:51

Babó írta: Ha lecsupaszìtod olyan egyszű az egèsz.
Csupaszítsd le és értsd meg.
Babó írta: Bárki kèpes rá,csak gyakorolni kell.De sok haszna nincs.
...szerintem már megértetted.
0 x

xxxTheicexxx
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.02.12. 13:56

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxxTheicexxx » 2018.02.23. 11:55

40 éves vagyok, informatika területén dolgozom, nem keresek rosszul, konditerembe járok, boxolok, néha még muay thaira is lemegyek, és 7 éve táncolok..:)
Oda figyelek a táplálkozásra(csirkemell, marha hús, rizs brokkoli), vitaminok ásványi anyagok fehérje BCAA Glutamin Kreatin stb stb. szokásos szarok..
Havi szinten ezekre simán elszórok 150e Ft ot.

Azért csinálom mert jó hatással van rám...:)

Pránanadit kíváncsiságból kezdtem el,egyszer megkezelt egy ismerősöm, és éreztem a kezéből áradó elképesztő melegséget és energiát...
Jelenleg 2-es szinten vagyok, eddig 24e Ft ot fizettem 4 napra..:)

Egy tánchétvége 30e ft + egy edzőtábor 40e Ft +.

Tehát,egyszeri kiadás: 24e Ft ért kaptam olyan tudást, amivel feltölthetem magamat és másokat, nem placebo hatás, nem kamu, én csinálom én érzem ahogy az energia áramlik és feltölt..:)

Szóval azért csinálom mert jó hatással van rám...:)

A betegségek többségét mi generáljuk, a belső vívódásunk, gondolataink, nem megfelelő stressz kezelés.Ezeket a gondolatokat hozzáállást próbálja átformálni, úgy hogy a betegség kiváltó okai megszűnjenek és ne csak tüneti kezelés legyen..

Ezenkívül arra ösztönöz, hogy dobd el a cigit a piát, pihend ki magad, ne kávézz, és tudatosabban éld meg magad és élj a jelenben, sportolj és szexelj sokat..:)Foglalkozik azzal, hogyan kezeld a konfliktusokat, a blokkjaidat, hogyan lehetsz jobb ember..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.02.23. 12:05

xxxTheicexxx írta:ne kávézz
:?: Mi a baj a kávézással?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2018.02.24. 08:07

xxxTheicexxx írta: 40 éves vagyok, informatika területén dolgozom, nem keresek rosszul, konditerembe járok, boxolok, néha még muay thaira is lemegyek, és 7 éve táncolok..:)
Oda figyelek a táplálkozásra(csirkemell, marha hús, rizs brokkoli), vitaminok ásványi anyagok fehérje BCAA Glutamin Kreatin stb stb. szokásos szarok..
Havi szinten ezekre simán elszórok 150e Ft ot.

Azért csinálom mert jó hatással van rám...:)

Pránanadit kíváncsiságból kezdtem el,egyszer megkezelt egy ismerősöm, és éreztem a kezéből áradó elképesztő melegséget és energiát...
Jelenleg 2-es szinten vagyok, eddig 24e Ft ot fizettem 4 napra..:)

Egy tánchétvége 30e ft + egy edzőtábor 40e Ft +.

Tehát,egyszeri kiadás: 24e Ft ért kaptam olyan tudást, amivel feltölthetem magamat és másokat, nem placebo hatás, nem kamu, én csinálom én érzem ahogy az energia áramlik és feltölt..:)

Szóval azért csinálom mert jó hatással van rám...:)

A betegségek többségét mi generáljuk, a belső vívódásunk, gondolataink, nem megfelelő stressz kezelés.Ezeket a gondolatokat hozzáállást próbálja átformálni, úgy hogy a betegség kiváltó okai megszűnjenek és ne csak tüneti kezelés legyen..

Ezenkívül arra ösztönöz, hogy dobd el a cigit a piát, pihend ki magad, ne kávézz, és tudatosabban éld meg magad és élj a jelenben, sportolj és szexelj sokat..:)Foglalkozik azzal, hogyan kezeld a konfliktusokat, a blokkjaidat, hogyan lehetsz jobb ember..

Shopping therapy , te szeretsz vásárolni :) Amúgy arra amit írtál a meditáció is képes, vagyis hogy átmenetileg (ezek lehetnek évek is) azt hidd, hogy kb. minden problémád megoldódott.
0 x

xxxTheicexxx
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.02.12. 13:56

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxxTheicexxx » 2018.02.28. 11:20

Elolvasva megint az általam írottakat, nem biztos, hogy az jött át amit szerettem volna közvetíteni.

Átfogalmazva:
Mindennek ára van, ha valaki valamit ad amit te nem tudsz és meg akarod tanulni akkor ő az idejét energiáját és helyszínt kell adnia, hogy megtanuld.
Ami pénzbe kerül, ráadásul ezen felül nyilván neki is vannak költségei.

Jöjjön a bevétel oldal:
Én azért ebben nem látok akkora üzletet.Ha leosztod a bevételüket/kiadásukat.

Bevétel: 600Ft/ óra/ ember max (8-10 ember fér be). (Nem pontos mert a felkészülési időt nem számoltam)
Kiadás: Kaját adnak van süti, áram,füstölő, hely költsége, adnak oklevelet, adnak számlát, kis apróságok, toll, papír...

Szerintem a bevétel arra elég hogy egy átlagos életét lehessen élni.
Arányban van azzal amit kapsz.

Bár aki oda megy nyilván nem számol ilyen kontextusban, nekem úgy éreztem megéri ezért elmentem.

Érzet:
Akinél én voltam azt éreztem, hogy hiteles, emberileg és tudásban is olyan szinten van amit szívesen elérnék , ahogy mondani szoktam, nagyon egyben volt.
Jó a rezgése a kisugárzása, ahogy belépsz a helyszínre érzed, hogy jó ott lenni.
Olyan típusú ember vagyok aki szeret kötözködni, szkeptikusként mentem oda 35 éves koromig nem hittem ilyen dolgokban, ugyanakkor nyitott voltam az új dolgokra.Ezért döntöttem úgy hogy elmegyek.

Ami meggyőzött és mit ad
Igen valóban vannak érdekes pontok, az eredettel kapcsolatban, és van még egy két furcsaság.
De én ezeket elengedtem, és arra fókuszálok amit hasznosítani tudok és működik.

Sok területtel foglalkozik a prananadi, meditáció, hogyan gondolkodj és kezeld a problémáidat a napjainkban felelhető legnagyobb betegség generálóval a stresszel foglalkozik.És minden káros szenvedélyről próbál leszoktatni.
Ezzel is csökkentve minden olyan faktort ami a betegség kialakulásához vezetne...

Önmagában ezek miatt nem mentem volna el, hiszen én nagyon tudatosan, és egészségesen élek.

Kettes szinten vagyok, magamnak és másoknak tudok energiát adni.
Hihetetlen de avatás óta, amikor fókuszálok, a kezemben elképesztő energia gyülemlik össze, majd a másik tünet, ez már fizikai hogy tűzforró lesz a kezem.
Érzem ahogy a testembe áramlik az energia ahogy töltök, és azt a szervet is melegség járja át, hihetetlen érzés.

A másik tünetem, hogy azóta amikor edzek, a kezem tűzforró lesz, amit eddig nem tapasztaltam...

Egyszer fájt a fejem , fejfájás kiváltó oka általában víz hiány gondoltam meg kezelem magam, 10 perc kezelés után megszűnt a fejfájásom..:)

Ez az én tapasztalatom..:)
0 x

xxxTheicexxx
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.02.12. 13:56

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxxTheicexxx » 2018.03.01. 11:13

Sebestyén Balázs Pránanadiról...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2018.03.01. 11:26

xxxTheicexxx írta: Hihetetlen de avatás óta, amikor fókuszálok, a kezemben elképesztő energia gyülemlik össze, majd a másik tünet, ez már fizikai hogy tűzforró lesz a kezem.
Érzem ahogy a testembe áramlik az energia ahogy töltök, és azt a szervet is melegség járja át, hihetetlen érzés.

A másik tünetem, hogy azóta amikor edzek, a kezem tűzforró lesz, amit eddig nem tapasztaltam...

Egyszer fájt a fejem , fejfájás kiváltó oka általában víz hiány gondoltam meg kezelem magam, 10 perc kezelés után megszűnt a fejfájásom..
Hát, ezek mind tök szubjektív dolgok, amiket sima beképzeléssel el lehet érni.
0 x

xxxTheicexxx
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.02.12. 13:56

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxxTheicexxx » 2018.03.01. 12:42

Szilágyi András írta:
xxxTheicexxx írta: Hihetetlen de avatás óta, amikor fókuszálok, a kezemben elképesztő energia gyülemlik össze, majd a másik tünet, ez már fizikai hogy tűzforró lesz a kezem.
Érzem ahogy a testembe áramlik az energia ahogy töltök, és azt a szervet is melegség járja át, hihetetlen érzés.

A másik tünetem, hogy azóta amikor edzek, a kezem tűzforró lesz, amit eddig nem tapasztaltam...

Egyszer fájt a fejem , fejfájás kiváltó oka általában víz hiány gondoltam meg kezelem magam, 10 perc kezelés után megszűnt a fejfájásom..
Hát, ezek mind tök szubjektív dolgok, amiket sima beképzeléssel el lehet érni.
Ha megfogod a kezem akkor tűz forró..
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2018.03.02. 09:46

xxxTheicexxx írta: Ha megfogod a kezem akkor tűz forró..
Teljesen off amit mondok :
Kerlek szepen orvoshoz menni , mert a nagyon forro kez tobb mindent jelezhet ..
A webbetegrol idezem : forro kez.....hátterében állhat idegbántalom, mely kialakulhat cukorbetegség, vesebetegség, stb. talaján. Ideggyógyászt keressenek fel!
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2018.03.02. 10:10

xxxTheicexxx írta: Sebestyén Balázs Pránanadiról..
Sebestyen Balazs ?
A tévés műsorvezető búcsút vett a könnyed csevegéstől, és elgondolkodtató mélyinterjúkat készített. Hevesi Tamással a szabadságról, Petrezselyem Józseffel a pránanadiról, Domján Lászlóval az emberi elme lehetőségeiről, Ernyey Bélával az önkifejezésről, Nagy Bandó Andrással a szellemi hagyatékról, Joó Istvánnal az állati párhuzamokról, Wollák Zsuzsával önmagunk elfogadásáról beszélgetett.

Komolyan veszi es hirdeti Domjant ?
Ugye O az ,a Domjan , aki addig imadkoztatja/programozza a vizespoharat , mig a holgyek belenonek az elore megvett, tul nagy ,de megkivant , boltban egyetlen , cicitartoba ?
Neki koszonheto az , hogy az ujjat levagott famunkasnak visszanott a levagott valamije ?
Ezeket en nem hiszem el. Te ezt elhiszed ?
Petrezselyem ? O az akinek ejjel , 18 eves koraban jelenese lett : egy hang bejelenti neki, hogy hivatasa van ? Aztan levedette a cuccat es teglat lehet venni a palotaja felepitesehez ? Olyannak palotaja keszul es ezo-kutyukkel teli webaruhaza van , aki orok szegenyseget es alazatot , ingyenes gyogyitast hirdet ? Kicsit elobb irtam linkekkel errol a madarrol .
At vagy razva.
Mi a celod azzal , hogy ezeket a nepkifoszto hazugsagokat ITT hirdeted ?
0 x

xxxTheicexxx
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.02.12. 13:56

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: xxxTheicexxx » 2018.03.02. 10:18

bekukk írta:
xxxTheicexxx írta: Ha megfogod a kezem akkor tűz forró..
Teljesen off amit mondok :
Kerlek szepen orvoshoz menni , mert a nagyon forro kez tobb mindent jelezhet ..
A webbetegrol idezem : forro kez.....hátterében állhat idegbántalom, mely kialakulhat cukorbetegség, vesebetegség, stb. talaján. Ideggyógyászt keressenek fel!
Köszönöm, hogy aggódsz az egészségesem miatt..:)

De a témánál maradva:
Buddhista szerzeteseket vizsgáltak laboratóriumi körülmények között.
Abban szerintem közös a nevező, hogy hihetetlen dolgokra képesek mentálisan és fizikálisan egyaránt.

Ez a vizsgálat arra irányult, hogy mérésekkel bizonyítsák a csí energia jelenlétét.
Hőkamerás felvételeket is készítettetek.

Arra kérték a mestert, hogy fókuszáljon arra hogy a kezébe vezeti az energiát.
Néhány pillanat múlva, egyértelműen látszott, hogy a keze nagyon erős hőt sugároz, pirosra váltott a keze.


Spektrumon ment nem olyan rég, tegnap óta azt keresem, de még nem találtam meg, amint meg van belinkelem..
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2018.03.02. 10:25

xxxTheicexxx írta: Sebestyén Balázs Pránanadiról...
S meg valami , a Domjant hirdeto Sebestyennek is ajanlom : ha hianyzik neki 5 cm a futyijebol , hogy Mme felesege a nirvanat elerje utaztataskor /a 7.szinten , kb egymillio ft kiadas utan majd ezt is elered : a testedbol kilepest , mint a Soma mamagesa.../
Domjan interju :
- Ha már a nőknek jó hírekkel szolgáltunk, elképzelhető, hogy a férfiak számára is van egy-két sikertörténet?

Erre is mondok konkrét példát: Tolna megyében egy 34 éves férfi röstellt együtt zuhanyozni másokkal, mert annyira szégyellte a férfiassága kis méretét. Miután elvégezte a tanfolyamot, csak ezt programozta, és hat hónap alatt 4 centimétert növesztett rajta. Meg is jegyeztem, Te jó Ég, mi lesz itt öt év múlva!? Bár a hímvessző mérete másodlagos az értelmi tényezők mögött, azért tartom mégis figyelemreméltónak ezt a sikert, mert megszűnt az illető kisebbrendűségi érzése. Egy budapesti férfi pedig azzal ajándékozta meg a feleségét a születésnapjára, hogy 5 centimétert növesztett a férfiasságán
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2018.03.02. 10:32

xxxTheicexxx írta: Buddhista szerzeteseket vizsgáltak laboratóriumi
Linket legyszives : ilyet en is meselhetnek.
Hiteles forrast legyszives.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2018.03.02. 10:34

xxxTheicexxx írta: szönöm, hogy aggódsz az egészségesem miat
Engem az egeszseged nem erdekel . Az erdekel , hogy beteg embert befolyasolhatsz a hiedelmeiddel .
Olyanoknak hiszel, akik nemiszervet novelnek , levagott vegtagot novelnek , sejtelmes hangokat hallanak....
Linkeld be a forrasaidat legyszives.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.03.03. 00:49

xxxTheicexxx írta: Buddhista szerzeteseket vizsgáltak laboratóriumi körülmények között.
Kik vizsgálták?
xxxTheicexxx írta: Abban szerintem közös a nevező, hogy hihetetlen dolgokra képesek mentálisan és fizikálisan egyaránt.
Ez igaz...tényleg hihetetlen.Éppen ezért nem kell elhinni minden marhaságot.
xxxTheicexxx írta: Ez a vizsgálat arra irányult, hogy mérésekkel bizonyítsák a csí energia jelenlétét.
Hőkamerás felvételeket is készítettetek.
Ha a vizsgálat arra irányult hogy bizonyítsák a (nemlétező)"csi"energia jelenlétét akkor nyilván úgy vizsgálták hogy meglegyen a megfelelő eredmény.
Bocs de engem ez arra emlékeztet hogy:Hülye aki elolvassa...,de minek nevezhetjük azt aki ezt a sok baromságot el is hiszi?
:facepalm:
0 x

Han Solo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.03.19. 23:09

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Han Solo » 2019.03.19. 23:13

Itt láthatjátok a csonthajlítást. Nézzétek meg ezt a videót és döltsétek el ti...

https://www.youtube.com/watch?v=LMZVGpgJDM0

Ha nem akarod végignézni, 23:40-nél kezdődik a bemutató...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2019.03.20. 09:50

Han Solo írta:
2019.03.19. 23:13
csonthajlítást
Ismert bűvésztrükk, egy Will Houston nevű bűvész Freak c. trükkje. Dynamo is csinálta. Mára már a youtube-on is több oktatóvideó magyarázza el, hogyan kell csinálni. Pl.
Természetesen a csont nem hajlik. Az ujj az ízületnél hajlik be, csak közben az egész ujj el van fordítva, ez adja az illúziót. Bárki meg tudja csinálni.
Erről ennyit.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2019.04.04. 23:14

Han Solo írta:
2019.03.19. 23:13
Itt láthatjátok a csonthajlítást. Nézzétek meg ezt a videót és döltsétek el ti...

https://www.youtube.com/watch?v=LMZVGpgJDM0

Ha nem akarod végignézni, 23:40-nél kezdődik a bemutató...
Te nem tudod eldönteni azt hogy ez egy baromság?...Szerintem egy nagy ökörség."Pránanadi menjen a fracba a hülyeségeivel.(Bocs,de ez komoly)
0 x

inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2019.09.05. 03:03

Én valahol a két világ között vagyok. Érzem ezeket az "energiákat" tizenéves korom óta, sőt láttam már kétszer aurát is. Szóval saját tapasztalatból tudom, hogy van benne némi igazság, bár úgy gondolom, hogy a köréje épített ezoterikus fantáziavilág 99%-a marhaság, ahogy ezzel kapcsolatos szektákhoz vagy csoportokhoz sem csatlakoztam soha. Volt néhány ismerősöm, vagy egy időben barátom, akiket jobban beszippantott ez a világ, velük szoktam dumálni a témáról még egy évtizede. Viszont mérnök vagyok, és tudományos körökben ezek a témák egyáltalán nem elfogadottak. Olyannyira nem, hogyha valaki elkezdene ilyen irányba kutatni és publikálni, akkor azt azonnal kiközösítenék. Igy viszont nincs értelme tudományos vitát folytatni valami olyasmiről, amit tudományos módszerekkel senki sem hajlandó vizsgálni, hanem zsigerből elutasít. Számomra fájó, hogy kiöntjük a gyereket a fürdővízzel, de talán majd néhány száz év múlva eljut odáig a tudós társadalom, hogy egy fokkal nyitottabb lesz új dolgokra. Igazából nem is feltétlen hibáztatnék senkit egy olyan világban, ahol pl a homeopátia UK-ban állami támogatást kapott évekig vagy ahol a deutérium mentes vagy éppen határréteg vízből valaki megél, elég nehéz kiválasztani, hogy van e egyáltalán olyan témakör, amit érdemes jobban megvizsgálni, hogy van e alapja.
0 x

inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2019.09.05. 03:43

xxxTheicexxx írta:
2018.02.23. 11:55
Pránanadit kíváncsiságból kezdtem el,egyszer megkezelt egy ismerősöm, és éreztem a kezéből áradó elképesztő melegséget és energiát...
Jelenleg 2-es szinten vagyok, eddig 24e Ft ot fizettem 4 napra..:)

Egy tánchétvége 30e ft + egy edzőtábor 40e Ft +.

Tehát,egyszeri kiadás: 24e Ft ért kaptam olyan tudást, amivel feltölthetem magamat és másokat, nem placebo hatás, nem kamu, én csinálom én érzem ahogy az energia áramlik és feltölt..:)
Ott követted el a hibát, hogy nincs benned semmi kétely. Azt aláírom, hogy érezni az áradó hőt. Erre bármilyen "beavatás" vagy pénz elköltés nélkül képes vagyok én is. Némi koncentrálással meg tudom emelni a kezem hőmérsékletét, na bumm. Gondolom kitágulnak az erek, vagy felpörög az anyagcsere, vagy fogalmam sincs, hogy mi a mechanizmus, nem is annyira lényeges. Valószínűleg az emberek döntő többsége képes rá. A hő meg általában ellazít és csökkenti a stresszt, pl én ezért megyek olyan sűrűn Hévízre. Ezt összekapcsolni valamiféle "energiával" mondjuk úgy elég nagy ugrás, ha az ember igyekszik a tényekre szorítkozni.

Én személy szerint egyébként elhiszem, hogy van mögötte valami ilyesmi, mert bizonyos embereknél nem csak hőt érzek. Viszont olyan ez, mint a harcművészet, ha tényleg meg akarod tanulni, akkor el kell menni hozzá Ázsiába ahelyett, hogy itthon költenél el kemény pénzeket a majdnem semmiért. A masszőröm volt Indiában több hónapot, és ott tanulta, és össze sem lehet hasonlítani az itteni pránanadis vagy reiki mester ismerősömmel azt, amit tud, ég és föld a kettő. Róla elhiszem, hogy hozzá tud segíteni a gyógyuláshoz bizonyos esetekben, de hogy ez mire terjed ki pontosan az megint kérdéses. Csont hajlításra biztosan nem. Nekem pl hasi görcsöm múlt el nála, de nagyobb részt annak köszönhető, hogy a stressz hozta ki, és ott el tudtam lazulni. Szerintem nagyjából erre képes az, amit energiának hívsz, hogy a stresszesből eljuttat egy olyan ellazult tudatállapotba, ami segíti a gyógyulást. Amit itthon művelnek az meg szerintem szemfényvesztés és lehúzás kategória az esetek túlnyomó többségében. És én a helyedben azt sem hinném el, hogy jobb emberré vagy felvilágosulttá tesz bármilyen módon. Reiki mester ismerősömnek simán összeomlott az élete egy időben, anyagi csődbe került, aztán paranoid lett, és elvesztett rengeteg barátot, és a reiki nem segített...
0 x

veghleslie
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.02.09. 13:11

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: veghleslie » 2020.02.09. 14:24

Sziasztok! Elolvastam ebben a topicban nagyon sok véleményt és szeretnék egy kicsit tiszta vizet önteni a nyílt lapokba.
Az alap véleményem, hogy a nadi egy borzalmasan nagy kamu, ami ráadásul undorító módon azokat igyekszik átverni, akik nagy bajban vannak (pl súlyos betegek, akiknek már nincs jobb ötlete, ezt is kipróbálják).
Úgy írom ezeket, hogy én is végeztem több tanfolyamot is (7-es fokozatig mentem, hogy kicsit mélyebben is belelássak). Valószínűleg az itt lévő nadisok elég erősen fel fognak hördülni tőlem, de ez van :D
Az alapvető állítás, hogy a pránanadi egy több ezer éves (közel 9000 éves) tan, amely energiákkal dolgozik. Itt már gáz van, mivel nem definiálja, hogy milyen energiával. Szóval csak energia, mert az gyógyít ugye.... Az első tanfolyamon még nagyon magával ragadott a hangulat, tök buddhista volt minden, a falakon tangkák lógtak, tibeti eredetű zenék szóltak, stb stb stb (ezt mind úgy, hogy kihangsúlyozták, vallásoktól független tan). Akkor éreztem én is, hogy megy az energy meg minden, de ahogyan szép lassan haladtam előre, egyre szkeptikusabbá váltam és úgy az érzetek is tompultak. Szóval, könyörgöm, ha valaki ezzel foglalkozik és mindenfélét érez, gondoljon rá, hogy csak beképzeli.. mert ez így van... ha elmész egy ilyen tanfolyamra és hiszel benne, akkor érezni is fogod, amiről beszélnek. Ez egyfajta tömegpszichózis. Azért is írok majd nagyon nyíltan, hogy ebből pár embert legalább kimozdítsak (nekem speciel nagyon megrázó volt több év gyakorlás és sok százezer forint kiadás után rájönni, hogy egy pénznyelő rendszer cintányéros majma voltam és ráadásul én is kezeltem elég sok embert úgy, hogy nem értem el vele semmit. Annyit itt megjegyeznék, hogy szerencsére pénzt sosem kértem érte és mellette igazi orvoshoz is küldtem az embereket. Ezt azért említem, mert fontos szempont lesz az írásomban).
A kettes fokozaton jöttek a szimbólumok. Eddig nem is titkos a dolog. Na de a többi miért is titkos? Több forrásból is hallottam olyanokat, hogy a szimbólumokat Pj (Petrezselyem József) találta ki az akkori feleségével. A kettesen van pl az úgynevezett sakéja szimbólum, aminek kék meg zöld színe van, stb stb stb ... ez nem is annyira lényeges. A szimbólum képe nagyon de nagyon hasonlít szanszkrit és tibeti írásjelek vonásaira. Úgy kell "behívni a szimbólumot", hogy háromszor kimondjuk a nevét és színesben elképzeljük, majd adunk neki feladatot és uccu neki, mehet a kezelés. Elvileg... itt jönek az első gubancok. Én a kezdetekben Lukács Juditnál végeztem a tanfolyamokat, aztán át kellett menni PJ-hez (vagy máshoz), mert Juditot kizárták a rendszerből, miután nézeteltérése volt a nagymesterrel (Petrezselyemmel). Miután kizárták, gyorsan alapított egy új módszert (ezt hívják Najapinak), aminek elmondása szerint ő a nagymestere itt... ugyanaz a story mint annó Pj-vel és Christian Weberrel... szóval lényegében lett egy új "pránanadi" najapinak elnevezve... vicc...
Amikor átkerültem PJ-hez, jöttek azok a dolgok, amik először lenyűgöztek, de kicsivel később elkezdtem miattuk kételkedni. Ilyenek pl a "bűvésztrükkök", amiket már többen is említettek. Volt ott minden, mala lebegtetés (a mala egy "buddhista imafüzér"... PJ fogja az egyik göngyszemet, a füzér meg áll a levegőben....), kő csinálás (ami állítólag eltűnik, ha más hozzáér, de akkor is, ha bármilyen nem természetes anyaghoz ér... hát én a macskámtól kezdve a kutyán keresztül mindenhez hozzányomkodtam, de csak nem tűnt el, kb 5 éve vigyorog rám az a kavics a kis dobozkájából) + kisebb tárgyak eltüntetése (pl ceruzaelem.. dobálja a levegőbe és egyszercsak amikor feldobja.. PUFfff sehol az elem.. alap bűvésztrükk). Ezektől számomra hiteltelenné vált az egész egy idő után. Jah és egyébként megy az etetés a tanfolyamon a beépített emberekkel karöltve. Eleve egy kész szekta és agymosás az egész. Képzeld el, hogy elmész egy helyre, ahol egy rakás emberrel összezárnak 2 vagy több napra (annó volt, hogy kb 70nm-en voltunk 70-80-an... kb egymáson ültünk, kész horror utólag). A fűszerezés az egészben, hogy alig van alvás a tanfolyamon... Szóval túl vagy feszítve idegileg (akkor ezt nem érzed mert hajt a lelkesedés), nem alszol rendesen és még közben ontják a tanokat szinte non stop (diktálja a mester a szöveget, amit szóról szóra kell leírni)... amikor pedig már hulla vagy és agyilag kb egy zombi, jönnek a bűvésztrükkök. Igazából nagyon hatásos módszer, agyilag letompít és utána elkápráztat.
A tanfolyamokon vannak segítők és vannak beépített emberek. Én segítőként voltam többször is, igazából a segítő azért kell, hogy az újonc lássa, hogy van, aki már magasabban van és milyen szuper. Ezen kívül vannak a beépített emberek. Az egyik tanfolyamon (a 7-esen) pl tanultuk a mala lebegtetést (tiszta Harry Potter :D ), merthogy felavattak minket a mágia szimbólumára, amivel mindent lehet kb (vihart elállítani, vízesést kettéválasztani, stb.... nálam itt már végleg betelt a pohár). Próbáltuk csinálni amit PJ magyarázott, de csak nem ment senkinek (akkor kb 50-en voltunk), majd az utolsó napon egy csaj hirtelen fel tudta állítani a malát (haha)...a kedves mester pedig, mikor mindenki vonult volna haza, magához hívta face to face a csajt.. (valszeg itt ment a jattolás). A másik kedvencem, hogy amikor pl köveket csinált, egy csajnak (megjegyzem, mindig csajoknál volt valami tutiság, és ezt most viccen kívül mondom) pont eltűnt a köve állítólag, mert a ruhájához hozzáért (és utána jött a példabeszéd, hogy lám, mindenki alaposan tegye el mert az így jár és többé nem kap követ). De a kedvencem a csonti tanfolyam... na az röhej! :D Ott megy a csont hajlítgatás. A segítő persze itt is mindig egy önként jelentkező csaj... valószínűleg ő egy előre beépített ember. Ez úgy működik, hogy vannak csontis szimbólumok, amikor ha behívsz, akkor meg tudod lágyítani a csontot és utána tudod hajlítgatni, majd egy másik szimbivel fixálod....elárulom, ez volt az, ami sosem sikerült többé, csak PJ-nél volt látványos eredmény, utána semmi. A látványos eredmény pl kisujj hajlítás (amit fentebb egy videóban el is magyaráznak). Olcsó trükk, amivel kisgyerekeket lehet hülyíteni. A trükkökről ennyit, bár volt még számtalan másik is....
A szimbólumokról azért megy a titoktartás annyira, mert azt állítják, ha másnak (avatatlannak) megmutatod, vagy az meglátja, akkor véletlenül is behívja és akkora energiát enged át magán, amit a teste nem bír el és akár még bele is halhat 1-2 napon belül. Az egyetlen dolog, amivel megmentheted, ha abban a pillanatban elkapod és elcipeled, hogy avatást kapjon. Akinek a füzetét látta a beavatatlan, azért kap büntetést (a szimbólumok örzőjétől, ami igazából 2 entitás, akik kb ezer évente váltják egymást), mert ilyen hibát még egyszer nem követhet el. A büntetést kb úgy kell elképzelni, hogy állítólag totál ronccsá válik az illető élete, beteg lesz, stb stb stb (ezt is leteszteltem, évek óta nem történt semmi se velem, se a másikkal). Ez az oka annak, hogy annyira nem beszélnek a szimbólumokról. Ez szerintem, a megfélemlítés igenis szektás fogás. Mert valljuk be, egy érzelmileg labilis embernél ez nagyon nagy nyomás tud lenni (és tanfolyamra ugye kb 90%-ban betegek mennek, vagy pedig a beteg családtagja, barátja, stb, tehát elkeseredett emberek, akik egy mencsvárat keresnek).
És most jön a pénz kérdése.... állítólag a nadi az önzetlen szeretet kifejeződése.. de a kezelőben tartják a markukat (3000-5000Ft-ot szokás adni, plusz Juditnál egy 15 perces beszélgetés 30.000Ft volt, mert állítólag ő látó.........). Ezen kívül a tanfolyamok brutális összegeken mennek... már pontosan nem emlékszem, melyiknek milyen ára volt tizenéve, de függ a szinttől is (pl egy 1-es fokozató tanfolyam azt hiszem 10 ezer volt /fő, két napra, de egy hármas fokozat annó 3 napra 35000 volt, stb).
A következő nagy probléma, hogy sokszor nem működnek együtt az orvosokkal. A tanfolyamon hangsúlyozzák, hogy igenis kérni kell orvos segítségét is, de valójában mennek a sunyi kis megjegyzések, hogy a "modern orvoslás" így, meg úgy, meg hogy a modern orvosok ehhez nem is értenek és inkább kezeltesd magad mert akkor jobban jársz (személyesen láttam olyat, hogy egy kezelőben mondták egy rákos néninek, hogy ne menjen kemóra meg orvoshoz, mert őt itt meggyógyítják... 2 hónap múlva meghalt rendszeres nadis kezelés mellett úgy, hogy az utolsó percig hitegették, hogy nem is romlik az állapota, csak a blokkjai erősek....). Ezeket az eseteket még tudnám sorolni nagyon hosszan (ráadásul még utaztató és masszázs tanfolyamot is végeztem), de nem ez a lényeg most, csak azt akartam, hogy lássatok kicsit tisztábban a dolgot illetően.
Még ráadásul annyi, hogy én is elkezdtem annó nagyon rossz irányba tartani.. minnél feljebb mész a ranglétrán, annál inkább agymosott vagy. Szerencsére sikerült ezt észrevenni és kijönni belőle, de nagyon furdal a lelkiismeret azóta is (a családommal kezdett megromlani a kapcsolatom, a barátaim nagy része elkopott mellőlem miattam, egyre rosszabbak lettek a tanulmányi eredményeim, a párkapcsolatom is bedőlt). Hihetetlenül gőgössé és beképzeltté teszi az embert, mert elhiteti veled, hogy különleges vagy és képességeid vannak (ha pedig nem úgy megy, akkor te vagy a hibás, mert nem jól csinálod), a többiek, akik pedig szólni akarnak, hogy nem jó az irány, csak nem értenek meg, mert te magasabb rezgésszinten vagy, mint ők (ergó te jobb vagy, ő pedig szegényke egy hülye mert még nem olyan jó, mint te... ezt így ki nem mondják soha, de folyamatosan ott lóg a levegőben ez az érzés). És tudod, kedves olvasó, hogy mi a legrosszabb? Minden amit eddig leírtam, a szeretet és segítő szándék együttérzéssel átitatott gőzével van tálalva... Ha pedig elfordulsz az egésztől, még te érzed magad "bűnösnek".
Tudnék még írni erről rengeteget, de szerintem egyelőre ennyi elég.... Ha lehet egy kérésem, NE menj el nadizni.... eleinte nagyon fogod imádni de idővel csak illúziókkal fog telepakolni és tönkretesz érzelmileg. Ha pedig már nadizol, kérlek (őszintén, jó szándéktól vezérelve kérlek) gondolj bele egy kicsit a leírtakba... tegyél fel kérdéseket magadnak. Kérdőjelezd meg, hogy mi mért történik és nagyon sok gubancot fogsz észrevenni. Legyél kritikus!
Ha bárkinek kérdése lenne, nagyon szívesen válaszolok akár itt is, akár e-mailen is (veghleslie@gmail.com).
1 x

inf3rno
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.05. 01:04

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: inf3rno » 2020.02.09. 22:15

veghleslie írta:
2020.02.09. 14:24
...
Én már amikor mondták, hogy 5k a beavatás azt mondtam, hogy viszlát. Ha valami arról szól, hogy az önzetlenség jegyében gyógyítsuk meg egymást, akkor pénzt kérni érte gáz szerintem. Nekem egy barátom volt reiki mester, ami kb. ugyanaz, mint a nadi. Néha látok aurát, és neki egy jó darabig lila volt (7/7), aztán egyik nap szépen megzuhant sárgáig (3/7). Aznap össze is vesztünk, vagy inkább úgy mondanám, hogy vérig sértett, és emiatt teljesen megszakadt a barátság. Nagyjából ennyit az energia szintekről. Simán megváltozhat óráról órára attól függően, hogy hogyan érzed magad, és attól, hogy magasan van, még nem leszel tökéletes korántsem. A pillanatnyi hangulatról és egészségi állapotról ad csak tájékoztatót. Az átlag egyáltalán nem is látja, én is csak nagy ritkán, ha teljesen el tudok lazulni, és ha valaki nem látja, akkor meg bárki mondhat bármit, nem fogja tudni ellenőrizni. Ezt a szektásodást én is észrevettem. Igazából nem is kell hozzá szekta, elég csak annyi, hogy mindent az ilyen dolgok mentén határoz meg valaki. Ő például ahelyett, hogy foglalkozott volna a gyerekeivel azt mondta, hogy energia vámpírok. Kártya jóslással is foglalkozott. Valamilyen szinten megtanította nekem is, és ez olyasmi, ami fokozatosan beszippantja az embert. Pl. amikor valami fontos döntést hozol, akkor automatikusan vetsz kártyát, hogy melyik forgatókönyv milyen irányba visz. A végén már a kártya dönt helyetted, és nem te magad, kb. mintha feldobnál minden esetben egy érmét, hogy fej vagy írás, és az alapján hoznád a döntéseidet. Érdekes módon elég addiktív, és nehéz megállni, ha valamiben bizonytalan vagy. A nadi vagy reiki ugyanígy beszippanthat. Elég csak annyi, hogy azt mondod, hogy a mester jobban tudja, mert magasabb az energia szintje, és vakon engedelmeskedsz neki, vagy ahogy írtad, ahelyett, hogy elmennél kemora inkább a rájuk bízod a sorsod. Én nem állítom, hogy egyáltalán nem működik a dolog valamilyen szinten, de szerintem akik tanítják, azoknak a 99%-a nem ért hozzá, és csak a pénz miatt csinálja. Még aki ténylegesen ért hozzá, valószínűleg azoknak is erősen korlátozottak a képességeik. Ellenkező esetben ebolát, rákot, törött csontot is tudnának gyógyítani, és elég lenne pár ilyen ember ahelyett, hogy a komplett egészségügyet fenntartanánk. A fokozatok szerintem azért vannak ezeknél a szektáknál, és azért kell titokban tartani őket, mert ha az elején hallod, hogy mekkora baromsággal fognak etetni a végére, akkor kiröhögöd őket. Az ilyen agymosásban kell a fokozatosság, bizalomépítés, stb. ami nem megy egyik napról a másikra.
0 x

veghleslie
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.02.09. 13:11

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: veghleslie » 2020.02.10. 10:33

Pontosan, ahogyan mondod. Ha visszanézek, lehet látni a fokozatosságot. Az első még olyan kis laza, hogy ha van egy pici ezoterikus irányultságod, simán benyeled. Aztán ha már elkapott a gépszíj, jöhet minden ami a csövön kifér. Én csak azt nem értem az egészből, hogy ez vajon miért nem számít "jogilag" kuruzslásnak?
Amúgy azzal kapcsolatban, hogy van valami alapja, igazad lehet, de közel sem hasonlít valószínűleg ahhoz, amit mi látunk belőle. A nyugati ember (nagy általánosságban véve) nagyon hajlamos eltorzítani mindent, ami egy picit is kényelmetlen, kellemetlen, vagy csak simán nem passzol a világnézetébe. Vegyünk csak olyan közismert dolgokat, mint pl a jóga (ha már keleti irányzatoknál tartunk). A jóga eredetileg egy szellemi gyakorlás volt, aminek voltak fizikai összetevői is (maga a judzs szó is azt jelenti, hogy igába hajt, igába fog, vagyis az elmét zabolázzuk meg a fizikai gyakorlás segítségével), manapság viszont már a jógacsoportok nagy százaléka semmi másról nem szól, mint egy kis fitnesskedés meg relax. Pár éve én is rendszeresen gyakorlok jógát, ráadásul szerencsére olyan oktatót sikerült találnom, aki tényleg a hagyományos célokat tartja szem előtt és rá kellett jönnöm, hogy mekkora differenciát mutat a legtöbb jógacsoporttal. Vagy vegyük a buddhizmust. Mára az esetek nagy részében ha egy átlagos "gyakorlót" megkérsz, hogy ugyan magyarázza el, miről is szól az egész tan, amit annyira lelkesen gyakorol, akkor 5-10 perc után már az ezó légkör mélyében fogunk turkálni. Pedig ha nagyon lesarkítod, semmi másról nem szól, mint hogy ülj le és gondolkodj tisztán, illúzióktól mentes. És pont. Semmi több. Szóval érdekes ez az egész kérdéskör. Ha az ember nem figyel eléggé, simán bele tud gabalyodni valami kusza eszmerendszerbe.
1 x

FéligSzkeptikusLány
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.07.08. 13:52

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: FéligSzkeptikusLány » 2020.07.08. 15:19

Sziasztok! Én is leírom a tapasztalataimat, amit pránanadi témában begyűjtöttem. 5. fokozatig bírtam, utána köszöntem szépen, elég volt. Aztán kirobbant a "rendszeren" belül is a botrány, nagyon sokan rájöttek, hogy ez teljes káosz és ott is hagyták az egészet.
Anno, amikor elkezdtem, azt hiszem ,az volt a legnagyobb (talán egyetlen??) pozitív hatása a tanfolyamnak, hogy borzalmasan rossz környezetből, betegen átkerültem egy új, (akkor még) pozitív és reményteljes közösségbe, ahol igyekeztünk segíteni egymást. A pszichoszomatikus hatását nem tudom tagadni.
Viszont ahogy haladtunk előre -és itt most nem a fokozatokra gondolok, hanem napokra- fogalmazódtak meg bennem a kérdések és NEM kaptam választ egyikre sem, csak valami hülyeséget, amit egy kisgyereknek mondanak, kezdtem kicsit megalázónak érezni az egészet. Hogyan bízzak meg egy "mesterben", aki annyiira sem becsüli a tanítványait, hogy tényleg elmagyarázzon mindent? De maradtam, mert a közösség viszont jó volt, jól éreztük magunkat.
Kivéve akkor amikor mindenki szarul volt és felváltva szaladgáltunk hányni a tanfolyamokon. És itt nem tudom kikerülni a gondolatot, hogy tanfolyamon non stop megy a buddhista zene, az alatt/mellett pedig gond nélkül lehet nyomatni akár 8 Hz infrahangot, ami nagyon durva és most már ki is nézem a "mesterből".
A csúcs tényleg a csonti tanfolyam volt, ahol rengetegen voltunk összezsúfolva és annyira rosszul voltam, hogy zokogtam. Rohamom volt többször is és lám, mit kérdezett tőlem PJ? Van nálam rohamgyógyszer? Van,minidig van. Akkor vegyem be. Ez volt a nagy medzsik, amit tudott produkálni, plusz egy kis ajándék, amit az üres tenyerembe varázsolt, szigorúan azután, miután kiment és egy zacskóval a kezében, hosszú ruhában visszajött. Egy szó jutott eszembe: Dynamo. Amikor a testvéremnek ezt elmeséltem, az ő legelső reakciója is az volt, hogy "hát de ilyet Dynamo is tud,sőt..." :)
Sajnos a legnagyobb csalódás (és megvilágosodás :D :D :D ) akkor ért, amikor TK - kiegészítő tanfolyam után ott ültem a pszichiátrián és írták fel nekem az antipszichotikumot.
Vagy az, hogy szerettem volna kipróbálni az előző élet regressziót, hátha jó magamba nézés lesz és tanulok valamit, mert azért van min dolgoznom magamon, ez tény, de közölték, hogy amíg szedem a gyógyszereimet (hogy ne legyen rohamom és tudjak funkcionálni), addig nem lehet "utaztatni". Mi?? Csak úgy tegyem le a gyógyszeremet??? Meg akartok ölni, ember???? Na ez nonszensz. És sok, sok ilyen nonszensz dolog van még.
Soha többet nem akarok pránanadi közelébe kerülni. És sajnos tényleg van olyan ismerősöm, akit beszippantott ez az egész és teljesen más ember lett, rossz értelemben.
Tényleg, ha van, aki azért olvassa ezt, mert fontolgatja a pránanadit, annak üzenem, hogy NE! Nagyon komoly károkat tud okozni és tényleg tönkre tud tenni akár évekre. Kapcsolatokat, saját magunkat, világképünket, pénztárcánkat, mindent.
Köszi mindenkinek, hogy létezik ez a fórum és leírhattam!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2020.07.08. 17:29

FéligSzkeptikusLány írta:
2020.07.08. 15:19
Én is leírom a tapasztalataimat
Köszönjük, hogy leírtad!
0 x

Nebula
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.07.10. 15:33

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Nebula » 2020.07.10. 15:42

veghleslie írta:
2020.02.10. 10:33
A jóga eredetileg egy szellemi gyakorlás volt, aminek voltak fizikai összetevői is (maga a judzs szó is azt jelenti, hogy igába hajt, igába fog, vagyis az elmét zabolázzuk meg a fizikai gyakorlás segítségével), manapság viszont már a jógacsoportok nagy százaléka semmi másról nem szól, mint egy kis fitnesskedés meg relax. Pár éve én is rendszeresen gyakorlok jógát, ráadásul szerencsére olyan oktatót sikerült találnom, aki tényleg a hagyományos célokat tartja szem előtt, rá kellett jönnöm, hogy mekkora differenciát mutat a legtöbb jógacsoporttal.
Szia!

A jóga engem is érdekel, de én is szembesülök az általad leírt problémával. Esetleg meg tudnád adni az oktatód nevét elérhetőségét?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2020.08.11. 18:55

Szerencsére a pránanadit nem próbáltam ki, én csak csikung 1. tanfolyamon voltam.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2020.08.11. 19:20

FéligSzkeptikusLány írta:
2020.07.08. 15:19
Sajnos a legnagyobb csalódás (és megvilágosodás ) akkor ért, amikor TK - kiegészítő tanfolyam után ott ültem a pszichiátrián és írták fel nekem az antipszichotikumot.
Sajnálom, hogy téged is eljuttatott az ezoterikusság a pszichiátriáig. A reinkarnációs hipnózisra nekem is azt mondták, hogy amíg szedem a gyógyszereimet ,addig nem lehet, mert az égiek sem engednék addig. Én is azóta vagyok jól, amióta szedem a gyógyszereimet és nem a meditációval meg hasonlókkal kezelgetem magam. Amúgy akkor sem mennék már reinkarnációs hipnózisra, ha nem szednék gyógyszereket.
0 x

Erika5
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015.08.11. 12:30

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Erika5 » 2021.03.09. 22:57

FéligSzkeptikusLány írta:
2020.07.08. 15:19
Soha többet nem akarok pránanadi közelébe kerülni. És sajnos tényleg van olyan ismerősöm, akit beszippantott ez az egész és teljesen más ember lett, rossz értelemben.
Sziasztok!
Engem első pillanattól kezdve taszított a Pránanadi, sosem akartam elmenni ilyen tanfolyamra, nem is voltam. Viszont egyre többen és többen kerültek a hatása alá emberek, és lettek pránanadis ismerőseim. Döbbenten láttam, hogy ami közös bennük, a hihetetlen fanatizmusuk, az álszent mosolyuk, tündi-böndi kedves szeretet, ugyanakkor teljes intolerancia más nézetekkel szemben. Nem lehet velük értelmesen beszélgetnmi, mert ha nem illik a nadis világképbe, akkor rögtön támadnak, vagy bezárnak. Nem tudom hogy lehet ezt a fanatikus szekta hatást megtörni, pedig szívesen megtörném néhány embernél... Viszont másik tanfolyamokra jártam, találkoztam Mágusokkal, és kikértem a véleményüket a pránanadival kapcsolatban. Volt, aki azt mondta, hogy a 4. szontig ok, de az 5.-től negatív erőket használnak, és azzal befolyásolják a tanítványokat. Volt aki azt mondta, hogy szimplán üzlet, és programozott sziombólumokat használnak, vagyis tudatalatti befolyásolást. Ennek ellenszere, ha átprogramozod az illető tudatalattiját. Egyszer rámeditáltam egy nadis ismerősömre, és egy ördög szerű lényt láttam körülötte, olyat mint egy vízköpő. Amikor megemlítettem Mágus ismerősömnek, azt mondta, ne piszkáljam, mert ahol ilyen lény van, más is lehet. Mindezekből és a nadisok (természetesen tisztelet a kivételnek) fanatizmusából arra következtetek, hogy démonok által irányítják őket, és szerencsétlenek azt hiszik, hogy "Jézus" szól hozzájuk. Szóval ha egy fanatikus nadist meg akarsz menteni, csak úgy tudod, ha tudati befolxyásoló technikát, és tisztításokat végzel, de ha nagyon magas szinten van már, akkor nem árt egy ördögűző segítsége. Ez az én véleményem, ugyanis én tisztítottam ilyen embert, és pár nappal később egy démon próbált meg engem betámadni, befolyásolni. Nem kívánom senkinek azt az érzést, amit akkor 1 hétig átéltem, soha többert nem akarom átélni. Sajnálom szerencsétlen nadisokat, mert tényleg azt hiszik, hogy jót tesznek, de szerintem nárcisztikus szeméilyégzavar alakul ki náluk, ami egyre súlyobodik, és e miatt nem lehet hatni rájuk sem észérvekkel, sem mással, mert csak nekik lehet igazuk. Ráadásul a nárzizmusukból kiindulva tönkre teszik az emberi kapcsolataikat is, csak azt tartják meg, ahol fényezik az egójukat. Így viszont hagyományos módszerekkel menthetetlenek.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2021.03.12. 00:05

A pránanadi egy nagy baromság!
De mit lehet tenni a "hívőkkel" akik hisznek?
Elmondom:Semmit!
Ez ugyanolyan mint bármelyik istenhit.
Kicsi országunkban Németh Sándor TV csatornát vásárol azért,hogy tévhiteket terjesszen???Vidám vasárnap?Hit gyülekezete???
Barmokat gyűjtöget ja és a képernyő alján ott a számlaszám...oda kell utalni.
Olyan hülyeségeket beszél hogy az már borzasztó.Minden mondata minden szava megcáfolható.Nincs reális alapja ezért makog.
Kérdezni,hozzászólni nem lehet ezért nyugodtan makoghat...ööö.
Útálom ezt a hazudozó társadalmat!Üzletember,pénzvilág...
Hová lett a jóság?Hová tűnt az"emberség"?Hol van az empátia?az érzések?
Farkastörvényeket látok,egymást kihasználó és eltaposó embereket.Ez eléggé elszomorít.
0 x

Trallala
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.03.16. 13:24

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Trallala » 2021.03.16. 13:54

Én 3-as szintig próbáltam. Akkor már nagyon azt éreztem,hogy nem való vagyok oda. Állandóan voltak kérdéseim amikre nem kaptam választ azzal a szokásos panel szöveggel,hogy "még nem tartasz ott,nem értenéd a választ". :D Folyamatosan lebegtették,hogy ez majd majd majd még mennyire hihetetlenebb eszköz lesz számunkra és mennyire kiváltságosak vagyunk. Mind3 tanfolyamon voltak már magasabb szintű emberek akik csak ezt erősítették. És amikor ezzel a behívásos gondolatban szimbólumhasználatnál ilyet szólt a "mester" h szimbólummal RÁKOT is lehet gyógyítani,de csak akkor ha ezt 'engedélyezik' és nem ütközik a karmádba na akkor lett elegem. Semmi kérdésre nem válaszolnak,de folyamatosan megy a hülyítés :roll: Én erre sem pénzt sem energiát nem akartam szánni is soha többet nem foglalkoztam ezzel. Később találkoztam emberekkel akik nadiztak. Egy 7es szintig eljutó lány arról beszélt h akkor esett le neki h ez vmi őrült nagy gáz, amikor PJ Nepálból szanszkrit írásos szórólapokat hozott és osztogatott a kiválasztottaknak,amikről kiderült hogy szállodák portájáról szóróanyag :facepalm: :D egy másik srác pedig a nagy híres nepáli meghívásos útról /amivel már az elején mossák az agyad,h na aztán az lesz a csúcs ha meghívás kapsz. ps.: láttam videót a 3as után arról a 'kolostorról' :D :D :D :facepalm: / idegösszeomlással tért haza,mert ott kint jött rá,h az egész kitaláció és kamu és évekig szakemberhez kellett emiatt járnia :( . Én sajnos időt és egy barátot vesztettem el ezzel,mert az egyik barátom akivel mentem az totál rácsavarodott erre az egészre és amikor én hirtelen kiszálltam ebből teljesen ellenségessé vált velem. Senkinek nem ajánlom. Egy MLM típusú szekta.
1 x

ExHeal
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.05.29. 20:41

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: ExHeal » 2021.05.29. 21:48

Sziasztok,
régóta tervezem, hogy kiírom magamból azokat infókat, és tapasztalatokat, ami a téma körül forog. 8-as szintig jutottam, kb. 6 év leforgása alatt.
Önkénteskedtem kezelőben, kezeltem, és engem is kezeltek. Aztán 2018 derekán robbant a botrány. Hirtelen olyan hírek jöttek, amiket még átlagos helyen, átlagos közegben is csodálkozva fogadnak.
Valakiről érdekes dolgok röppentek fel. Csak címszavakat írok semmi konkrétumot, nem akarom, hogy gond legyen belőle. Jogdíj problémák, szexuális zaklatások, a tan eredete körüli homály, stb. A lényeg, hogy a rendszer nem tibeti, valaki fejéből kipattant, nagyon elmésen összerakott rendszer.
A szimbólumok a dévanágari szanszkrit "abc" betűiből vannak összerakva. Buddhista köntösben, szerzetesi szokásokkal vegyítve. Christian Weber nem létezik. Néhány avatómester kiutazott Nepálba, kutatva az eredetet, de semmi. Az avatómesterek gárdája először ketté, aztán 3 felé vált, átdolgozták a tananyagot, kivették belőle a sallangot, de nagyjából szerintem most is ugyanaz a gyerek, csak más a neve.
Kazettás Jocó a szolnoki piacról lehet, hogy valakinek ismerősen cseng a 90-es évek derekáról?
Kicsit összevisszaságnak tűnik amit írok, de ha utána számoltok iszonyat pénz van ebben a rendszerben.
25 év telt el, mire kipukkadt a lufi, de mai napig megy a fő ágazat is.
Jómagam kíváncsiságból kezdtem el, inkább szkeptikus voltam, mint hívő. De megtapasztaltam, hogy mégis működik. Nem akarok metafizikai dolgokat említeni, mert valószínűleg ízekre leszek szedve, de a működési elv, a placebó hatás.
1 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: idegen » 2021.06.06. 00:57

ExHeal írta:
2021.05.29. 21:48
de a működési elv, a placebó hatás.
Nem leszel ízekre szedve.Te legalább rájöttél amire sokan nem.
Átvernek mindenkit akit tudnak ezek a"varázslók"
1 x

slc8
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.12.05. 12:09

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: slc8 » 2021.12.05. 12:38

Sziasztok!

Na en is futottam egy kort ezzel par hete. Felesegem egyik legjobb baratnojen keresztul talalkozott vele, es rabeszelte, hogy mennyire jo, meg erezte a melegseget amikor X helyen tartotta a kezet. Aztan kiderult ismerunk egy “mestert” egy sporton keresztul, aki javasolta neki is a kepzest…

Alapbol baromsagnak tartottam, de ugy gondoltam tamogato ferjkent elkiserem, mert allitolag parban kell menni. Keleti harcmuveszeteket csinaltam kozel 10 evig fitalakoromban, igy alapvetoen nem forgatom a szemem minden spiritualis tema hallatan, de erosen racionalis-szkeptikus mernokember vagyok, nem kovetek semmilyen vallast. Az elejen kezdodott a buddha/chakra tema, eleg kozismert, nem volt semmi fura, meditacio is egy mara elfogadott dolognak szamit, mindenfele ezoterikus korites nelkul is. Utana jottek meredekebb dolgok a vege fele a beavatassal, tobben irtak mar fentebb, kicsit hiteltelenne valt szamomra a dolog, de nem akartam senkit megbantani, vegigcsinaltuk az 1. szintet.

Azota nehany google kereses alapjan nyilvanvalo humbug az egesz, felesegem is csalodott es merges, hogy igy hulyere vettek (en meg kicsit magamra, hogy nem ellenkeztem jobban elotte, de igy legalabb van par utokartyam a jovobeli vitakra :) ). Alapvetoen szerintem ezzel a spiritualis vonallal nincs eget rengeto baj, ebbol is van “igazi” regi hagyomanyokkal, pl. joga, meditacio, tai chi, azoknal nem egy magyar altal krealt MLM szekta rendszerben huzzak le a penzt az elesettekrol.

Par tizezer forintunk banta igy (egy korabbi kezelessel egyutt), ahhoz hogy utolag rohogjunk rajta egy kicsit draga volt, nyilvan jobb helye is lenne annak a penznek, de ettunk mar majdnem ennyiert ketten vacsorat is, szoval nem ez a vilag vege. Inkabb sajnalom azokat az embereket, akik raszorulnak a segitsegre es nehez fizikai-penzugyi helyzetben vannak.

Szoval szerintem erdemes messzire elkerulni, aki ilyenre fogekony az inkabb meditaljon, jogazzon, stb, vannak tenylegesen hosszu hagyomanyokra visszatekinto gyakorlatok, sarlatansag nelkul.
0 x

Chaser45
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.10.08. 14:25

Pránanadi

Hozzászólás Szerző: Chaser45 » 2023.10.08. 14:35

BFENYO 88 . VEDD LE AZT A PROFIL KEPET NINCS JOGOD HOZZA . HA NEKED NEM.TETSZIK VALAMI AZ NEM.AZT JELNTI.HOGY GUSZTUSTALANNAK KELL.LENNI ES KI TENNI EGY FÉLTVE ŐRZOTT SZIMBOLUMOT . ! UGYHOGY.VEDD LE LEGYSZIVES NEM.CSAK TE VAGY A VILAGON .. A HARAGOD NEM.FOGJA VISSZA HIOZNI A NÔVERKÉD . LEUYSZIVES 🙏
0 x

Válasz küldése