Moksa elixír

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.24. 14:23

@sötétvödör (36598):

OFF
<Gyuszimode>
Ugyan már, ezek le lettek fizetve, hogy az interneten lejárassák a csodálatos Moksa Elixírt! Olyan nincs, hogy az nem működik. Tudom, hiszen nekem bevált!
</Gyuszimode>

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.12.24. 20:31

@Fabri (36504):
Fabri írta:Ők csak menjenek a maguk útján, de bennünket hagyjanak békén és adjanak utat a lélek és szeretetfrekvencia előretörésének...
Ajánlom neked is ezt elolvasásra. Moksa és önzetlen szeretet közötti összefüggés témakörében.
0 x

sukitpeksz
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.12.26. 10:58

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sukitpeksz » 2011.12.26. 11:58

Megértem a szkeptikusokat, akik amikor olvassák az összetételét, akkor azt mondják, hogy átverés, stb.... Nem néztem át az összes hozzászólást, lehet, hogy ezt már tisztázta valaki, de azért én (is) megteszem:

Amikor ránéztem a csomagoláson található írásra, nekem egyből az jutott eszembe, hogy kamuleírás. Aztán amikor meghallgattam (DVD-n) egy előadást ebben a témában (Márkus doktor,stb), akkor összeállt a kép:

A homeopátiás szakvizsgát az orvostudományos képzés keretein belül lehet letenni, tehát ez egyrészről tudományosan elfogadott gyógymód. Ugyanakkor azok az orvosok akik nem tesznek ilyen szakvizsgát (és nyilván annyira nem is nyitottak erre), azok általában nem fogadják el ezt a gyógymódot. Tehetik ezt azért, mert a módszer tényleg ellentmond a hétköznapi értelemben vett józan észnek, ÉS nincs a fizika sem a kémia tudományában olyan objektum, törvény, szabály, hipotézis,...semmi, amivel nem hogy bizonyítani, de egyáltalán megragadni lehetne a témát. A kvantumfizikával való magyarázat szerintem nem állja meg a helyét. Tehát a homeopátiának hasonló tulajdonságai vannak a tudományban mint az anyagnak a valóságban: duális:) Bizonyos szempontból elfogadott, bizonyos szempontból nem elfogadott tudományosan. Mind a kettő érvényes! A tudományos elfogadottság biztosítja azt, hogy én mint szerhasználó, nem csak a tapasztalataimról beszélhetek, hanem hivatkozhatok a homeopátiás gyógyító hatásra is.

Na most amikor a hatóság ellenőrzi és engedélyezi a szert, akkor mindent rendben talál, hiszen a c-vitaminnak tényleg azok a javallatai amelyek ott olvashatóak, és miért ne lehetne a c-vitamin cseppekben mondjuk cseresznyevirág mint aroma?!
Azt kérdezed, hogy 7000Ft-ért ki vesz meg egy havi c-vitamin adagnak a 30%-át? És ez csalás!? Azt mondom és bárki azt mondja erre, hogy ha van fizetőképes kereslet erre, akkor miért ne árusíthatna vki pl egy havi c-vitamin adagot akár 100ezer forintért is!? Ez így van!
Vagy azt kérdezed, hogy a szer homeopátiás hatása miért nincs feltüntetve a csomagoláson? Nyilván azért, mert a feltaláló/gyártó(?) nem akar százmilliókat költeni gyógyszer-bevizsgálási kiadásokra, ÉS megteheti, hogy nem írja rá a homeopátiás hatást. Miért teheti meg? Nézzük: Kedves Hatóság! Szíveskedjen már megvizsgálni, hogy van-e ennek a szernek homeopátiás hatása! Mit fog mondani erre a hatóság: Semmilyen fizikai eszköz nem áll a tudomány rendelkezésére ahhoz, hogy kimutassuk a homeopátiás hatást. Csak sok-sok milliós költséggel, mint egy gyógyszert tudnánk tesztelni azokra a problémákra, amelyekről állítja a szer csomagolása, hogy gyógyítja azokat. De a csomagoláson egyáltalán nem olvasni sem homeopátiáról, sem arról, hogy mire jó a szer... kivéve a c-vitaminos leírást, hogy az mire jó:)

Ez profi munka, én is így tennék ebben az esetben, mert logikailag ez a legegyszerűbb út: használom a cseppet, és van valamilyen tapasztalatom. Törvény nem tiltja, hogy elmondjam ismerőseimnek azt, hogy pl "Tegnapelőtt is fájt a fejem, bevettem egy algopyrin-t, de semmit nem használt.", vagy hogy mit tapasztaltam a cseppekkel kapcsolatban. Miért ne dönthetne úgy az ismerősöm, hogy ő is kipróbálja. Én pl ugyanezt tettem a múltkor fejfájásra a panadollal: kipróbáltam, mert valaki azt mondta, hogy neki használt. Kénytelenek vagyunk ezt tenni olyan esetekben, amelyben az orvostudomány tehetetlen, és magára hagyja a pácienst!

Azt mondod, hogy ilyen módon csalni is lehetne? Hogy akkor is meg lehetne ezt csinálni, ha nem volna homeopátiás hatása a szernek!? Igen, úgy is meg lehetne csinálni. De ki az, aki munkát fektetne bele, ..... illetve ehhez az kellene, hogy valaki nagyon erősen higgyen abban, hogy a homeopátiás hatás nélküli aroma ital placébó hatása olyan nagy lesz, hogy ez biztosítani fogja a termék folyamatos életképességét. Szerintem ilyen ember nincs, aki ezt fel merné vállalni, és pénzt beletenni.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.26. 12:05

@sukitpeksz (36613):

Ehhez a bejegyzéshez csak gratulálni tudok.
Okos és bölcs is egyszerre! ;)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.26. 12:26

@sukitpeksz (36613):

Ez így leírva szép és jó. És elvileg nincs is ezzel probléma, főleg azzal a ponttal, hogy ha van fizetőképes kereslet a szájbakúrt mód túlárazott vitaminra, akkor miért ne vegyék meg...

Ez elviekben szép. A probléma akkor kezdődik, ha a homeopata szülők megölik a 9 hónapos kislányukat, mert nem kezelik - vagyis csak a homeopata löttyöt adják neki, ami semmit nem ér - ezért a lány belehal az ekcémájába (!).

http://scienceblogs.com/insolence/2009/ ... _child.php

Vagy a világ egyik leggazdagabb embere is belehalhat ha kísérletezik a homeopátiával a rendes gyógymód helyett...

http://www.zimbio.com/Steve+Jobs/articl ... ent+Victim

Illetve a nem kevés többi esetet, amikor tulajdonképpen rábeszélik az embereket, hogy vízzel kezeljenek komoly betegségeket, amibe aztán belenyomorodnak, vagy belehalnak... Ez főleg, gyerekeknél tragikus, akiket szüleik ostobasága öl és kínoz halálra lassan...

http://theness.com/neurologicablog/inde ... omeopathy/

De persze, ha van rá piacképes kereslet...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.26. 12:31

@sukitpeksz (36613):
A homeopátiás szakvizsgát az orvostudományos képzés keretein belül lehet letenni, tehát ez egyrészről tudományosan elfogadott gyógymód.
Nem igaz.
Tehetik ezt azért, mert a módszer tényleg ellentmond a hétköznapi értelemben vett józan észnek,
Nem csak a hétköznapi józan észnek mond ellent, hanem a tudományos ismereteknek is, plusz semmi bizonyíték nincs rá.
anyagnak a valóságban: duális
Bizonyos szempontból elfogadott, bizonyos szempontból nem elfogadott tudományosan.
Sehol sem fogadott el.
A tudományos elfogadottság biztosítja azt, hogy én mint szerhasználó, nem csak a tapasztalataimról beszélhetek, hanem hivatkozhatok a homeopátiás gyógyító hatásra is.
Csúsztatásra épített logika.
Azt kérdezed, hogy 7000Ft-ért ki vesz meg egy havi c-vitamin adagnak a 30%-át? És ez csalás!? Azt mondom és bárki azt mondja erre, hogy ha van fizetőképes kereslet erre, akkor miért ne árusíthatna vki pl egy havi c-vitamin adagot akár 100ezer forintért is!? Ez így van!
Szemet hunysz afelett a tény felett, hogy ha a C vitamint nem C vitaminként árusítjuk, hanem mindenre jó csodaszernek, az csalás és gazemberség.
Vagy azt kérdezed, hogy a szer homeopátiás hatása miért nincs feltüntetve a csomagoláson? Nyilván azért, mert a feltaláló/gyártó(?) nem akar százmilliókat költeni gyógyszer-bevizsgálási kiadásokra, ÉS megteheti, hogy nem írja rá a homeopátiás hatást.
Óriási hírnévre tenne szert, ha bevizsgáltatná és kijönne, hogy működik. Ehelyett a valóság az, hogy már nagyon sokan bevizsgálták, és nem működik, ezért nem tünteti fel.
Semmilyen fizikai eszköz nem áll a tudomány rendelkezésére ahhoz, hogy kimutassuk a homeopátiás hatást.
Szín tiszta hazugság. Ha egyszer hat valami, az kimutatható kell legyen, ha más nem, a betegeken. Ha ott nem kimutatható (ahogy jól mondod, ott sem az), akkor nincs hatás. Egyszerű.
Ez profi munka
Profi megtévesztés, a sokakat átverő marketing. Ez igaz.
elmondjam ismerőseimnek azt, hogy pl "Tegnapelőtt is fájt a fejem, bevettem egy algopyrin-t, de semmit nem használt.", vagy hogy mit tapasztaltam a cseppekkel kapcsolatban.
Tehetsz így, de ennek nincs köze a tudományos hatásvizsgálathoz. Mendemondákkal bárminek a hatásosságát és annak hiányát "bizonyítani" lehet. Ha neked ez elég, akkor bármire rávehető vagy, bármit tovább mersz adni, tehát megbízhatatlan, szavahihetetlen vagy.
Miért ne dönthetne úgy az ismerősöm, hogy ő is kipróbálja.
Dönthet, sőt, dönt is! Egy bolond százat csinál. Profi munka.
Kénytelenek vagyunk ezt tenni olyan esetekben, amelyben az orvostudomány tehetetlen, és magára hagyja a pácienst!
Újabb hazugság. Megannyi bizonyítottan működő fájdalomcsillapító van. Ha neked nem használt egy esetben az egyik, az nem azt jelenti, hogy az orvsotudomány magadra hagyott. Azt jelenti, hogy képtelen vagy összefüggések megértésére, és roppant elfogult vagy. Ugyan a moksa még soha nem hagyott senkit magára? De, számtalan eset volt itt is említve. Akkor szerinted mi a konklúzió? Bízzunk abban, aminek semmi bizonyított hatása nincs, vagy abban, aminek van? Tegyük mindezt komoly kutatásokra alapozva, vagy esetleges egyéni beszámolókat alapul véve?
Azt mondod, hogy ilyen módon csalni is lehetne? Hogy akkor is meg lehetne ezt csinálni, ha nem volna homeopátiás hatása a szernek!? Igen, úgy is meg lehetne csinálni. De ki az, aki munkát fektetne bele, ..... illetve ehhez az kellene, hogy valaki nagyon erősen higgyen abban, hogy a homeopátiás hatás nélküli aroma ital placébó hatása olyan nagy lesz, hogy ez biztosítani fogja a termék folyamatos életképességét. Szerintem ilyen ember nincs, aki ezt fel merné vállalni, és pénzt beletenni.
Pedig erről van szól. Óriási pénz van a placebo árusításban. Ha ezt nem tudod felfogni, újabb bizonyítékát adtad, hogy teljesen inkompetens vagy a témában.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.12.26. 13:08

@sukitpeksz (36613):
A homeopátiás szakvizsgát az orvostudományos képzés keretein belül lehet letenni
Tévedés. A homeopátiás vizsga nem szakvizsga (nem szerepel a rendeletben meghatározott orvosi szakvizsgák listájában), és nem az orvostudományos képzés keretein belül lehet letenni, hanem attól teljesen elkülönülten és függetlenül, a homeopaták egyesületének szervezésében.
tehát ez egyrészről tudományosan elfogadott gyógymód.
Nem, egyáltalán nem az.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.26. 13:33

Tehát leírhatom a tapasztalataimat a Moksa-elixirrel kapcsolatban...
Szóval ha van vmilyen tapasztalatom a Moksa szedése közben, azt csak a Moksa okozhatja.
Ha Mari néni kiesik az ablakon miközben Moksát csepegtetek akkor az is attól van ?
Ergó bármit le lehet írni,az nem bizonyíték,csak vélemény.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.26. 13:51

@sukitpeksz (36613):

"Tehát a homeopátiának hasonló tulajdonságai vannak a tudományban mint az anyagnak a valóságban: duális:) "

Most aztán paffá lettünk téve,hiszen szerinted a homeopátia egyszerűen magyarázható a hullám-részecske kettősséggel.
Mivel itt nagyon sokan otthonosan mozognak a kvantumfizika területén,igazán szívesen látnánk a homeopátia hatásmechanizmusának kvantummechanikai magyarázatát.
Arra nem is merek gondolni,hogy úgy hivatkozol a fenti megközelítésre,hogy még az alapelvekkel sem vagy tisztában.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.26. 15:05

Állítom, hogy a 2 tábor juttányit sem képes közeledni egymáshoz, amíg az ortodox szkeptikusok hurrogásos, fölényeskedő, mindentudó szerepvállalása nem változik meg.

Amikor a konvencionális gyógyítás sikertelensége láttán az empatikusabb orvosok a homeopátiával is akarnak foglalkozni, akkor bizonyára rájöttek valamire a már az előttük ezzel a gyógymóddal (is) foglalkozó kollégáik sikerei láttán.
Éspedig arra, hogy a homeopátiás információs szerek "bevetésével" főleg a krónikus betegségek felszámolásában lehet életreszóló sikerélményeket szerezniük úgy saját maguknak, mint a pácienseiknek.

Ez a fel- és beismerés a fordulópont egy orvos életében a holisztikus alapokra helyezett paradigmaváltásban, amire sajnos nem mindenki alkalmas. Főleg nem várható el ilyesmi a legfelsőbb körökbe tartozó professzorok körében, hiszen beismerni a tévedéseiket majdnem egyenlő lenne a szakmai öngyilkossággal, nem beszélve az átlagon felüli jólétet biztosító pozícióik részleges elvesztéséről.

De az emberek már rájöttek valamire, és kezdenek mozgolódni az egészségük megtartása, ill. visszaszerzése érdekében. Teszik ezt hovatovább, annál többen a körzeti vagy kezelőorvosaik tudta nélkül is.
Ezt kellene figyelembe venniük a mindenkori kormányoknak is, mert így az öntudatos betegek szerepvállalásával hatalmas financiális bázishoz juthatna az ország költségvetése az elkövetkezendő esztendőkre.
A szintetikus gyógyszerek helyettesítésével és a krónikus betegek kigyógyulásával talán részben megtisztul(hat)na a korrupt egészségügy is a nem oda tartozó személyektől.

A bátrabb emberek már kezdik a sorsukat a kezükbe venni az egész világon és nem lehet megvezetni őket mindenfajta félelemkeltéssel pl. egy-egy újfajta influenza járvány veszélyének a médiákon keresztül köztudatba történő elhintésével.

Hála Istennek, sokan vagyunk már ezen a nézeten...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.12.26. 15:15

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.26. 15:28

@Fabri (36653):
A lenyeget nem latod:
Szerintem, a szkeptikusok szerint, az orvostudomany szerint, barmit lehet hasznalni gyogyitasra, csak annyit kell rola bizonyitani, hogy hatasos, es a hatasabol szarmazo elony kisebb, mint a hatrany amit esetlegesen okoz.

A problema az, hogy az alternativ szerek es eljarasok hatas nincs bizonyitva, illetve bizonyitottan hatastalanok.
Ha a homeopatiat (vagy inkabb konkretan egy adott homeopatias szert egy adott betegsegre) akarjak alkalmazni, akkor ahhoz a lefektetett jatekszabalyok szerint bizonyitani kene, hogy hatasos.

Ehhez nem elegendo az anektdotazas.
Mivel a betegsegek lefolyasa valtozo, a beteg allapotaban spontan javulas, sot gyogyulas is bekovetkezik a legtobb (sajnos nem minden) betegseg eseten, ezert a gyogyszert, gyogymodot nem lehet ugy kiprobalni, mint egy uj autot, vagy uj TV-t. Bekapcsold es azonnal megy illetve azonnal van kep es hang.
Ha igy lenne, akkor nem lenne egyetlen alternativ gyogymod sem, ahogy nincs alternativ auto (persze, van vizzel hajtott auto, csak senkinek nincs olyan) es nincs alternativ TV, amiben nem elektronikai alketreszek vannak, hanem higitva razott viz (a elektromagneses rezgeseivel es emlekezetevel).

Nincs igy, a kiprobalashoz hosszabb ido kell.
Ez alatt az ido alatt sok mas hatas is eri a beteget, nem utolsosorban a sajat szervezetenek a helyreallito, betegseg-lekuzdo mechanizmusai dolgoznak.

Hogy lehet elkuloniteni, hogy valami az alkalmazott szer hatasara kovetkezett be, vagy csak azt kovetoen, de attol fuggetlenul.
Ne tord a fejed, a megoldas reg ismeretes.
Ket csoport beteg kell, az egyiken a kerdeses kezelest alkalmazzak, a masikon nem.
Hogy a szubjektiv elemeket kikuszoboljek a vizsgalatbol, vakprobat alkalmaznak. A beteg nem tudja, hogy a vizsgalando szert kapos csoportba tartozik, vagy az osszehasonlito, szert nem kapo csoportba.
Hogy az orvos elfogultsagat is kiszurjek, dupla vak probat hasznalnak: az a szakember, aki megiteli, melyik beteg allapota milyen, az sem tudja, hogy az adott beteg melyik csoportba tartozik, azt csk a kiserlet lezarasa utan rakjak ossze.

Az ilyen vizsgalatokban a homeopatias szerekrol az derul ki, hogy hatastalanok.
A dupla vak probaval, amikor nem lehet elfogultsaggal vadolni a kiserlet kiertekelojet.
Mi lehet tenni?

Ezert nem kozeledik a ket "tabor" allaspontja. Az egyik bizonyitekot ker, a masik meg a bizonyitekok ellere tart valamit hatasosnak es szinten a bizonyitekok ellenere mast hatastalannak.

Jatsszunk! Hogyan probalnal engem meggyozni, hogy egy konkret homeopatias szer egy konkret betegsegre hatasos?
Honnan tudod, helyesebben miert gondolod, hogy hatasos?
Hogyan gyozted meg magadat?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.12.26. 16:58-kor.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.12.26. 15:33

@Fabri (36653):
Ezt kellene figyelembe venniük a mindenkori kormányoknak is, mert így az öntudatos betegek szerepvállalásával hatalmas financiális bázishoz juthatna az ország költségvetése az elkövetkezendő esztendőkre
Akár még a válságból kivezető út is lehet..... :P
Milyen egy öntudatos beteg?
Egészségesként nem volt öntudatos?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.26. 15:52

"Állítom, hogy a 2 tábor juttányit sem képes közeledni egymáshoz, amíg az ortodox szkeptikusok hurrogásos, fölényeskedő, mindentudó szerepvállalása nem változik meg. "


Mondja ezt ortodox ezós aki mindenkit lehurrog, és fölényeskedik, és azt hiszi, hogy mindentudó.

Hol állította bármelyik tudós, vagy szkeptikus, hogy mindentudó ?

A folyton változó tudomány mióta ortodox ?

Ti, ezósok nem tudtok elszakadni a bevett marketing dogmáitoktól, amit mindenhol hangoztattok,de mikor bizonyításra kerül a sor elbujtok.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.26. 16:02

@Fabri (36653): Egyszer látnám, hogy tudsz érvet mondani, nem csak mellébeszélni és másokra mutogatni.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.26. 18:26

Jajj,de hülye vagyok,hát voltak klinikai kísérletek.
Mindnek az lett az eredménye,hogy nem hatásosabb a placebónál :D
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.26. 19:44

@Fabri (36653):

Fabri!
Te HISZEL valamiben,ami nem igaz.
Soha nem akartál TUDNI?

Azért kérdezem,mert a homeopátia kérdésében viszonylag könnyen bizonyosságot szerezhet az,aki TUDNI akarja az igazságot.
Néhány egyszerű,bárhol és bármikor megismételhető kísérletsorozatról lenne szó,mint amilyenre vaskalapos is utalt.
Tulajdonképpen a helyzet az,hogy ilyeneket már elvégeztek nagyon sokszor és mindig negatív eredménnyel járt.
Semmilyen betegség sem gyógyítható homeopátiával.Talán ezért sikeresebb a "konvencionális" gyógyítás,amit te ,valamilyen rejtélyes oknál fogva(bigottság,tudatlanság,tájékozatlanság,agymosás stb.) eredménytelennek tartasz.
Fel nem tudom fogni,milyen ismereteid lehetnek az emberi test működéséről és a különféle betegségekről,hogy ilyen baromságokat képes vagy elhinni.
Vagy csak az a baj,hogy még nem volt tüdőgyulladásod?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.26. 19:46

@lorenz (36668):

Majd lesz neki,akkor szedi majd a Moksa-cseppet.
De mi már nem tudjuk meg mi lett vele,hiszen a halottak nem írkálnak...
(ezt ők is tudják)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.12.26. 21:05

@sukitpeksz (36613):

A többiek már nagyon részletesen kifejtették a lényeget, én egy valamit emelnék még ki. Azt írod:
Megértem a szkeptikusokat, akik amikor olvassák az összetételét, akkor azt mondják, hogy átverés, stb....
Ez nem igaz. Senki sem fogja kapásból elutasítani a csodálatos Moksa Elixírt csupán az összetétele miatt. Ha valaki azt mondja, hogy ez a szer ebből és ebből van és erre meg erre a betegségre a jó, akkor erre a nyílt látókörű szkeptikusok azt fogják mondani, hogy "Rendben, bizonyítsd be!". Ez a bizonyíték viszont sehonnan sem érkezik. És ez itt a gond, nem az összetétele.

Fabri kedves te pedig még mindig adós vagy egy válasszal. Azt állítod ismered jól az ellenérveket is, mert über nyílt látókörű vagy. Másodjára kérlek: mondj egy ellenérvet és mutasd meg miért hibás!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.26. 22:37

@lorenz (36668):

"Fabri!
Te HISZEL valamiben,ami nem igaz.
Soha nem akartál TUDNI?

Azért kérdezem,mert a homeopátia kérdésében viszonylag könnyen bizonyosságot szerezhet az,aki TUDNI akarja az igazságot.
Néhány egyszerű,bárhol és bármikor megismételhető kísérletsorozatról lenne szó,mint amilyenre vaskalapos is utalt.
Tulajdonképpen a helyzet az,hogy ilyeneket már elvégeztek nagyon sokszor és mindig negatív eredménnyel járt.
Semmilyen betegség sem gyógyítható homeopátiával.Talán ezért sikeresebb a "konvencionális" gyógyítás,amit te ,valamilyen rejtélyes oknál fogva(bigottság,tudatlanság,tájékozatlanság,agymosás stb.) eredménytelennek tartasz.
Fel nem tudom fogni,milyen ismereteid lehetnek az emberi test működéséről és a különféle betegségekről,hogy ilyen baromságokat képes vagy elhinni.
Vagy csak az a baj,hogy még nem volt tüdőgyulladásod?"


Volt 2 jó orvos barátom, akik megrögzött hívei voltak a konvencionális gyógyításnak. Ezt tanulták, tehát TUDTÁK, hogy Európában így illik gyógyítani, ill. gyógyulgatni.
Az utóbbi 15 évben mindenre gyógyszert szedtek és mindkettőjüket műtötték nem is egyszer.

Én a rábeszélésükre először szedtem, majd más, alternatív utat keresve már nem akartam szedni a gyógyszereket és azt sem, hogy megműtsenek, pedig én is összeszedtem egy pár nyavalyát.
S ezeknek a kezelésére (milyen érdekes a magyar nyelv: "kezel", azaz kézrátétellel gyógyít, ill. mint médium, kozmikus rezgést közvetítve beindítja a kezelt beteg szervezetének az öngyógyító képességét) más utat kerestem.
Azért választottam a testi mérgezetlenséget és holisztikus egészségszemléletet (tehát nem kidobni mindjárt mindent), mert Paracelsust, Tepperweint, Dahlkét vagy Hamvas Bélát olvasva "megfertőződtem" a komplementer medicínával és az ezotériával.
Megtudtam, hogy létezik lelki mérgezettség is, ezért igyekeztem nyugodt maradni és a pozitív gondolkodással segíteni magamon.
Végül a MOKSA ELIXÍR is bekopogott hozzánk és "besegített" a még úgy ahogy megmaradt magas vérnyomás és izületi problémáim leküzdésében és a további családtagoknak a jó egészség megtartásában, ill. visszaszerzésében.

Még egy érdekesség: Nem vagyok vallásos, de Jézus üzeneteinek a helyes értelmezését kerestem állandóan és úgy érzem, hogy meg is találtam. Megjegyzem, hogy nemcsak a Bibliából, hanem más forrásokból is szereztem információkat ezzel kapcsolatban.

Végkifejlet a végleges tudatosodásomhoz:
Sajnos már mindkét barátom eltávozott az élők sorából, én pedig jó egészségnek örvendve, hál' Istennek még élek és tele vagyok életoptimizmussal.
Szép az élet!

Röviden ennyi az én történetem.

ui.: És már nem akarom tovább itt feszegetni a húrt. Látom, hogy teljesen fölösleges. Nagyon jól tudjátok, hogy a homeopátiában nem létezik kettős vak kisérlet, mert bár oki kezelés, de hosszútávon "hat", másrészt pedig ősprincípiumi információkat tartalmazva az élő szervezet leblokkolódott energiapályáit az önszabályozásra ösztökéli.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.26. 23:33

@Fabri (36686):
Nem tudok mit válaszolni ennyi ostobaságra.Sem türelmem, sem kedvem nincs már a hozzád hasonló ezósok felvilágosítására.
Megkérdezném,hogy milyen kozmikus rezgésekről beszélsz,és hogyan lehetne szerinted öngyógyítással kezelni a tüdőgyulladást,vagy mit tennél ,ha egy nap a hasnyálmirigy gyulladás jellegzetesen kínzó fájdalmát tapasztalnád,de erre is lenne biztosan egy maszatolós válaszod.
Szeretném azt hinni,hogy érdekelt vagy a Moksa terjesztésben,azért beszélsz így,és nem azért mert buta vagy.
Tudod ,számomra egészen elképesztő,hogy életed során nem sikerült annyi (és olyan) ismeretet megszerezned a világról ,és működésének néhány alapelvéről,hogy eldönthesd valamiről,igaz-e vagy sem.

"Még egy érdekesség: Nem vagyok vallásos, de Jézus üzeneteinek a helyes értelmezését kerestem állandóan és úgy érzem, hogy meg is találtam. Megjegyzem, hogy nemcsak a Bibliából, hanem más forrásokból is szereztem információkat ezzel kapcsolatban."

Én sem vagyok ateista,csak nem hiszek Istenben.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.12.26. 23:38

@lorenz (36668):
ilyeneket már elvégeztek nagyon sokszor és mindig negatív eredménnyel járt
Ez egy szkeptikus mítosz, ami sajnos nem igaz.
Valóban elvégeztek ilyen vizsgálatot nagyon sokszor, és sok esetben pozitív eredménnyel járt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.26. 23:43

@Fabri (36686):
Volt 2 jó orvos barátom, akik... bla-bla-bla...
Mendemondák, sztorik, és mesék. Ez minden, amire építed a hited. Másra nem is lehet.
És már nem akarom tovább itt feszegetni a húrt.
A húr rettentő laza. Egyetlen érved sem volt, ami megfeszíthette volna.
Nagyon jól tudjátok, hogy a homeopátiában nem létezik kettős vak kisérlet, mert bár oki kezelés, de hosszútávon "hat"
Ez marhaság, két okból:
1) a kettős vak kísérlet sehol sem követel meg rövid lefolyást.
2) továbbá, ha azt állítod, hogy a homeopátia csak hosszútávon hat, akkor ezzel felvállalod, hogy semmi olyan betegségre nem alkalmas, ahol prompt kell intézkedni, nem elég a majd valamikori képzelt hatás. Ha ezt hirdetnék a homepaták, senki se venné igénybe. A beteg nem csak majd egyszer akar gyógyulni, hanem hamar. Nem hirdetik, ez csak a te hamis kibúvód a tesztek alól.
másrészt pedig ősprincípiumi információkat tartalmazva az élő szervezet leblokkolódott energiapályáit az önszabályozásra ösztökéli.
Ezt magad sem érted mit jelent. Képzelt fogalmak közötti képzelt kapcsolatok.
Még egy érdekesség: Nem vagyok vallásos, de Jézus üzeneteinek a helyes értelmezését kerestem állandóan és úgy érzem, hogy meg is találtam. Megjegyzem, hogy nemcsak a Bibliából, hanem más forrásokból is szereztem információkat ezzel kapcsolatban.
Ó, ez semmi, ezt bárki mondhatja. A jobbak egyenesen azt mondják, hogy ők Jézus újbóli eljövetele. Kösd fel a gatyát, kemény a verseny :).
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.26. 23:57

@Szilágyi András (36693):
Idézet:
ilyeneket már elvégeztek nagyon sokszor és mindig negatív eredménnyel járt
Ez egy szkeptikus mítosz, ami sajnos nem igaz.
Valóban elvégeztek ilyen vizsgálatot nagyon sokszor, és sok esetben pozitív eredménnyel járt.
Ugy veled, hogy van bizonyitek arra, hogy korrekt dupla vak probas klinikai kiserletben hatasos a homeopatia, vagy a Moksa?
Kerlek oszd meg velunk ezeket az eredmenyeket, gyozz meg, hogy hatasosak.

Ha valoban meggyozo kiserletek bizonyitjak a hatasossagat, akkor hasznalni kene, nem szkeptikuskodni! Mi volt a 10-23 bohockodas, amihez a Tarsasagoktok a nevet adta, ha hiteles klinikai vizsgalatok bizonyitjak, hogy a homeopatia hatasos?

Felreertek valamit?

Ez nagyon komoly dolog, Andras! Ha ugy van, ahogy irod, akkor a Tarsasagotok hiteltelen, olyan dolgot kritizal, amire pedig szerinted bizonyitekok vannak.
Mar ha jol ertem, hogy a Tarsasag allaspontja az, hogy a homeopatia az szelhamosssag, altudomany, atveres... (mellesleg ez az en allaspontom).

Kerlek gyozz meg, bizonyitekokkal, hogy a homeopatia mukodik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.12.27. 00:09-kor.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.27. 00:02

Valóban elvégeztek ilyen vizsgálatot nagyon sokszor, és sok esetben pozitív eredménnyel járt.


A Moksa esetében is ?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.27. 00:04

@Fabri (36686):
Nagyon jól tudjátok, hogy a homeopátiában nem létezik kettős vak kisérlet, mert bár oki kezelés, de hosszútávon "hat", másrészt pedig ősprincípiumi információkat tartalmazva az élő szervezet leblokkolódott energiapályáit az önszabályozásra ösztökéli.
Tudom, hogy nem hasznaljak. Mert felnek tole, mint ordok a tomjenfusttol.

Pedig hosszutavu vak probals kiserleteket is lehet vegezni. Milyen hosszu tavon hat szerinted a homeopatia?

"ősprincípiumi információkat tartalmazva az élő szervezet leblokkolódott energiapályáit az önszabályozásra ösztökéli" - lofaszt, mar bocsanat a keresetlen kifejezesert. Nincs benne ősprincípiumi info es nem ösztökél. Mibol gondoltad, vagy benne ösztökélo ősprincípiumi információ? Komoly kerdes?

Kacsamaja higitanek es utogetnek... (oscillococcinium nevu HP szer)... hol jon ide az ösztökélo ősprincípiumi információ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.27. 00:29

@Szilágyi András (36693):
Valóban elvégeztek ilyen vizsgálatot nagyon sokszor, és sok esetben pozitív eredménnyel járt.
Kimérték a placebot. :) Végül is, az pozitív.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.12.27. 01:57

@vaskalapos (36699): Pubmed: homeopathy.
Keress rá.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.27. 03:26

@Szilágyi András (36730):
Keress Te ra! Es tisztelj meg azzal, hogy megirod, mit talaltal.
Te allitottal valami nagyon meglepot.
Ne mar, hogy en keressek ra bizonyitekot. Ez, mar megbocsass, Osamuka szintje lenne.

De a kerdesem a keresestol fuggetlenul fennall:
Jol tudom, hogy a Szkeptikus Tarsasag, melynek tudomasom szerint tagja, sot valamilyen szinten vezeto egyenisege vagy, elutasitja, altudomanyos humbugnak tartja a homeopatiat? Demonstral ellene...

Hogyan fer osze ez az elutasitas a szerinted letezo pozitiv bizonyitekokkal a homeopatia hatasossagara?

Kerlek tisztelj meg azzal, hogy valaszolsz, hogy ebben a kerdesben egyeni allaspontod kulonbozik a Tarsasag allaspontjatol, vagy a Tarsasaggal egyetertesben Te is elutasitod, altudomanyos, hiteltelen dolognak tartod a homeopatiat?
Ha igy van, hogyan utasithatod el azt, a szerinted letezo pozitiv bizonyitekok ellenere is?

Tenyleg nem ertem.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 05:09

@mimindannyian (36694):

Nagyon okos az úr, csak nem eléggé bölcs...
Az alábbi linken pedig olvass bele a mellékhatások miatti fenntartásokba a kettős vak kisérlettel piacra dobott szintetikus gyógyszerekkel szemben.

http://www.szenanatha.eoldal.hu/cikkek/ ... jaban.html

És sajnos ezért ment el idő előtt a 2 barátom, mert ők ezekről a testi mérgezettséggel kapcsolatos összefüggésekről és a mellékhatások ördögi köréről egyáltalán nem akartak tudomást venni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.27. 10:01

@Fabri (36733): Tudom, hogy van sok összeesküvés-elmélet a gyógyszerek ellen. Annyira hiszek bennük, mint a homeopátiában. A kérdés viszont az, hogy érveid vannak-e?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 10:30

@mimindannyian (36740):

Miféle összeesküvésről beszélsz már Te is megint?

A betett oldalon tudósok és orvosok által bizonyított tények olvashatók, ezek a számodra nem érvek?
Az én döntésem a homeopátiával kapcsolatban rám tartozik.
Azt viszont én nem értem, hogy a gyógyszerekhez ragaszkodó, s magukat okosnak tartott személyek a körülöttük észlelhető sikertelen konvencionális gyógymódok (pl. évekre visszamenő pikkelysömört vagy szklerózis multiplexet MOKSA ELIXIR-rel rendbe lehet tenni, miközben az orvosok csak "tapogatódznak" és nyomják a szteroid alapú gyógyszereket meg kenőcsöket a páciensek-be/re) ellenére még mindig nem látnak az orruknál tovább.:o
0 x

Avatar
Hraskó Gábor
*
*
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009.12.05. 17:20
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Hraskó Gábor » 2011.12.27. 10:35

Ez az örök vita.

Igen, vannak pozitív klinikai vizsgálatok a homeopátiával kapcsolatban.

Ez azt jelenti, hogy a homeopátia működik? NEM.

Hogyan lehet ez? Nem hisszük el, vagy tagadjuk? Nem. Csak a tudományos bizonyítás pöppet több, mint az egyszerű kísérleti eredmények szimpla tálalása. A homeopátia klinikai és laborvizsgálatainak EGYIRÁNYBA kéne mutatniuk, nem pedig hol ez, hol az, ami még magával a homeopátia elveivel sincs összhangban.

Igazolt a hasonlóság elve? NEM
Igazolt a hígítás (potenciálás) elve? NEM
Konzekvensek a klinikai eredmények? NEM
Igazolt a proving elve? NEM
Ellentmondanak a homeopátia elvei a fizikai/kémiai ismereteknek? IGEN

Akkor miről beszélünk?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.12.27. 11:14

@vaskalapos (36731): A társaság álláspontja nem változott, mint ahogy az enyém sem.

Jó lenne, ha odafigyelnél, mit is mondtam pontosan, mi volt az eredeti állítás, amire reagáltam, és mit válaszoltam rá. Semmi meglepőt nem állítottam.

Nem helyes az a szkeptikus hozzáállás, amikor valaki csak fejből, saját vélekedése, kútfeje alapján állít dolgokat (mint pl. azt, hogy a homeopátia összes randomizált, kontrollált tesztje negatív eredményű lett), anélkül, hogy utánanézne. A te esetedben különösen érthetetlen az utánanézési hajlandóság hiánya, hiszen te kutató biológus vagy, aki nyilván rendszeresen használja a PubMedet, így feltehetően birtokában vagy annak a képességnek, hogy a szakirodalomban megtalálj valamely témával kapcsolatos releváns információkat.

A homeopátiában van néhány nagy metaanalízis, amely az RCT-ket (randomized controlled trial) értékeli, összesíti, foglalja össze. Ha ezeket megnézed, láthatod, hogy bőven van pozitív eredményű RCT, sőt, a többségük az. Nem az egyes klinikai tesztek, hanem ezeknek az értékelő összesítése az, amiből érdemes következtetéseket levonni.

Pozitív eredményű RCT-kre két példa:
Improved clinical status in fibromyalgia patients treated with individualized homeopathic remedies versus placebo
Oscillococcinum in patients with influenza-like syndromes: A placebo-controlled double-blind evaluation
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.27. 11:44

A homeopátiás szereknek nem csak a hatásosságával van baj, hanem a hatásmechanizmushoz kitalált körítéssel.
Bioenergia, vízmemória, információs terápia stb
Ha jól tudom (cáfoljatok meg) ezeket soha sehol nem igazolták.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 11:49

@Fabri (36686):

Na, ott már 100%-ig biztos a maszatolás, ha valaki egy gyógyításról szóló vitában Jézussal jön.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 11:53

@Szilágyi András (36730):

Erre gondoltál? http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10853874
There is some evidence that homeopathic treatments are more effective than placebo; however, the strength of this evidence is low because of the low methodological quality of the trials. Studies of high methodological quality were more likely to be negative than the lower quality studies. Further high quality studies are needed to confirm these results.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 12:31

@stark (36745):

Még mielőtt ilyesmit kijelentesz, olvass már utána ha lehet, mert a valaha élt egyik legnagyobb tanító és gyógyító a fennmaradt bizonyítékok alapján valóban Jézus volt.
Az igaz, hogy kiforgatják a szavait, vagy hamarább nem helyesen értelmezik a tanítását manapság még az egyházak sem, az más dolog.

Sajnálom, de a magabiztos, már-már gőggel határos hitetlenséged viszont még téged egyelőre nem predesztinál egy újabb, a Karácsonnyal felérő, de Jézust elmarasztalni szándékozó ünnepre.
0 x

Avatar
Hraskó Gábor
*
*
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009.12.05. 17:20
Tartózkodási hely: Budapest

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Hraskó Gábor » 2011.12.27. 12:42

@Fabri (36748):

Dr. Jézusnak egyetlen PubMed-es publikációja nem volt és pozitív Cochrane elemzést se találtam módszereiről.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 13:41

@Fabri (36748):

Az a probléma veled, hogy nálad ugyanez a magabiztosság butasággal is párosul.

"Még mielőtt ilyesmit kijelentesz, olvass már utána ha lehet, mert a valaha élt egyik legnagyobb tanító és gyógyító a fennmaradt bizonyítékok alapján valóban Jézus volt."

Vagy inkább te bizonyítsd, hogy mi köze van a homeopatikus gyógyításhoz, és a Moksához Jézusnak...
Vagy ismerd be, hogy már kínodban maszatolsz minden irányba, Mr. Jézus barátunk felé is...
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 13:42

@Hraskó Gábor (36750):

Érdekes, pedig egy szempillantás alatt kidobja a kereső:

http://hu.wikipedia.org/wiki/J%C3%A9zus ... st%C3%A1ja
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 13:46

@stark (36751):

Nem hinnéd, hogy mennyire sok köze van Jézusnak a homeopátia elveihez, de ezt inkább hagyom, mert újra gúny tárgyává tennéd őt.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 14:15

@Fabri (36753):
Nem hinnéd, hogy mennyire sok köze van Jézusnak a homeopátia elveihez, de ezt inkább hagyom, mert újra gúny tárgyává tennéd őt.
Ilyen szar kifogást arra, hogy nem tudod bizonyítani, amit állítasz...
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 14:16

@Fabri (36752):

Nagyon jó... de akkor miért nem keresed elő az összes istenséget az idők hajnalától a modern korig, és hivatkozol az ő munkáikra is? Vagy a többi isten nem kapcsolható a homeopátiához?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 14:19

@Fabri (36752):

Egyébként Hraskó Gábor ezt mondta.
Dr. Jézusnak egyetlen PubMed-es publikációja nem volt és pozitív Cochrane elemzést se találtam módszereiről.
Te erre belinkeled a csodák listáját.

Ezeket a PubMed-ben publikálta tán dr. Jézus, vagy estleg egy kétes értékű vallási dokumentumban szerepelnek, amit már az archeológia, a történelem, és más források nem egyszer megcáfoltak?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.27. 14:28

Csatolmányok
Távgyógyítás.jpg
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 14:29

@Várhegyi Márton (36763):


WUHÁHÁHÁÁ!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ez észre se vettem XD
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 15:00

@stark (36764):

Hát igen, ezt vártam. :(
Kevered a vallást a tisztánlátással.
Jézus tisztánlátóként egészen mást tanított és hirdetett, mint amit a mostani farizeusok képviselnek.

A PubMed-ben közöltek pedig hidd el, hogy nagyon messze vannak az igazi, az Anyatermészettel összhangban zajló gyógyítástól, ill. teljes kigyógyulástól.
Azok bizony csak gyarló emberek próbálkozásai.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.27. 15:03

@stark (36762):

Természetesen az előbbi válaszom főleg ehhez a kommenthez vonatkoztatható.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Moksa elixír

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.12.27. 15:11

@Fabri (36765):

Ez továbbra is igen szánalmas magyarázkodás.

Légyszíves akkor linkeld be, vagy fejts ki Jézus eredeti, tisztán látó tanításait.

Figyelmeztetlek, hogyha köze van egy bizonyos Esszénus Béke Evangéliumához, akkor ki foglak röhögni. (azt hiszem ezt hívhatjuk fair warningnak)

Azt légyszíves magyarázd már meg, hogy miért van az, hogy amióta az emberek ezeket a "gyarló" próbálkozásokat használják a gyógyításra, hirtelen betegségek kezdtek el eltünedezni, a gyermekhalandóság drasztikusan lecsökkent, a születéskor várható élettartam duplázódott. Ez valamiért nem történt meg, amikor hittel, imával, meg információval gyógyítottak. A homeopátia sem dobta meg a 19. században.

http://en.wikipedia.org/wiki/Life_expec ... _over_time

Még akkor is amikor Jézus tisztán látott a Földön, ugyanúgy hullottak az emberek, mint előtte és utána is...
0 x

Válasz küldése