Méregtelenítés

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.12. 13:43

Üdvözletem,

meglep, hogy nem született még méregtelenítés téma. Pedig lépten-nyomon találkozunk méregtelenítő csodakúrákkal, amelyek ugyan nem mondják meg, hogy konkrétan milyen mérgekről van szó, de fontosnak tartják a tőlük valamilyen, általában diétával való megszabadulást. (Persze hirdetnek is csodaszereket, business as usual.)

Számomra a "méreg" ilyen megjelenése egyenlő a "rossz", "gonosz" fogalmával, a "méregtelenítés" pedig a varázsszer, ami megszabadít az általunk nem ismert, de félelemmel eltöltő dolgoktól.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.01.12. 19:02

@SzZoli (10079):
Tudnád definiálni a "méregtelenítés" kifejezést? ;)
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.01.12. 19:08

@SzZoli (10079):

Kezdetnek tudom javasolni ezt a rövid ám igen jól megírt összefoglalót: http://skeptoid.com/episodes/4083
Én azt nem értem, hogy mégis mik azok a "méreganyagok" amikről mindenki beszél. Sosem látok konkrétan megnevezve egy vegyületet, amiről közismert, hogy lerakódik a szervezetbe és mindenféle gonoszságokat művel, egészen addig, amíg nem csinálunk egy méregtelenítő kúrát.
Penn and Teller - Bullshit! című sorozatban is van egy rész a méregtelenítésről, az 5-dik évad 4. része.
Aztán valahol olvastam, hogy volt a DunaTV-n valami műsor, amiben pár arctól vért vettek, aztán különböző méregtelenítő diétákat csináltattak velük, majd a végén ismét vérvétel következett és természetesen semmi különbség nem volt a kettő között. Jó lenne, ha valaki tudná ennek a műsornak a nevét.
Szerintem azért sikeresek ezek a diéták, mert vonzóak és nagyon könnyen hihető az "elméletük".
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.12. 19:14

Detox: sajtóközlemény a méregtelenítésről a Sense About Science-től.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.12. 19:50

Az is elgondolkoztato lehetne, hogy valodi mergezes eseten senki nem alkalmaz "meregtelnitest"...
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.12. 22:32

@vaskalapos (10103):

Nem szó szerinti méreganyagokról van szó pl. a nyelven lepedék, talp masszírozásnál "kristály" (szemcse) érzetű csomócskák stb.

Betegség esetén megfigyelhető az embereknél és az állatoknál is, hogy a táplálkozást beszüntetik. Elősegíti a gyógyulást.

Ha kipróbálsz egy hosszabb böjt kúrát a vizelet egy idő után zavarossá válik, a szaga is megváltozik. Érdekes módon egy idő után a test energiája növekszik, annak ellenére hogy nem táplálod. Én egy hétig bírtam, akkor is csak azért fejeztem be mert egy pékség előtt mentem el :). Érdekes módon csak az első három nap volt kemény. Érthetetlen hogy mégis volt a szervezetnek energiája, pedig építkeztem és a fizikai munka nagy energia megterheléssel jár :?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.12. 22:45

@monolit (10113):

Nem szo szerinti mereg es nem is tavozik el.... :-(
Magyarul hazugsag az egesz.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.12. 22:55

@vaskalapos (10117):

Nem mondanám hazugságnak, mivel a szervezeted valóban megkönnyebbül. Csak nincsen rá megfelelő szó, kifejezés.

A máj betegségénél sárga leszel. Maga az anyag (bilirubin felszaporodása) lerakódik a szervezetben, nem ürül ki szokott formájában. De a nagymértékű karotinfogyasztást is említhetném.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.13. 01:11

@monolit (10121):

Akkor eleg egy kicsit ehezni...par nap onmegtartoztatas.
Ennek viszont van elettani hatasa...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.13. 01:38

@monolit (10121):

Te itt most a bojtre, ehezesre, dietara, onmegtartoztatasra... stb gondolsz, van ra szo. A meregtelenites arra vonatkozik, hogy kulonbozo modokon az allitolag szervezetben felhalmozodott mergeket probaljak eltavolitani.

Sokszor az egeszsegre karos (neha konkretan mergezo) modon. Mi tobb, ha a "meregtelenites" soran mergezesi tuneteket mutat az aldozat, akkor azt mondjak, hogy ez a szervezetben levo mergek kiurulese miatt van.

Hogy jon ehhez a majbetegseg es a karotinfogyasztas?
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.13. 09:36

Na, ismét fórumközelben vagyok :) Örülök, hogy sok hsz született a témában.

Nekem a "méregtelenítéssel" az a fő bajom, hogy számtalan anyag létezik, ami az élő szervezet számára mérgező, kémiailag a legkülönbözőbbek, így egyikkel vagy másikkal történő mérgezés esetén más és más a gyógymód.

Pár példa: nehézfémek esetében kelátképző anyagok adása, cián esetében amylnitrit (a ciánhoz nagy affinitással kötődik), CO esetében tiszta O2 belélegeztetése, oxigén mérgezésnél (ilyen is van! tiszta oxigént tartalmazó palackkal tilos búvárkodni!) a nagynyomású oxigénexpozíció megszüntetése, stb.

Ha az ember a "méregtelenítésre" rákeres a guglin, a feljövő oldalak általában azt emlegetik, hogy sokféle műtrágya, permetezőszer, ipari eredetű anyag kerül az ember szervezetébe. Érdekes, hogy mégis zöldégnapokat ajánlanak (meg zöldségeket beszélnek - na, hagyjuk), pedig pont a növényi táplálékok tartalmazhatnak (a várakozási idő be nem tartása esetében) ilyen vegyszermaradványokat. De ők tudják, miért javasolják ezt - vagy ők sem.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.13. 11:55

@monolit (10121):
A sárgaság - ikterusz - nem összekeverendő a hiperkarotinémiával. Előbbi valóban betegség (azaz nem fiziológiás állapot) tünete.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 12:09

@Orcas (10125):

Nagyon kevesek hajlanak rá. Egykor a böjt hozzátartozott a mindennapokhoz, ahogy az ősidőkben az éhezés is.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 12:17

@vaskalapos (10127):
A meregtelenites arra vonatkozik, hogy kulonbozo modokon az allitolag szervezetben felhalmozodott mergeket probaljak eltavolitani.
Igen.
Sokszor az egeszsegre karos (neha konkretan mergezo) modon.
Szintén igen, hallottam hogy egy időben petróleumot itattak a személlyel. Minden területen található szélsőség.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 12:29

@SzZoli (10139):

Köszvénynél (az ízületben felhalmozódó urátkristályok) milyen lehetőséget választanál?

- nem-szteroid gyulladásgátlókat
- diéta
- étkezés váltás

Hosszútávon a harmadik a megoldás szerintem. Sajnálatos hogy az étel ma már nem vegyszermentes, de ez igaz nem csak a zöldségekre. De ez esetben a húsfogyasztás és a purinban gazdag ételek fogyasztása fenntartja a betegséget.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 12:32

@TranszfettiAcid (10154):

Tudom, csak a szervezetben történő "lerakódásra" annak visszafordíthatóságára szerettem volna rávilágítani.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.13. 12:49

@monolit (10157):

1. Érvelési hibát követsz el, mert úgy állítod be a helyzetet, mint ha csak 1-et lehetne választani a 3 lehetőség közül:
vagy NSAID, vagy diéta, vagy étkezésváltás.
További érvelési hiba a hamis dilemma, lásd: köszvényterápia.

2. Mi a különbség az étkezésváltás és a diéta között?
(A diéta szó jelentése: szűkebb értelemben "gyógyétrend", tágabb értelemben "étrend".)
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.13. 13:03

@monolit (10157):
Köszvénynél a diétának fontos szerepe van. Kerülni kell a purinban gazdag tápanyagok fogyasztását. A belsőségek sok purint tartalmaznak, ezeket kerülni kell. És van gyógyszeres kezelés, az első hatásos szer a colchicin volt, de alkalmazhatóak kiegészítésként gyulladáscsökkentő gyógyszerek is.

Ne keverjünk össze különböző dolgokat. Én a "méregtelenítésről" általában, mint "szabadíts meg a gonosztól" varázslásról beszéltem.

Vannak ugyanakkor anyagcsere betegségek, ahol a szervezet anyagokat átalakító vegykonyhájában odakozmál az étel, valamilyen lépésnél az átalakítás elakad. Ekkor gond lehet a képzendő anyag hiánya, vagy a felgyűlő, fel nem dolgozott kiindulási anyag. Az előbbit pótolni kell, az utóbbit, ha lehet, elkerülni. A köszvény mellett sok hasonló példa van, veleszületett anyagcsere betegségek, a köszvény is, meg pl. a fenilketonuria.
Sőt, a cukorbetegségnél is ez a lényeg. Itt a cukor felhasználását szabályozó anyagot (inzulin) kell pótolni (vagy II-es típusnál a csökkent hatást gyógyszeresen fokozni). Itt is fontos a diéta, de más okból: a mesterséges szabályzás nem képes rugalmasan kezelni a hol több, hol kevesebb szénhidrát bevitelét. Ezért annak mennyiségét szabályozni kell.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.13. 13:39

@monolit (10159):
A máj betegségénél sárga leszel. Maga az anyag (bilirubin felszaporodása) lerakódik a szervezetben
Májbetegségben nem a bilirubinanyagcsere az egyetlen, ami zavart szenved. A bilirubin egyébként antioxidáns is, de ez jelen esetben lényegtelen.
Tudom, csak a szervezetben történő "lerakódásra" annak visszafordíthatóságára szerettem volna rávilágítani.
Ez egy kicsit túl általános. Vannak olyan sárgaságok, amik "visszafordíthatóak". Számomra nem volt világos, hogy melyiket gondolod betegségnek.
Ha kipróbálsz egy hosszabb böjt kúrát a vizelet egy idő után zavarossá válik, a szaga is megváltozik.
Megfigyelték nyulaknál is. Pedig ők aztán mozognak, és csupa "zöldet" esznek. Belőlük vajon mi "távozik"? (Ezt a felfedezést tudod hány éve tették?) Sőt, amikor éheznek, akkor lesz tiszta a vizeletük.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.13. 14:31

@monolit (10159):
"Majbetegseg" eseten lerakodik a bilirubin a szervezetben?
Es "meregtenitessel" eltavolithato?
Repafogyasztas eseten lerakodik a karotin, es az is eltavolithato "meregtelitessel"?
Koszveny eseten is meregtelenites a gyogymod?

"Meregtelenites" cimszo alatt a kulonbozo sarlatanok kulonbozo dolgokat arusitanak: elektromos labfurdot, utifu-rost rolmenyt, ami megduzzad a belben, keserusos hashajtast, beontest, kulonbozo novenyi teak fogyasztasat, infralampat, szaunat, kopolyozest, lugositast..., stb... stb. http://meregtelenites.lap.hu/

Ugy latom te a bojtolest tekinted meregtelnitesnek. Vagy a husfogyasztas keruleset? Vagy a repafogyasztas keruleset? Szerinted a mergek a bilirubin, a karotin es az "uratkristalyok"?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 21:16

@Várhegyi Márton (10163):

Én úgy gondolkodom hogy :

Ha csak gyógyszert használok, rövid ideig, átmenetileg hat.
Ha diétázok, szintén rövid ideig hat.
Ellenben ha megváltoztatom az étrendet, tartós eredményre számíthatok.

Ugyanaz mint az életvitel. Ha nem változtatok rajta, (pl. alkoholizmus) hiába írnak számomra gyógyszert.

Remélem így érthető voltam.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 21:27

@SzZoli (10166):

Én is említettem a purint előzőleg. Nem is a köszvény a lényeg ez esetben, hanem az általad említett odakozmálás :). Az attól való megszabadulás módja.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 21:46

@TranszfettiAcid (10171):

Elmentünk más irányba mint szántam. Nem a betegségekről és fajtáiról lenne szó, csak példaként említettem.
Megfigyelték nyulaknál is. Pedig ők aztán mozognak, és csupa "zöldet" esznek. Belőlük vajon mi "távozik"? (Ezt a felfedezést tudod hány éve tették?) Sőt, amikor éheznek, akkor lesz tiszta a vizeletük.
Hasonló a megfigyelés mint az embereknél. Természetesen a kiválasztás működik náluk is, velük csak akkor van probléma ha nem a természetben tartózkodnak, hanem mesterséges körülmények között emberi tartásban.

Az egykori ember ahogyan a mai őserdei népcsoportok tagjai, ma sem jutnak mindig élelemhez. Ezáltal létrejön egyféle természetes tisztulási folyamata a szervezetnek. Ellenben a nyugati embernél ez nem így van. Olvastam tanulmányt hogy a koplalás meghosszabbítja az élettartamot. Nem ellentmondásos ez?

http://www.medicalonline.hu/cikk/a_hoss ... sszetetele
http://www.origo.hu/tudomany/20090625-k ... seert.html
http://yesbiology.com/hu/node/64
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.13. 21:51

@monolit (10235):
Ezáltal létrejön egyféle természetes tisztulási folyamata a szervezetnek.
Szoval mergezett es/vagy koszos-piszkos-tisztatalan a normalisan taplalkozo eloleny, mig az ehezo az tisztabb?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 22:14

@vaskalapos (10176):

Egy picit elbeszélünk egymás mellett. A "méregtelenítés" tág fogalom, nem tudományos kifejezés, ilyen módon igazad van.

Nézzük:

Az útifű maghéj hatása a korpa hatásával egyezőnek mondható.
A hashajtást és a beöntést ma is alkalmazzák még az orvosok is.
A szauna hatásának rengeteg az irodalma, még a Wiki is említi.
A köpölyözés vérbőséget okoz és masszíroz.
Az infralámpa ? van infra szauna, ugyanaz csak lokálisan.

Én nem látok itt sarlatánságot, legfeljebb félremagyarázásokat a hatást illetően.

A méregtelenítés legegyszerűbb módjának valóban a böjtölést tekintem, házilag kivitelezhető :) . Ha szükséges akkor a húsfogyasztás ideiglenes kerülése is szóba jöhet ha van miért. Még a répa (nagyobb mennyiségű) nyers fogyasztásával kapcsolatosan is olvastam tanulmányt, miért kerüljük.

Maga a bilirubin is lehet bizonyos esetekben méreg, amint egyes emberekre méregként hat egyes táplálék.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.13. 22:16

@monolit (10235):

Inkább arról beszélj, hogy kimérte-e valaha bárki, hogyan változik a máj vagy egyéb szervek "méregtelenítő" (biotranszformációs) aktivitása éhezés hatására, vagy be kell érnünk az anekdotákkal?
Vagy mondj egy biokémiailag értelmes magyarázatot a feltételezett jelenségre!
monolit írta: Olvastam tanulmányt hogy a koplalás meghosszabbítja az élettartamot. Nem ellentmondásos ez?
Miféle ellentmondás?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 22:18

@vaskalapos (10236):

Próbálj ki egy egyhetes böjtöt hogy megértsd. Figyeld meg a folyamatot és azt hogyan érzed magadat utána.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.13. 22:20

@monolit (10239):

Kicsit több komolyságot, szakmaibb érvelést!

(Sodorj egy füves cigarettát, szívd el, és számolj be, hogy érezted magad!)
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 22:25

@Várhegyi Márton (10238):

Neked is azt ajánlom hogy saját magadon tapasztald meg. Azért érdekes, mert a kezdeti levertség érzése után több lesz az energiád. Pedig azt a táplálékból fedezed. Ez maga az ellentmondás.
Inkább arról beszélj, hogy kimérte-e valaha bárki, hogyan változik a máj vagy egyéb szervek "méregtelenítő" (biotranszformációs) aktivitása éhezés hatására, vagy be kell érnünk az anekdotákkal?
Vagy mondj egy biokémiailag értelmes magyarázatot a feltételezett jelenségre!
Erről nem tudok hogy mérte-e valaki. Viszont a fentieket nem csak én tapasztaltam. Jó kutatási terep lenne?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.13. 22:29

@Várhegyi Márton (10240):
Kicsit több komolyságot, szakmaibb érvelést!
Sajnálom, bevallottan nem vagyok szakmabeli, így nem tehetem ;)

Még nem szívtam füves cigit :lol:
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.13. 22:30

@monolit (10237):
monolit írta: A hashajtást és a beöntést ma is alkalmazzák még az orvosok is.
Igen, kolonoszkópia előtt, székrekedésben, bizonyos mérgezésekben.
Meg a homeopátiát is alkalmazzák orvosok, és még lehetne sorolni.
monolit írta: A szauna hatásának rengeteg az irodalma, még a Wiki is említi.
Nem tudom, milyen kulcsszavak mögött bújik meg ez a tömérdek irodalom a szaunáról, a Pubmed a sauna detoxification szavakra 5 (öt) találatot adott. Hogyan keressek rá?
monolit írta: A köpölyözés vérbőséget okoz és masszíroz.
És ez hogyan méregtelenít?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.13. 22:37

@monolit (10237):
A "méregtelenítés" tág fogalom, nem tudományos kifejezés
Annyira, hogy kifejezetten altudomanyos, atveros divat-kifejezes, veszcsengokent kell hasson, ha ezt olvasod, ott egyeb aljassagokat, atvereseket, vagy legalabb is joindulatu tevedeseket is talalhatsz.

Sem meregrol nincs szo, sem eltavolitasrol.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.13. 22:45

@monolit (10241):
quote írta: Azért érdekes, mert a kezdeti levertség érzése után több lesz az energiád. Pedig azt a táplálékból fedezed. Ez maga az ellentmondás.
Te az energiát a pszichés állapot alapján határozod meg (az energiát átvitt értelemben használod), a pszichés állapot változik meg az éhezés különböző fázisaiban, nem az ATP-koncentráció a sejtekben (az gyakorlatilag nem változik, de a vázizom teljesítménye éhezésben - kiürült glikogénraktárak mellett - kisebb, mint jól táplált állapotban). Ebben semmi csoda nincs. Az emberben vannak energiaraktárak, az éhezés során ezeknek a fokozott, ill. megváltozott (lásd: ketontestek) hasznosítására áll át az anyagcsere.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.13. 22:45

@monolit (10242):

Én sem szívtam még füves cigerettát (másmilyet sem), de annak és egyéb kábítószereknek is van euforizáló hatásuk, mégsem méregtelenítenek.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.13. 22:47

@monolit (10241):
Neked is azt ajánlom hogy saját magadon tapasztald meg. Azért érdekes, mert a kezdeti levertség érzése után több lesz az energiád. Pedig azt a táplálékból fedezed. Ez maga az ellentmondás.
1. mihez kepest lesz tobb?
2. hogyan mered az energiat?
-maximalis pillanatnyi erokifejtes?
-milyen hosszan tudsz fenntartani adott szintu mozgast?
-egyeb?

Csak, hogy tudjam, hogy mit merjek? Te hogyan merted? Vagy csak arra gondolsz, hogy miutan hozzaszoktal az ehseghez, kevesbe zavar?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.13. 22:49

Magnessel nem lehet meregteleniteni?

A kazanban is csokkenti (allitolag) a lerakodast, meg a fogakon is... ;-)

Az orvosok is hasznaljak a magnest, peldaul az NMR-ben.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 14:37

@monolit (10235):
Az egykori ember ahogyan a mai őserdei népcsoportok tagjai, ma sem jutnak mindig élelemhez. Ezáltal létrejön egyféle természetes tisztulási folyamata a szervezetnek
Nem úgy képzelem, hogy az őserdei népcsoportok ezt az átmeneti táplálékhiányt megkönnyebbülésnek élnék meg, arról nem is beszélve, hogy mennyire lesznek ettől energetikusabbak...
Hasonló a megfigyelés mint az embereknél. Természetesen a kiválasztás működik náluk is, velük csak akkor van probléma ha nem a természetben tartózkodnak, hanem mesterséges körülmények között emberi tartásban.

Azt hiszem félreértettél valamit. A nyulak vizelete akkor zavaros, amikor normálisan táplálkoznak. Ha éheznek, akkor tiszta lesz a vizeletük. Neked valószínűleg azért zavaros a vizeleted böjtöléskor, mert, ahogy feljebb írtad, ez nálad húsmegvonást jelent pl.
Olvastam tanulmányt hogy a koplalás meghosszabbítja az élettartamot. Nem ellentmondásos ez?
Nem. Kinek az élettartamát?
Apropó, ha valaki koplal (nálam ez = nem eszik), akkor több savas vegyület keletkezik a szervezetében. Ez utóbbi, azaz a "savasodás" - ez bizonyos honlapokon és természetgyógyászokon keresztül a szervezet elsavasodását jelenti, még akkor is, ha nem tudják miről beszélnek -, aminek következményei pedig:
Folyamatos energiahiány jelentkezik, és a szervezet általános elerőtlenedése figyelhető meg.
Allergiák alakulnak ki, a bőr érzékenysége és irritációja pedig kiütések formájában jelenik meg.
Beindulnak azok a folyamatok, amelyek folyamatos nyák- és váladékképződéssel járnak.
Izületi fájdalmak és gyulladások jelennek meg a szervezetben.
Lerakódások, elzáródások következtében szív- és érrendszeri megbetegedések alakulnak ki.
A végtagokon fekélyek jelennek meg.
Kóros elváltozással járó betegségek alakulnak ki – Ezek közé tartozik például a rák és a csontritkulás is. innen másolva
- szóval meghosszabbodna a betegségekkel, nyavalyákkal teli élet? :shock:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.14. 14:45

@TranszfettiAcid (10266): Ugye a "savasodast" es kovetkezmenyeit nem gondolod komolyan?

Nem a koplalas, hanem az alacsonyabb kaloriabevitel az amit a hosszabb elettartattammal tarsitanak allatkiserletekben. pl: http://www.getcited.org/pub/102696086 The retardation of aging and disease by dietary restriction
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.01.14. 15:02-kor.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 14:53

@vaskalapos (10269):
@TranszfettiAcid (10266): Ugye a "savasodast" es kovetkezmenyeit nem gondolod komolyan?
Nem, véletlenül sem. Azért adtam meg forrást, ami egy kókler terméket reklámoz.
Inkább ellentmondást véltem felfedezni, és arra akartam rámutatni.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 15:00

@vaskalapos (10269):
Én úgy tudom, hogy ezt leginkább fonalférgekben (C.elegans) mutatták ki
De pl. igen nagy a reklámja a resveratrolnak, ami a fonalférgekben azon a fehérjén keresztül hat és hosszabbítja meg az élettartamot, mint ami éhezéskor aktíválódik. --> vigyünk be minél több resveratrolt a szervezetbe, hosszabb életünk lesz (?). Hát akkor mindenki egészségére ;)
(a vörösbörban elég sok resveratrol található)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.14. 15:05

@TranszfettiAcid (10272): Eleg szeleskoru irodalma van, ez egy kiindulas lehet:

http://en.wikipedia.org/wiki/Calorie_restriction

meg rhesus majmokon is vannak eredmenyek: Reduced Diet Thwarts Aging, Disease In Monkeys Science Daily, July 10, 2009 http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 110836.htm
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 15:08

@vaskalapos (10273):
@TranszfettiAcid (10272): Eleg szeleskoru irodalma van, ...
Igen, tudom.

Amit a majmokról idéztél az telejsen helyén van. Sőt, ennek alapján arra is fény derülhet, hogy mit érthet monolit energikusabb lét alatt:
"In addition, the brain health of animals on a restricted diet is also better, according to Sterling Johnson, a neuroscientist in the UW-Madison School of Medicine and Public Health. "It seems to preserve the volume of the brain in some regions. It's not a global effect, but the findings are helping us understand if this dietary treatment is having any effect on the loss of neurons" in aging.
In particular, the regions of the brain responsible for motor control and executive functions such as working memory and problem solving seem to be better preserved in animals that consume fewer calories."

Jobban működik az agyuk, stb.
Kérdés, hogy ez mondjuk rövid távon, akut alkalmazáskor is igaz-e - 40 napos böjt. Tovább élnek-e, agyilag frissebbek-e azok, aki minden évben 40 napot böjtölnek?
bár ennek semmi köze a topikhoz, hiszen az a méregtelenítésről szól.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 15:17

Én azt hiszem, hogy sokan használják a méregtelenítést olyan folyamtokra, mint pl. ha leadnak valamiből, ami felesleges, és zavarja őket (eszi őket emiatt a MÉREG), akkor már "megtisztultak, méregtelenítettek (túlsúly, evési kényszer, sütikényszer, rossz szokás, rokon :evil: , stb.). Semmi köze a fiziológiás méregtelenítéshez. Így akár pl. a zsírleszívás is egyfajta méregtelenítő kúra.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 15:22

@vaskalapos (10273):
Nekem ez jobban tetszik: képek, táblázat, stb ;)

van kritikája is
meg itt is
Ez utóbbi idéz egy pont ellentétes kimenetelű kísérletet is... :?:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.14. 15:58

@TranszfettiAcid (10277):

Annyival kiegeszitem meg, hogy ha jol ertem, akkor ez nem bojt, hanem folyamatosan korlatozzak a kaloriabevitelt.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.14. 16:11

@Várhegyi Márton (10243):
És ez hogyan méregtelenít?
Maga a véráram szállítja el a lerakódást.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.01.14. 16:13

@TranszfettiAcid (10276):
OFF
Vagy egy jó káromkodás 100 decibellel. Néha működik. :evil:
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.14. 16:18

@Várhegyi Márton (10247):
Te az energiát a pszichés állapot alapján határozod meg (az energiát átvitt értelemben használod)
Igen, ezért mondom hogy elbeszélünk egymás mellett :)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.01.14. 16:24

@monolit (10288):

Egy fenét beszélünk el, nekem föltűnt, hogy a megszokottól eltérő értelemben használod a szót.
Erre egyébként neked kellett volna fölhívnod a figyelmet!
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Méregtelenítés

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2011.01.14. 16:25

@monolit (10284):
Maga a véráram szállítja el a lerakódást
Miért a véráramlás, miért nem a nyirok?
Milyen lerakódást, mit, honnan? A hátáról a köpölyözöttnek? azokról a kerek vörös helyekről? A nem köpölyözött helyeken tovább rakódik?
0 x

Válasz küldése