A parlagfű

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.23. 12:58

@abaluuuu (24687):
Egyébként ezt megnézve bár nem annyira a témához tartozik de egyetérthetünk abban miszerint az allergia lelki eredetű betegség?
Nem.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.08.24. 23:01

@vaskalapos (24656):

Ezek azok a kérdések, aminek a megválaszolásához el kellene olvasni a megfelelő irodalmat. Sajnos nem tudom a pontos választ. Több cikkben leírják, ahhoz, hogy (érzékeny módszerekkel!) ki tudják mutatni a megfelelő vegyületeket, nagyobb mennyiségű növényből kell extrakciós módszerrel kivonni és további lépésekben dúsítani a hatóanyagokat.
Többen felvettették veszélyes a rá allergiásoknak fogyasztani a növényt. Az allergizáló hatást a növény pollenjének bizonyos fehérjéi okozzák, nem? A növény is tartalmazná ezen fehérjéket?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.25. 03:49

@vegyati (24785):
"Az allergizáló hatást a növény pollenjének bizonyos fehérjéi okozzák,"
NEM! ;)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.08.25. 04:26

@vegyati (24785):
Az allergizáló hatást a növény pollenjének bizonyos fehérjéi okozzák, nem?
Igen, igy van, konkretan a "Amb a 1" nevu feherje az egyik fo allergen.
Aminosav szekvenciaja, terszerkezet ismert. Coliban klonozva a genjet a rekombinans coli is kivaltja ugyanazt az allergias reakciot.
Kép
A növény is tartalmazná ezen fehérjéket?
Nem tudom, en is kivancsi lennek a valaszra.

Ezek azok a kérdések, aminek a megválaszolásához el kellene olvasni a megfelelő irodalmat. Sajnos nem tudom a pontos választ. Több cikkben leírják, ahhoz, hogy (érzékeny módszerekkel!) ki tudják mutatni a megfelelő vegyületeket, nagyobb mennyiségű növényből kell extrakciós módszerrel kivonni és további lépésekben dúsítani a hatóanyagokat.
Ez mindenesetre taplalja a gyanumat, hogy dusitas nelkul nincs is jelentos hatasa, vagy egyaltalan nincs is semmi hatasa.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.08.27. 22:11

@vaskalapos (24793):

En is kivancsi vagyok a mennyi az annyi-ra (mennyi a veszelyes alkaloidok mennyisege az egysegnyi parlagfuben). Bar az eredemeny lehet teljesen hasonlo...ha keves, akkor ugysem hat az ellen, ami miatt szedne az ember, tehat felesleges szedni, ha meg veszelyes, akkor eleve jobb, ha nem szedi az ember.
Eleve keseru az ize.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.09.07. 03:56

@vaskalapos (24793):
Igen, igy van, konkretan a "Amb a 1" nevu feherje az egyik fo allergen.
Aminosav szekvenciaja, terszerkezet ismert. Coliban klonozva a genjet a rekombinans coli is kivaltja ugyanazt az allergias reakciot.
Megköszönném, ha ez a "feljavított" coli baci nem mászna ki a petri csészéből. Három év óta rajtam is kijön az allergia parlagfű szezonban, épp elég az orrfújás is, nem szeretnék emellett még fosvahányni is...

A témához lazán kapcsolódó körkérdés: parlagfű allergiára milyen tablettát érdemes szedni, és milyen orrsprayt érdemes használni ami "a zorromat is tisztíccsa"? Claritine-t szedek, de nem nagyon segít.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.09.08. 19:04

@sajnos_kacat (25995):
Megköszönném, ha ez a "feljavított" coli baci nem mászna ki a petri csészéből. Három év óta rajtam is kijön az allergia parlagfű szezonban, épp elég az orrfújás is, nem szeretnék emellett még fosvahányni is...
http://oba.od.nih.gov/rdna_ibc/ibc.html
Nagyon szabalyozva van minden, ne aggodj!

A témához lazán kapcsolódó körkérdés: parlagfű allergiára milyen tablettát érdemes szedni, és milyen orrsprayt érdemes használni ami "a zorromat is tisztíccsa"? Claritine-t szedek, de nem nagyon segít.
Most az Allegra-t reklamozzak. Talan erdemes kiprobalni. Vagy koltozz a nagy viz melle, vizpartra. SF-ban jo kis kodok vannak, szerintem az jol fogja a port es a pollent.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.05. 09:47

A szakemberek kutatásai szerint az ambróziának az a természetben a feladata, hogy megóvja a földet a kiszáradástól, azután átadja a helyét más növényeknek, amelyek az így megóvott talajon már képesek megmaradni és szaporodni.
Innen ered a magyar nyelv parlagfű elnevezése.

A Magyarországon, Alcsútdobozon végzett kísérletben egy többhektáros területet hagytak parlagon, azt vizsgálva, hogy mi történik ezzel a földdarabbal a természetes folyamatok során.

Az első évben a teljes területet beterítette a parlagfű, a második évben a parlagfű több mint ötven százalékban visszaszorult és átadta a helyét más növénykultúráknak (lóhere, gyermekláncfű, útilapu, a lósóska, fehér üröm, máriatövis, paréj, libatop), míg a harmadik évben már húsz százalék alá esett vissza a parlagfű aránya az adott területen, irtás nélkül.
Öt év elteltével az eredeti területnek mindössze csak 1-2 %-án volt parlagfű.

Egyes kutatások szerint a parlagfű fokozza a szervezet őssejt-termelését, és ezáltal a rák-ellenes gyógyászat legfontosabb felfedezetése lehetne.

Forrás: wikipedia
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.05. 09:58

@Fabri (32985):

Ha visszaolvasod ennek a topiknak az elejét bőségesen kitárgyaltuk, hogy ez bizony jókora hülyeség és a wiki forrásai között is valódi forrásként szerepel felvállaltan áldokumentumműsor, nemműködő link, és a parlagfűvel nem is foglalkozó honlap...

Írás előtt ajánlott olvasni is, de még ekkor sem kell elhinni mindent, amit olvasol...

viewtopic.php?p=23434#p23434
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.05. 12:58

@Fabri (32985):
az ambróziának az a természetben a feladata
A termeszetben nincsenek kiosztott feladatok.
Amugy igaz az elso resze az idezetednek, azert hivjak parlagfunek, mert a parlagon hagyott teruleten no eloszeretettel, azutan ahogy kialakul ott egy eletkozosseg, akkor viszaszorul.

Az ossejteket hagyjuk, jobb nem piszkalni oket. Ha igaz lenne amit irsz, akar rakkelto is lehet a parlagfu. Az ossejtek nem rak ellenesek, epp ellenkezoleg.
0 x

Valery
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:12

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Valery » 2011.11.13. 12:16

Most kaptam ismerőstől levélben, azzal az ajánlással, hogy íme a segitség:

http://alternativgyogyaszat.network.hu/ ... nternetrol

Még igyekszem magamhoz térni, lenyugodni. A cikk, azon kívül, hogy tele van hülyeséggel, még a hangvétele is bicskanyitogatóan ostoba. És terjed,terjed, terjed...
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.11.13. 14:48

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 21:19-kor.
0 x

Valery
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:12

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Valery » 2011.11.14. 11:08

 **MODERÁLVA**  Ne másolgass - moderátor.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 11:39

@Valery (33694):
 **MODERÁLVA**  - ismét offolsz (moderátor).

Mondhatom nagyszerű és szavahihető az a fórum, amelyen az igazságnak piros lapot adnak.
No de sebaj, mert majdcsak előbb-utóbb megfogalmazódnak ezek a dolgok bennetek is és a helyes, célravezető útról előbukkanak a felismeréseitek majd itt is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fabri 2011.11.14. 12:34-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.14. 12:00

@Valery (33694): Elképedésből nincs hiány, de mi ezzel a mondanivalód?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 12:35

Nem éppen a parlagfűről szólt a fenti kommentem az igaz, de összefügg minden, a gyógyíthatatlannak mondott betegségekkel, köztük az allergiával vagy a szénanáthával is. És ezért szerintem nem volt OFF. :(

Mondhatom nagyszerű és szavahihető az a fórum, amelyen az igazságnak "piros lapot" adnak.
No de sebaj, mert majdcsak előbb-utóbb megfogalmazódnak és tudatosulnak ezek a dolgok bennetek is és a helyes, célravezető útról előbukkanak a felismeréseitek majd itt is.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.14. 12:51

@Fabri (33824):

Ha magad is elismered, hogy írásod nem a parlagfűről szól, akkor miért pont ide akarod betenni? Jó hogy piroslapot kapsz, ha bowlinggolyót hozol a focipályára...
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 13:12

@pounderstibbons (33828):

A parlagfűvel ma már minden összefügg, mert a modern társadalom ellenségnek tartja, és ezt a megfélemlített, informálatlan emberek, "beveszik", hiszen parancsba ki van adva az irtása, viszont az okos természetet ismerő, annak védekező mechanizmusával azonosult és ezáltal tudatosult emberek a megtapasztalásaik alapján egy univerzális gyógynövénynek tartják.

De arra is fogadok veled, hogy nem olvastad az általad kritizált kommentemet. :roll:
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.14. 13:22

@Fabri (33834):
De arra is fogadok veled, hogy nem olvastad az általad kritizált kommentemet. :roll:
Megkockáztatva egy "Te is" érvelést:
Te beszélsz?!
Te vagy az, aki nem reagál az általad belinkelt cikkek kritikáira. Abban pedig csak reménykedni merek, hogy egyáltalán elolvasod őket.
Vagy esetleg azért nem reagálsz a kritikákra, mert azokkal teljes mértékben egyetértesz? (Harmadjára kérdem ezt.)
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 13:30

@Zsolesz14 (33835):

Te már ettél friss parlagfüvet, ill. ittál parlagfűporból készített italt?
Mert én igen és bátran merem ajánlani bizonyos elővigyázatos lépéseket és szabályokat betartva minden parlagfű-allergiában szenvedő betegnek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.11.14. 13:34

@Fabri (33837): Te csak ne ajánlgass senkinek semmit.
Allergiás személy számára életveszélyes, amit javasolsz.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.14. 13:34

@Fabri (33837):
Nagyon bator vagy!

Konkretan mik a "bizonyos elővigyázatos lépések és szabályok"?

Legyen orvos, mento a kozelben, mindennel ami egy anafilaxias sokk elharitasahoz, kezeleshez szukseges?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.14. 13:45

@Fabri (33837):

És akkor mi van ha te már ettél? Ha te ettél és ezek után azt tapasztaltad, hogy javultál, akkor ebből az következik, hogy mindenkin segíteni fog? Szerinted egy gyógyszert is így kellene tesztelni? Hogy odaadjuk egy embernek és ha rajta segített, akkor elkezdjük forgalmazni és bárkinek ajánlani?
És negyedjére kérdem: Azért nem reagálsz a kritikákra, mert azokkal teljes mértékben egyetértesz?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 14:02

@Zsolesz14 (33842):

Azért nem válaszolok a feltett kérdéseidre, mert egy egészen más megközelítést kellene olvasnod - mivel végig olvastam a fórumot és a sok-sok próbálkozás felétek mit sem ért, nem akarok ugyanúgy végezni itt, mint a többiek - amit a beállítottságodból kifolyólag egyszerűen nem értenél meg, ill. a priori elvetsz.

Remélem itt nem lesz offtopik az alábbi 4 link, amelyeken az itt kuruzslónak tartott Balogh Béla előadását láthatod / láthatjátok folytatásban:

 **MODERÁLVA**  (de off - moderátor)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.11.14. 14:07

@Fabri (33845):
Azért nem válaszolok a feltett kérdéseidre, mert egy egészen más megközelítést kellene olvasnod - mivel végig olvastam a fórumot és a sok-sok próbálkozás felétek mit sem ért, nem akarok ugyanúgy végezni itt, mint a többiek - amit a beállítottságodból kifolyólag egyszerűen nem értenél meg, ill. a priori elvetsz.
Ez egy nagyon szar duma.

Válaszolhatnál úgy is, hogy bizonyítékokat mellékelsz az állításaid mellé. Ha nincsenek bizonyítékaid, az nem a fórum többi tagjának a hibája.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.11.14. 14:19

@Fabri (33845):

Látod ez nem így működik. Teljesen mindegy, hogy milyen szemszögből nézed, a kérdésekre kell létezzen válasz. Vagy ha hülyeség a kérdés, akkor tessék elmagyarázni, hogy miért. Nem tudom, hogy ilyenkor mi járhat a fejedben.. Elkönyveled, hogy "ááá rossz oldalról közelítik meg" és ezáltal a szőnyeg alá söpröd a kérdéseket? Vagy azért elgondolkozol picit azon, hogy ha nincs válasz a kérdésekre, akkor valami gond lehet? Persze megértem én, hogy félted a világképedet és mindent megteszel azért, hogy az fennmaradjon. Nem könnyű elismerni, hogy az ember tévedett.

Most például azt kérdeztem, hogy mi következik abból, hogy te ettél már parlagfüvet és segített neked? Egyáltalán milyen bajod volt, amin segített ez a növény? Ez két egyszerű kérdés.
amit a beállítottságodból kifolyólag egyszerűen nem értenél meg, ill. a priori elvetsz.
Ha a priori elvetnélek, akkor nem kérdeznék tőled semmit, hanem tiltólistára tennélek és nem foglalkoznék veled. Éppen hogy nyílt látókörű vagyok és nem utasítalak el kapásból, hanem megpróbállak megérteni. Ezért kérdezek. Ezért kérdeztem a kapcsolatteremtő gyógyítással kapcsolatban is. Te meg úgy tűnik valamiért megsértődsz a kérdéseken és nem foglalkozol velük, nem válaszolsz. Ez pedig elszomorító, hogy a tanulni vágyókkal így bánsz.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 14:33

@stark (33847):

Ezen a fórumon minden jószándékom ellenére nagy ellentmondásokba keveredhetek az utasítások és kommentek alapján, mert te biztatsz, hogy bizonyítékokat linkeljek be, feletted meg a moderátor a linkeket kapásból kitörli, ahogyan beleolvas a magyarázatokat és az ellenvéleményt képviselő mondanivalóba.
Sőt még figyelmeztetést is kapok ezért az igyekezetemért és kitiltással is fenyegetőzik a fórumot moderáló személy (nevet nem írhatok, mert nem ildomos)

Most akkor hogy is van ez?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.11.14. 14:46

@Fabri (33850): Nem tudom, miért olyan nehéz megérteni, hogy a topiknak a parlagfű a témája!
Tessék a parlagfűről beszélni! Balogh Béla mittudoménmilyen ezoterikus előadássorozata nem tartozik ide, mivelhogy egy árva kukk sincs benne a parlagfűről! Miért nem világos ez?
Ha a parlagfűről nincs mondanivalód, akkor meg hallgass.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.11.14. 14:51

@Fabri (33850):
Ezen a fórumon minden jószándékom ellenére nagy ellentmondásokba keveredhetek az utasítások és kommentek alapján, mert te biztatsz, hogy bizonyítékokat linkeljek be, feletted meg a moderátor a linkeket kapásból kitörli, ahogyan beleolvas a magyarázatokat és az ellenvéleményt képviselő mondanivalóba.
Igen, arra biztatlak, hogy bizonyítékot linkelj be. Eddig akárhányszor erre kértünk, elkezdtél offolni, és teljesen más témában linkelgetni, vagy bizonyítékként teljesen háttér nélküli, alátámasztatlan állításokat közölni, vagy éppen anekdotákat mesélni a szomszéd néniről, és az aoleverás kenőcsről.

Nem azért vagy kitörölve, mert annyira haragszik itt mindenki az ellenvéleményre, hanem azért, mert nem bizonyítékot szolgáltatsz, hanem csak egy linket, ahol megismétlik ugyanazt, amit te elmondtál, ismét bizonyítás nélkül. Az, hogy egy bácsi beáll, és előadást tart a hitéről, az nem bizonyíték semmire.

Ha Balogh Béláról akarsz beszélni, akkor nyiss egy olyan fórumtopicot.

Az, hogy ellentmondásokba keveredhetsz, az kicsit elmond valamit az igazságalapjáról annak, amit hirdetsz.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 15:27

@Szilágyi András (33852):

Úgy gondolod, hogy hallgatni arany, beszélni ezüst?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.14. 16:39

@Fabri (33837):
Nem valszoltal:
Konkretan mik a "bizonyos elővigyázatos lépések és szabályok"?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 18:08

@vaskalapos (33866):

Isten ments, hogy neki szaladjon valaki a parlagfű evésnek vagy esetleg gyakran, folyamatosan szeretné azt enni, mert nagyon rosszul lenne tőle.
Tehát alapszabály, hogy NEM szabad nagyon sokat és gyakran enni belőle!
Ugyanis ha gyakran esszük, a szervezetünk ellenállásba kezd. Aki tart a parlagfű evéstől vagy egy kicsit is szkeptikus ez ügyben, annak szerintem érdemes előtte kipróbálnia a homeopátiás szereket, ill. konzultálni homeopatával a mennyiséget, koncentrációt és adagolást illetően.
A parlagfűre kifejlesztett homeopátiás szer neve különben nem véletlenül Ambrosia Artemisiaefolia - ez is parlagfüvet tartalmaz, de nem sokkoló mennyiségben, hanem megfelelő hígításban és potenciálásban. Nem véletlenül vacillálnak rajta egyébként mostanában, hogy receptkötelessé tegyék a homeopátiás szereket is, hiszen előhozzák a tüneteket, csakhogy ezek nem mellékhatások! Ez a szervezet reakciója (a tudatalattiban elraktározódott emlék a szimptómákkal kapcsolatos első negatív élménnyel kapcsolatban).
Különben nagyon hatásos a parlagfű allergiára a sajátvér homeopátiás terápia és a MOKSA ELIXÍR is.

Nekem 4 éve is előjött az allergiám elég korán, ezért elhatároztam, hogy kipróbálom a parlagfüvet.
Megkóstoltam, megettem pár levélkét, utána elkezdtem nagyokat tüsszenteni, úgy éreztem, felerősítette az allergiámat, mint minden természetes gyógymód az elején, de utána 2-3 napon belül mintha elvágták volna, eltünt az allergiám.
Ettem rendszeresen, utána kicsit elhanyagoltam, vissza is tért az allergiám, de amikor újra ettem, nyoma sem volt az allergiának.
Ezért eszegetem mostanság is.
Használjátok hát egészséggel ti is!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.14. 18:13

@Fabri (33875): Anafilaxias sokk kialakulasanak nincs eselye, ha valaki allergias a parlagfure, es megeszik egy-ket levelket?

Mi az az anafilaxia?
Az anafilaxia az allergia legsúlyosabb tünet együttese, életveszélyes klinikai állapotot jelent. Lényege, hogy az allergiás egyén szervezetébe jutó allergén hatására nagy mennyiségben szabadulnak fel gyulladáskeltő kémiai anyagok a sejtekből és a szövetekből. Ezek az anyagok, a hisztamin és az ahhoz hasonló ún. biogén aminok olyan súlyos keringési és légzési zavart okoznak, amely eszméletvesztéshez, sürgős orvosi ellátás hiányában halálhoz vezet.

Kik veszélyeztetettek anafilaxia szempontjából?
Minden allergiás betegnél fennáll a veszélye az anafilaxiás reakciónak, amennyiben az allergiát kiváltó anyaggal kapcsolatba kerül.

Mit tegyünk anafilaxiás sokk vagy veszélye esetén?
1.Általános tünetek észlelése esetén (testszerte jelentkező csalánkiütések, nehézlégzés, hányinger, szédülés, kifejezett gyengeségérzés stb.) ne késlekedjen az életmentő injectió alkalmazásával!
2.Azonnal hívjon mentőt!
3.Ne induljon el egyedül, mert útközben eszméletét veszítheti!
4.Kerülje el lehetőség szerint az anafilaxiát okozó anyaggal való további érintkezést!
5.Készenléti hörgtágítóját nyugodtan alkalmazza nehézlégzés esetén!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2011.11.14. 18:19-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.14. 18:17

@Fabri (33875): Nekem a tömény sósav kortyolgatása segített az isiászomon. Fogyaszd te is egészséggel!
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 18:47

@vaskalapos (33877):

Az általad körülírt, már-már halálfélelmet gerjesztő anafilaxiás sokkal nem találkoztam egyetlenegy esetben sem, pedig voltak olyan emberkék is, akik előszörre elég sokat ettek a nyers parlagfűből.
Ezek szerint nem eleget ahhoz, hogy teljesüljön az előrejezésed?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 18:47

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.14. 18:55

@Fabri (33884):

En kerdeztem, hogy mi az eselye szerinted?
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.14. 19:05

@vaskalapos (33888):

Nem tudom, hiszen személyesen nem próbálkozok vadul soha semmivel, hanem az elővigyázatosságra helyezem a hangsúlyt.
És így ajánlom másnak is.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.14. 19:12

@Fabri (33889):
hanem az elővigyázatosságra helyezem a hangsúlyt
Allergiaskent az ismert allergent ragcsalod, es ugyanezt javaslod mas allergiasoknak is.

Ugye az epinefrin injekcio, meg kalcium keznel van?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.14. 19:35

@Fabri (33885): Comment! A te recepted ugyanennyire helytálló.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.11.15. 07:13

@Fabri (33889):
Hogyan beszélhetsz elővigyázatosságról, ha alapvető ismereteid sincsenek arról, amit csinálsz?
Az általad körülírt, már-már halálfélelmet gerjesztő anafilaxiás sokkal nem találkoztam egyetlenegy esetben sem, pedig voltak olyan emberkék is, akik előszörre elég sokat ettek a nyers parlagfűből.
Ezek szerint nem eleget ahhoz, hogy teljesüljön az előrejezésed?
NEM tudod mi az az anafilaxiás sokk, és hogy nem az allergén mennyisége a szignifikáns.
(Halt már bele egy csókba egy /mogyoró allergiás/ fiatal, csak mert a párja előtte mogyorós édességet evett.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.11.15. 08:29-kor.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.15. 08:29

@Fabri (33875):
Tehát alapszabály, hogy NEM szabad nagyon sokat és gyakran enni belőle!
VS.
pedig voltak olyan emberkék is, akik előszörre elég sokat ettek a nyers parlagfűből.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.15. 11:11

@mimindannyian (33895):

Azzal a nem kis különbséggel, hogy én iszom és itt vagyok, te pedig ha innád a sajátodat, elköltöznél a túlvilági internetre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fabri 2011.11.15. 11:14-kor.
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.15. 11:13

@Popula(c)tion (33919):

Egészségünk őre a helyes gondolkodás.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.11.15. 11:16

@Fabri (33932):

Nocsak, mit tudsz, mit iszik Mimindannyian? Mi az, ami olyan halálos, hogy a túlvilágra száműzi, internetestül?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.15. 11:17

@Fabri (33933):

"Egészségünk őre a helyes gondolkodás."

Akkor hogy hogy még életben vagy?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.11.15. 11:17

@Fabri (33933):

Itt Fabri barátunk annyit akart mondani, hogy: "Fogalmam sincs, hogy erre hogy válaszoljak, inkább írok egy közhelyet, mert remélem, hogy olyan hülyék vagytok, mint a parlagfűivó haverok, és nem veszitek észre, hogy csak süketelek."
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.15. 11:18

@pounderstibbons (33920):

Tüsszögtek is tőle rendesen.
Itt is érvényes: Lassan járj, tovább érsz.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: stark » 2011.11.15. 11:19

@Fabri (33937):

Te, tényleg nem tűnik fel, hogy ellentmondásban vagy magaddal? Scrollozz légyszi felfele, és olvasd újra...
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

A parlagfű

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.11.15. 11:21

@lorenz (33935):

Ugyanezt a kérdést akartam feltenni éppen én neked. :o
Megelőztél, de sebaj, hisz "amoda" előbb-utóbb neked is el kell jutnod.
0 x

Válasz küldése