Gyógycipő (félgömb talpakkal)

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.22. 17:47

dora írta:
Sanya írta:
Az Achilles-ín a lábszár hátsó részén van a vádli izom ina, ami a sarok csont hátsó részén tapad. Főleg idős korban, vagy sérülés után ez az izom zsugorodásra hajlamos. Vannak zsugorodásra és nyúlásra (pl: hasizom) hajlamos izmok. RYN-ben minden egyes lépést sarokról kell indítani és a lábfejet egy picit felhúzni. Így nyújtja az Achillest, ami jótékony hatású.


Egyszerűen marhaság, hogy az achilles nyújtható.

:) Hát erre most mit mondjak?
Próbáld meg azt, hogy felállsz egy lépcsőre úgy, hogy a sarkad lelóg róla és csak az elő lábaddal állsz a lécsőn. Ezután a sarkaidat nyomd le úgy, hogy az előlábad a lépcsőfok tetején maradt és a sarkadat jóval lejjebb nyomtad. Ez egy achilles nyújtási forma. Ha nekem nem hiszed írd be goggle-ba. Talán az a több 1000 oldal nem hazudik.
Az in nyulik ilyenkor es az in az ami zsugorodott, vagy pedig az azt huzo izom?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.22. 17:49

dora írta: Talán az a több 1000 oldal nem hazudik.
Nem akarlak megbantani, de ismered a mondast, a legyekkel...?

Egyel ....-t, szamillio legy nem tevedhet!

Komolyan: az interneten nagyon sok teves es szandekosan hazug informacio is olvashato. Tobbezer peldanyban is.

Olyannal kene inkabb ervelni, hogy valakik megmertek az in hosszat, ez es ez a meresi eredmeny.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.22. 18:06

Egyszerűen marhaság, hogy az achilles nyújtható.
:) Hát erre most mit mondjak?
Próbáld meg azt, hogy felállsz egy lépcsőre úgy, hogy a sarkad lelóg róla és csak az elő lábaddal állsz a lécsőn. Ezután a sarkaidat nyomd le úgy, hogy az előlábad a lépcsőfok tetején maradt és a sarkadat jóval lejjebb nyomtad. Ez egy achilles nyújtási forma. Ha nekem nem hiszed írd be goggle-ba. Talán az a több 1000 oldal nem hazudik.
Erre bármit mondhattál volna, az is okosabb lett volna. De ha már kérdezted, szerintem azt kellett volna írnod, hogy „elnézést, butaságot beszéltem”.

Azon a tényen, hogy az Achilles ín nem nyújtható, még az sem változtat, hogy egyes tornatanárok azt képzelik, hogy olyankor, amikor az inakhoz kapcsolódó izmokat feszítik, akkor az inak nyúlnak. Persze ez a tudatlanság nem róható fel a tornatanároknak, akik 50 oldalas brosúrából tanulnak anatómiát és kislabda-dobásból szigorlatoznak. A baj az, amikor veszik a bátorságot, és még tanácsokat is osztogatnak.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.22. 18:08

vaskalapos írta:
dora írta: Talán az a több 1000 oldal nem hazudik.
Nem akarlak megbantani, de ismered a mondast, a legyekkel...?

Egyel ....-t, szamillio legy nem tevedhet!

Komolyan: az interneten nagyon sok teves es szandekosan hazug informacio is olvashato. Tobbezer peldanyban is.

Olyannal kene inkabb ervelni, hogy valakik megmertek az in hosszat, ez es ez a meresi eredmeny.
A dolog viszonylag egyszerű: az inaknak az a dolguk, hogy ne nyúljanak. Ezért nőnek . Nem kell clinical study hozzá, elég elővenni egy ezeréves nyilat...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.22. 18:10

dora írta:
Ezt talan erdemes lenne igy reklamozni, hogy az ne vegye, ne hasznalja, akinek art!
Melyik az a termék, amelyiket úgy reklámozzák, hogy A-nak B-nek használ, de figyelem C-nek nem használ sőt árthat is.
A Cola mindenkinek árt, mégse reklámozzák, hogy ne idd.
Ha bemész egy RYN-shopba nagy valószínűséggel gyógytornásszal fogsz találkozni, ez lehet MBT-SHOP is. Ő azért van ott és azért vették föl, hogy ismerje a különféle betegségeket, problémákat és eldöntse, hogy ő most ajánlja vagy nem.
Koszonom az oszinte valaszt.
Tudod, az a bajom, hogy ha az amit irsz az beismerten csak reszigazsag, van akinek hasznal, de van olyan is akinek art, de csak a pozitiv hatasrol irnak, beszelnek, amig nem kerdezunk ra... akkor hiteltelen az egesz.

Es ha a szakboltban a dolgozo azert kapja a fizeteset, hogy eladja az arut, akkor sajat anyagi eredeke ellen cselekszik, ha valakit lebeszel a vasarlasrol. Ritka becsuletes elado kell legyen az illeto. Ritka.

A cola nem art mindenkinek, es nem azzal reklamozzak, hogy egeszsegesebb leszel tole.
Az üzletekben általában van egy 3D talpvizsgáló készülék, amellyel felmérik a lábadat és rávilágítanak a problémára, illetve fél,1 v.2 év után visszamész és újra megcsinálják ezt a vizsgálatot, ahol számszerű változásokat fogsz látni.
Ez csak a ludtaplat mutatja, a gerincservet es tobbit nem.
Illetve szerintem, amit leírtam pl. a gerincsérvre történő hatásáról, az elég logikus és érthető volt, hogy mi miért történik. Vagy tévedek?
Ertheto, jol hangzik, de engem nem gyozott meg arrol, hogy a bokacsonttol folfele is van hatasa, ott szerintem ugyanakkora erok hatnak (pl a terdnel), es a testtartas valtozas kenyszere az egyik oldali gerincservnel valoban lehet elony, de akkor a masik oldali servnel hatrany!

Az lenne meggyozo, mint altalaban az egeszseggel kapcsolatos allitasok eseten, ha osszehasonlito vizsgalatot vegeztek volna, veletlenszeruen ketteosztott betegcsoprtokon. Egyik fele ilyen, masik fel olyan cipot visel.
Az edzők és a testnevelő tanárok teljesen más szemszögből nézik, tanulták a dolgokat, mint egy gyógytornász.
Igen aki sportos izmos, vannak mély, ízületeket védő izmai, annak lehet. De az átlag ember nem ilyen.
Azt mondjak, hogy epp a legparnas stb vedo cipo az mi elsorvasztja azopkat az izmokat, a mezitlab es az azt kozelito vekon talp az mi dolgoztatja, edzi.
Evezhetsz benne, de semmi hatása, értelme nem lesz.
Az evezoshajoban beepitett cipok vannak a labtarton... ;-)
Ez egy prevenciós, megelőző lábbeli eredetileg. Szóval, ha szeretnéd az ízületeid védni vagy bármelyik problémától védeni magad a RYN-nel, amiket felsoroltam, akkor ajánlom. Vagy ezen sportok ellenére is nagyon fáj a haránt boltozat süllyedésed, akkor is ajánlom.
Nem azt irtad, hogy ezeket megelozi, hanem ezek kezelesere ajanlottad.
Nekem ugy tunik eppenseggel terheti bizonyos izuleteket.
Azt olvastam, hogy napi 8óra aktív használattal, 1000 kalóriát lehet elégetni vele pluszban. Ezt alátámasztani nem tudom.
[/quote]

Vicc.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.22. 18:13

Az in nyulik ilyenkor es az in az ami zsugorodott, vagy pedig az azt huzo izom
A bármilyen okból zsugorodott inakat nem nyújtással próbálják meg meghosszabbítani (mert akkor legfeljebb felrostozódik és elszakad), hanem egy kis haránt-irányú bemetszést ejtenek rajta, így hosszabbítják meg. Rosszabb esetben pedig máshonnan kioperált fasciával (izombőnyével) fércelik össze. Térd kereszt-szalagoknál pedig pótolják teflon-szövetből készült anyaggal. De nem nyújtják, mert nem tornatanárok dolgoznak az ortopédiai sebészeteken :lol:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.24. 19:10

Most beszéltem egy gyógytornász barátommal, aki lehet, hogy a legnagyobb Mon. ebben a kérdésben és megemlítettem, hogy éppen készülnek egyesek szétszedni Dorát, félgömb talpú cipő ügyben, védje meg.
Azt mondta, hogy teljesen lényegtelen amit mondtok, néhány száz szkeptikus véleménye nem oszt nem szoroz, ezért nem érdemes foglalkozni ezzel, szóra sem érdemes.......
Tehát számít-e amit gondolunk, vagy a média úgyis lenyel minden jó szándékú kételkedést?
Tehát szerintetek a lakosság hány százaléka gondolkodik hozzánk hasonlóan, miért nem általános a kételkedés az új sületlenségek iránt?
A közoktatás rendben van szerintetek?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.24. 19:26

Popula(c)tion írta:Most beszéltem egy gyógytornász barátommal, aki lehet, hogy a legnagyobb Mon. ebben a kérdésben és megemlítettem, hogy éppen készülnek egyesek szétszedni Dorát, félgömb talpú cipő ügyben, védje meg.
Azt mondta, hogy teljesen lényegtelen amit mondtok, néhány száz szkeptikus véleménye nem oszt nem szoroz, ezért nem érdemes foglalkozni ezzel, szóra sem érdemes.......
Tehát számít-e amit gondolunk, vagy a média úgyis lenyel minden jó szándékú kételkedést?
Tehát szerintetek a lakosság hány százaléka gondolkodik hozzánk hasonlóan, miért nem általános a kételkedés az új sületlenségek iránt?
A közoktatás rendben van szerintetek?
De csak volt valami véleménye? Ha nem, akkor ez azt jelenti számomra, hogy gyógytornászati szempontból, nem hatásos, mivel szakember érdeklődését nem kelti fel. :geek:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.24. 19:32

Popula(c)tion írta: Tehát számít-e amit gondolunk, vagy a média úgyis lenyel minden jó szándékú kételkedést?
Tehát szerintetek a lakosság hány százaléka gondolkodik hozzánk hasonlóan, miért nem általános a kételkedés az új sületlenségek iránt?
A közoktatás rendben van szerintetek?
Nem szamit, ez szellemi maszturbacio.
A lakossag nagyon kis hanyada gondolkozik kritikusan. Magyarorszagon meg kisebb hanyad, mint az USA-ban.
A kozoktatas nagyon jo volt 20-40 eve... azota megreformaltak... nincs rendben, nagyon nincs rendben, de nem lehet mindent az oktatasra fogni, a tarsadalmi kozeg, a mediakokok legalabb akkora szereppel birnak...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.24. 19:38

Én arra gondoltam, hogy egy veleszületett, egészséges kételkedés mindenkibe bele van programozva, és ezt kigyilkolni igenis munka, nem magától értetődő hülyének lenni......hm..?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.25. 21:18

Popula(c)tion írta:Én arra gondoltam, hogy egy veleszületett, egészséges kételkedés mindenkibe bele van programozva, és ezt kigyilkolni igenis munka, nem magától értetődő hülyének lenni......hm..?
embertől függ,ezt általánosságban nem jelenteném ki...de a veleszületett és tanult dolgokat elvontabb fogalmak("kétkedés") esetén nehezebb kimutatni
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.25. 21:35

Az egy éves kölök a sárgarépa főzelék láttán (szagolván?) sírva fakad, majd bele diktálod, és kihányja, ez szerinted nem egy veleszületett kétkedés? (Akkor és ott, neki pont az a főzelék nem volt jó, jelezte is,....persze a sárgarépa mint tudjuk, nagyon egészséges, még jobban is fütyöl tőle az a büdös kölök....) Mi ebben szerinted a tanult? Miért nem egészséges a kisgyerekek ösztönös szkepticizmusa?
0 x

Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2010.01.27. 23:54

vaskalapos írta:Nem szamit, ez szellemi maszturbacio.
Én még mindig hiszek benne (lehet, hogy naiv vagyok), hogy a felvilágosításnak előbb-utóbb lesz hatása. Lehet, hogy rossz példa, de a régi fórumon többen jelezték, hogy a topik hatására nem foglalóztak a piramisjátékban. Már megérte...
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.28. 00:35

http://www.nature.com/news/2010/100127/ ... 10.36.html
Meg a vegen kiderul, hogy mezitlab egeszsegesebb futni.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.29. 14:47

Az egy éves kölök a sárgarépa főzelék láttán (szagolván?) sírva fakad, majd bele diktálod, és kihányja, ez szerinted nem egy veleszületett kétkedés?
Természetesen az ételek szeretete és utálata nem veleszületett, hanem tanult. Az étkezéssel kapcsolatos sírás, visszaöklendezés pedig kimondottan tanult hiszteroid viselkedés.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.29. 19:16

0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.06.18. 16:19

Itt a továbbfejlesztett változat.
Már csak 20000 Ft. a WS teleshop-nál, akikről tudjuk, hogy mekkora haszonkulccsal dolgoznak. :lol:

http://www.wsteleshop.hu/index.php?olda ... mek_id=327
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.07.04. 15:18

Jé!!!!!! :o Itt már csak 14 000 Ft. Hogy a csudába lehet, hogy egy ilyen univerzális tyúkszemírtó multifunkciós csodacipő ilyen gyorsan elveszíti a gyógyhatását :lol:

http://www.superteleshop.com/Neuheiten/ ... uh-des-neu

http://WWW.gehvital.tv
0 x

gabroca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.09.16. 19:42

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: gabroca » 2010.09.16. 20:05

@Orcas (340):
Nyilván azért okoz izomlázat, mert szokatlan módon terheli a test a lábat. Nekem kopott, elgyengült, szakadt teniszciő okozott derékfájást, izomlázat. Vettem hamar újat, ráadásul vastagabb talpú ez, de nem görbe...Azt hiszem a görbe talp
csak átrendezi a láb eddigi normális terhelését. Régen azt mondták úgy járjunk, hogy a talajt ne a sarkunk érje először. Ettől lesz a járásunk rugalmas. Görbe talpú cipővel ez lehetetlen szerintem.
Egy ilyen cipő nem olcsó, ráadásul elég bóvlinak tűnik mind, amit láttam eddig.
0 x

gabroca
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.09.16. 19:42

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: gabroca » 2010.09.16. 20:13

@Popula(c)tion (2453):

Az, hogy az 1 éves kölök nem eszik meg valamit, az nem azt jelenti, hogy az egészségtelen. Ne menjünk már utána, mi a jó.
Az én unokahúgom csak a csokit és kolát szerette kiskorában. A lányom igencsak válogat. De a chipset szereti. Akkor a chips egészséges? Nem hinném...
0 x

Kibuc
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2010.01.03. 00:00

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Kibuc » 2010.11.03. 07:13

Reggel hallottam a "királyi" tv-ben, hogy valahol Baranyában több mint száz ilyen cipőt osztottak szét ingyen iskolás gyerekeknek. Zseniális ötlet. Ha van valami hatása (akár jó, akár rossz), akkor az a fejlődésben levő gyereken hamar jelemntkezni fog, és az iskolákon keresztül a nyomkövetés, kiértékelés is könnyen megoldható. Ráadásul az ajándékozásból kimaradt gyerekek szülei is sorban állnak majd érte, mert ugye a gyerek egészsége a legfontosabb, és a tudós tanarak biztosan nem pártolnák, ha nem volna egészséges. Ha a jó dr. Mengele ezt megérhette volna...
0 x

Kollárné
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.11.05. 12:02

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Kollárné » 2010.11.05. 12:33

Kolléganőm vett egy ilyet magának, megkérték az árát, de azt mondta, hogy kényelmes benne járni és nem okoz izomlázat, emellett nem kell tornáztatnia a lábát (mivel lúdtalpas és az orvos javasolta neki), bár kicsit bumszlinak tartom és nem olyan nőies, pl. irodába nem nagyon tudnám elképzelni, főleg ha emberekkel kell foglalkoznom, megjelennék egy ilyen cipőben, komolytalan benyomást keltenék... :)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.28. 00:00

@texaspoker (314):Miért nem alakult ilyenné a talpunk?

nagyon egyszerü--- a természet egy, nem akart pénzt keresni rajtunk a másik, hogy jobban tudta mire van szükségünk a stabil álláshoz.

De amilyen instabillá vált korunkban az ember --gondolom ezzel az előre bukó talppal akarja magyarázni miért hasalt el megint, vagy épp miért vágta magát hanyat... ? nem pedig mennyiért vagy kinek.- Csak a talp domborúsága miatt !-
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.28. 00:18

@Kollárné (6996):Bármilyen különös ha valakinek nem kezelték gyermekkorban a lúdtalpát akkor felnőttkorban ha lapos sarkúban akar járni, akkor a mérsékelt magasságú parafa betét kell. Ha pedig nő és nem akar laposban, akkor bizony a magassarkú.

Azért mondom mert van benne tapasztalatom -- ha hangja lenne a talpamnak akkor igen csak hangos lenne. dolgozni, gyalogolni, 3-4 cm magas sarkúban kell és benne mérsékelt parafa.

Egyébként a legjobb és nem fárasztó a magassarkú. Ki milyen magasban képes - nőiesen persze - járni.

A magas sarok igaz 40-50 év alatt bütyköt is csinál, amennyiben hegyes a cipő óra, viszont nem fárasztó a gerincnek sem a lábnak a járás mivel - főleg a láb első felén járunk, nem pedig a láb amúgy is lesüllyedt boltozatát terheli a test súlyunk.

Lehet hogy a domború talp előre hátra hajlik na de nem ad biztonság érzetet, stabilitást és főleg érzetet. Minél puhább a talp minél jobban érzékeli a láb a talajt annál stabilabb a járás. Amikor az emberen egy vastag tapú bakancs vagy ami volt régen vastag tapú ciő szandálok voltak egyszerűen nem érzi az illető a talajt--sokkal baleset veszélyesebb
Igaz a magassarkú is veszélyes lehet ha valaki nem tud könnyedén járni, csak mint buldózer -annak nem ajánlom a magas sarkút sem mert meginog...!
0 x

wmiki
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010.08.18. 21:58

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: wmiki » 2010.12.28. 09:20

nekem van, és nagyon kényelmes
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.28. 10:17

@wmiki (9020):
Gondoltam. Akinek mosógolyója van, nem tud meglenni a "gyógycipő" nélkül.
Ajánlanám Antal Vali mágneses végbélkúpját...... :mrgreen:
0 x

wmiki
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2010.08.18. 21:58

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: wmiki » 2010.12.28. 10:48

én meg ajánlok neked egy agybeültetést
hátha segít...
0 x

Lucus73
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.06.16. 14:04

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Lucus73 » 2011.06.16. 14:08

Tegnap bementem a mammut mbt-be és kellemes meglepetés ért: nemcsak , hogy az eladó rögtön hozzám jött, de türelmesen állta a sarat, amikor rengeteg kérdést tettem fel ráadásul ő is kérdezgetett, mennyit járkálok naponta, van-e testtartási problémáim,stb, aztán „átestem” számítógépes talpvizsgálaton is (meg is lepődtem, hogy manapság van még ilyen, szakszerű kiszolgálás). elmagyarázta, hogy nem mindegy hogyan hordja az ember, ennek is van technikája ezt nem is tudtam, de amint felpróbáltam rögtön éreztem, hogy miért mondja, kicsit fura érzés volt, de hamar „ráéreztem”. Én csak ajánlani tudom mindenkinek!!!
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.06.16. 14:11

@Lucus73 (19047):

Ugye nem azt akarod mondani, hogy felpróbáltad és jó érzés volt és ebből egyenesen az következik, hogy ez hatékony? Az eladó hivatkozott valamilyen vizsgálatra, ami igazolta volna a hatékonyságát ennek a tudtommal igen drága cipőnek?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.06.16. 15:47

Már nem drága. 10 000 Ft. alatt lehet kapni. D-nál. Ez van. Lecsengett a divatja, majd jön más.......
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.06.16. 18:49

@Dorka11 (19060): Van olcsó és van drága. Az eredeti MBT továbbra is drága.
Ez a blog bőségesen foglalkozik a témával: http://gordulocipo.blog.hu/
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.06.16. 22:49

@Dorka11 (19060):
Lecsengett a divatja, majd jön más.......
Hm... fiatal koromban nekem is volt ilyen ("kerek talpú") cipőm, igaz akkor nem gyógyhatásúnak mondták, inkább divatcikk volt. Könnyű volt benne menni mivel"gurult", ám állni nem volt egyszerű. Abban az esetben valóban megtornáztatja a vádlit. Nem gerinc kímélőként kellene eladni :) .

Kíváncsian várom milyen "újdonság" jut hasonló sorsra.......
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.06.17. 15:22

Engem elsősorban az zavar, hogy a cipő belső talpfelületével nem foglalkoznak, holott szerintem az fontosabb, mint az, hogy kívül milyen a talpa. :?
0 x

terra
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.06.09. 21:58

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: terra » 2011.08.04. 18:22

Érdekes vállalkozás lesz újra indítani, ha a garanciális problémákat nem kezelik:
http://hvg.hu/kkv/20110804_mbt_cipok_forgalmazoja#rss
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.04. 18:54

Ezek is árulták aztán milyen hirtelen becsukták a bótot :P


http://www.superteleshop.com/Neuheiten/ ... uh-des-neu

http://WWW.gehvital.tv

Mondtam, hogy kamu. ;)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.09.03. 11:40

@Orcas (340):
Nekem papucsom van olyan, hordom otthon is meg az utcán is, de izomlázam nem volt még tőle.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.09.03. 11:42

@Dorka11 (19060):
Én meg 2400 Ft-ért vettem félgömbtalpú papucsot.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.09.03. 11:48

@texaspoker (314):
Állítólag a homokon járást imitálja. Így már lehet gondolkozni a lábra ható erőkön. (Lehet hogy ez egy új bizonyíték, hogy az emberiség "bölcsője" Afrika ;) ahol homokon jártunk.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.09.03. 11:54

@piciloo (25677):
piciloo írta: Lehet hogy ez egy új bizonyíték, hogy az emberiség "bölcsője" Afrika
Nem, ez csak a tervezettség bizonyítéka.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.09.03. 20:05

@Várhegyi Márton (25678):
Minek a tervezettségére gondoltál? A cipőére?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.03. 22:41

Jujj! Ezt a túlmagyarázást!
Egyszerű a működése: Rákényszeríti a viselőjét, a helyes testtartású járásra! Semmi több! :)
Nem nyújt semmit! Csak hozzásegíti viselőjét, a rossz beidegződésű járás korrigálására! :)
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.19. 10:40

Elvérzett már a téma?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.19. 10:50

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.19. 13:39

@sammy (45825):
Miért?
Vettél egy ilyen cipőt?
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.19. 13:42

@mimindannyian (45827):

Nem baj, gordulocipo.blog.hu tesztekkel, véleményekkel, és érzésem szerint sok bújtatott vagy nyílt reklámmal, de megéri benézni, ha valaki ilyen cipőre vágyik.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.19. 13:43

@lorenz (45833):

Igen, megesett már. Ennek alapján mondom, Enquist, softyt senki ne akarjon:) És nyissa ki a bukszáját, ha nem szeretne rosszul járni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.19. 14:14

@sammy (45835): És akkor is nyissa ki, ha rosszul akar járni.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.19. 14:42

@mimindannyian (45840):
Próbáltad talán vagy erre is megvannak a szkeptikus tanulmányok? :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.19. 15:16

@sammy (45842): Attól tartok, kísérlet nélkül is belátható, hogy az un. rosszuljárás előidézhető pénzkidobással.
0 x

Avatar
sammy
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2011.12.02. 12:07
Tartózkodási hely: Bp.

Gyógycipő (félgömb talpakkal)

Hozzászólás Szerző: sammy » 2012.04.19. 15:25

@mimindannyian (45843):
de az is belátható, hogy a pénzkidobás nem minden esetben jár együtt rosszuljárással
0 x

Válasz küldése