Fekete Gábor atomfizikája

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Bundáskutya
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.06.28. 16:56

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Bundáskutya » 2012.06.29. 21:55

@Blackhawkhu (50241):

Akkor még egyszer. Van egy 'teljesen hibás', 'Móricka' atom-modell. Ennek alapján prognosztizálnak bizonyos jelenségeket, amikkel állítólag egy ügyes (szintén komoly, fizikai, mérnöki stb. tudományokon alapuló) konstrukció (atomreaktor) villamos energiát termel. Amikor megvalósítják ezt az ügyes konstrukciót, akkor az tényleg villamos energiát termel. Hihető-e, hogy az atom-modell 'teljesen hibás', 'Móricka'?

A Fekete-féle eszmefuttatás is prognosztizál jelenségeket. Amikor realizálunk egy rugalmas ütközést, teljesen más történik.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.02. 14:54

Mátol az oldalam újból elérhető bárki számára a http://atomfizika.zxq.net oldalon, mivel az imént töröltem az IP címeket a kitiltottak listájáról. Mivel a atomfizika.clanteam.com címen volt oldalamat megszüntettem, így Szilágyi András leszel szíves átírni a linket a topikidítódban! Az oldal fejlécében ismertetve vannak a szabályok, de biztos, ami biztos; ide is beírom őket.

Ennek az oldalnak és az innét elérhető két oldal tartalmának a frissítése vagy az alábbi két oldalnak a nem innét történő megnyitása automatikus kitiltáshoz vezet!!!
Tehát az oldal csak új böngészőből indítható újra. Szintén elérhetetlenné válnak az oldalak, ha egyszerre két példányban nyitod meg őket!
Minden alkalommal csak egyszer tudsz belépni az alábbi oldalakra! Az oldalak adott idejű inaktivitás esetén maguktól kilépnek. Sose törölj sütit!
Az oldalak kódoltak, így a nem innét elért oldalak és az esetlegesen lementett változatok használhatatlanok, nem beszélve az ilyen próbálkozással járó kitiltásról!


Aki ezeket a szabályokat nem tartja be, azt a rendszer kipaterolja, és én többet nem veszem ki senkinek az IP-jét a listáról! Értve vagyok :?:
Ezt mimindannyian írta:
Köszönöm a kitüntető figyelmed. Vajon az miért van, hogy az adott időszakban többször megnéztem a nekem tulajdonított oldalakat és az IP-m nem volt a listádon?...
1. ok: Mert nem nézted meg azt, ami nekem az infót küldte az oldalakra látogatók IP-jével. Valamit elfelejtettél kiszedni belőle, de ezt a valamit nem közlöm veled.
2. ok: Az IP-det csak te ismered és az általam ideillesztett listát töröltétek, így finoman szólva azt állítasz, amit csak akarsz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.07.02. 15:18

Azért vicces, hogy ez a topik lassan már csak arról szól, hogy kinek az IP-je honnét van kitiltva.
Szerintem ez nem való a Fizika rovatba.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 15:20

@Szilágyi András (50310): Így van. Valami jobb nevet kéne a topicnak adni. Mondjuk Fekete Gábor gumiszobája? :mrgreen:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.02. 15:29

OFF
Számításaim szerint, ha elosztjuk Fekete Gábor sebességét az IP-címével, akkor megkapjuk a kommentálási frekvenciáját. Csináltam róla egy honlapot is, de biztos ami biztos, bárhonnan történő megnyitása azonnali kitiltást von maga után, így a legegyszerűbb, ha le se írom az Url-t.
:)

/OFF Elnézést!
Szerintem ez nem való a Fizika rovatba.
Esetleg lehetne a cím: "Miért fizikailag lehetetlen belépni Fekete Gábor honlapjára?".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 15:35

@Fekete Gábor (50309):
1. ok: Mert nem nézted meg azt, ami nekem az infót küldte az oldalakra látogatók IP-jével. Valamit elfelejtettél kiszedni belőle, de ezt a valamit nem közlöm veled.
Teljesen elgurult a gyógyszer? Azért nincs az IP ott, ahol szerinted márpedig úgyis mindenki lebukik, mert valamit nem szedtem ki valahonnan? Legalább magadnak ne mondj ellen. A teóriád szerint én töltöttem fel az oldalt, és valamit elrontottam, és pont, hogy azért tudtad állítólag mégis az http://atomfizika.boxhost.me/ oldal látogatóit beazonosítani, mert abban volt hivatkozás a te oldaladra. Ezek szerint ott kellett volna lennie az IP-mnek a (már kimoderált) listán. De nem volt! Bukta van kishaver!
Egyébként tegnap már csak azért is letöltöttem a http://atomfizika.boxhost.me/ oldal teljes tartalmát. NINCS benne, semmi külső hivatkozás, úgyhogy kamuztál, teljesen egyértelmű. Mindjárt rá is térek, miért...
2. ok: Az IP-det csak te ismered és az általam ideillesztett listát töröltétek, így finoman szólva azt állítasz, amit csak akarsz.
Idejében megnéztem, még moderáció előtt. Pláne, hogy másodjára újra regisztrálva is publikáltad, volt rá alkalom. Úgyhogy bukta.

Ez a mostani felhívásod is pont az igazolja, hogy félsz, hogy kicsúszik az emlegetett kontroll a kezedből, jaj, nem fogod tudni babrálni az ip címeket. Ha már egy fizikai lap sem publikálja a hülyeségeid, ez a szórakozásod maradt, hogy a webszerver logját fürkészed. Szánalmas! :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 15:37

@pounderstibbons (50312):
Esetleg lehetne a cím: "Miért fizikailag lehetetlen belépni Fekete Gábor honlapjára?".
:D :D Tetszik, bár ekkor (is) át kellene tenni valami pszichológia, vagy mentális zavarok rovatba a témát.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.02. 16:18

@mimindannyian (50313):
Teljesen elgurult a gyógyszer? Azért nincs az IP ott, ahol szerinted márpedig úgyis mindenki lebukik, mert valamit nem szedtem ki valahonnan? Legalább magadnak ne mondj ellen. A teóriád szerint én töltöttem fel az oldalt, és valamit elrontottam, és pont, hogy azért tudtad állítólag mégis az http://atomfizika.boxhost.me/ oldal látogatóit beazonosítani, mert abban volt hivatkozás a te oldaladra.
Nem hivatkozás maradt http://atomfizika.boxhost.me/ oldaladban az én oldalamra. hanem egy scriptet hagytál benne, hülyegyerek! Egy adott helyen, egy adott mennyiségű scrollozáskor aktiválódik és küldi az infót nekem. Onnét tudom, hogy a te oldalad nem rak cooike-t, így az elküldött infó cookie-értéke nulla, és minden infó arról az egy helyről származik. Nem mellesleg én is lepróbáztam a te oldaladat, mert eleinte azt hittem, hogy az én rendszeremben van a hiba. Az én IP-ém is ugyanúgy ott volt a statban. Úgyhogy keresheted a gyógyszered, hülyegyerek. Hogy tud teljesen elgurulni valami? Van olyan, ami csak részben gurul el?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 17:14

@Fekete Gábor (50315): És a javascript hogyan találna az oldaladra, ha nincs hivatkozás se a html-ben, se a scriptecskéidben? Előbb menj haza, tanuld meg a javascriptet, aztán gyere hamukázni.

De még jobb lenne, ha a fizikát tanulnád meg. Mi újság a két test ütközésével? Általános iskolás anyagból megbuktál? Ez már de végtelen blama! Szeretnél kiállni a sajtó nyilvánossága elé, hogy bejelentsd, az érettségi fizika színvonala nincs még meg? Mi lesz itt tizedikén? Asztal alá bújó kis nyuszi leszel, mint eddig is, kamugyáros elmebeteg. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2012.07.02. 17:23-kor.
0 x

Rb28
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.06.25. 11:40

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Rb28 » 2012.07.02. 17:20

@Fekete Gábor (50309):

LOL, nagyon poén! Akárhányszor be tudok lépni az oldaladra. Még IP cserére sincs szükség hozzá. :D

Ugye nem gondoltad komolyan, hogy a dinamikus IP-k korában bárkit is ki tudsz tiltani. :facepalm:
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.02. 18:10

@mimindannyian (50316):
És a javascript hogyan találna az oldaladra, ha nincs hivatkozás se a html-ben, se a scriptecskéidben? Előbb menj haza, tanuld meg a javascriptet, aztán gyere hamukázni.
Hogy te mekkora kretén vagy. Úgy müködik, hogy az oldalon egy img tag src-jében a script lecseréli az url-t, amely ez esetben nem egy kép url-je, hanem egy másik szerveren működő scriptnek az aktiválása, adatküldéssel egybekötve.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.02. 18:11

@Rb28 (50317):
LOL, nagyon poén! Akárhányszor be tudok lépni az oldaladra. Még IP cserére sincs szükség hozzá. Ugye nem gondoltad komolyan, hogy a dinamikus IP-k korában bárkit is ki tudsz tiltani.
Teljesen mindegy, hogy komolyan gondolom-e, mert nem mindenkinek dinamikus, pool-os az IP-je. Ha neked dinamikus van, akkor nyugodtan nyissál be ahányszor csak akarsz. Ettől nagyobb örömöd ne legyen az életben!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 18:16

@Fekete Gábor (50318): Ezt hol találtad ki, ott tanultad, ahol a kretén fizikádat? A rémálmaidból szülted? :mrgreen: Ja, persze, tudom, nullával bármilyen művelet nullát ad, ezért értelmetlen. Kérem kapcsolja ki, mert fogalmam sincs! Ekkora tökfilkót még nem hordott hátán a föld. :mrgreen:

Látom, a fizikához kapcsolatos kommentekre reagálás nem megy, csak a mellébeszélés! :o
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 18:20

@Fekete Gábor (50319):
Teljesen mindegy, hogy komolyan gondolom-e, mert nem mindenkinek dinamikus, pool-os az IP-je. Ha neked dinamikus van, akkor nyugodtan nyissál be ahányszor csak akarsz. Ettől nagyobb örömöd ne legyen az életben!
Ó, milyen figyelmetlen vagy! Hiszen ez a te csodálatos védő rendszered! Hiszen most derült ki, hogy egy fabatkát sem ér. Jaj-jaj. Micsoda szégyen. Mondd, volt már valaha az életben, ami neked sikerült, amit helyesen mondtál, jól csináltál? :D Egy csődtömeg vagy, öregem. :o
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.02. 18:22

@Fekete Gábor (50319):
Most próbálkozz!
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.02. 18:25

@mimindannyian (50321):
Ó, milyen figyelmetlen vagy! Hiszen ez a te csodálatos védő rendszered! Hiszen most derült ki, hogy egy fabatkát sem ér. Jaj-jaj. Micsoda szégyen. Mondd, volt már valaha az életben, ami neked sikerült, amit helyesen mondtál, jól csináltál? Egy csődtömeg vagy, öregem.
Te valami oltári kretén vagy kölök. Az intézetben tudják, hogy mit csinálsz?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 18:29

@Fekete Gábor (50323): Jé, hiszen megint nem a fizikai témákra válaszoltál. Talán az nem megy? Ide jársz, hogy égen, s földön mindenkinek rámutass, hogy a fizikához kevesebbet értesz, mint egy bukott kőműves? :mrgreen:

Ja, és használja mindenki az oldalt, ha röhögni akar. Nem mintha bárkit is érdekelne. De azért csak álljon itt, hogy megpukkadjon ez az ip-cím gyűjtő! :mrgreen: Molly, ha erre jársz, valami mókásat ki kéne rakni arra az oldalra! Mondjuk egy számlálót, hogy eddig hány IP-t NEM kapott el kretén úr! :)
Te valami oltári kretén vagy kölök. Az intézetben tudják, hogy mit csinálsz?
Az elmegyógyintézetben? Már sejtik. Az előbb hívtak fel, hogy legyek kíméletesebb, mert az egyik betegük, egy bizonyos Fekete, teljesen magán kívül van. :mrgreen:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2012.07.02. 18:44-kor.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.07.02. 18:34

Bocs, de erről most ez jut eszembe:
Kép
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.02. 18:36

@Question (50325): Így igaz. Meg szerencse, hogy az ember nem mindig az értelmet és a hasznosságot keresi :).

Nekem amúgy meg az jutott eszembe, amikor az Airplane-ben mondja az "öreg nyanya", hogy ő beszél csövesül, majd fordít a csávóknak. :D
0 x

Rb28
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.06.25. 11:40

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Rb28 » 2012.07.02. 18:49

.
0 x

Szekeres
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:13

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szekeres » 2012.07.03. 00:28

@Fekete Gábor (50309):

Tisztelt Fekete úr!

Nem figyeltem oda és engem is kitiltott az oldala. Mivel nagyon érdekel a munkája (legalább egy félórát voltam már rajta), ezért megkérem, hogy engedjen vissza! Az ip címem 188.6.224.51
0 x

Szekeres
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:13

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szekeres » 2012.07.03. 00:29

@mimindannyian (50324):

mimindannyian úr!

Én nem tudok angolul, ezért ha megkérhetem, akkor az atomfizika.boxhost.me oldal helyett ajánljon egy olyan oldalt, ahol magyar szöveggel olvasható a mű!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.03. 00:51

@Szekeres (50346): Szekeres úr, merjen rákattintani. Meglátja, ugyanannyira van angolul, mint az eredeti. (Bár azt még nem volt módomban olvasni, és igazából nem is izgat már túlzottan.)

http://atomfizika.boxhost.me/
0 x

Szekeres
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.07.03. 00:13

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Szekeres » 2012.07.03. 01:18

@mimindannyian (50347):

Most katintottam!

Forbidden
You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
0 x


Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 08:06

@ennyi (50349):
Amerika is kér a Higgs-bozon dicsőségéből

Az amerikai Fermilab tudományos labor munkatársai bejelentették , hogy erős bizonyítékokat találtak az utóbbi években a részecskefizika Szent Gráljaként ismert, a sajtóban isteni részecskeként emlegetett Higgs-bozonra. A részecske létezését a hatvanas években jósolták meg, és a kvantumfizika összes tételébe beleillik - a gyakorlatban azonban még sosem sikerült kísérletben kimutatni.
A világ legdrágább és legnagyobb tudományos laborjaként ismert LHC részecskegyorsítót többek között azzal az ígérettel építették fel Svájcban, hogy a kísérleteivel kimutatható lesz a Higgs-bozon, és ezzel a részecskefizika több, elméletben működő modellje is gyakorlati megvalósítást nyer. Az európai központ július negyedikére, éppen a legnagyobb amerikai ünnepre időzített egy nagy bejelentést, amiről sejteni lehet, hogy a Higgs-bozonnal kapcsolatos. A chicagói Fermilab azonban kedden két nappal egy sajtóközleménnyel beelőzött.
Az amerikai kutatók tíz évnyi kísérlet adatait elemezték. A ma már nem működő Tevatron részecskegyorsítóban két különálló kutatócsoport végzett méréseket két detektorral, összesen 500 billió részecskeütközés adatait dolgozták fel. A Higgs-bozon utáni vadászatban a részecske tömegének minél pontosabb meghatározása a cél, ennek alapján lehet később újra megtalálni kísérletekben a részecskét. A Tevatron eredményei alapján a tömeg 115 és 135 GeV, között van, vagyis nagyjából a proton tömegének 130-szorosa.
Megvan, de mégsincs
A kutatók szerint szerint csupán az 1:550 esély arra, hogy az eredmény mérési vagy statisztikai hiba legyen. Ez ugyan laikus szemmel elhanyagolható, azonban a 99,8 százalékos bizonyosság még nem biztos hogy elég lesz a tudományos elfogadottsághoz, a nemzetközi előírások ugyanis két független kísérletet kérnek, és ennél még kisebb hibahatárt engednek csak meg. Ez valószínűleg csak szerdán, az LHC eredményeinek publikálásakor lesz meg, így a modern fizikában mérföldkövet jelentő felfedezésnek talán sosem lesz a közvélemény által általánosan elfogadott, kizárólagos gazdája.
Minden részecskefizikai kísérletnek van egy szórása, kísérleti bizonytalansága, amit szigmával jelölnek. A végső szigma szám több összetevőből jön össze, amelyek között sok becsült értéket is találunk. „Meg kell becsülnünk például azt, hogy a jelünk mögött mekkora a háttér, ennek becslése pedig nagyon bonyolult dolog, mert figyelembe kell venni az összes lehetséges folyamatot, amit a standard modell jósol” – magyarázta kérdésünkre Horváth Dezső, a Debreceni Egyetem professzora, az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont fizikusa, aki a CERN több kísérletében is részt vesz. „Ez elég nagy munka, aminek a végén statisztikailag összegzünk, és így áll elő a végső szigma.”
Minél nagyobb a szigma értéke, annál valószínűbb, hogy a mért érték helyes. Ha a szigma értéke 1, az például azt jelenti, a 68 százalékos valószínűséggel helyes, 2 szigma pedig már 97 százalékot jelent. A Fermilab most 2,9 szigmát jelentett be, ez elég nagy valószínűségnek tűnik, de a részecskefizikusok közti megegyezés szerint azonban ez nem elég. „Konzervatívak vagyunk, mert tartunk attól, hogy nem biztos, hogy jól becsüljük a szigmát. Volt erre már több eset is, például kalibrációs hibákból adódóan, és ezeket az előre nem látható hibákkal is számolnunk kell” – mondta Horváth. „Éppen ezért az a megállapodás, hogy akkor figyeltünk meg egy jelenséget, ha azt 5-nél nagyobb szigmával figyeltük meg.”
Öt szigma elvben azt jelenti, hogy 0,00003 százalék az esély a tévedésre, de hogy néha ez is sok, azt éppen a tavalyi részecskefizikai szenzáció, a fénynél gyorsabb neutrínók megfigyelése igazolta – ott ugyanis 6 körül volt a szigma értéke. Biztosan felfedezettnek tehát akkor mondható egy jelenség, ha két független kísérletben is 5-nél több szigmával figyelték meg. A Tevatron 2,9 szigmás értéke azért sem drámai újdonság, mert az LHC tavalyi adatai alapján a CERN már 3,2 szigmával, sokkal keskenyebb tartományban figyelte meg Higgs-bozont, és ezt publikálták is. Sőt, az egyik csatornában 3,8 volt a szigma értéke – a Higgs-bozon ugyanis többféleképpen tud bomlani, ezért minden bomlási csatornájában figyelni kell.
De miért fontos ez?
A Higgs-bozon arra a jelenségre ad többek között magyarázatot, hogy hová tűnik el a tömeg, amikor az anyagot egyre kisebb, szubatomi részecskékre bontjuk. Peter Higgs skót fizikus, a részecske névadója azt az elméletet állította fel, hogy létezik egy mező, ami az összes többi részecske tömegét adja, ennek a forrása pedig a Higgs-bozon. Egy sor más kvantumfizikai elmélet mellett a részecskefizika standard modelljébe, vagyis a négy alapvető fizikai kölcsönhatásból hármat (az elektromágneses, az erős és a gyenge kölcsönhatást) egyesítő modellbe is tökéletesen illene, és a gyakorlatban igazolná a teóriát a felfedezés.
Az amerikaiak részecskegyorsítója sokkal kisebb energiatartományokban működött, mint az LHC, de a sok éves előny, és az, hogy az európai központtal ellentétben nem kellett hosszú hónapos karbantartások és ellenőrzések miatt megszakítani a munkát, kiegyenlítette a versenyt a két nagy kutatóközpont között. 2010-ben egyébként a Fermilab egyik tudósának blogbejegyzése alapján már felröppent a pletyka, hogy az amerikaiak megtalálták a Higgs-bozont, de ez aztán alaptalannak bizonyult. Annak ellenére, hogy már 2009-ben, amikor az LHC még éppen csak elindult, arról írtak a Fermilab vezetői, hogy nagyon közel vannak a nagy felfedezéshez.
Ha a Fermilab és az LHC kutatóinak osztozni kellene a dicsőségen (és a szinte biztosra vehető Nobel-díjon), az óriási presztízsveszteség lenne a CERN számára, ami azzal indokolta a közel tízmilliárd eurós beruházást az LHC megépítésére, hogy ezzel újra Európa lesz a tudományos világ közepe. Persze az LHC nem kizárólag a Higgs-bozont kereste, egy sor másik kísérletsorozatban is közel állnak az áttöréshez a kutatók. A legizgalmasabb ilyen az ősanyag, vagyis a kvark-gluon plazma előállítása és megfigyelése. Az elméletek szerint az ősrobbanás után ebben az állapotban létezett rövöd ideig az univerzum összes anyaga, majd ebből álltak össze a ma ismert részecskék.
1./ Aminek 130-szor nagyobb a tömege, mint a protonnak, azt majdnem Xenonatomnak nevezzük!
2./ Szigma helyett azt kell figyelmbe venni 500 billió részecskeütköztetésből akadt egy valami, amire most rá akarják kenni, hogy az a Higgs-bozon. Az arány így már csak 1:500 000 000 000 000 000.
3./ "Az amerikai kutatók tíz évnyi kísérlet adatait elemezték". Ez az amerikai függetlenség kikiáltásának évfordulója alkalmából jutott eszükbe. A tíz év alatt nem.
4./ 500 billió ütköztetésből egyetlen Higgs-bozon, ráadásul 10 év alatt? Ritka ez, mint a fehér holló. Ilyen ebben a világban nincs!!!
4./ Ha 130-szorosa a Higgs-bozon tömege a proton tömegének, akkor CERN-ben miért akarnak protonok összetöréséből Higgs-bozont nyerni? A daraboknak kisebb a tömege, mint annak az egésznek, amelyből származnak.
5./ Horváth Dező egy nagy Móricka-fizikus és kamugép! Az alábbi nyilatkozatát az Antieinstein oldalamon már kommenteltem anno:


Dr. Horváth Dezsőnek, szeretettel Fekete Gábortól
Budapesten rendezték meg a Szimetria Fesztivált, melynek több neves előadója között ott volt régi "ismerősöm", Dr. Horváth Dezső is, aki a Központi Fizikai Kutató Intézet (KFKI) Részecske- és Magfizikai Kutató Intézetének (RMKI) a munkatársa, és kutatómunkáját a svájci CERN-ben végzi. A fesztivál kapcsán a Kossuth Rádió tudományos műsorában riportot készítettek vele. A következőkben ebből idézek, nem szóról szóra pontosan.

Mivel foglalkozik Cernben?

A proton és az antiproton tömegének az egyezőségét kutatom.

Hol tart jelenleg ez a kutatás?

Ott, hogy még semmilyen eltérést nem sikerült kimutatni a kettő részecske tömege között, pedig már a kilencedik tizedesnél tartok és még mindig azonos a két részecske tömege.

Milyen léptékekkel halad a kutatás?

Háromévente egy tizedessel pontosabb értéket kapunk.

Legalább már tudjuk, hogy tudományos kutatás címén mire kótyavetyélik az adófizetők pénzét. Egy svájci színvonalú fizetés, a kiküldetési, valamint a laborhasználati díj. Még három évig fogja elhordani a pénzünket, mert a kilenc tizedes pontosságú egyezőség még nem győzte meg eléggé arról, hogy amit csinál, az egy hiábavalóság. 2004 óta ismeri az atomfizika oldalamat, de a szerencsétlen még mindig nem képes felfogni, hogy fotonokból, röntgen-fotonokból és gamma-fotonokból felépülő két ellentetten ionizált hidrogénatomot, nem pedig egy részecskét és az antirészecskéjét kutatja. Végül is miért fogná fel, hiszen nem a logikus és racionális gondolkodásért kapta a doktori diplomáját.

Mi történik, ha egyszer csak azt kapják, hogy mégsem egyezik a két részecske tömege.

Akkor semmi sem érvényes, amit eddig csináltunk.

(Erre már rádöbbenhetett volna az összes többi agyatlan modern fizikussal egyetemben!)

A KFKI-ben volt szerencsém együtt dolgozni egy kiváló orosz fizikussal. Egy tudományos megbeszélés kapcsán én is felvetettem neki a kérdést, hogy mi történne akkor, ha azt kapnánk, hogy az antiproton fajlagos töltése (elemi töltés/tömeg) mégsem állandó. Erre ő azt válaszolta, hogy szerinte bizony ez az elemi töltés rovására következene be, nem pedig az antiproton tömegére.

Horváth ezt úgy adta elő, mintha az ürge valami nagyon okosat állított volna. Mivel az elemi töltésre és a tömegre is a megmaradás törvénye vonatkozik, így megállapíthatjuk, hogy ez a kemény orosz tél nem ismer tréfát és a szibériai szél Moszkvából egészen a KFKI-be fújja a hülyéket, ahol is elmeszakértők helyett tisztelő csodálókra találnak, legalábbis Dr. Horváth személyében.

Hogyan tudnak antiprotont előállítani?

Rendkívül nagy energiájú protonokat atomoknak ütköztetünk, melynek következtében egy nagy energiájú antiproton keletkezik. Ezt a nagy energiájú antiprotont lefékezzük és egy olyan berendezésbe vezetjük, ahol rendkívül nagy vákuum van, és ott egy elektromágneses térben lebegtetjük.

Jé! Az anyagból lehet antianyagot csinálni? És miképpen lehetséges ez, ha csak azt veszzük, hogy szerintük, ha az antianyag anyaggal találkozik, akkor az antianyag megsemmisül, így visszafelé már nem igaz az, hogy antianyagból anyag keletkezhetne, melynek alapján az sem lehetséges, hogy anyagból antianyagot állítsanak elő. Az viszont sokkalta bizonyosabb, hogy az atomoknak ütköztetett protonok valójában pozitívan ionizált hidrogénatomok, melyek az atomokkal történő ütközéskor töltést cseréltek egymással. Tehát nem egy antiprotont állítottak elő, hanem egy ioncserélt hidrogénatomot.

Hogyan tudják a hidrogén antiatomját előállítani?

Úgy, hogy az elektromágneses térben lebegtetet antiprotonhoz beengedjük a pozitront.

Ahol is a pozitron körbenéz és felkiált: Aha, ott van az én antiprotonom, majd szépen sarkon fordulva célba veszi, mint a világűrben kóválygó hangya a járdán elszórt zsemlemorzsát. Nem ám, hogy egy v = 105m/s sebességű pozitronnal becéllozzuk úgy az amúgy nem látható antiprotont, hogy az tőle 10-10 méteres távolságban körpályára tudjon állni. Nem. Csak úgy beengedik. Most nézzük, hogy valójában mi is történik például egy v = 105m/s sebességű pozitronnal abban az elektromos térben, amely a nálánál mintegy 2000-szer nehezebb antiprotont a gravitációval szemben lebegésben tartja! A mágneses tér és az elektromos tér erővonalai párhuzamosak egymással. Az elektromos teret egy alulról (a gravitáció irányából) egy negatívan töltött kondenzátorlemez, felülről egy pozitívan töltött kodenzátorlemez töltései hozzák létre és tartja így lebegésben a negatív elemi töltésű antiprotont. A mágneses tér azt a célt szolgálja, hogy az erővonalaira merőleges irányban egy adott sugarú körön keringésben lehessen tartani az elektromos tér által lebegésben tartott antiprotont. Amikor az antiprotonnál 2000-szer könnyebb pozitront beengedik ebbe a térbe, akkor a pozitron az elektromos és a mágneses erőknek engedelmeskedve fittyet hány az antiprotonra, és a mágneses tér körül "csavarmenetet vágva" beletrafálna a negatív töltésű kondenzátorlemezbe, mivel az az elektromos tér, amely a negatív elemi töltésű antiprotont lebegésben tartja, az a pozitív elemi töltésű pozitronra ellenkezőleg, a gravitáció irányába hat és 2000-szer akkora gyorsulást idéz elő rajta, mint az antiprotonon. A "beletrafálna" feltételes módót azért használtam, mert az a mágneses mező, amely körpályán tartja az antiprotont, az a pozitront valójában elküldi a sóhivalta. Ebből következik, hogy modern fizikuséknak az életben nem sikerült még és nem is fog sikerülni olyan antihidrogénatomot előállítani, amely egy antiprotonból és a körülötte keringő pozitronból állott volna.

Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy ilyen antirészecskékből előállított hidrogénatom?

Sajnos ezt soha nem fogjuk meg tudni, mivel ha azzal az anyaggal érinkezik, amellyel meg tudnánk vizgálni, akkor az antianyag megsemmisül.

No itt bújt ki a szög a zsákból. Csak hazudják és igazolni semmivel sem tudják, hogy antiprotonból és pozitronból sikerült volna antihidrogénatomot előállítani. A megsemmisülési dumát pedig azért találták ki, mert valójában a nemlétező antihidrogénatomot kellene vizsgálat alá vetni és ily módon legalább az előállítását igazolniuk. Tehát az antihidrogénatom léterjöttét semmivel sem tudják bizonyítani. Mindebből az következik, hogy protonokból és elektronokból ugyanúgy nem lesznek atomok, mint ahogy antiprotonokból és pozitronokból sem lesznek antiatomok. Mivel azonban ezek az elemi objektumok mindegyike egyértelműen részei a világnak, így egyértelmű, hogy ezek ellentetten ionizált atomok csupán, melyek előfordulását a világban a pozitív ill. a negatív ionos állapotukra való hajlandoságuk szabályozza.

A riport kapcsán még Dr. Horváth megemlítette, hogy a mi anyagi világunkban minden részecske balra forog, míg az antivilágban minden részecske jobbra forog. Egy nagy fizikust idézett, aki szerint az nem lehet, hogy az Isten balkezes lenne.

Valóban, az Isten nem lehet balkezes. Csak az állatkertjében a modern fizikusék egy akkora bal..szok, hogy még nem jöttek rá, hogy az, ami felülről jobbra forog, az alulról már balra forog. Tehát csak nézőpont kérdése, hogy egy test merre forog. Modern fizikuséknak ha egy üveg szájjal felfelé áll, akkor az boros üveg, ha szájjal lefelé áll, akkor pedig zártszájú tölcsér. Én két részre osztva egymással szembe ültetném modern fizikusékat és közéjük egy lassan forgó autókereket tennék és arra kötelezném őket, hogy nyissanak róla tudományos vitát, hogy az óramutató járása szerint vajon merre forog. A vita eldöntését elősegítendő, mindkét csoportnak ugyanannyi paradicsomot, záptojást és tortát adnék az esélyegyenlőség végett.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 08:08

@Szekeres (50345):
Szekeres úr!

IP visszaengedve! Utoljára! Többet ne foglalkozok ezzel.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 08:09

@mimindannyian (50347):
Szekeres úr, merjen rákattintani. Meglátja, ugyanannyira van angolul, mint az eredeti. (Bár azt még nem volt módomban olvasni, és igazából nem is izgat már túlzottan.)

http://atomfizika.boxhost.me/
Na így már nekem is teszik az oldalad :twisted:
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 08:13

@Fekete Gábor (50354):

Bocs! Három nullával több sikeredett. 500 000 000 000 000 000 helyett csak 500 000 000 000 000!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.07.03. 08:58

@Fekete Gábor (50354):

Tisztelt Fekete Gábor Professzor Úr! :mrgreen:

Ugye magyarországi akciója előtt már a világ fizikustársadalmával is igyekezett nem mindennapi elméletét emailként megismertetni? Hogyan sikeredett akciója?
"Angol nyelvű" oldala hogy működik?
A keresőbe beírtam ezt a mondatot: "The blunders in the modern physics". A világ minden fizikai, matematikai, kémiai fórumán egy "heller" nicknevű egyén (Nem ismerős? Tükörből?) ezt írta:
Hi Everybody,

I found a site with the following title:

Particle and atomic physics
- instead of theories -
according to experimental
results and laws of the
classical physics by
Gabor Fekete

Please view this site at http://www.physics.uw.hu address.
illetve
Hi,

I found a site which verifies that modern physics is a total pseudoscience.
Please see this site at http://www.physics.uw.hu address.
Érdemes beleolvasni a kommentekbe... :facepalm:

Nem tudtam, hogy harca már 2006-ban indult nemzetközi vizeken.
Sokan foglalkoztak elméletével:
http://kendalastronomer.wordpress.com/2 ... en-solved/
http://mlodyfizyk.blox.pl/html/1310721, ... tml?299158
http://motls.blogspot.hu/2006/06/physic ... ivity.html
http://www.quantumdiaries.org/2010/07/16/strange-email/
http://dr-phil-physics.dreamwidth.org/218984.html
http://diracseashore.wordpress.com/2009 ... -spammers/

Ezek után csak gratulálni tudok. Komoly hírnevet szerzett. :shock:
Megérdemli:
We state positively that her paper is the giant revolution of the physics science. We wish with this mail to suggest Prof. Gabor Fekete for Nobel Prize.
0 x

Avatar
tomkahaw
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2011.06.14. 19:18

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: tomkahaw » 2012.07.03. 09:13

@Fekete Gábor (50354):

:facepalm: először az ütközéseket kéne átvenned, meg ilyen alap dolgokat, aztán próbálkozz valami bonyolultabb elmélettel..
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.03. 09:35

@vegyati (50358): WoW, az állhatatos crackpot. Azért ez nem semmi. 6 éve állhatatos csalással, hazudozással népszerűsíteni egy eszement butaságot! Na, de mindjárt itt a júli 10 ami a Feketenaptár szerint egy új világ kezdete lesz! :mrgreen:
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.07.03. 10:05

@mimindannyian (50361):

"Na, de mindjárt itt a júli 10 ami a Feketenaptár szerint egy új világ kezdete lesz! :mrgreen:"

Tudtam. Már a maják megjövendölték, hogy születésnapomon történni fog valami. 8-)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.03. 10:06

@vegyati (50363): Előre is fogadd jókívánságaimat! :)
0 x

Avatar
tomkahaw
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2011.06.14. 19:18

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: tomkahaw » 2012.07.03. 11:32

@vegyati (50358):

egy pillanat.. ez nekem új. ez a hatökör tényleg képes volt az Amerikai Fizikus Társaság nevében több ezert spammet szétküldeni a világon fizikusoknak, amivel a saját idiótaságait reklámozza? meg Nobel díjat javasolni magának???? :shock: :shock: :shock: :o :o :o :facepalm: :facepalm:

nem, ezt nem hiszem el, ilyen a világon nincs... nem, ezt akkor sem hiszem el... ez tébolyult beteg eleme... :cry: :cry:
0 x

Blackhawkhu
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.21. 15:39

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Blackhawkhu » 2012.07.03. 13:06

Hát ez elég komoly vírus marketing :)
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 13:17

@vegyati (50358):
Arról hagy ne én tegyek, hogy a megkeresettek 95%-a nem olvassa az intézményeiktől kapott emailfiókjaikat, s szintén nem az én hibám, hogy a maradék mégcsak nem is veszi a fáradtságot, hogy rákattintson az emailben a linkre. Ez a statisztika. Aztán azt is be kell látni, hogy a kreténeknek nem kell az, ami arról szól, hogy hülyék voltak ahhoz, amivel próbálkoztak. Ha valaki kiállna közülletek mellettem, akkor azt egy életre el lehetetlenítenétek. Nem újkeletű játék az, amit ti játszotok itten. Le kell járatni, ki kell gúgyolni azt, aki az újjal ártani próbál nektek, mert bármely kivülálló számára is jól átlátható, hogy nektek nincs más eszközötök/lehetőségetek velem és a fizikámmal szemben. Látom azért kutatgattál utánam, vagy inkább tudtad, hogy hol és mit fogsz találni rólam. Régi motoros vagy te már az elenem folytatott lejárató kampányban. Én a lehtőségeimhez mérten próbálkoztam. A külföldi fórumokon ugyanolyan kretének vannak, mint itten! Na persze ti ezt kihasználva szeretnétek a malmotokra hajtani a vizet. Az már nem megy nektek, hogy a nagy nyilvánosság előtt megvédjétek az idióta áltudomáyotokat, vagy cáfoljátok a bizonyításaimat. Itt elbújkáltok az idióta fórumotokban, oszt csináljátok a szemét "munkátokat". Ha valaki veszi a bátorságot, hogy kiálljon mellettem, akkor azt innét kiugatjátok. Kitöröltem mindenkit a tiltólistámról, erre négy innét jött kretén az éjszaka az oldalaim olvasása helyett azzal volt elfoglalva, hogy kijátsza az oldalamon a rendszert, illetve megpróbálja lementeni az oldalakat. Mind a négy kipaterolta magát. Nyilván a baromagyú mimindannyian nem csinált másolatot az oldaláról, ami a napokba le lett tiltva nyilván a gagyisága miatt (ErrorDocument), ezért próbálkoztak nálam a pótlásával. Most kushad róla a kretén. De persze ezt is majd a maga verziójára fogja átmagyarázni. Ebből is látszik, hogy megpróbáltok minden lehetséges módon betenni nekem. Az eszköz nem számít, csak a cél.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 13:25

@vegyati (50358):
Arról hagy ne én tegyek, hogy a megkeresettek 95%-a nem olvassa az intézményeiktől kapott emailfiókjaikat, s szintén nem az én hibám, hogy a maradék mégcsak nem is veszi a fáradtságot, hogy rákattintson az emailben a linkre. Ez a statisztika. Aztán azt is be kell látni, hogy a kreténeknek nem kell az, ami arról szól, hogy hülyék voltak ahhoz, amivel próbálkoztak. Ha valaki kiállna közülletek mellettem, akkor azt egy életre el lehetetlenítenétek. Nem újkeletű játék az, amit ti játszotok itten. Le kell járatni, ki kell gúgyolni azt, aki az újjal ártani próbál nektek, mert bármely kivülálló számára is jól átlátható, hogy nektek nincs más eszközötök/lehetőségetek velem és a fizikámmal szemben. Látom azért kutatgattál utánam, vagy inkább tudtad, hogy hol és mit fogsz találni rólam. Régi motoros vagy te már az elenem folytatott lejárató kampányban. Én a lehtőségeimhez mérten próbálkoztam. A külföldi fórumokon ugyanolyan kretének vannak, mint itten! Na persze ti ezt kihasználva szeretnétek a malmotokra hajtani a vizet. Az már nem megy nektek, hogy a nagy nyilvánosság előtt megvédjétek az idióta áltudomáyotokat, vagy cáfoljátok a bizonyításaimat. Itt elbújkáltok az idióta fórumotokban, oszt csináljátok a szemét "munkátokat". Ha valaki veszi a bátorságot, hogy kiálljon mellettem, akkor azt innét kiugatjátok. Kitöröltem mindenkit a tiltólistámról, erre négy innét jött kretén az éjszaka az oldalaim olvasása helyett azzal volt elfoglalva, hogy kijátsza az oldalamon a rendszert, illetve megpróbálja lementeni az oldalakat. Mind a négy kipaterolta magát. Nyilván a baromagyú mimindannyian nem csinált másolatot az oldaláról, ami a napokba le lett tiltva nyilván a gagyisága miatt (ErrorDocument), ezért próbálkoztak nálam a pótlásával. Most kushad róla a kretén. De persze ezt is majd a maga verziójára fogja átmagyarázni. Ebből is látszik, hogy megpróbáltok minden lehetséges módon betenni nekem. Az eszköz nem számít, csak a cél.
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 13:26

@mimindannyian (50361):
Szerinted ki foglalkozik a gyengeelméjű beugatásaiddal te semmirekellő, szarházi baromagyú? Mivel nonstop itt esz a fene, így egyértelmű, hogy alkotni nem tudsz. Mivel alkotni nem tudsz, ezért rombolsz. Egy jó nagy PATKÁNY vagy! A 14 hónapos 3500 beugatásoddal te viszed itt a szenyvízcsatornában a fost. A nick neved mögé bújva te itt szabadon garázádálkoghatsz. Soha nem fog senki szembesiteni az idióta cselekedeteiddel. Ez nyújt neked a nap 24 órájára kiterjedő élvezetet és bizonyítást arra, hogy "te is vagy valaki". Szerintem a székedben egy beépített bili van, hogy még emiatt se kelljen elmozdulnod a gép elől, meg aztán így kéznél van minden, csak alád kell nyúlnod és beraknod ide azt, amit egész nap sikerült összehoznod. A villám csapjon bele abba a barom fejedbe!
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 13:27

@tomkahaw (50360):
először az ütközéseket kéne átvenned, meg ilyen alap dolgokat, aztán próbálkozz valami bonyolultabb elmélettel..
Ezzel sikerült frappánsan átugranotok a Higgs-bozonról és Horváth Móricka-fizikájáról írott, rátok és az idióta modern fizikátokra nézve is kompromitáló cikkemet. Gtatula! Egyébkét telefonon megbeszélitek, hogy ki és mikor lesz itt a napos? Az egyik eltünik, jön helyette a másik. Lényeg, hogy mindig legyen itt valaki - ha lehet, akkor olyan, aki régi itt van és még nem szólt be nekem -, aki foglalkozik Fekete Gáborral.
0 x

Blackhawkhu
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.06.21. 15:39

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Blackhawkhu » 2012.07.03. 13:32

@vegyati (50358):

Megnéztem a linkeket. Egy kis részt ki is emelnék:

"Of course, I have mostly closed my mind against speculations of your caliber because denying GR outside horizons, singularities, and superlarge curvature regions is just mad. I have no idea what we would intellectually gain by trying to abandon things that we know so perfectly because of theory as well as experiments...

I really don't intend to return physics by 90 years back. What we and I've learned can't quite be unlearned."

Ez az utolsó mondat annyira kifejezi a hozzáállásotokat!
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.07.03. 13:50

@Fekete Gábor (50373):
Fekete Gábor írta:Látom azért kutatgattál utánam, vagy inkább tudtad, hogy hol és mit fogsz találni rólam.
Nem, nem tudtam, csak kíváncsi voltam. Nagyon meglepődtem az eredményen.
Fekete Gábor írta:Régi motoros vagy te már az elenem folytatott lejárató kampányban.
Nem igaz. Új vagyok. Az "unortodox publikációs módszereidnél" erősebb lejáratókampányra IMHO nincs is szükség.
Fekete Gábor írta:Én a lehtőségeimhez mérten próbálkoztam.
Hosszú évek távlatából visszanézve is jó ötletnek tűnik mások nevében levelet írni?
0 x

Avatar
tomkahaw
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2011.06.14. 19:18

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: tomkahaw » 2012.07.03. 14:07

@Fekete Gábor (50376):

magadat kompromittálod, ha elemi dolgokat nem vágsz. hogyan akarsz te ilyen szót, hogy Higgs részecske mégcsak a szádra is venni, ha azt sem tudod hogyan ütközik 2 golyó?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.07.03. 14:49

@Blackhawkhu (50378):
Akkor még egyszer. Van egy 'teljesen hibás', 'Móricka' atom-modell. Ennek alapján prognosztizálnak bizonyos jelenségeket, amikkel állítólag egy ügyes (szintén komoly, fizikai, mérnöki stb. tudományokon alapuló) konstrukció (atomreaktor) villamos energiát termel. Amikor megvalósítják ezt az ügyes konstrukciót, akkor az tényleg villamos energiát termel. Hihető-e, hogy az atom-modell 'teljesen hibás', 'Móricka'?

A Fekete-féle eszmefuttatás is prognosztizál jelenségeket. Amikor realizálunk egy rugalmas ütközést, teljesen más történik.
Ezekre a kérdésekre miért nem felelsz?
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 14:53

Újabban ez az elmeháborodott skizofrén kretén (mimindannyian) már nem éri be annyival, hogy ide beírogatja semmitmondó idióta baromságait, de már az elmebetegséget meghaladó kényszerképzetes ökörségeivel privát üzenetében zaklatott 09:41-kor.

Azonnali hatállyal takarítsátok el innen, amíg nem késő! Amíg ő itt van, addig én nem leszek itt!
0 x

Molly
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.06.01. 23:34

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Molly » 2012.07.03. 15:02

Biztos tévedés. Én másolt oldalak, mert úgy gondoltam, érdemes közzétenni korlátozás nélkül.
De kaptam egy e-mailt a szolgáltató, hogy Fekete nem szeretnék lenni ismételt itt, ezért kérjük, ne engedjük egy csomó országban. Szóval megváltozott a jogosultságokat. Elnézést a kellemetlenségért, de most nem volt más út.
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: alagi » 2012.07.03. 16:02

@Blackhawkhu (50378):
I really don't intend to return physics by 90 years back. What we and I've learned can't quite be unlearned."

Ez az utolsó mondat annyira kifejezi a hozzáállásotokat!
Mi lenne a helyes hozzaallas szerinted? (es miert?)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.03. 16:14

@Fekete Gábor (50383):
Újabban ez az elmeháborodott skizofrén kretén (mimindannyian) már nem éri be annyival, hogy ide beírogatja semmitmondó idióta baromságait, de már az elmebetegséget meghaladó kényszerképzetes ökörségeivel privát üzenetében zaklatott 09:41-kor.

Azonnali hatállyal takarítsátok el innen, amíg nem késő! Amíg ő itt van, addig én nem leszek itt!
OFF
Nem nagy szavak ezek csupán egy privát üzenet miatt egy embertől, akitől úgy tűnik, hogy levélszemétnek minősülő irományok ezrei indultak el?
/OFF Elnézést!

Ha nem tetszik amit írt mimindannyian, letilthatod a privát üzeneteit, ill. ha úgy érzed a szabályzat áthágása történt írhatsz a moderátoroknak is, ugyanis
A privát üzenetekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a fórumhozzászólásokra. A moderátorok mások privát üzeneteit nem olvassák. A szabályzatot feltehetően sértő privát üzeneteket a Kép gombbal lehet a moderátoroknak jelenteni és továbbítani.

viewtopic.php?f=6&t=5
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.03. 16:22

@Fekete Gábor (50373):
Nem újkeletű játék az, amit ti játszotok itten. Le kell járatni, ki kell gúgyolni azt, aki az újjal ártani próbál nektek, mert bármely kivülálló számára is jól átlátható, hogy nektek nincs más eszközötök/lehetőségetek velem és a fizikámmal szemben.
Hogyhogy nincs? Már itt is világosan demonstráltad, hogy a gőzöd nincs a fizikához, a Newtoni mechanika számodra még messzi távlat. Az elmélkedésed olyan eredményekre vezet, amit a gyakorlat nem igazol vissza. Ennél több eszköz a fizikában nem kell egy elméletről való véleményalkotásra.

Én például roppantul örülnék, ha valami újat mutatnál be, ami tényleg fizika. Egy fizikus tanár kollégámnak is mutattam az oldalad. Meglepő jóindulattal kezdte tanulmányozni, és aztán 1 perc után csak rámutatott egy részre, hogy "na ezért a 3 mondatért azonnal kivágnánk bárkit a vizsgán". Őt még nem spammelted, nem volt fertőzött, én meséltem a te nagyszerű elméletedről, és számomra már-már zavaróan jóhiszeműen állt hozzá a "fejtegetéseid" tanulmányozásához. De ami hülyeség, az hülyeség, a fizika nem ízlés kérdése. Látod, még népszerűsíteni is igyekszem a világmegváltó alkotásod! Igazán köszönetet mondhatnál érte.
Ha valaki veszi a bátorságot, hogy kiálljon mellettem, akkor azt innét kiugatjátok.
A hülyeséget megszóljuk, ez bizony sokaknak rettentően fáj. Te élen jársz ebben. Persze annyi év hasztalan küzdelem után ez emberileg megérthető. Csakhogy a fizikai elméleteket nem empatikus, hanem kísérleti úton fogadják el. Járj tánckarba vagy bábjátékozni, sokkal megértőbbek lesznek, ha újszerű badarságokkal igyekszel felvillanyozni a hangulatot.
Nyilván a baromagyú mimindannyian nem csinált másolatot az oldaláról, ami a napokba le lett tiltva nyilván a gagyisága miatt (ErrorDocument), ezért próbálkoztak nálam a pótlásával.
Ahogy akkor sem, most sem próbálkoztam nálad lementeni semmit. Mi a francnak? Ez csak a te vágyad, hogy éljenek-haljanak emberek az oldaladért, s csak azért ne jussanak hozzá a hőn áhított megváltó tudományhoz, mert te nem kegyeskedsz csak úgy bárkit beengedni az elitklubba. Ezt szeretnéd, efféle hírnév reménye hajt, erről álmodsz, és teszi teljesen elborulttá az elméd. Sajnos, ez soha sem fog bekövetkezni. De, ha kellően sokat hergeled még magad, eljutsz arra a kilátástalan, fanatikus reményvesztettségbe, amikor már semmi se szent. Közel vagy már hozzá. Mások nevében hazug leveleket küldeni, fórumon X néven regisztrálni és magadat dicsérgetni, ez mind vészes előjel. A Szerekes is te vagy, nyilvánvaló. Vágytál egy komoly, megfontolt érdeklődőre, hát megteremtetted.

Vajon mikor jön a fegyver, mikor követsz el tettleges bűntényeket, hogy a világot rákényszerítsd, hogy tisztelegjen előtted?
Nem kizárt, hogy ennek a fórumnak az anyaga is egyszer egy büntetőjogi per bizonyítékainak sorában fog szerepelni. Van bőven anyag a lelki állapotod megítéléséhez. Ez a per nem az a per lesz, amit te remélsz. Hanem az, amikor deklarálod, hogy az egész világ összeesküdött ellened.
Mivel nonstop itt esz a fene, így egyértelmű, hogy alkotni nem tudsz.
Egyre jobban érdekel az a végérvényesnek ható lelki elveszettség, melyet megjelenítesz. Kíváncsi vagyok, mit tudsz felmutatni még. Kár, hogy nem előbb hallottam rólad. Ez a 10-edikére beígért per pl. nagyon érdekes elem. De mint ahogy az utóbbi időben síri csend van ez ügyben, ahogy sejteni lehetett, egy szó sem igaz az egészből. Kár, pedig megtapasztalhattad volna a valóságot, ha már ezt a fizika törvényeivel kapcsolatban nem sikerül.
Egy jó nagy PATKÁNY vagy! A 14 hónapos 3500 beugatásoddal te viszed itt a szenyvízcsatornában a fost.
Tetszik, hogy ilyen dühös vagy rám, ez azt jelenti, hogy hatok rád. Nem beszélek hiába.
Soha nem fog senki szembesiteni az idióta cselekedeteiddel.
Igen, ezt már megvilágítottad, hogy mindenki idióta és kretén, aki gondolkodás terén cseppnyi józanságot várna el tőled. Ezért bátran nevezlek idiótának, másokhoz hasonlóan, s az meg kifejezetten elismerés, ha egy közmegítélés szerinti idióta engem idiótáz. Az lenne baj, ha egyetértenél velem, azzal egy nagyon nem kívánt oldalra sodornál.
Ez nyújt neked a nap 24 órájára kiterjedő élvezetet és bizonyítást arra, hogy "te is vagy valaki".
Á, nem, ez csak érdeklődés. Igazán értékelhetnéd! A fizikád sajnos fabatkát sem ér, hát így mi másért, mint a személyiségedért kezdtem érdeklődni. És mitagadás, döbbenetesek az alakításaid. Itt is, meg a nemzetközi palettán.
A villám csapjon bele abba a barom fejedbe!
Köszönöm a jókívánságaid. Persze tudom, egy idióta szavait egészen másképp kell értelmezni. Ez kifejezetten kedves megnyilatkozás, ugyanis szükség volt hozzá, elképzeld a fejem, a fejet, amelyet egy villám sújthatna. Ez viszont arra mutat, hogy egy gondolkodó embernek tartasz, akinek a feje értékes gondolatok forrása, s ezen változtatni csak valami nagy horderejű esemény tudna, pl. egy villám. Köszönöm a kitüntető figyelmet, amivel illetsz.
Ezzel sikerült frappánsan átugranotok a Higgs-bozonról és Horváth Móricka-fizikájáról írott, rátok és az idióta modern fizikátokra nézve is kompromitáló cikkemet. Gtatula!
Ugye, milyen ismerős! Látod, az ember hamar észreveszi amikor olyan történik a sérelmére, amit ő szokott másokkal elkövetni. Gyakorta még akkor is észrevesz ilyet, ha nem is történik meg! Ez nagyon jó fogódzó a másik megfigyelésére. Te tényleg nagyon gyakran élsz ezzel a technikával. Minden számodra problémás kérdést figyelmen kívül hagytál itt a fórumon. Ez a legszembetűnőbb akkor, amikor először vitába szállsz - mint a lendületmegmaradásos példa esetén -, aztán amikor kezd világos lenni, hogy ostobaságot állítasz, akkor a kérdéseket figyelmen kívül hagyod. De ugyanígy engeded el a füled mellett amiket én mondok neked. Persze tudom, elolvasd, zsörtölődsz is, a megszólalásaid egyértelműen mutatják, de élve a technikával, nem reagálsz. "Amiről nem beszélek, az nincs" Ez is egy gyakori téveszme, amivel megborult elmék védik magukat.
Egyébkét telefonon megbeszélitek, hogy ki és mikor lesz itt a napos? Az egyik eltünik, jön helyette a másik. Lényeg, hogy mindig legyen itt valaki - ha lehet, akkor olyan, aki régi itt van és még nem szólt be nekem -, aki foglalkozik Fekete Gáborral.
Szereted, ha foglalkoznak veled, nem? Hát erről szól az egész IP-cím gyűjtögetősdi. Vágysz a szociális kapcsolatokra, az elismerésre, a törődésre. Ezekre mindenki vágyik, a mód, ami nem mindegy. A te utad téves. De ezt már biztos hallottad. Nem is magyarázom, úgysem engeded be a fejedbe.
Újabban ez az elmeháborodott skizofrén kretén (mimindannyian) már nem éri be annyival, hogy ide beírogatja semmitmondó idióta baromságait, de már az elmebetegséget meghaladó kényszerképzetes ökörségeivel privát üzenetében zaklatott 09:41-kor.
Kedves hangulatban voltam épp, gondoltam, nem mindenki előtt teszem nyilvánvalóvá, hogy 1) te vagy Szekeres úr, 2) hatott a kiemelt, alternatív oldalt reklámozó kampányom. Ezen gondolkoztam, hogy ha te valóban az ip-címekre izgulsz, akkor biztos borzasztóan fog irritálni, ha sokszor megemlítek egy oldalt, aminek a látogatóit nem követed. És tökéletesen visszaigazoltad. Köszönet érte, akkor most itt nyilvánosan is.
Azonnali hatállyal takarítsátok el innen, amíg nem késő! Amíg ő itt van, addig én nem leszek itt!
Ó, mindig ezek a végletes kirohanások... Hát tudjuk, hogy nem vagy te ilyen izgága. Hányszor visszajöttél már... És hányszor intettél búcsút... Kell néha a változatosság. Most pl. jön ez a fránya júli 10, amikor az ígéretedről is bebizonyosodik, hogy nem volt igaz, jobb, ha most csöndben maradsz. Maradj is egy ideig távol, mindenkinek jobb lesz így. És ne feledd: "amiről nem beszélünk, az nincs!" :)
0 x

Fekete Gábor
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2011.09.19. 14:04

Fekete Gábor atomfizikája

Hozzászólás Szerző: Fekete Gábor » 2012.07.03. 17:15

Kinetikus energia.

Az 1/2m.v2 nagyságú kinetikus energia pontrendszerre vonatkozik. Semmi sem viselkedik tömegpontként! Ha például a Föld keringéséből számazó kinetikus energiája is 1/2m.v2 nagyságú lenne, akkor már rég nem keringene a Nap körül, mivel a tömegére ható, a gravitációt ellentételező centrifugális erő is csak 1/2m.v2/r nagyságú lenne. A gravitációs és a centrifugális erő között az egyenlőség csak abban az esetben állhat fenn, ha a kinetikus energiája 1/2m.v2 helyett m.v2 nagyságú.

A föld sebessége AE = 1.495.1011m Nap-Föld közepes távolságnál: v = 2.974429.104m/s
A sebesség négyzete: v2 = 8.84723.108m2/s2
A Föld kinetikus energiája: Ek = m.v2 = 5.308338.1033J
A Föld tömegére ható centrifugális erő: Fcf = m.v2/r = 5.308338.1033J/1.495.1011 = 3.550728.1022N

A Nap és a Föld tömege között ható gravitációs erő:
Fg = f.M.m/r26.67.10-11m3/kg.s2.1.983.1030kg.6.1024/sqr(1.495.1011m) = 3.550728.1022N

A fentiek lebontásban:
f.M.m = 6.67.10-11m3/kg.s2.1.983.1030kg.6.1024 = 7.935966.1044m3.kg/s2

sqr(1.495.1011m) = 2.2235025.1022m2

Ha valamelyik hatványszám vagy szorzás jel alul maradt, ám sajnálom. Utólagos szerkesztési jogom meg van vonva.

Továbbra is fennáll, hogy ha egyik test az ütközéskor egyesül a másik testtel, akkor a kinetikus energiájuk igen, az impulzusuk nem marad meg. Némileg átírtam az alábbi példát

A 8kg tömegű mágnesgolyóbis legurulva egy lejtőről, 20m/s sebességre gyorsulva a lejtő végén a egy 10kg-os vaskocsi puttonyában landol, és átadja a 18kg ösztömegűvé lett vaskocsinak a 3200J kinetikus energiáját.
A sebesség négyzet: v2 = 3200J/18kg = 177.77777m2/s2
A sebesség: v = sqrt(177.77777m2/s2) = 13.33333m/s
Az impluzus: P = 18kg.13.333333m/s = 240kg.m/s

Tehát a 160kg.m/s impulzus nem maradt meg.

Akkor még egyszer. Van egy 'teljesen hibás', 'Móricka' atom-modell. Ennek alapján prognosztizálnak bizonyos jelenségeket, amikkel állítólag egy ügyes (szintén komoly, fizikai, mérnöki stb. tudományokon alapuló) konstrukció (atomreaktor) villamos energiát termel. Amikor megvalósítják ezt az ügyes konstrukciót, akkor az tényleg villamos energiát termel. Hihető-e, hogy az atom-modell 'teljesen hibás', 'Móricka'?
A Fekete-féle eszmefuttatás is prognosztizál jelenségeket. Amikor realizálunk egy rugalmas ütközést, teljesen más történik.

Ezekre a kérdésekre miért nem felelsz?
Mert eleve az atommodellt kötöjellel írja, és ahelyett, hogy olvasná az írásaimat, idejön az okosságnak gondolt hülyeségeivel bombázni engem. Ha olvasná az oldalaimat és nem lenne alapból buta, akkor nem tenné fel ezt a rakás fölösleges kérdését nekem. Egyikőtök sem veszi a fáradtságot, hogy elolvassa az írásaimat, csak löki az idiótábbnál idiótább értetlenkedéseit.
hogy Higgs részecske mégcsak a szádra is venni, ha azt sem tudod hogyan ütközik 2 golyó?
Azzal foglalkozzál, amit a Higgs-marhaságról írtam, [moderálva]!
Hosszú évek távlatából visszanézve is jó ötletnek tűnik mások nevében levelet írni?
Sajnos miattatok minden lehetséges megoldást meg kellett próbálnom. Elsősorban ti tehettek róla, hogy eddig is el kellett jutnom!
0 x

Válasz küldése