Tiltott találmányok?

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.24. 23:26

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ha hülye vagy, akkor hülye vagy. Nem lehet rajtad segíteni.
Lehet hogy én hülye vagyok, de nézz már utána mi történik hulláminterferencia esetén! Amikor az interferencia konstruktív, azonos amplitúdójú hullámok esetén az energia megnégyszereződik. Ez ténykérdés, szerintem bármelyik komolyabb fizikakönyvben megtalálod. :facepalm:
Ezt már megbeszéltük milliószor, egyes helyeken négyszereződik, más helyeken lenullázódik, összességében nem változik. Ne gyere megint az ezerszer megcáfolt baromsággal.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.08.24. 23:39

Morcos, kérdeznék valamit:

Vegyél egy tetszőleges "szoliton" hullámot, neked tetsző paraméterekkel (Amplitúdó, sebesség, bármi ami kell). Fel tudnád írni ennek a hullámnak az energiáját ezekkel a paraméterekkel?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.25. 00:15

Szilágyi András írta:Ezt már megbeszéltük milliószor, egyes helyeken négyszereződik, más helyeken lenullázódik, összességében nem változik.
De hisz nekünk az a hely kell ahol megnégyszereződik az energia, az a pont ahol a konstruktív interferencia maximuma létrejön! Kit érdekel mi a helyzet a többi helyen! Azon az adott helyen a két hullám összegződik és négyszeres energia van jelen. Ott van a többletenergia. Ennyi a lényeg.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.25. 00:19

Antares írta: Morcos, kérdeznék valamit:

Vegyél egy tetszőleges "szoliton" hullámot, neked tetsző paraméterekkel (Amplitúdó, sebesség, bármi ami kell). Fel tudnád írni ennek a hullámnak az energiáját ezekkel a paraméterekkel?
Már felírtam, de fennakadtál a J/m2-en, pedig csak az adott hullám felületével kell szorozni és máris energiát kapsz.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.08.25. 00:59

Morcos írta: Már felírtam, de fennakadtál a J/m2-en, pedig csak az adott hullám felületével kell szorozni és máris energiát kapsz.
Hát igen, fennakadtam, mert az energia mértékegysége a J, nem a J/m^2. És te itt nem az energiasűrűségről, hanem az energiáról teszel kijelentéseket. Tehát jó lenne, ha azt tudnád felírni. Ráadásul ha jól emlékszem, az csak egy rezgő mozgást végző tömegpont energiája volt, vagy valami olyasmi, ami messze áll a hullám teljes energiájától.

Szóval fel tudod írni annak a hullámnak a teljes, pontos energiáját, amiről beszélsz?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.25. 01:06

Antares írta:Hát igen, fennakadtam, mert az energia mértékegysége a J, nem a J/m^2. És te itt nem az energiasűrűségről, hanem az energiáról teszel kijelentéseket. Tehát jó lenne, ha azt tudnád felírni. Ráadásul ha jól emlékszem, az csak egy rezgő mozgást végző tömegpont energiája volt, vagy valami olyasmi, ami messze áll a hullám teljes energiájától.

Szóval fel tudod írni annak a hullámnak a teljes, pontos energiáját, amiről beszélsz?
Itt le van írva részletesen (41.oldal, 2.2.3 fejezet): http://www.diva-portal.org/smash/get/di ... text01.pdf

Ezeket a képleteket használtam, kicsit más formában felírva.
0 x

Antares
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2017.01.24. 17:12

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Antares » 2017.08.25. 01:35

Morcos írta:Itt le van írva részletesen (41.oldal, 2.2.3 fejezet): http://www.diva-portal.org/smash/get/di ... text01.pdf
Aha. Ha jól értem, ez valami átlag, nagy felületekre, tehát hogy átlagosan mennyi hullámenergia jut az óceán egy négyzetméterére (mert gondolom, ezt akarják megcsapolni).

Na most ez a fajta átlagos energiaképlet nagyon távol áll egyetlen hullám pontosan kiszámolt energiájától. Pedig te arról teszel kijelentéseket. De ez nem vezethető vissza az átlagból.

Ez kb olyan érvelés, mintha azt mondanád, hogy Magyarországon minden nap 10 fok meleg van, mert ennyi az éves átlag. Tehát nem árt holnap se jól felöltözni.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.25. 12:43

Találtam egy brutál ingyenes hullámszimulációs szoftvert, ezzel le lehet szimulálni az interferenciagenerátort. Itt egy demo róla, hogyan interferálnak a hullámok:
Egy vízen lebegő henger segítségével egyszerűen munkává lehet alakítani az interferált hullámok potenciális energiáját.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.25. 15:08

Morcos írta: Egy vízen lebegő henger segítségével egyszerűen munkává lehet alakítani az interferált hullámok potenciális energiáját.
Figyelj már oda, te agyatlan! Nem egy hullámerőmű létezik már, de egy olyan sincs, ahol az erőmű generálna hullámokat, hogy majd az interferencia miatt több teljesítményt nyerjenek ki, mint amit befektettek! Hogy lehetsz ilyen tompa? Nem gondolod, hogy nálad okosabb emberek tervezték azokat az erőműveket?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.25. 15:43

Solaris írta:Nem egy hullámerőmű létezik már, de egy olyan sincs, ahol az erőmű generálna hullámokat, hogy majd az interferencia miatt több teljesítményt nyerjenek ki, mint amit befektettek!
De majd most lesz. Nem véletlenül neveztem el hulláminterferencia generátornak.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.25. 15:54

Morcos írta: De majd most lesz. Nem véletlenül neveztem el hulláminterferencia generátornak.

Aha, akkor nem véletlenül gondolom, hogy olyan sötét van a fejedben, mint holdtalan éjjelen a korom valami tanyasi kéményben!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.25. 23:53

Morcos írta:
Solaris írta:Nem egy hullámerőmű létezik már, de egy olyan sincs, ahol az erőmű generálna hullámokat, hogy majd az interferencia miatt több teljesítményt nyerjenek ki, mint amit befektettek!
De majd most lesz. Nem véletlenül neveztem el hulláminterferencia generátornak.
Vedd már észre, ember, hogy a haladó hullámoknál a tömegeknek van kitérése és sebessége (potenciális és kinetikus energiája) is, míg amikor a két hullám találkozik és egy nagy hullámban egyesül, a kitérésük megnő, de a sebességük lenullázódik. Az energia változatlan marad! Ugyanígy, ha két ellentétes kitérésű hullámot indítasz egymással szemben, a találkozáskor a tömegeknek nulla lesz a kitérése, viszont nagy sebességük lesz (nulla potenciális, de nagy kinetikus energia). Sehol nem nyersz energiát. Az egész elképzelésed úgy hülyeség, ahogy van.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.26. 00:21

Morcos írta: De majd most lesz.
Nem lesz!
Ostoba elképzelés...bocs :facepalm:
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.26. 00:40

Szilágyi András írta:a haladó hullámoknál a tömegeknek van kitérése és sebessége (potenciális és kinetikus energiája) is, míg amikor a két hullám találkozik és egy nagy hullámban egyesül, a kitérésük megnő, de a sebességük lenullázódik. Az energia változatlan marad!
De nem marad, mert konstruktív interferenciánál törvényszerűen négyszeres lesz az energia, (mivel nemcsak a kinetikus és potenciális energiák összegződnek, hanem a két hullám tömege is egyetlen nagy hullámban), ahogy azt tegnap magad is elismerted. Az más kérdés, hogy a hullámok szétválása után ugyanúgy visszaáll az eredeti állapot azaz a két egység energia, ha most eltekintünk a fellépő veszteségektől.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.26. 01:39

Morcos írta: De nem marad, mert konstruktív interferenciánál törvényszerűen négyszeres lesz az energia, (mivel nemcsak a kinetikus és potenciális energiák összegződnek, hanem a két hullám tömege is egyetlen nagy hullámban)
Nem, itt nem lesz négyszeres, változatlan marad. Hiába erőlteted ezt a dolgot, nem fog menni. Megint bukta lesz. Mikor tanulsz már? örökre hülye akarsz maradni?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.26. 10:51

Szilágyi András írta:Nem, itt nem lesz négyszeres, változatlan marad. Hiába erőlteted ezt a dolgot, nem fog menni. Megint bukta lesz. Mikor tanulsz már? örökre hülye akarsz maradni?
Nem mondhatok mást, mert ezt mondja a hullámenergia képlet: E=(ρgA2)/2. Ha a hullám amplitúdója kétszeresére nő, az energia megnégyszereződik. Sajnos ez van.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.26. 11:12

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Nem, itt nem lesz négyszeres, változatlan marad. Hiába erőlteted ezt a dolgot, nem fog menni. Megint bukta lesz. Mikor tanulsz már? örökre hülye akarsz maradni?
Nem mondhatok mást, mert ezt mondja a hullámenergia képlet: E=(ρgA2)/2. Ha a hullám amplitúdója kétszeresére nő, az energia megnégyszereződik. Sajnos ez van.
Ostobaság, eleve ilyen képlet nincs, de ha lenne is hasonló, az haladó hullámokra vonatkozik, márpedig az egyesült hullámod nem halad sehova.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.26. 11:22

Szilágyi András írta:Ostobaság, eleve ilyen képlet nincs
Hát akkor tessék a Stanford egyetem oldala: http://large.stanford.edu/courses/2010/ ... onifacio1/
Hát ennyit a nem létező képletről :)

Nem is kell hogy haladjon sehova a hullám, a potenciális többletenergiát egy víz felszínén úszó és az interferált hullám hatására felemelkedő henger segítségével munkává lehet alakítani.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.26. 12:36

Morcos írta:
Szilágyi András írta:Ostobaság, eleve ilyen képlet nincs
Hát akkor tessék a Stanford egyetem oldala: http://large.stanford.edu/courses/2010/ ... onifacio1/
Hát ennyit a nem létező képletről :)

Nem is kell hogy haladjon sehova a hullám, a potenciális többletenergiát egy víz felszínén úszó és az interferált hullám hatására felemelkedő henger segítségével munkává lehet alakítani.
Ahogy írtam, az ilyen képlet csak HALADÓ hullámra vonatkozik! Hihetetlen, hogy milyen értetlen vagy. Rosszabb vagy, mint Gézoo!
Nincs semmiféle többletenergia, felejtsd el egyszer és mindenkorra ezt a hülyeséget.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.26. 15:24

Szilágyi András írta:Ahogy írtam, az ilyen képlet csak HALADÓ hullámra vonatkozik! Hihetetlen, hogy milyen értetlen vagy. Rosszabb vagy, mint Gézoo!
Nincs semmiféle többletenergia, felejtsd el egyszer és mindenkorra ezt a hülyeséget.
Akkor itt a levezetés:

Kép
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.26. 16:05

Ez rossz, a felület a hullám alapterülete, ami nem lesz kétszeres, hanem változatlan.
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.08.26. 22:53

Ennek a vége szerintem is rossz.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.26. 23:40

Persze hogy az. Morcos szerint az energia arányos a felülettel és az amplitúdó négyzetével is, de közben a felület is arányos az amplitudóval. Ami azt jelenti, hogy Morcos elképzelése szerint az energia voltaképpen az amplitúdó köbével arányos. Hát így könnyű többletenergiát kapni.
Morcos már egy Gézoo 2-vé alakult, képletekkel dobálózik, amiket nem ért.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.27. 09:16

Szilágyi András írta:Ez rossz, a felület a hullám alapterülete, ami nem lesz kétszeres, hanem változatlan.
Ebben igazad van.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.27. 19:09

Solaris írta:
Morcos írta: A legelső képletből a legkönnyebb számolni az energiákat amit megadtam.
Tudod, nem. :) Egységnyi idő alatt egységnyi hosszúságú hullám által továbbított energia - a gyengébbek kedvéért teljesítmény - a következő:

Kép
Egyszer mát megadtam a hullám energiáját, lásd fentebb. Nem hiszem, hogy jobb képletet kellene kitalálni. A szoliton, amivel Morcos szórakozik, egészen érdekes dolog. Két szoliton ütközése leginkább a részecskék rugalmas ütközéséhez hasonlít. Ütközés után mindkét szoliton eredeti alakjában halad tovább. Már ez is mutatja, hogy többletenergia meg sehol. Még senki nem tapasztalta, hogy sérülne az energiamegmaradás törvénye. Ha valaki nagyon mélyre akar bányászni, akkor bizony úgy kell számolnia - ezt is írtam már -, hogy a víz molekulái függőleges síkban körmozgást végeznek. A vízmolekulák nem haladnak, csak a hullámfront mozog.
Morcos lassan meghaladja a Gézoo-i mélységeket. :D
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.31. 12:04

Bréking!

Néhány hete mondtam, hogy nem kell sokat várni, és lesz használható többletenergia generátor. Nos megépült, és hamarosan egy hosszabb 20 perces tévé interjú keretében bemutatásra is kerül az egyik kereskedelmi csatornán. Gyártásra kész, nagy méretekben is megépítehető, modellezhető és villamos energiát állít elő.

Na de nem lövöm le a poént, mert hamarosan látható lesz, és akkor lehet majd tobzódni a fizikusoknak, szkeptikusoknak. :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.08.31. 12:10

Ez nagy bukta lesz neked, Morcos.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.08.31. 17:48

Morcos írta: Bréking!

Néhány hete mondtam, hogy nem kell sokat várni, és lesz használható többletenergia generátor. ...
Na és? A TV - ben nem az a fontos, hogy a bemutató ne csaljon, hanem a nézettség és az ezzel kapcsolatos bevétel. Műsorok Egelyvel, jósokkal, energiaküldőkkel, távgyógyítókkal szerintem büntetőjogi kategória, ahol a média a bűnsegéd és a felbujtó. Amúgy szép leégés várható, úgyhogy vigyél napozókrémet Morcos!
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.08.31. 20:11

Solaris írta:Műsorok Egelyvel, jósokkal, energiaküldőkkel, távgyógyítókkal szerintem büntetőjogi kategória, ahol a média a bűnsegéd és a felbujtó.
Nem értem mi a bajod, hisz liberalizmus van, éppen ezért nyugodtan tobzódhatnak az általad felsoroltak is. Csak nem vagy kirekesztő? :)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.31. 22:26

Morcos írta: Na de nem lövöm le a poént, mert hamarosan látható lesz, és akkor lehet majd tobzódni a fizikusoknak, szkeptikusoknak.
Lődd már le a poént...csak most az egyszer.(kidobtam a tévémet).
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.01. 13:18

Morcos írta: Csak nem vagy kirekesztő?
De igen, kirekesztő vagyok! Egely és társai a zárt osztályra valók - te is -, vagy inkább a börtönbe. Hamis, de tudományosnak látszó nézeteket terjeszteni, s ezzel tévútra vezetni a kevésbé képzett embereket, az bizony csalás, bűncselekmény és úgy is kell megítélni.
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.09.01. 14:04

Solaris írta:De igen, kirekesztő vagyok! Egely és társai a zárt osztályra valók - te is -, vagy inkább a börtönbe. Hamis, de tudományosnak látszó nézeteket terjeszteni, s ezzel tévútra vezetni a kevésbé képzett embereket, az bizony csalás, bűncselekmény és úgy is kell megítélni.
Tudom, hogy ezt szeretnéd, nem az ingyenergiát. :-)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.01. 17:26

Morcos írta: Tudom, hogy ezt szeretnéd, nem az ingyenergiát.
Már ismét erőlteted a hasdúcláncodat? Kikészül tőle az a pár neuron ami alkotja.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.09.01. 17:51

Melyik tévében lesz a műsor, Morcos? Valami ilyen hatoscsatorna - Hihetetlen Magazin, vagy fixtv/vntv ezoterikus néphülyítő műsorban?
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.09.01. 18:14

Szilágyi András írta:Melyik tévében lesz a műsor, Morcos? Valami ilyen hatoscsatorna - Hihetetlen Magazin, vagy fixtv/vntv ezoterikus néphülyítő műsorban?
Eddig nem talált. :D De annyit elárulhatok, hogy a jövőhéten lesz a forgatás.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.01. 20:34

Morcos írta: Eddig nem talált. De annyit elárulhatok, hogy a jövőhéten lesz a forgatás.
Brutális fizika.
Talált???
0 x

Morcos
Hozzászólások: 1594
Csatlakozott: 2012.08.19. 14:02

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Morcos » 2017.09.01. 21:49

idegen írta:Brutális fizika.
Talált???
Majd meglátod.
0 x

con
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2017.01.13. 12:35

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: con » 2017.09.02. 02:58

Morcos:
Majd meglátod.
Tudod, hogy ezzel leleplezted a titkot?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.02. 21:58

A végén minden/ki/derül :D
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.09.17. 12:31

idegen írta: Diliházban a helyed!
Vagy vállalod a kihívást amit Te kezdeményeztél?
A válaszhoz felrakom az első áramköröm:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 7/5954.gif
A HV jelű tápegység akkora feszültséget ad hogy ívet lehessen vele húzni, de az árama olyan kicsi hogy nem bírja kivilágítani az izzót. A b) ábrarészen meg az izzó világít. Ekkor a tápegység teljesítményfelvétele akár csökkenhet is, ami függ a szikraköz hosszától, a kondi kapacitásától, izzó teljesítményétől, stb.
Ez amint látható, nem visszacsatolt, külső energiabevitel is történik. De mikor meglátta egyik ismerősöm, az történt ami a másik áramkörömmel is történne. Még fizikus ismerőseit is összeszedte, meg komoly intézményi műszerekhez fért hozzá, és megállapították hogy a mérés szerint is baj van az energiamegmaradásal. Ekkor még kételkedtem, hisz komoly műszerekkel is lehet hibásan mérni, plusz a helyes elmélet sem volt még ismert, amiből láthattam volna hogy miért lenne itt többlet.
De az illető elrohant és leszabadalmaztatta a nevére. Majd jelezte többször is hogy várja a további eredményeket, például egy Moray készüléket. Miközben önmaga a nulla töredékét sem fejlesztett rajt, meg sem fordult a fejében. Az egész hozzáállása inkább szórakoztatott mint bosszantott. Mivel ilyenre kifizetni a szabadalmi díjat... Ami 20 év elteltével le is járhatott. Moray készülék meg persze nem lett belőle, hisz dolgozzon mindenki a saját szabadalmán, és ez már az övé volt, miért dolgoztam volna másnak. Sőt még én nyertem, mivel komoly műszerekkel elvégezték mások a mérést. És foglalkozhattam tovább az áramok összegzésével, más áramköri megoldásoknál.
Na szóval, nincs annak értelme hogy mások ötletével futkozzanak a szabadalmi hivatalba. Mert valójában az illető maga lesz a vesztes. Kifizeti a szabadalmi díjat, plusz továbbfejlesztés sincs. Míg ha az eredeti tulajdonosnál marad, akkor érdeke hogy továbbfejlessze.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.17. 16:10

Krokodil Dundee írta:
idegen írta: Diliházban a helyed!
Vagy vállalod a kihívást amit Te kezdeményeztél?
A válaszhoz felrakom az első áramköröm:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/ ... 7/5954.gif
A HV jelű tápegység akkora feszültséget ad hogy ívet lehessen vele húzni, de az árama olyan kicsi hogy nem bírja kivilágítani az izzót. A b) ábrarészen meg az izzó világít. Ekkor a tápegység teljesítményfelvétele akár csökkenhet is, ami függ a szikraköz hosszától, a kondi kapacitásától, izzó teljesítményétől, stb.
Ez amint látható, nem visszacsatolt, külső energiabevitel is történik. De mikor meglátta egyik ismerősöm, az történt ami a másik áramkörömmel is történne. Még fizikus ismerőseit is összeszedte, meg komoly intézményi műszerekhez fért hozzá, és megállapították hogy a mérés szerint is baj van az energiamegmaradásal. Ekkor még kételkedtem, hisz komoly műszerekkel is lehet hibásan mérni, plusz a helyes elmélet sem volt még ismert, amiből láthattam volna hogy miért lenne itt többlet.
De az illető elrohant és leszabadalmaztatta a nevére. Majd jelezte többször is hogy várja a további eredményeket, például egy Moray készüléket. Miközben önmaga a nulla töredékét sem fejlesztett rajt, meg sem fordult a fejében. Az egész hozzáállása inkább szórakoztatott mint bosszantott. Mivel ilyenre kifizetni a szabadalmi díjat... Ami 20 év elteltével le is járhatott. Moray készülék meg persze nem lett belőle, hisz dolgozzon mindenki a saját szabadalmán, és ez már az övé volt, miért dolgoztam volna másnak. Sőt még én nyertem, mivel komoly műszerekkel elvégezték mások a mérést. És foglalkozhattam tovább az áramok összegzésével, más áramköri megoldásoknál.
Na szóval, nincs annak értelme hogy mások ötletével futkozzanak a szabadalmi hivatalba. Mert valójában az illető maga lesz a vesztes. Kifizeti a szabadalmi díjat, plusz továbbfejlesztés sincs. Míg ha az eredeti tulajdonosnál marad, akkor érdeke hogy továbbfejlessze.
Bocs, de ez is nagy blődli! :D :D :D
Mindkét esetben a működéshez szükséges energiát az egyenáramú tápegység adja. (Nem mindegy, hogy milyen a jelleggörbéje, de ezt most nem szükséges vizsgálni.) A második esetben a kondenzátor folyamatosan töltődik és kisül, amikor az elektromos ív áthúz a szikraközön. A folyamat szakaszos, de nagyon gyors - mert a kondenzátor időállandója igen kicsiny -, s ezért úgy látod, egyenletesen világít az izzó, pedig nem. Ezt sem fogja tőled senki ellopni, ne aggódj és olyan sincs, aki hasra esne tőle, már amennyiben egy kicsit is ért az elektrotechnikához. A mérés úgy lenne az igazi, ha a tápegység felvett teljesítményét és a leadott teljesítményét mérnéd. Mindjárt látnád, hogy nem sérül itt az energiamegmaradás, legfeljebb a hited, de azért meg nem kár. Hová küldhetem a számlaszámomat, hogy átutald az egymilliómat?
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.09.17. 16:25

Solaris írta: Hová küldhetem a számlaszámomat, hogy átutald az egymilliómat?
Szavak. Nem fizetnél semmit, persze én sem. Például arra hivatkoznál hogy amit látsz, az rádióhullámokból nyerheti az energiáját. Még a kikapcsolt mikrosütőbe téve is. Vagy tetszőleges frekvencián működtetve is. És hogy az eset döntetlen. Viszont rövidre rá mégis rohannál a szabadalmi hivatalba.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.09.17. 17:33

Solaris írta: A mérés úgy lenne az igazi, ha a tápegység felvett teljesítményét és a leadott teljesítményét mérnéd. Mindjárt látnád, hogy nem sérül itt az energiamegmaradás, legfeljebb a hited, de azért meg nem kár.
No komment:
Kép
Forrás:
http://www.vems.hu/freeenergy/pajert/index.htm?
(Kísérletek ívkisüléssel 2)
Ha nem tartod hitelesnek a mérést, akkor tanítsd meg mérni a ... fizikusait. Amúgy én is hasonló eredményt tapasztaltam.
Ja és az 1 milliót be sem tudnám hajtani rajtad. Mert a Vajda János perén lezajlottakhoz hasonlóan a fizika szerint örökmozgó nincs. Így amit látunk az lehet bármi, de nem örökmozgó, így a fogadás értelmetlennek lenne nyilvánítva. De arra jó lenne hogy egy kocogást végezz a szabadalmi hivatalig.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.09.17. 17:59

Idefigyelj Krokodil! Vagy mutass valamit, vagy hallgass. De az nem megy, hogy nem mutatsz semmit, de beszélsz. Dumából már láttunk eleget.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.17. 18:03

Krokodil Dundee írta: Ha nem tartod hitelesnek a mérést, akkor tanítsd meg mérni a ... fizikusait.
Én itt nem látok semmiféle értékelhető jegyzőkönyvet és semmiféle többletenergiát. Nem az én feladatom, hogy idiótákat tanítsak elektrotechnikára, még ha azok fizikusnak is nevezik magukat. A bemutatott áramkörödtől legfeljebb analfabéták esnek hasra és azok, akiknek fogalma sincs arról, hogy mi az ívkisülés és ez hogyan hat vissza az áramforrásra. Ha kicsinyt kutakodni akarsz, akkor nézz utána a hegesztés szakirodalmának. Az eszem megáll, hogy mindenféle hülye éppen itt és éppen most akarja feltalálni a spanyolviaszt és hinteni az észt. Legszívesebben olyat vágnék most a buta fejedhez, amit nem tűrne el a moderátor! Nem ég le a pofádról a bőr?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.17. 18:07

Krokodil Dundee írta: Szavak. Nem fizetnél semmit, persze én sem.
Amit megmutattál, azért nem is kellene fizetnem, mert az egy nagy nudli, egy semmi. Neked meg nyilván nincsen pénzed, de ha volna, hidd el, nagyon gyorsan kifizetnéd azt az egymilliót a behajtási költséggel megtetézve, úgyhogy inkább lapulj, mint kutyaszar a fűben!
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.09.17. 18:19

Solaris írta: Amit megmutattál, azért nem is kellene fizetnem, mert az egy nagy nudli, egy semmi.
Amit megmutattam, a weboldal dátumozása szerint kereken 10 éves. Én visszacsatoltról beszéltem és kisülési ív nélkül. És ha azt megmutatnám, az is nudli lenne neked. Nem számít ám hogy külső energia nélkül üzemel. Akár Kőszárhegy kertvárosában, ahol egyik alkoholista smirglivel megcsiszolta a Seuzo kincset, majd kijelentette hogy nem ér semmit, legfeljebb bitumen olvasztásra vagy malter keverésre lehet alkalmas.
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.09.17. 18:32

Solaris írta: Legszívesebben olyat vágnék most a buta fejedhez, amit nem tűrne el a moderátor! Nem ég le a pofádról a bőr?
Jól mondta egyik ismerősöm, hogy hallgatni kell ilyen energiaforrásokkal. Mert túlságosan életre kelnének tőle az emberek és széttépnék jótevőiket.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.17. 18:53

Krokodil Dundee írta:
Solaris írta: Legszívesebben olyat vágnék most a buta fejedhez, amit nem tűrne el a moderátor! Nem ég le a pofádról a bőr?
Jól mondta egyik ismerősöm, hogy hallgatni kell ilyen energiaforrásokkal. Mert túlságosan életre kelnének tőle az emberek és széttépnék jótevőiket.
Krokodil Dundee írta:
Solaris írta: Amit megmutattál, azért nem is kellene fizetnem, mert az egy nagy nudli, egy semmi.
Amit megmutattam, a weboldal dátumozása szerint kereken 10 éves. Én visszacsatoltról beszéltem és kisülési ív nélkül. És ha azt megmutatnám, az is nudli lenne neked. Nem számít ám hogy külső energia nélkül üzemel. Akár Kőszárhegy kertvárosában, ahol egyik alkoholista smirglivel megcsiszolta a Seuzo kincset, majd kijelentette hogy nem ér semmit, legfeljebb bitumen olvasztásra vagy malter keverésre lehet alkalmas.
Te egyszerűen nem vagy beszámítható. Neked már a pixirón és a zseblámpa is túlságosan bonyolult. Menj vissza az oviba és kezd újra!
Ajánlok neked egy üzletet! Hozd be a motyódat a cégemhez. Kipróbáljuk és amennyiben működik, többletenergiát termel, azonnal kapsz ötmillió Ft-ot. A készüléket megtartom, téged felveszünk főmérnöki beosztásba és hajrá, gyártani fogjuk. Ha nem jó - márpedig ez a helyzet - akkor garantáltan megetetjük veled köret nélkül!
0 x

Krokodil Dundee
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2017.06.09. 14:30

Tiltott találmányok?

Hozzászólás Szerző: Krokodil Dundee » 2017.09.17. 20:12

Solaris írta: A készüléket megtartom, téged felveszünk főmérnöki beosztásba és hajrá, gyártani fogjuk.
Ez felől semmi kétségem hogy neked tetszene. Más ötletéből hasznot termelni, pontosabban nem is termelni hanem termeltetni mással.
Inkább azokra az ismerőseimre hallgatok (kivételesen idegen barátomra is), akik azt szokták mondani hogy hallgatni kell az ilyen energiaforrásokról, mert az emberek túlságosan életre kelnek tőle és csupa bosszúságot fognak okozni.
Az olcsó vagy az ingyenenergia eléggé hasonlít a drogra vagy az alkoholra.
Solaris írta: Ha nem jó - márpedig ez a helyzet - akkor garantáltan megetetjük veled köret nélkül!
Nem semmi, tehát hiába működik ez a 2 W-os, ha a kis teljesítménye miatti alacsony keresletből kifolyólag nem hozná vissza az 5 milliót, akkor megeteted velem. Kösz nem, mindig egyedül dolgoztam, és már gyártottam elektronikai terméket, tehát ennek gyártása sem jelentene gondot. Illetve dehogynem. Azt amit írtam.
0 x

Válasz küldése