High End Audio

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.07. 13:20

Bese Attila írta:>Fogd már fel, hogy nem kóstolgatni akarom a bort, hanem érteni mi okozza az ízét.
Ez tiszteletre méltó törekvés, de irgalmatlan nagy feladat. Sajnos az audio ipar egésze sem jutott el az alapproblémához. Teljesen abszurd, hogy az ötvenes évek hangzásminőségi színvonalát nem tudja fölülmúlni. Talán nincs még egy iparág, amiben ennyi hiedelem, tévhit és valódi értéket nélkülöző marketing lenne.

Üdv BA
Szerintem is előremutatóbb megpróbálni megérteni, mint azt mondani, hogy úgysem lehet mérni, hallgatni kell azt kész.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 13:51

ge3lan írta:
Bese Attila írta:>Fogd már fel, hogy nem kóstolgatni akarom a bort, hanem érteni mi okozza az ízét.
Ez tiszteletre méltó törekvés, de irgalmatlan nagy feladat. Sajnos az audio ipar egésze sem jutott el az alapproblémához. Teljesen abszurd, hogy az ötvenes évek hangzásminőségi színvonalát nem tudja fölülmúlni. Talán nincs még egy iparág, amiben ennyi hiedelem, tévhit és valódi értéket nélkülöző marketing lenne.

Üdv BA
Szerintem is előremutatóbb megpróbálni megérteni, mint azt mondani, hogy úgysem lehet mérni, hallgatni kell azt kész.
ge3lan, szerintem te nem is szkeptikus vagy, hanem egyenesen gyakorlatias ;) . Szerintem neked van jó hifid is, mert ha nem tapasztaltad volna nem ajánlanád :) .

Véleményem szerint is egyszerűbb kipróbálni. De akkor miről is írogatnánk egymásnak? :?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.07. 13:54

monolit írta:
ge3lan írta:
Bese Attila írta:>Fogd már fel, hogy nem kóstolgatni akarom a bort, hanem érteni mi okozza az ízét.
Ez tiszteletre méltó törekvés, de irgalmatlan nagy feladat. Sajnos az audio ipar egésze sem jutott el az alapproblémához. Teljesen abszurd, hogy az ötvenes évek hangzásminőségi színvonalát nem tudja fölülmúlni. Talán nincs még egy iparág, amiben ennyi hiedelem, tévhit és valódi értéket nélkülöző marketing lenne.

Üdv BA
Szerintem is előremutatóbb megpróbálni megérteni, mint azt mondani, hogy úgysem lehet mérni, hallgatni kell azt kész.
ge3lan, szerintem te nem is szkeptikus vagy, hanem egyenesen gyakorlatias ;) . Szerintem neked van jó hifid is, mert ha nem tapasztaltad volna nem ajánlanád :) .

Véleményem szerint is egyszerűbb kipróbálni. De akkor miről is írogatnánk egymásnak? :?
Igen, van elfogadható hifim, ami szerintem a medián felett, de az átlag alatt van. :D
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 14:07

És már ezen is hallható? Akkor itt nem a fülben van az ok, nem mérjük meg :D .
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.07. 14:16

monolit írta:És már ezen is hallható? Akkor itt nem a fülben van az ok, nem mérjük meg :D .
Mármint mi hallható?
Nem szoktam cserélgetni a komponenseit. Egyébként én úgy vagyok, hogy ha valami változás történik, akkor ha rosszabb lesz egyből észreveszem, ha jobb akkor nem. Azt szoknom kell, de ha már megszoktam akkor könnyen észreveszek egy előző hiányosságot.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.07. 16:32

Bese Attila írta:>Milyen új paramétert vezetnél be az általad keresett jelenségre?
Sok közvetett anyagparamétert használunk, ami nem szerepel a modellekben. Ezek szilárdtesfizikai, polimerfizikai, stb paraméterek.
>Milyen körülmények között szeretnéd mérni?
Van olyan elektroakusztikai mérésünk is, amely még az ismert modellek alapján közvetlenül mérhető, de nem ismert módszer.

>Milyen további elektromos jelenséget szeretnél bevezetni, vagy feltételezel, ami szerinted szerepet játszik itt?
Pl. termodinamikai mennyiségeket mérni, teljesítményerősítés folyamán. Végül is információmennyiséget kellene méni, amihez teljesen új detektort kell kifejleszteni. Ennek a működési elve határterületekre esik, csak a működés után magyarázható meg egzaktul.

Üdv BA
Kedves Attila,
ne haragudjon, de amit on tesz sorozatosan, tobbrendben, az a mellebeszeles magasiskolaja.
Eddig egyetlen konkret allitast nem tett, csak kodosit, tudomanyosnak tuno kifejezesekkel buveszkedik.
Jol sejtem, hogy On nem szakmai, hanem uzleti (marketing, reklam) oldalrol kozeliti meg a problemat?
Esetleg megtenne, hogy tolmacsolja kerdeseinket egy szakembernek a csapataban, aki erdemben tudna valaszolni?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 16:43

ge3lan írta:
monolit írta:És már ezen is hallható? Akkor itt nem a fülben van az ok, nem mérjük meg :D .
Mármint mi hallható?
Nem szoktam cserélgetni a komponenseit. Egyébként én úgy vagyok, hogy ha valami változás történik, akkor ha rosszabb lesz egyből észreveszem, ha jobb akkor nem. Azt szoknom kell, de ha már megszoktam akkor könnyen észreveszek egy előző hiányosságot.
Érdekes, nálam mindkét dolog egyszerre megy :? . Így azért nehezebb fejleszteni ha akarsz.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 17:27

>Tetszetős megoldás. Építünk egy detektort és utólag ráérünk kitalálni, hogy milyen fizikai elvek szerint működik és mit mér.
Nézd át a technika történetét. A gyakorlat nem egyszer megelőzi az elméletet. Félempirikus elméleteket pedig nem szeretnék gyártani.

>Egyébként az információ mérése már megoldott, bit-ben és byte-ban szokás mérni és a forgalomkorlátos adatkapcsolatoknál >számláznak is ezek mérése alapján.
Ez technikai "információ". Semmi köze ahhoz, amiről beszéltem.

Üdv BA
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 17:41

>ne haragudjon, de amit on tesz sorozatosan, tobbrendben, az a mellebeszeles magasiskolaja.
>Eddig egyetlen konkret allitast nem tett, csak kodosit, tudomanyosnak tuno kifejezesekkel buveszkedik.
Miről kellene konkrétan írnom? A honlapunkon minden lényeges dolog le van írva. Az viszont elvárható, hogy az érdeklődő legalább minimálisan ismerje a témát.

>Jol sejtem, hogy On nem szakmai, hanem uzleti (marketing, reklam) oldalrol kozeliti meg a problemat?
Aki egy kicsit is ismer, az jól mulat ezen a feltételezésen.

>Esetleg megtenne, hogy tolmacsolja kerdeseinket egy szakembernek a csapataban, aki erdemben tudna valaszolni?
Nekem jutott az a feladat, hogy kérdésekre válaszoljak.

Üdv BA
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.07. 18:04

Bese Attila írta:>Tetszetős megoldás. Építünk egy detektort és utólag ráérünk kitalálni, hogy milyen fizikai elvek szerint működik és mit mér.
Nézd át a technika történetét. A gyakorlat nem egyszer megelőzi az elméletet. Félempirikus elméleteket pedig nem szeretnék gyártani.

>Egyébként az információ mérése már megoldott, bit-ben és byte-ban szokás mérni és a forgalomkorlátos adatkapcsolatoknál >számláznak is ezek mérése alapján.
Ez technikai "információ". Semmi köze ahhoz, amiről beszéltem.

Üdv BA
Ha tudománytörténeti kérdések érdekelnek, akkor tedd meg azt a szívességet, hogy nyitsz neki egy fórumot.
Az már megint egy más kérdés, hogy mérőműszereket általában ismert hatásból és valamilyen elméletből kiindulva építenek már elég régóta. Például egy neutrínó detektor építése az általad vázolt módon elég érdekes lenne...

Én már azzal elégedett lennék, ha pontosan definiálnád, hogy szerinted milyen mennyiségi-minőségi különbségek vannak, amiket mérni szeretnél? Ezeket eddig hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek? Stb...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.07. 18:17

Bese Attila írta:>ne haragudjon, de amit on tesz sorozatosan, tobbrendben, az a mellebeszeles magasiskolaja.
>Eddig egyetlen konkret allitast nem tett, csak kodosit, tudomanyosnak tuno kifejezesekkel buveszkedik.
Miről kellene konkrétan írnom? A honlapunkon minden lényeges dolog le van írva. Az viszont elvárható, hogy az érdeklődő legalább minimálisan ismerje a témát.
>Milyen új paramétert vezetnél be az általad keresett jelenségre?
Sok közvetett anyagparamétert használunk, ami nem szerepel a modellekben. Ezek szilárdtesfizikai, polimerfizikai, stb paraméterek.

Ez a valasz nem tartalmaz semmi konretumot, a kerdezeo semmivel nem tud tobbet a valasz elolvasa utan, mint elotte.

>Milyen körülmények között szeretnéd mérni?
Van olyan elektroakusztikai mérésünk is, amely még az ismert modellek alapján közvetlenül mérhető, de nem ismert módszer.


Ez a valasz nem tartalmaz semmi konretumot, a kerdezeo semmivel nem tud tobbet a valasz elolvasa utan, mint elotte.

>Egyébként az információ mérése már megoldott, bit-ben és byte-ban szokás mérni és a forgalomkorlátos adatkapcsolatoknál >számláznak is ezek mérése alapján.
Ez technikai "információ". Semmi köze ahhoz, amiről beszéltem.


Ez a valasz nem tartalmaz semmi konretumot, a kerdezeo semmivel nem tud tobbet a valasz elolvasa utan, mint elotte.

>Milyen további elektromos jelenséget szeretnél bevezetni, vagy feltételezel, ami szerinted szerepet játszik itt?
Pl. termodinamikai mennyiségeket mérni, teljesítményerősítés folyamán. Végül is információmennyiséget kellene méni, amihez teljesen új detektort kell kifejleszteni. Ennek a működési elve határterületekre esik, csak a működés után magyarázható meg egzaktul.


Ez a valasz nem tartalmaz semmi konretumot, a kerdezeo semmivel nem tud tobbet a valasz elolvasa utan, mint elotte.

>Milyen oka van feltetelezni, hogy ezen kivul mas is tortenik a hangszoroban?
Az általad ismertetett modell pl. nem tartalmazza a hangsugárzók működésének nemlineáris jellemzőit.


>Lehet, hogy az aram keltette magneses teren kivul mas is mozgatja a membrant? Lehet, hogy az aramon kivul mas is kelt >magneses teret?

Ez a valasz nem tartalmaz semmi konretumot, a kerdezeo semmivel nem tud tobbet a valasz elolvasa utan, mint elotte.

Nem ilyen egyszerű a probléma. Valójában az információ lényegéről tudunk keveset. Ahány tudományág - annyiféle töredékes modell. Csak néhány szóban: van technikai, matematikai, fizikai információelmélet. Egyik sem teljes. És még sok más elméleti probléma is van.


Hozzak meg peldakat? Gyakorlatilag az osszes valaszat idezhetnem.
>Jol sejtem, hogy On nem szakmai, hanem uzleti (marketing, reklam) oldalrol kozeliti meg a problemat?
Aki egy kicsit is ismer, az jól mulat ezen a feltételezésen.
Csak itteni irasi alapjan gondolom igy.
>Esetleg megtenne, hogy tolmacsolja kerdeseinket egy szakembernek a csapataban, aki erdemben tudna valaszolni?
Nekem jutott az a feladat, hogy kérdésekre válaszoljak.


Erdeklodbe olvasnek konkret, informaciot ;-) tartalmazo valaszokat.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.07. 18:22

Bese Attila írta:>ne haragudjon, de amit on tesz sorozatosan, tobbrendben, az a mellebeszeles magasiskolaja.
>Eddig egyetlen konkret allitast nem tett, csak kodosit, tudomanyosnak tuno kifejezesekkel buveszkedik.
Miről kellene konkrétan írnom? A honlapunkon minden lényeges dolog le van írva. Az viszont elvárható, hogy az érdeklődő legalább minimálisan ismerje a témát.

>Jol sejtem, hogy On nem szakmai, hanem uzleti (marketing, reklam) oldalrol kozeliti meg a problemat?
Aki egy kicsit is ismer, az jól mulat ezen a feltételezésen.

>Esetleg megtenne, hogy tolmacsolja kerdeseinket egy szakembernek a csapataban, aki erdemben tudna valaszolni?
Nekem jutott az a feladat, hogy kérdésekre válaszoljak.

Üdv BA
A honlapot átnéztem, de azzal ugyanaz a helyzet, mint a hozzászólásaiddal. Arra a konkrét kérdésre, hogy milyen mérhető vagy legalább statisztikailag kimutatható különbség van egyes audiofil megoldások használatával, sem érdemleges válasz, sem értelmezhető háttér információ nincsen.
Szvsz nem ártana elgondolkodnod azon, hogy talán Vaskalapos kritikájának van alapja.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 18:25

>Az már megint egy más kérdés, hogy mérőműszereket általában ismert hatásból és valamilyen elméletből kiindulva építenek már >elég régóta. Például egy neutrínó detektor építése az általad vázolt módon elég érdekes lenne...
Talán éppen ez a baj. Ez a folyamat erősen behatárolja a tudomány fejlődését.

>Én már azzal elégedett lennék, ha pontosan definiálnád, hogy szerinted milyen mennyiségi-minőségi különbségek vannak, >amiket mérni szeretnél?
Mivel tapasztalati dologról van szó elég nehéz megbecsülni. Illetve sokkal célszerűbb gyakorlatban bemutatni.

>Ezeket eddig hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek?
Sikerült olyan technológiát kidolgozni, amivel hallhatóan bizonyítható információtöbbletet lehet létrehozni. Ugyanakkor az ismert mérési eljárásokkal nem mutatható ki különbség vagy a különbség elenyésző.

Üdv BA
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.07. 18:35

Bese Attila írta: >Én már azzal elégedett lennék, ha pontosan definiálnád, hogy szerinted milyen mennyiségi-minőségi különbségek vannak, >amiket mérni szeretnél?
Mivel tapasztalati dologról van szó elég nehéz megbecsülni. Illetve sokkal célszerűbb gyakorlatban bemutatni.
Zsenialis!
Most sem tudjuk meg a valszabol, mi az a tapasztalati dolog.
>Ezeket eddig hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek?
Sikerült olyan technológiát kidolgozni, amivel hallhatóan bizonyítható információtöbbletet lehet létrehozni. Ugyanakkor az ismert mérési eljárásokkal nem mutatható ki különbség vagy a különbség elenyésző.


Most sem tudjuk meg a valszabol, hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek?

Mi az a technologia? Nem ipari titkokra lennenk kivancsiak... de igy egyre hiteltelebbe teszi cegenek mukodeset, termekeiket.

Az a meggyozodes alakult ki bennem a weblapjukat es az itteni valaszokat elovasva (a tevedes jogat fenntartom), hogy mellebeszelesre es atveresre szakosodott vallalkozasrol van szo.
Orulnek, ha konkret valszokkal a meggyozodesem felulvizsgalatara, megvaltoztatasara tudna birni.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.07. 18:37

Bese Attila írta:>Az már megint egy más kérdés, hogy mérőműszereket általában ismert hatásból és valamilyen elméletből kiindulva építenek már >elég régóta. Például egy neutrínó detektor építése az általad vázolt módon elég érdekes lenne...
Talán éppen ez a baj. Ez a folyamat erősen behatárolja a tudomány fejlődését.
Az ilyen mélységű és stílusú válaszokat inkább ne írd le, inkább gondolkozz el, nézz utána, stb. Mindenki nyer, mert te nem fogsz ostobaságot leírni válaszként, nekem meg nem kell az általad leírt ostobaságot elolvasnom válaszként.
Bese Attila írta:>Én már azzal elégedett lennék, ha pontosan definiálnád, hogy szerinted milyen mennyiségi-minőségi különbségek vannak, >amiket mérni szeretnél?
Mivel tapasztalati dologról van szó elég nehéz megbecsülni. Illetve sokkal célszerűbb gyakorlatban bemutatni.
Rajta, mutasd be.
Bár őszintén eléggé kétségesnek tartom a kimutatását olyan jelenségnek, amit megfogalmazni sem vagy képes.
Bese Attila írta:>Ezeket eddig hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek?
Sikerült olyan technológiát kidolgozni, amivel hallhatóan bizonyítható információtöbbletet lehet létrehozni. Ugyanakkor az ismert mérési eljárásokkal nem mutatható ki különbség vagy a különbség elenyésző.
Hogyan hallható?
Hogyan sikerült kimutatni?
Egyszerű meghallgatásos kísérlettel hogyan mutatsz ki információ többletet?
A hallható különbséget miért pont az információ többletnek feleltetted meg?
Az alkalmazott technológiának milyen hatásai vannak, amik indokolják ezt az "információ többlet"-et?
Mi az az elenyésző különbség, amit méréssel sikerült kimutatni és milyen vizsgálattal, milyen kísérleti elrendezéssel sikerült ezt kimutatni?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.07. 18:53

Gyerekek, gyerekek !
A topic alap mondandója éppen az, hogy VANNAK-e olyan jelenségek, amiket jól lehet hallani, műszerrel viszont nemigen tudunk mérni! Szerintem nem lehetetlen elballagni egy auditóriumba és fülelni ;) (asszem Bigi tett is ilyen felajánlást).
Én hallottam jópár Bese-féle cuccot és mind nagggyon jól szólt :D !
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.07. 19:13

Popula(c)tion írta:Gyerekek, gyerekek !
A topic alap mondandója éppen az, hogy VANNAK-e olyan jelenségek, amiket jól lehet hallani, műszerrel viszont nemigen tudunk mérni! Szerintem nem lehetetlen elballagni egy auditóriumba és fülelni ;) (asszem Bigi tett is ilyen felajánlást).
Én hallottam jópár Bese-féle cuccot és mind nagggyon jól szólt :D !
Idáig rendben, de tessék már megfogalmazni mire figyeljek, ami nem mérhető műszerrel?
Milyen műszert kell hozzá szereznem, hogy ellenőrizzem?
Stb...
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 19:19

Caspi írta:
Popula(c)tion írta:Gyerekek, gyerekek !
A topic alap mondandója éppen az, hogy VANNAK-e olyan jelenségek, amiket jól lehet hallani, műszerrel viszont nemigen tudunk mérni! Szerintem nem lehetetlen elballagni egy auditóriumba és fülelni ;) (asszem Bigi tett is ilyen felajánlást).
Én hallottam jópár Bese-féle cuccot és mind nagggyon jól szólt :D !
Idáig rendben, de tessék már megfogalmazni mire figyeljek, ami nem mérhető műszerrel?
Milyen műszert kell hozzá szereznem, hogy ellenőrizzem?
Stb...

Egy saját jól ismert zenét tartalmazó CD-t és a két fület. Először megpróbálni tuning nélkül a berendezéseket aztán tuninggal. Ha minden klappol feltárul a mennyország, hozod a többi CD-det is. Ha túl jól sikerült a kísérlet, talán még tuning elemet is veszel :) .
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.07. 19:58

monolit írta:
Caspi írta:
Popula(c)tion írta:Gyerekek, gyerekek !
A topic alap mondandója éppen az, hogy VANNAK-e olyan jelenségek, amiket jól lehet hallani, műszerrel viszont nemigen tudunk mérni! Szerintem nem lehetetlen elballagni egy auditóriumba és fülelni ;) (asszem Bigi tett is ilyen felajánlást).
Én hallottam jópár Bese-féle cuccot és mind nagggyon jól szólt :D !
Idáig rendben, de tessék már megfogalmazni mire figyeljek, ami nem mérhető műszerrel?
Milyen műszert kell hozzá szereznem, hogy ellenőrizzem?
Stb...

Egy saját jól ismert zenét tartalmazó CD-t és a két fület. Először megpróbálni tuning nélkül a berendezéseket aztán tuninggal. Ha minden klappol feltárul a mennyország, hozod a többi CD-det is. Ha túl jól sikerült a kísérlet, talán még tuning elemet is veszel :) .
Te nagyon nagyot tévedsz!
Itt senki sem volt hajlando kiprobálni a CD festést az otthoni cuccával.
Akkor hogyan és miért gondolod, h nekikezd elmenni hallgatozni máshová, ráadásul tuningolni bármit is???
Itt mindenki csak azt hajtogatja,. h bizonyitsunk, holott mi sem tudjuk, h mit is kéne.
Talán B.Attila a 20 év kutatás után már tudja.
De majd bolond lesz elárulni egy nyilt forumon, h mit és hogyan tud mérni..
-Én sem fedném fel a kártyáim a helyében, mint ahogy nem is teszem.
Bárki eljöhet hozzám és hallgatozhat.
Ha szeretne ilyen hangot az otthonában, mint ami itt szol, megoldhato.
De nem fogom ide sem, és sehova sem leirni, h mit, mivel és hogyan köüll összedugni, hogy ugy szoljon a cucc, ahogy nálam azt teszi.
Különben Popula(c)tion már hallotta. Nem véletlen példálozik épp velem.
De Attila hangzásvilága is figyelemre mélto. El kell menni és hallgatozni.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 20:04

>Az ilyen mélységű és stílusú válaszokat inkább ne írd le, inkább gondolkozz el, nézz utána, stb. Mindenki nyer, mert te nem >fogsz ostobaságot leírni válaszként, nekem meg nem kell az általad leírt ostobaságot elolvasnom válaszként.
Nem meggondolatlanságból vagy butaságból írtam. Ne minősítsd a véleményem. Most nincs időm arra, hogy részletesen megindokoljam.

>Rajta, mutasd be.
>Bár őszintén eléggé kétségesnek tartom a kimutatását olyan jelenségnek, amit megfogalmazni sem vagy képes.
Elég nehéz lenne a neten keresztül...

>Hogyan hallható?
Fül kell hozzá...

>Hogyan sikerült kimutatni?
>Egyszerű meghallgatásos kísérlettel hogyan mutatsz ki információ többletet?
>A hallható különbséget miért pont az információ többletnek feleltetted meg?
>Az alkalmazott technológiának milyen hatásai vannak, amik indokolják ezt az "információ többlet"-et?
>Mi az az elenyésző különbség, amit méréssel sikerült kimutatni és milyen vizsgálattal, milyen kísérleti elrendezéssel sikerült >ezt kimutatni?
Látszólag idevágó kérdések, de egyszerűen elbeszélünk egymás mellett. Demonstráció nélkül szinte lehetetlen hitelesen leírni a jelenséget, illetve a teljes körű leírása rendkívül hosszadalmas lenne.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 20:16

>Most sem tudjuk meg a valszabol, hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek?
Nem véletlenül alakul így ez a levelezés. A tudomány számára csak az létezik, amelyet detektálni, illetve mérni tudnak.

>Mi az a technologia? Nem ipari titkokra lennenk kivancsiak... de igy egyre hiteltelebbe teszi cegenek mukodeset, termekeiket.
Amíg a műszer el nem készül csak indirekt bizonyításra van lehetőségem. Egyébként a technológiánkról most írok egy külön menüpontot. Örülnék neki ha megbírálnátok. A legtöbb problémát az okozza, hogy a nekem nyilvánvaló dolgokról nem írok vagy nem utalok rá, a témában kevésbé jártasak pedig emiatt nem értik.

>Az a meggyozodes alakult ki bennem a weblapjukat es az itteni valaszokat elovasva (a tevedes jogat fenntartom), hogy >mellebeszelesre es atveresre szakosodott vallalkozasrol van szo.
>Orulnek, ha konkret valszokkal a meggyozodesem felulvizsgalatara, megvaltoztatasara tudna birni.
Csak ismételni tudom magam: Demonstráció nélkül elbeszélünk egymás mellett.

Üdv BA
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.07. 20:48

Bese Attila írta:>Mi az az elenyésző különbség, amit méréssel sikerült kimutatni és milyen vizsgálattal, milyen kísérleti elrendezéssel sikerült >ezt kimutatni?
Látszólag idevágó kérdések, de egyszerűen elbeszélünk egymás mellett. Demonstráció nélkül szinte lehetetlen hitelesen leírni a jelenséget, illetve a teljes körű leírása rendkívül hosszadalmas lenne.
Idevágó kérdések és egyszerűek.
Azt állítod, hogy van érzékszervekkel megfigyelhető jelenség. Ha így áll a helyzet, ez megfogható és megfogalmazható kell legyen.
Minimum olyan szinten, hogy fogsz két tucat embert és a szokásos kettős vakpróbával kimutatsz valamilyen különbséget. Ha ilyen nem történt, akkor kizárólag szubjektív véleményekről beszélünk, amik alapján a kérdés nem dönthető el.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.07. 21:00

Bese Attila írta:>Most sem tudjuk meg a valszabol, hogyan sikerült kimutatnod, vagy mi bizonyítja, hogy léteznek?
Nem véletlenül alakul így ez a levelezés. A tudomány számára csak az létezik, amelyet detektálni, illetve mérni tudnak.
Ez így nem igaz. A tudomány számára bármi létezik, aminek a létezése direkt, vagy indirekt módon bizonyítható. Hipotézisként pedig bármi elfogadható, ami pontosan körül van határolva, összhangban van az általános ismeretekkel, vagy ha felülírja, akkor bizonyítható, hogy pontosabb a jelenleg elfogadott elméleteknél.
Ha képes vagy pontosan körülhatárolni a jelenséget és megfelelő tesztekkel bizonyítani a létezését, akkor senki nem fogja kérni tőled a mérést a jelenség létezésének elfogadásához.
Bese Attila írta:>Mi az a technologia? Nem ipari titkokra lennenk kivancsiak... de igy egyre hiteltelebbe teszi cegenek mukodeset, termekeiket.
Amíg a műszer el nem készül csak indirekt bizonyításra van lehetőségem. Egyébként a technológiánkról most írok egy külön menüpontot. Örülnék neki ha megbírálnátok. A legtöbb problémát az okozza, hogy a nekem nyilvánvaló dolgokról nem írok vagy nem utalok rá, a témában kevésbé jártasak pedig emiatt nem értik.
Akkor légyszíves kezdj bele az indirekt bizonyításba, mert kíváncsi lennék rá. Sőt akár a technológiai menüpont tartalmát is közölheted folytatólagosan, szerintem mindenki kíváncsi és hátha pontosabban tudjuk körvonalazni utána a kérdést.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 21:39

Idevágó kérdések és egyszerűek.
Azt állítod, hogy van érzékszervekkel megfigyelhető jelenség. Ha így áll a helyzet, ez megfogható és megfogalmazható kell legyen.
Minimum olyan szinten, hogy fogsz két tucat embert és a szokásos kettős vakpróbával kimutatsz valamilyen különbséget. Ha ilyen nem történt, akkor kizárólag szubjektív véleményekről beszélünk, amik alapján a kérdés nem dönthető el.[/quote]

Akkor én nem értem mit akarsz kérdezni. Azt, hogy érzékszervvel megfigyelhető jelenségről van szó az triviális. A munkánk során az egyik legfőbb probléma az volt, hogy hogyan lehet megszabadulni a szubjektivitás csapdájából. Számomra az már rég nem téma, hogy mások számára hogyan bizonyítható az effektus, sokkal fontosabb, hogy a kutatás fázisában hogyan lehet más lehetőség híján az emberi hallást műszerként használni.
Az elmélet és gyakorlat menüpont három részből áll. Mindet átnézted?
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.07. 22:12

>Ez így nem igaz. A tudomány számára bármi létezik, aminek a létezése direkt, vagy indirekt módon bizonyítható. Hipotézisként >pedig bármi elfogadható, ami pontosan körül van határolva, összhangban van az általános ismeretekkel, vagy ha felülírja, akkor >bizonyítható, hogy pontosabb a jelenleg elfogadott elméleteknél.
>Ha képes vagy pontosan körülhatárolni a jelenséget és megfelelő tesztekkel bizonyítani a létezését, akkor senki nem fogja kérni >tőled a mérést a jelenség létezésének elfogadásához.
Ez az ideális eset. De a hangfrekvenciás területen alapvetően újat mondani... Nagyon nehéz az előítéleteket legyőzni.

>Akkor légyszíves kezdj bele az indirekt bizonyításba, mert kíváncsi lennék rá.
A rendszer legegyszerűbb elemét célszerű kezdeni. A huzal és kábel. Itt a mérések nem sokat mondanak. Már nagyon rövid szakaszon (néhány cm) hallható különbségeket lehet észlelni. Azonos átmérőjű, de eltérő anyagú (pl. ezüst, réz) huzalpár cseréjének a hatását jól lehet hallani. Hogyan lehetne ezt az ismert elvekkel megmagyarázni?

>Sőt akár a technológiai menüpont tartalmát is közölheted folytatólagosan, szerintem mindenki kíváncsi és hátha pontosabban >tudjuk körvonalazni utána a kérdést.
Ritkán van időm a netre írogatni. Sokkal hatékonyabb lenne ha közvetlenül írnál nekem. A végeredmény fölkerül a honlapunkra.

Üdv BA
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.07. 22:41

Bese Attila írta: Ez az ideális eset. De a hangfrekvenciás területen alapvetően újat mondani... Nagyon nehéz az előítéleteket legyőzni.
Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(
>Akkor légyszíves kezdj bele az indirekt bizonyításba, mert kíváncsi lennék rá.
A rendszer legegyszerűbb elemét célszerű kezdeni. A huzal és kábel. Itt a mérések nem sokat mondanak. Már nagyon rövid szakaszon (néhány cm) hallható különbségeket lehet észlelni. Azonos átmérőjű, de eltérő anyagú (pl. ezüst, réz) huzalpár cseréjének a hatását jól lehet hallani. Hogyan lehetne ezt az ismert elvekkel megmagyarázni?
Meg kell nezni, hogy ugyanaz jon ki a masik vegen, vagy sem.
Nem boszorkanysag, technika.Elobb a jelenseg megbizhato leirasa, utana kiserletek vegul a magyarazat.

En egyszeru sima tiszta hangokkal kezdenem a merest, megneznem 15, 20, 30, 50 ... 20 000 Hz tiszta hangot a ket kulonbozo kabelen: ugyanaz jon-e ki a masik vegen?
>Sőt akár a technológiai menüpont tartalmát is közölheted folytatólagosan, szerintem mindenki kíváncsi és hátha pontosabban >tudjuk körvonalazni utána a kérdést.
Ritkán van időm a netre írogatni. Sokkal hatékonyabb lenne ha közvetlenül írnál nekem. A végeredmény fölkerül a honlapunkra.
Mar arusitjak, de meg nem tudjak... :-)

Meg arra az alapveto kerdesre sem kaptunk valaszt, hogy Onok szerint az aramerossegen kivul van-e mas dolog, ami a hangot eloidezi?
Szerintem nincs.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.08. 08:19

>Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(

>En egyszeru sima tiszta hangokkal kezdenem a merest, megneznem 15, 20, 30, 50 ... 20 000 Hz tiszta hangot a ket kulonbozo kabelen: ugyanaz jon-e ki a masik vegen?
Eléggé triviális, hogy nincs olyan méréstechnika, amivel az előző levelemben leírt esetben értékelhető különbséget lehetne mérni.

>Mar arusitjak, de meg nem tudjak... :-)
Eleget tudunk a dologról, ahhoz, hogy árusíthassuk. De ha semmit sem tudnánk róla és mégis működő dolgot, szolgáltatást adnánk, akkor sem kérdőjezhetnéd meg. Akik hozzánk fordulnak csak a fülüknek hisznek. Keveseket érdekel a fizikai háttere. Gyakorlatilag marketing nélkül dolgozunk, a felhasználók saját tapasztalatuk alapján döntenek.

>Meg arra az alapveto kerdesre sem kaptunk valaszt, hogy Onok szerint az aramerossegen kivul van-e mas dolog, ami a hangot >eloidezi? Szerintem nincs.
Már rég megválaszoltam. Igaz indirekt módon. Nincs értelme villamos szakkifejezésekkel kérdezni sem, ha egyelőre nem mérhető dologról van szó. Miért nem elégséges az, hogy az ismert modellrendszert kiegészítve mikrofizikai paraméterek figyelembe vételével dolgozunk? Hogyan lehetne konkrétan válaszolni általánosságot firtató kérdésekre? Nem hiszem el, hogy a honlapunk alapos tanulmányozása után, ne lehetne jobban kérdezni. De ha mégis ott van hiba vagy hiányosság azt is kérem kritizálni.

Üdv BA

Üdv BA
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.08. 12:30

Bese Attila írta:>Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(

>En egyszeru sima tiszta hangokkal kezdenem a merest, megneznem 15, 20, 30, 50 ... 20 000 Hz tiszta hangot a ket kulonbozo kabelen: ugyanaz jon-e ki a masik vegen?
Eléggé triviális, hogy nincs olyan méréstechnika, amivel az előző levelemben leírt esetben értékelhető különbséget lehetne mérni.

>Mar arusitjak, de meg nem tudjak... :-)
Eleget tudunk a dologról, ahhoz, hogy árusíthassuk. De ha semmit sem tudnánk róla és mégis működő dolgot, szolgáltatást adnánk, akkor sem kérdőjezhetnéd meg. Akik hozzánk fordulnak csak a fülüknek hisznek. Keveseket érdekel a fizikai háttere. Gyakorlatilag marketing nélkül dolgozunk, a felhasználók saját tapasztalatuk alapján döntenek.

>Meg arra az alapveto kerdesre sem kaptunk valaszt, hogy Onok szerint az aramerossegen kivul van-e mas dolog, ami a hangot >eloidezi? Szerintem nincs.
Már rég megválaszoltam. Igaz indirekt módon. Nincs értelme villamos szakkifejezésekkel kérdezni sem, ha egyelőre nem mérhető dologról van szó. Miért nem elégséges az, hogy az ismert modellrendszert kiegészítve mikrofizikai paraméterek figyelembe vételével dolgozunk? Hogyan lehetne konkrétan válaszolni általánosságot firtató kérdésekre? Nem hiszem el, hogy a honlapunk alapos tanulmányozása után, ne lehetne jobban kérdezni. De ha mégis ott van hiba vagy hiányosság azt is kérem kritizálni.

Üdv BA

Attilának igaza van engem sem érdekelne a háttere, csak amit hallok. :!: Bár én még sohasem jártam náluk.

Üdv BA
0 x

Iparigáz
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Balaton

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Iparigáz » 2010.02.08. 12:35

Attilának igaza van engem sem érdekelne a háttere, csak amit hallok. Bár én még sohasem jártam náluk.
A szubjektív élményt nagyban befolyásolhatják az elvárásaid. Vakpróba kellene.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.08. 12:47

Iparigáz írta:
Attilának igaza van engem sem érdekelne a háttere, csak amit hallok. Bár én még sohasem jártam náluk.
A szubjektív élményt nagyban befolyásolhatják az elvárásaid. Vakpróba kellene.

Régi motoros vagyok már ebben, a külső már régóta nem számít. A vakpróbáknál jobbnak tarják az adott készülékkel való együttélést (mint az asszonynál) :D .

Pár perces tesztnél nem biztos hogy a jó készüléket viszed haza. De amelyikkel hosszútávon kibírod, annyira nem lehet rossz. Van rengeteg eladó új készülék a hirdetésekben emiatt. A kiváló készülékekre vadászni kell használtan is :) .
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.08. 13:05

monolit írta:
Pár perces tesztnél nem biztos hogy a jó készüléket viszed haza. De amelyikkel hosszútávon kibírod, annyira nem lehet rossz. Van rengeteg eladó új készülék a hirdetésekben emiatt. A kiváló készülékekre vadászni kell használtan is :) .
Tapasztalataim szerint az a készülék amelyik az elsö megszolásával baromira teccik, az általában nem szokott hosszutávon bejönni.
Én inkább azt preferálom, h a vásárlo vigye haza az adott eszközt, éljen vele egy-két hétig, és ha még mindég úgy gondolja, hogy ez az amit keresett, akkor vegye meg.
Természetesen letétet kérek, de azt visszakapja, ha hibátlanul hozza vissza a készüléket, és egyáltalán nem haragszom meg, ha nem veszi meg. ;)
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.08. 13:30

vaskalapos írta:
Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(
Fogadjunk, hogy pusztán a tápszűrés és és belső kábelezés megváltoztatásával simán hallgathatatlanná tuduk tenni egy átlagos minőségű kimenőtrafóval készült, ám jó hangú csövest.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.08. 14:29

big-dewil írta:
vaskalapos írta:
Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(
Fogadjunk, hogy pusztán a tápszűrés és és belső kábelezés megváltoztatásával simán hallgathatatlanná tuduk tenni egy átlagos minőségű kimenőtrafóval készült, ám jó hangú csövest.
Miert fogadnank, semmi okom ebben ketelkedni. A belso kabelezes megvaltoztatasaval barmit elronthatsz, a tapszukres valtoztatasaval meghallhatod a hapfeszultseget...

A ketelkedes targya a kulonbozo tap-kabelek, amik a halozatot viszik az erositohoz, a CD-re helyezett korong hatasa, az erosito mechanikai kupos feltamasztasa....
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.08. 14:36

Bese Attila írta:>Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(

Eléggé triviális, hogy nincs olyan méréstechnika, amivel az előző levelemben leírt esetben értékelhető különbséget lehetne mérni.
>Meg arra az alapveto kerdesre sem kaptunk valaszt, hogy Onok szerint az aramerossegen kivul van-e mas dolog, ami a hangot >eloidezi? Szerintem nincs.
Már rég megválaszoltam. Igaz indirekt módon. Nincs értelme villamos szakkifejezésekkel kérdezni sem, ha egyelőre nem mérhető dologról van szó. Miért nem elégséges az, hogy az ismert modellrendszert kiegészítve mikrofizikai paraméterek figyelembe vételével dolgozunk?
Nem valaszolta meg. Van, vagy nincs? Igen vagy nem? Ha a valasz igen, akkor a kovetkezo kerdes: mi az ami az aramerossegen kivul megszolal, ha a valasz nem, akkor miert nem lehet merni az aranerosseget?

"kiegészítve mikrofizikai paraméterek figyelembe vételével" Ures hablaty, mar bocsanat. mellebeszeles. Hangzatos semmitmondas.
Egy normalis valasz ugy hangzana, hogy X, Y, Z parameterek figyelembevetelevel... ebben az lenne a kinos, hogy akkor lathatnank, hogy azok realisak-e, hogy azok merhetoek e?
Hogyan lehetne konkrétan válaszolni általánosságot firtató kérdésekre? Nem hiszem el, hogy a honlapunk alapos tanulmányozása után, ne lehetne jobban kérdezni. De ha mégis ott van hiba vagy hiányosság azt is kérem kritizálni.
Semmi konkretumot nem mond.
Kezdjuk elolrol, konkret kerdesekke, mellebeszeles nelkul? OK. Par sorral feljebb olvashato egy konkret kerdes, amire konkret ige/nem valasz lenne adhato.
Keveseket érdekel a fizikai háttere.
Engem erdekel. Azert kerdezek.
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.08. 15:46

vaskalapos írta:
big-dewil írta:
vaskalapos írta:
Olyan nehez, hogy meg semmi ujat nem hallottunk, :-(
Fogadjunk, hogy pusztán a tápszűrés és és belső kábelezés megváltoztatásával simán hallgathatatlanná tuduk tenni egy átlagos minőségű kimenőtrafóval készült, ám jó hangú csövest.
Miert fogadnank, semmi okom ebben ketelkedni. A belso kabelezes megvaltoztatasaval barmit elronthatsz, a tapszukres valtoztatasaval meghallhatod a hapfeszultseget...

A ketelkedes targya a kulonbozo tap-kabelek, amik a halozatot viszik az erositohoz, a CD-re helyezett korong hatasa, az erosito mechanikai kupos feltamasztasa....
A belsö kábel miben különbözik a külsö kábeltöl???
A táp és szürése gyakorlatilag ugyanaz marad, mégis jobb, vagy rosszabb lesz a hangzás, ha nem megfelelö anyagokat teszünk be. Azt, h mit, az tapasztalati uton szerzett és nem mérhetö semmilyen mérömüszerrel.
Légyszives erre varrj gombot.
Ja és válaszolj a kérdésre. :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.08. 15:56

big-dewil írta: A belsö kábel miben különbözik a külsö kábeltöl???
A táp és szürése gyakorlatilag ugyanaz marad, mégis jobb, vagy rosszabb lesz a hangzás, ha nem megfelelö anyagokat teszünk be. Azt, h mit, az tapasztalati uton szerzett és nem mérhetö semmilyen mérömüszerrel.
Légyszives erre varrj gombot.
Ja és válaszolj a kérdésre. :lol:
Melyik kerdesre nem valszoltam?
Felreertettelek, amikor kabelezest irtal, ugy gondoltam, megvaltoztatod a kapcsolasi rajzot, nem ugy, hogy kicserelesz egy drotot egy masmilyen anyagu drotra.
Kulonosen nem ugy, hogy egy masik, azonos ellenallasu stb drotra csereled ki.

ES kozben megvaltoztatod a tapszurest...

Ha a szuro elott valtoztatsz, akkor a szuro kiszuri... ha a szuro utan a kimeno kabel elektromos jellenzojet, arnyekolasat valtoztatod, annak termesztesen lesz hatasa. A kulonbseg a dobozon kivul es belul annyi, hogy mas hatasoktol kell arnyekolni...

Fenntartom a velemnyemet, hogy a hangzas valtozasa merheto kell legyen.
Lehet, hogy nem akarjatok merni.
Ertem, hogy a merheto ertek es hangzas kozott nem tudtok osszefuggest talalni, mert tul bonyolult, ezert hangzas alapjan dolgoztok. Ezzel semmi problemam nincsen.

De ha azt allitod, hogy nem merheto, am hallhato, akkor ketelkedem.

Ha biztos, hogy nem merheto, akkor nincs is kulonbseg (vagy nem ertetek ahhoz, hogy hogyan kene merni, van-e kulonbseg).

A hang hallhato.
A hallhato hangot fel lehet venni, elektromos jelle lehet alakitani es visszajatszani.
Az elektromos jelet at lehet alakitani digitalis jelle, es korlatlanul masolni, es bitrol bitre osszehasonlitani.

A ketfele lejatszast fel kell venni, digitalizalni, es lehet hasonlitani.

Vagy lehet wuduzni.
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.02.08. 17:31

Bese Attila írta:>Ez így nem igaz. A tudomány számára bármi létezik, aminek a létezése direkt, vagy indirekt módon bizonyítható. Hipotézisként >pedig bármi elfogadható, ami pontosan körül van határolva, összhangban van az általános ismeretekkel, vagy ha felülírja, akkor >bizonyítható, hogy pontosabb a jelenleg elfogadott elméleteknél.
>Ha képes vagy pontosan körülhatárolni a jelenséget és megfelelő tesztekkel bizonyítani a létezését, akkor senki nem fogja kérni >tőled a mérést a jelenség létezésének elfogadásához.
Ez az ideális eset. De a hangfrekvenciás területen alapvetően újat mondani... Nagyon nehéz az előítéleteket legyőzni.
Jó lenne elfelejteni az előítéletre vonatkozó hozzászólásokat, mert ez az áltudományok érvrendszeréhez tartozik. Ráadásul egyelőre abból a koncepcióból indultunk ki, hogy létezőnek vettük a hatást, csak el kellene magyaráznod, hogy milyen hatást is kellene keresnünk.
Bese Attila írta:>Akkor légyszíves kezdj bele az indirekt bizonyításba, mert kíváncsi lennék rá.
A rendszer legegyszerűbb elemét célszerű kezdeni. A huzal és kábel. Itt a mérések nem sokat mondanak. Már nagyon rövid szakaszon (néhány cm) hallható különbségeket lehet észlelni. Azonos átmérőjű, de eltérő anyagú (pl. ezüst, réz) huzalpár cseréjének a hatását jól lehet hallani. Hogyan lehetne ezt az ismert elvekkel megmagyarázni?
Felütve a függvénytáblázatot és megkeresve a fajlagos ellenállás, fajlagos vezetés és hőfoktényező paramétereket az illető anyagokra, nem olyan nehéz elképzelni, hogy valamelyik fizikai paraméterhez kapcsolható. És innentől lehet az oszcilloszkópot elővenni és összehasonlítani a drót végén kijövő jelet.
Bese Attila írta:>Sőt akár a technológiai menüpont tartalmát is közölheted folytatólagosan, szerintem mindenki kíváncsi és hátha pontosabban >tudjuk körvonalazni utána a kérdést.
Ritkán van időm a netre írogatni. Sokkal hatékonyabb lenne ha közvetlenül írnál nekem. A végeredmény fölkerül a honlapunkra.
Lehetséges, de ez a társalgás itt folyik és vélhetően mindenki kíváncsi a végeredményre akárhogyan is dől el.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.08. 21:59

>Nem valaszolta meg. Van, vagy nincs? Igen vagy nem? Ha a valasz igen, akkor a kovetkezo kerdes: mi az ami az >aramerossegen kivul megszolal, ha a valasz nem, akkor miert nem lehet merni az aranerosseget?
Miféle áramerősségről van szó?

>Egy normalis valasz ugy hangzana, hogy X, Y, Z parameterek figyelembevetelevel... ebben az lenne a kinos, hogy akkor >lathatnank, hogy azok realisak-e, hogy azok merhetoek e?
Mi alapján döntenéd el, hogy reálisak-e?

>Kezdjuk elolrol, konkret kerdesekke, mellebeszeles nelkul? OK. Par sorral feljebb olvashato egy konkret kerdes, amire konkret >ige/nem valasz lenne adhato.
Már elkezdtem, a huzalos példámmal. Észre sem vetted.

>Engem erdekel. Azert kerdezek.
Ezt készséggel elhiszem. De ha nem vagy hajlandó áttanulmányozni a honlapunkat, csak egy helyben fogunk topogni.

Üdv BA
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.08. 22:47

Bese Attila írta:>Nem valaszolta meg. Van, vagy nincs? Igen vagy nem? Ha a valasz igen, akkor a kovetkezo kerdes: mi az ami az >aramerossegen kivul megszolal, ha a valasz nem, akkor miert nem lehet merni az aranerosseget?
Miféle áramerősségről van szó?
Ami hangszoro aramkoreben folyik.
>Egy normalis valasz ugy hangzana, hogy X, Y, Z parameterek figyelembevetelevel... ebben az lenne a kinos, hogy akkor >lathatnank, hogy azok realisak-e, hogy azok merhetoek e?
Mi alapján döntenéd el, hogy reálisak-e?
Te azt allitod a hangzas valtozik. Elhiszem.
En megnezem, azok a parameterek allandoak, vagy valtoznak.
Ha azok is valtoznak, akkor realis, ah azok nem valtoznek, mikroben szerinted valtozik a hangzas, akkor nem.
>Kezdjuk elolrol, konkret kerdesekke, mellebeszeles nelkul? OK. Par sorral feljebb olvashato egy konkret kerdes, amire konkret >ige/nem valasz lenne adhato.
Már elkezdtem, a huzalos példámmal. Észre sem vetted.
Elkerulte volna a figyelmemet? Kerlek emlekeztess.
>Engem erdekel. Azert kerdezek.
Ezt készséggel elhiszem. De ha nem vagy hajlandó áttanulmányozni a honlapunkat, csak egy helyben fogunk topogni.
Attanulmanyoztam. Meg ideztem is rola. Mi az amit nem vettem eszre?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.02.08. 23:20

Tenyleg, es valtozik a hangzas akkoris, ha valami nehezet teszunk a hangszoro tetejere?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.08. 23:28

Orcas írta:Tenyleg, es valtozik a hangzas akkoris, ha valami nehezet teszunk a hangszoro tetejere?
Konnyen el tudom kepzelni, hogy igen, valtozhat bizonyos esetekben.
A hangdoboz tomege az ami megvaltozik, ettol mashogy fog rezegni.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

High End Audio

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.02.08. 23:30

Orcas írta:Tenyleg, es valtozik a hangzas akkoris, ha valami nehezet teszunk a hangszoro tetejere?
Elvileg igen, a doboz másképpen fog rezegni.
Sőt, ha a szomszéd szobában valaki arrébb megy, akkor megváltozik a gravitációs tér, az is számít. Nyilván ezt senki sem fogja modellezni, de hallani sem.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.09. 08:36

>Ami hangszoro aramkoreben folyik.
Így nem érdemes kutakodni.

>En megnezem, azok a parameterek allandoak, vagy valtoznak.
>Ha azok is valtoznak, akkor realis, ah azok nem valtoznek, mikroben szerinted valtozik a hangzas, akkor nem.
Teljesen másról van szó. Nem paraméterváltozásra utaltam, hanem anyagparaméterek vagyis anyagi minőség figyelembe vételére. Olyanokra, amelyek rendszerbeli változtatása nem mérhető vagy mérési hibatartományba esik a rendszer kimenetén.

>Elkerulte volna a figyelmemet? Kerlek emlekeztess.
Újra: Egy konkrét audio láncban, ha valahol felcserélünk néhány cm-es szakaszon egy-egy huzalpárt a kimeneten hallható különbség észlelhető, de nincs az a méréstechnika, amivel figyelembe vehető különbséget mérhetnénk. A huzalpárok geomeriailag azonosak, azonban pl ezüst és réz párból vannak.

>Attanulmanyoztam. Meg ideztem is rola. Mi az amit nem vettem eszre?
Célszerű mindig a legegyszerűbb esetből kiindulni. A huzalos példám erről szólna. Ezen a példán keresztül van a honlapon is megmutatva, milyen munkamódszerrel dolgozunk, milyen mikrofizikai paraméterek alapján választunk anyagstruktúrákat.

itt megtalálható: http://www.teledata.hu/aliscaorange/doc ... ellbovites

Üdv BA
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

High End Audio

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.09. 10:34

Orcas írta:Tenyleg, es valtozik a hangzas akkoris, ha valami nehezet teszunk a hangszoro tetejere?
Nem magára a "hangszoro tetejere" tudod tenni, hanem a dobozra.

A doboz oldala amely nem elég merev rezgést kelt, elszínezheti a hangot adott esetben. Ezért van tüske is a hangdoboz alatt, vagy egyéb más rezgéscsillapító. Te is tudod hogy a rezgések kiolthatják egymást. Esetünkben egyiket a doboz a másikat a hangszóró produkálja. Építettek már gránitból és Ytongból is dobozt, másik trend hogy nincsen doboz csak egy lap.


Vaskalapos!

A hangszórótól a készülékház maga is rezgésbe jöhet, kioltva ugyanúgy bizonyos hanghullámokat. Ez is lehet a készülékház alátét magyarázata, valamint az, hogyha a készülékház rezeg az áttevődik az elektronikára, mikró rezgéseket gerjeszt. A mikró rezgések valószínűleg problémásak lehetnek mivel dupla, lehetőleg réz készülékház aljzatot alkalmaznak a márkás készülékeknél. Egyesek még a hangszóró kábeleket is feltámasztják a rezgések miatt. Sőt esküsznek arra nem mindegy milyen anyagból készült a feltámasztás. Ha elfogadjuk hogy a mikró rezgés hangelszíneződést okoz, akkor nem is misztifikált az állításuk. A hangszórókábel ugyanis a készülékházzal van összeköttetésben, innen a mikrórezgést átveheti, ahonnan már az elektronika. Lehet hogy nem elektronikai szemmel kell nézni a dolgot hanem a rezgés hatását vizsgálni?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.09. 14:24

monolit írta:Vaskalapos!

A hangszórótól a készülékház maga is rezgésbe jöhet, kioltva ugyanúgy bizonyos hanghullámokat. Ez is lehet a készülékház alátét magyarázata, valamint az, hogyha a készülékház rezeg az áttevődik az elektronikára, mikró rezgéseket gerjeszt. A mikró rezgések valószínűleg problémásak lehetnek mivel dupla, lehetőleg réz készülékház aljzatot alkalmaznak a márkás készülékeknél.
Eddig teljesen egyetertek.
Egyesek még a hangszóró kábeleket is feltámasztják a rezgések miatt. Sőt esküsznek arra nem mindegy milyen anyagból készült a feltámasztás. Ha elfogadjuk hogy a mikró rezgés hangelszíneződést okoz, akkor nem is misztifikált az állításuk
.

Van aki a desztillat vizet is haromszor megszuri, es a VC utan otszor kezet mos. Van aki analitikai merlegen mikrogramm pontossaggal meri meg az egy kanalnyi cukrot a teajaba.... van aki a gumiovszer fole egy masodikat is felhuz, es arra egy harmadikat, es meg ugy is csak a naptar szerint es megszakitva kozoskodik...

Ezeknek javaslom a gumibol keszult kabelt, ha meg nem talaltak volna fel, ingyen adom az otletet.
Vannak realis, es vannak irrealisan kicsi hatasok.

A hangszórókábel ugyanis a készülékházzal van összeköttetésben, innen a mikrórezgést átveheti, ahonnan már az elektronika. Lehet hogy nem elektronikai szemmel kell nézni a dolgot hanem a rezgés hatását vizsgálni?
Lehet, de a rezges is merheto dolog, es akkor elegendo egy nagy kovet tenni a hangszorokabelre a keszulek mogott, egy masikat a hangszoro elott (meg egy ingyenes otlet, kulonozo diszesen faragott ko-sulyok arusitasa ilyen celra)... es az egeret ki kell tiltani a szobabol, mert a lepesei razzak a padlot es megvaltozik a jangzas...
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.09. 21:50

>Jó lenne elfelejteni az előítéletre vonatkozó hozzászólásokat, mert ez az áltudományok érvrendszeréhez tartozik.
Bocs, nem a jelenlevőknek szólt.

> Ráadásul egyelőre abból a koncepcióból indultunk ki, hogy létezőnek vettük a hatást, csak el kellene magyaráznod, hogy >milyen hatást is kellene keresnünk.
Ok. Ezt a hatást keresem már lassan évtizedek óta. Mivel nem tudtam közvetlenül semmilyen általam ismert fizikai hatáshoz kötni, ezért döntöttem úgy a technológiánk kialakításának analógiájára megpróbálok detektor építeni. Ha a detektor működik, akkor bizonyos termodinamikai mennyiségeknek különbözniük kell a mérés folyamán, szemben a villamos mérési eljárásokkal való megkülönböztethetetlenségtől. Vagyis egy új hatás létét lehet előre jelezni, de nem lehet nevesíteni, sem az eddig ismert hatásokhoz elvileg kapcsolni.

>Felütve a függvénytáblázatot és megkeresve a fajlagos ellenállás, fajlagos vezetés és hőfoktényező paramétereket az illető >anyagokra, nem olyan nehéz elképzelni, hogy valamelyik fizikai paraméterhez kapcsolható. És innentől lehet az >oszcilloszkópot elővenni és összehasonlítani a drót végén kijövő jelet.
Tényleg azt gondolod, hogy a hangfrekvenciás tartományba eső jelet ebben az esetben, (azonos geometriájú, eltérő anyagú, huzalpár) meg lehet szkóppal vagy bármilyen műszerrel különböztetni?

>Lehetséges, de ez a társalgás itt folyik és vélhetően mindenki kíváncsi a végeredményre akárhogyan is dől el.
Szívesen tenném, de lehet, hogy kevés időm marad rá.

Üdv BA
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.09. 22:03

Bese Attila írta:>
>Felütve a függvénytáblázatot és megkeresve a fajlagos ellenállás, fajlagos vezetés és hőfoktényező paramétereket az illető >anyagokra, nem olyan nehéz elképzelni, hogy valamelyik fizikai paraméterhez kapcsolható. És innentől lehet az >oszcilloszkópot elővenni és összehasonlítani a drót végén kijövő jelet.
Tényleg azt gondolod, hogy a hangfrekvenciás tartományba eső jelet ebben az esetben, (azonos geometriájú, eltérő anyagú, huzalpár) meg lehet szkóppal vagy bármilyen műszerrel különböztetni?
Miert ne lehetne?
meg oscilloszkopot sem kell vasarolj, eleg ha letoltesz egy ingyenes programot PC-re

http://www.picotech.com/picoscope6-oscilloscope.html nezd meg mi tortenik, ha az 50,000x zoom-re klikkelsz.
Jol latom, hogy 200KHz jelet elemezhetsz vele? Tizszerese legmagasabb hallhato hang frekvenciajanak!

A masik lehetoseg, hogy felveszed, kiirod egy digitalis audio fajlba es bitrol bitre osszehasonlitod.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.02.10. 00:37

Az analog oszcilloszkop, az azert jobb, mint a digitalis.
vaskalapos írta:
Bese Attila írta:>
>Felütve a függvénytáblázatot és megkeresve a fajlagos ellenállás, fajlagos vezetés és hőfoktényező paramétereket az illető >anyagokra, nem olyan nehéz elképzelni, hogy valamelyik fizikai paraméterhez kapcsolható. És innentől lehet az >oszcilloszkópot elővenni és összehasonlítani a drót végén kijövő jelet.
Tényleg azt gondolod, hogy a hangfrekvenciás tartományba eső jelet ebben az esetben, (azonos geometriájú, eltérő anyagú, huzalpár) meg lehet szkóppal vagy bármilyen műszerrel különböztetni?
Miert ne lehetne?
meg oscilloszkopot sem kell vasarolj, eleg ha letoltesz egy ingyenes programot PC-re

http://www.picotech.com/picoscope6-oscilloscope.html nezd meg mi tortenik, ha az 50,000x zoom-re klikkelsz.
Jol latom, hogy 200KHz jelet elemezhetsz vele? Tizszerese legmagasabb hallhato hang frekvenciajanak!

A masik lehetoseg, hogy felveszed, kiirod egy digitalis audio fajlba es bitrol bitre osszehasonlitod.
0 x

Bese Attila
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.02.06. 08:49

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Bese Attila » 2010.02.10. 08:35

>http://www.picotech.com/picoscope6-oscilloscope.html nezd meg mi tortenik, ha az 50,000x zoom-re klikkelsz.
>Jol latom, hogy 200KHz jelet elemezhetsz vele? Tizszerese legmagasabb hallhato hang frekvenciajanak!
>A masik lehetoseg, hogy felveszed, kiirod egy digitalis audio fajlba es bitrol bitre osszehasonlitod.
Bocs, de ezek az ajánlatok nagyjából az ágyúval - verébre esetet jelentik. Hidd el, nincs az a létező méréstechnika, amivel a példában felhozott esetben, értelmezhető különbséget lehetne kimutatni.

Üdv BA
0 x

big-dewil
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.05. 08:57
Tartózkodási hely: Dunakeszi

High End Audio

Hozzászólás Szerző: big-dewil » 2010.02.10. 13:19

Csak azt akarjátok bizonygatni, hogy ami észlelhető, az mérhető is. Ezzel senki sem vitatkozik. Mivel nem vagytok képesek megérteni Bese Attila mondandójának lényegét (más dolog a mérhető és a "mérni tudjuk") , azt kell gondoljam, a méréshez se értetek különösebben.
Innentöl logikusan következik, hogy egyáltalán nincs értelme a továbbiakban az ittlétemre...
0 x

Válasz küldése