High End Audio

Örökmozgók, 100% feletti hatásfok
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.15. 20:40

@Gézoo (14528):

Sajnalom, nem fogok erveket keresni sem most, sem maskor a te erveid alatamasztasara.
Vagy alatamasztod oket, vagy figyelmen kivul hagyom.
Mivel a linkekkel is lejarattad magad, adtal negy linket,a mibol egy sem azt tamasztotta ala amit allitottal, javasolnam, hogy legkozelebb idezt azt a reszt ami alatamasztja a mondanivalodat es tedd melle a linket.

marmint akkor ha a meggyozes, es nem csak a szoszaporitas a celod

Tanulni toled nagyon veszelyes lenne, mert a fele sem igaz annak amit hatarozottan allitasz.

Most is mellebeszelsz, hallhato hangrol, meg nem hallasi hang-erossegu ultrahangrol.

Tudom, hogy az ultrahangnak van biologiai hatasa (mi tobb, napi rutinban hasznalok ultrahangozo keszuleket, a fogasznal meg azzal is tisztitjak a fogaimat), sot azt is tudom, hogy az infrahangnak is van biologiai hatasa.
De ezeket nem keverem ossze a hallassal, meg a csontvezetessel torteno hallassal sem.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.15. 20:41

@énkérdezek (14506): Elég szomorú ha te neked is szükséged van ilyen alapismeretek alátámasztására.
Egyébként igen, a hallás alapjairól, és a csontvezetéssel terjedő hangokról szóltak a linkek, illetve az egyik éppen arról, ami a High end audio tárgyalásánál alapvetően fontos kérdés mégpedig, hogy az élő hangszeres hangok felharmonikusai interferálódva a hallható sávban is megváltoztatják a hangzást.

Ami pedig a CD 48 kHz mintavételezésével rögzített felvétel esetében nem jelenik meg, mert a mintavételezők differenciál előszűrői eleve levágják a felharmonikusokat, így a mintavételezett jel eleve nem tartalmazza az interferenciális összetevőket.

Nagyjából ez olyan, mintha kiporszívóznánk a pehelyszőrt egy hermelinprém bundából. A megmaradó erős vastag, durva szőrszálak maradnának, akkor elvesztené a szőrme a selymes tapintását.
Kb ilyen hatása van felharmonikusok kivonásának az előszűrés eredményeként. (Bár, maga a mintatartó-tároló is hasonló hatású.)
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.15. 20:49

@vaskalapos (14529):
"Sajnalom, nem fogok erveket keresni sem most, sem maskor a te erveid alatamasztasara."
El vagy tájolódva. Van egy alapismeret amit megemlítettem. Te linkeket kértél.. mert nem ismered.

Vagy nem jól értem? Mert te úgy értetted, hogy:

Sajnálod, hogy nem tudod, és ennek ellenére nem fogod sem kikeresni, sem megvárni, hogy ezeket az alapismereteket linkeken eléd tálaljam.
Oké. Egy körrel kevesebbet kell segítenem.
"Vagy alatamasztod oket, vagy figyelmen kivul hagyom. " -Ó, már értelek. Ezért nem tanultad meg. Akkor is figyelmen kívül hagytad.
"Tanulni toled nagyon veszelyes lenne, mert a fele sem igaz annak amit hatarozottan allitasz." - Ó, igen. Ezt állítja minden olyan emberke aki alapismeretekről linket kér. :) :D Nem kompetensek a kérdés eldöntésében.

"Most is mellebeszelsz, hallhato hangrol, meg nem hallasi hang-erossegu ultrahangrol." - Na ezért linkeltem be azt a néhány alapvető oldalt a hallásról, hogy ilyen csacsiságokat ne írj.

"De ezeket nem keverem ossze a hallassal, meg a csontvezetessel torteno hallassal sem." :D tényleg rád fér egy kis olvasás.
Nem zenei frekvenciákat emlegetsz.. ugyanis. A többi stimmel. Ultrahang, nem hallod a füleddel. Csak a lényeg nem passzol a sáv.
0 x

zenesz
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010.06.25. 12:33

High End Audio

Hozzászólás Szerző: zenesz » 2011.03.16. 23:34

@Gézoo (14530):

"Elég szomorú ha te neked is szükséged van ilyen alapismeretek alátámasztására.
Egyébként igen, a hallás alapjairól, és a csontvezetéssel terjedő hangokról szóltak a linkek, illetve az egyik éppen arról, ami a High end audio tárgyalásánál alapvetően fontos kérdés mégpedig, hogy az élő hangszeres hangok felharmonikusai interferálódva a hallható sávban is megváltoztatják a hangzást."

No várjunk csak!

Miért szeretnéd te megszólaltatni a nem hallható felharmonikusokat?
Azért, mert egy másik -szintén nem hallható- felharmonikussal interferálva esetleg egy hallható tartományba eső hangot eredményeznek. Ugye jól értem?
Nos, ha te pl egy hegedű duót szeretnél oly módon hallgatni, hogy az egyik CD-n az egyik hegedű szól, a másik CD-n a másik, te pedig két különálló lejátszóval és hangszóróval egyszerre játszod le őket, akkor jogos az igényed. Ilyen módon egy vonósnégyes albumban 4 lemez lenne, mindegyik hangszer külön fölvéve, amit otthon 4 db CD játszóval lejátszhatnál.

A több hangszert tartalmazó hangfelvételek viszont egyszerre tartalmazzák az összes hangszert. Egy CD-n van mindenki. A nem hallható felharmonikusok pedig a stúdióban csengenek össze, interferálódnak, hoznak létre esetleg hallható tartományba eső hangokat. Ez utóbbi hangok pedig megrezegtetik a mikrofon membránját, és felkerülnek szépen a CD-re. Otthon meghallgathatod őket.
0 x

zenesz
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010.06.25. 12:33

High End Audio

Hozzászólás Szerző: zenesz » 2011.03.16. 23:42

@Gézoo (14530):

"Nagyjából ez olyan, mintha kiporszívóznánk a pehelyszőrt egy hermelinprém bundából. A megmaradó erős vastag, durva szőrszálak maradnának, akkor elvesztené a szőrme a selymes tapintását.
Kb ilyen hatása van felharmonikusok kivonásának az előszűrés eredményeként. (Bár, maga a mintatartó-tároló is hasonló hatású.)"

A hermelinprém bundád pehely szőreit nem külön szőrszálként érzékeled, hanem selymességként. A hangok felharmonikusait sem külön hangmagasságként hallod, hanem hangszínként.

A nem hallható tartományba eső felhangokat viszont sehogy sem érzékeled. Hangszínként sem.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.17. 07:27

@zenesz (14563): Oké, vissza a kályhához. Van két fülünk, bennük egy-egy dobhártya és egy egész rezonátor egység, saját frekvenciákkal, rezonanciákkal.
A két fül által képzett érzetet az agyunk összegzi és egyetlen hangzásként, különböző paraméterekkel "halljuk".

Minden egyes olyan hang amit valamilyen hangkeltő ember vagy hangszer hoz létre, az alapfrekvencián kívül előállít egy felharmonikus sorozatot is. Ez a hang az összes komponensével együtt alkotja annak a forrásnak a jellemzőit, "hang magasságát és színét" amely a hangot kiadta.
Ha bármely összetevőjét kihagyjuk a hangzásból, és itt konkrétan a felharmonikusoknak a 20 kHz feletti részéről volt szó, akkor a hangzás már nem azonos a hangszer hangjával, csak "hasonlít rá".
Abban igazad van, hogy a 15-20 kHz feletti komponenseket külön-külön nem érzékeljük, de elfeledkezel arról, hogy a képzett hangoknak általában csak a 2/3-a van a hallható tartományban, az összes többi része viszont ezt a 2/3-ot módosítja, alakítja.
Az így kapott "burkológörbe" képződik egy-egy dobhártyánkon. Természetesen kiemelendő, hogy a hallójárat és az "egész rezonátor egység" rezonál a felharmonikusok frekvenciáink is, azokat és hatásaikat különféle mértékben felerősítve.
Az így képződő érzet "burkológörbéje" az ami igazán lényeges a hang érzet, azonosítás szempontjából.

Persze igaz, többé-kevésbé képesek vagyon felismerni a hangtani értelemben csonkolt hangzásokat is. Mint például a telefonok 400-3200 Hz sávban közvetítik a jelet, mégis felismerjük az elhangzottakat, sőt! A katonai és más speciális átviteli eszközökben a sáv alsó széle 800-1200 Hz körül van, a felső pedig 2400-2800 Hz körül, és még úgy is érthetők a szavak.
Érthetők, mert képesek vagyunk felismerni és azonosítani a töredékeket és "behelyettesítjük" az ismereteink alapján azzal amit kellett volna hallanunk.
Ugyanez a látásra éppen így igaz. Képesek vagyunk egy 3 éves kisgyerek vonal rajzán az arc felismerésére. Che Guevara híres árnyképét azonosítani a foltok hasonlósága alapján egy emberi arc árnyékos képével.
No-de azt is látjuk, hogy Leonardo Monája sokkal finomabban, "valódiabban" adja vissza egy ember arcát.

Pontosan így vagyunk a hallással is. CD-ről lejátszok egy hangszeres szólót, mondjuk a szájharmonika szólómat, nem csak a a kutyáink nem fognak úgy vonyítani, mint az eredeti felvételekor, hanem a mi fülünkkel is tisztán hallható a különbség.
"Pedig a 20 kHz alatti hangok mindegyike, rákerült a CD-re!" mondanád.. és tévednél.
Mert a felharmonikusok okozta finom változások a 20 kHz alatti hangképben nem kerülnek rá a CD-re.

Ezt vizuálisan magad is ellenőrizheted. Töltsd le a Daqarta nevü programot és már egy mikrofonról felvett hangzás egészen más képet mutat a Fourier analizátorán, ha különböző mintavételezési frekvenciákat állítunk be.

"A nem hallható tartományba eső felhangokat viszont sehogy sem érzékeled. Hangszínként sem."

Nos, ez egy nagyon téves elképzelés. Minden két szinuszhullám találkozása interferencia jelenséggel jár együtt. Ez még akkor is így van, amikor két nagyon eltérő frekvencia találkozik.
Persze azt is tudni kell a megértéséhez, hogy tisztán amplitúdó moduláció és tisztán frekvencia moduláció sem létezik. Az egyik tulajdonság modulálása magával hozza a másik típusú modulációt.
Az amplitúdó modulálás a fázis modulációval hozza létre a frekvencia modulációt, a frekvencia moduláció pedig az interferenciával az amplitúdó modulációt.

Ezért van az, hogy sweep, a vibrato az alacsony frekvenciás interferenciát is okoz az amplitúdó moduláció mellett.
Amikor pedig egy hangot, sok-sok fázisú késleltetettjével együtt szólaltatunk meg, akkor a mikro méretű fázis eltérések azt az érzetet keltik, mintha nem egy énekes vagy egy hangszer szólna, hanem egy egész zenekar vagy kórus.

Természetesen az igazi zenekarra és kórusra is igaz az, hogy még az azonos típusú és magasságú hangok mikro méretű fázis eltérései révén érezzük, halljuk és különböztetjük meg a hangzásukat a szóló hangzásoktól.

Viszont ha két hang együtt jelenik meg, akkor minden összeg és különbségi frekvencia megjelenik, minden komponensre értve.
És természetesen az összegek-összegeinek különbségei is.És a különbségek összegei is.
Például régebben, a digitális telefonközpontok előtti korban, így állítottunk elő egyetlen 4 kHz kvarc kristály adta jelből 960 különféle frekvenciát.
De a mai digitális hangszerekben is ezt az elvet alkalmazzuk. Egyetlen órajelből képezzük az összes hangot és hangzást.
Így nem kell "húronként" hangolni. Bőven elegendő az órajel stabilitását biztosítani.

Ha már Zenész vagy és én a hangszereket említettem, akkor érdemes megemlíteni azt is, hogy az elektromos hangszerek "hang-mátrixaiban" a felharmonikusok is benne vannak.
Mert ugye a gyártók is tudják, hogy ha nem lennének benne, nem "szólaltatnánk meg ezeket, akkor még ennyire sem hasonlítana a képzett hang az eredeti hangszer hangjához.

Ami pedig a CD-re rögzített burkoló görbék okozta interferenciálni képes hangokat illeti.. nem kell két vagy több CD. Minden sztereó felvétel két külön (ma már 5.1 és 7.1 rendszerek 6 ill. 8 )
sávot tárolnak.

Végül egy személyes megjegyzés. Ha te tényleg zenész vagy, akkor illene legalább annyira ismerned a hangokat, mint a kottát.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 09:53

Zenész, Gézoo!
Laikus (okleveles zenebuzi) véleményem szerint mindkettőtök meglátása helytálló és nem zárja ki egymást (ha jól értettem őket).
Zenész szerint a nem hallható felharmonikusok interferenciái a hangzástérben egymásra hatva már a hallható hangtartományban nyújtják a zenei élményt és ez kerül felvételre, tehát a rögzített anyag "valósághű". Ez szerintem is így van,-----elméletben.
Ámde a gyakorlatban a legritkább esetben rögzítenek komplett zenekart élőben, kétmikrofonos rögzítéstechnikával, hanem stúdióban, hangszerenként, hangszercsoportonként rögzítik a jeleket, majd az utómunkálatok során irgalmatlan frekvencia-vágásokkal, dinamika-kompresszióval, fázistolásokkal összefércelik az adott hangmérnök ízlésének éppen (úgy-ahogy) megfelelő hangképet.
(Nem lehet véletlen, hogy a digitális kütyük elterjedésének idején, ha jól dereng, úgy 10-20 éve még az ún. "könnyű"zenében is volt egy erőteljes unplugged törekvés...)
Na ekkor már Gézooval értek egyet abban, hogy igenis számítana a füllel nem hallható felharmonikusok egymásrahatásának érvényesülése.
Ha észrevételem igaz, egyezzetek ki döntetlenben! Hm?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.03.17. 10:20-kor.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.17. 10:01

@Popula(c)tion (14565): :) Oké, részemről rendben van így :)
Éljen a döntetlen :)

Persze a CD-t szapultam, miközben gyakorta mp3-at hallgatunk.. No hogy ott mit művelnek a hangzásokkal, arról jobb ha nem is szólunk :(

Erről az jut eszembe, hogy volt egy lengyel vígjáték, amiben a Hamlet-et alakító színésznek a német tiszt azt mondta, hogy:" Amit maga művelt a Hamlettel, na azt fogjuk művelni a maga hazájával!"
Véletlen lenne ez a párhuzam? :roll: :roll:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 10:14

@Gézoo (14566):
Persze a CD-t szapultam, miközben gyakorta mp3-at hallgatunk...

Ha tehetem, én is eredeti analóg mesterszalagokról hallgatok zenét. (Persze nekem nem telik ilyesmire, de van egy barátom, akinél nagyokat élvezkedhetek. ;) )
0 x



Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 11:48

@Rétike (14568):
Azért van más is.
Tudnod kell, hogy a frontra vonulóknak kötelezően eljátszatta a generalisszimusz (Joszif Viszarjonovics). Na ez után lehet, hogy én is begőzöltem volna és elvakultan rohamoznék.Ez az igazi BOLERO. ( Ravel féle bolero ehhez képest kismiska, bár korántsem ilyen baljóslatú---sőt!!).
http://www.youtube.com/watch?v=prWwm_eC ... re=related
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 11:52

@Popula(c)tion (14569):
De hallgasd végig, én is megtettem a kedvedért
Ez nem fair,az enyém jobb,neked könnyebb volt a dolgod! :D :P

Hm...az első jó lesz szexhez(és/vagy legalábbis ábrándozni...) :D
A második az agyhalál.(nekem)
A 3. is...
Nem olyan rossz a 4. :)
Az 5. is nagyon jó lesz szexhez(és/vagy legalábbis ábrándozni...) :)
6...Hm...Te!Én élni szeretek,de ettől tuti bekómálok... :mrgreen:

Marad a pörgés!!! Tudod mit?Belerondíthatsz a house-aimba egy kis nem hallható furulyával,meg pánsíppal!Ígérem nem fog zavarni!!! :D ;)

(na.no para ;) )
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 11:58

@Rétike (14571):
Tudod, az élet és a zene (de általában a művészet) nem csak (sőt főleg nem) buliból áll.
Mond neked ez a szó valamit, hogy katarzis?
Ha nem, küldhetek egy pár olyat is. ;) Hm?
Vagy egyébként, amit Te szexinek gondolsz, (mondjuk pont nem ezek..) azokat az egyik volt kedvesem úgy nevezte "gyerekcsináló" zenék. Gyanút fogott, ha olyasmit tettem be....mámmint a CD játszóba....
Bocs, de a Youtube-on hirtelen nem találtam jobb Sosztakovics 7.-et, főleg az eleje, de a vége is hiányzik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.03.17. 12:15-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.17. 12:10

Borzasztó zenei "ízlésesetek" van. :roll:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 12:18

@Gábor (14573):
Gábor!
Hajrá, itt az alkalom, hogy kiművvvelj. Légyszi küldj egy-két nem borzasztó zenei ízlésű linket, hadd kultúrósodjunk! ;) Téllleg kíváncsian várom.
Addig is, a kedvencem:
http://www.youtube.com/watch?v=jM-lEM3Uia4
http://www.youtube.com/watch?v=Injd-_nf ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=dsicaSxh ... re=related
(tök hangerőn ;) )Mondjuk nem ezek, hanem Claudio Abbadoval, de azt most nem leltem a youtube-on, lemezről szoktam hallagatni.
(Nem mellesleg az egyik legjobb felvétel Mahler 2-áról egy Tyemirkanov nevű orosz karmesterrel van meg nekem, a Bernstein-féle pedig hatásvadász, szvsz, tök szar...)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 12:41

@Gábor (14573):
Próbáltam átmenetet képezni. Ha már, akkor már.....inkább....Meg bíztam a youtube azon előnyében, hogy jobb szélen felajánl vagy húsz hasonló dolgot, hátha valamelyikre rákattan.
0 x



vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

High End Audio

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.17. 13:51

@Popula(c)tion (14577):

Mit akar ezekkel a linkekkel mondani?
Ugy ertem, mi kozuk van a temahoz?
Megfogalmaznak, vagy alatamasztanak egy allaspontot?

Ha igen, akkor ne csak idelokd oket, hanem fejtsd ki az allasponytot, velemenyt.

Ha nem akkor legy oly jo oncenzurazd ki oket.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 15:25

@Popula(c)tion (14572):

OFF
Ez személyes és mindenki másképp éli meg.Nekem ebben a stílusban benne van. Nem bulira használom őket,azért! ;)
(egy ideje pedig nem szeretek ömlengős zenéket hallgatni,a bekómáltatókat meg sosem)

/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 15:26

@Gábor (14573):

OFF
Elismerem:így igaz.
/OFF Elnézést!
0 x

zenesz
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010.06.25. 12:33

High End Audio

Hozzászólás Szerző: zenesz » 2011.03.17. 15:58

@Popula(c)tion (14565):


"Ámde a gyakorlatban a legritkább esetben rögzítenek komplett zenekart élőben, kétmikrofonos rögzítéstechnikával, hanem stúdióban, hangszerenként, hangszercsoportonként rögzítik a jeleket, majd az utómunkálatok során irgalmatlan frekvencia-vágásokkal, dinamika-kompresszióval, fázistolásokkal összefércelik az adott hangmérnök ízlésének éppen (úgy-ahogy) megfelelő hangképet."

Milyen zenekarokról beszélsz?
Már megbocsáss, de voltam már alanya nem egy lemezfelvételnek. Igaz, hogy akár ütemenként vágják össze, de nem hangszerenként veszik fel.
Könnyűzenénél lehet. De ahol szükséges a zenészek együtt játéka, ott bizony együtt veszik fel a zenét.
Az igaz, hogy nem csak két mikrofonnal, hanem többel. De nem a szólamonkénti mikrofonok jeléből keverik ki a hangképet, hanem a középen lévő kettőből. A különböző hangszerek mikrofonjai jeleivel lehet kiemelni egyes hangszereket, ha szükséges.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 16:24

@Rétike (14579):

OFF
A terhesseg, szules jelentosen befolyasolja az ember zenei es film izleset.

A Yes minden idok egyik legjobb zenekara.
http://www.youtube.com/watch?v=7fi-sUOM8io
Kicsit nehez elsore hallgatni, mert kappanhangu az enekes, es komplikalt melodiak vannak benne.
Talan ez egy kicsit popularisabb:
http://www.youtube.com/watch?v=BWvzZCZF1gw

Valami erthetetlen oknal fogva ket kollegam is komolyzenet hallgat a munkahelyen. Allitolag stimulalja az agyat, es jobb koncentraciot tesz lehetove. A Bartok muvei meg a nagyon modern muvek engem egyenesen irritalnak.

/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 18:44

@Orcas (14582):
Naná, hogy a legjobbak egyike, imádom, de nem voltam olyan bátor, hogy beidézzem. De ha már, akkor már :
http://www.youtube.com/watch?v=-Jhk5MEugJY
http://www.youtube.com/watch?v=0pNm2VqL ... re=related
Pl.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 18:48

@zenesz (14581):
Kb. mindegy, hogy ütemenként veszik fel vagy hangszerenként (közelmikrofonozás :oops: ), szerintem bármilyen utólagos stúdió manipuláció csak ront a hangzáson.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 19:15

@Rétike (14579):
Kedves Rétike!
Nanemmmá, hogy a Sosztakovicson vagy Mahleren bealugggyá! Fentebb (lentebb) ajánlottam...
Nem vagyok hívő, de pl. még Pergolesi Stabat Materén sem punnyadok el, hanem a karom is libabőrös. (Pedig!)
Szerintem nem halálos, ha egyszer kipróbálod ;) !
Zenei élményeket kívánok (és kínálok)!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 19:32

@Popula(c)tion (14586):
OFF
Egy kis dallamosabb Philip Glass
http://www.youtube.com/watch?v=imbwn6iVryQ

/OFF Elnézést!
0 x


Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 19:39

@Orcas (14582):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
A terhesseg, szules jelentosen befolyasolja az ember zenei es film izleset.
/OFF Elnézést!
OFF


:) KÉREM A STATISZTIKÁT! :twisted: ;)

/OFF Elnézést!
OFF
Valami erthetetlen oknal fogva ket kollegam is komolyzenet hallgat a munkahelyen. Allitolag stimulalja az agyat, es jobb koncentraciot tesz lehetove.
/OFF Elnézést!
OFF


Tanulna ott ahol én,azt hiszem...Azon lenne,hogy minél kevesebb dolog stimulálja az agyát... :mrgreen:
A teljes koncentrációhoz maximális figyelem kell!Akkor az én fülembe se komoly,se komolytalan melódiák ne dumáljanak bele... ;)

/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 19:41

@Orcas (14587):
Köszi!
Jó, jó, akkor egy kis dallamosabb Steve Reich:
http://www.youtube.com/watch?v=Udn9cZYWmIk
Vagy egy kis dallamosabb Michael Nyman:
http://www.youtube.com/watch?v=0dPS-EHl-FE
:D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.03.17. 19:59-kor.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 19:57

@Rétike (14590):

Most megfogtal. Nem erek ra statisztikat keresni.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 20:12

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Orcas 2011.03.17. 21:15-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 20:44

@Orcas (14582):
A Yes minden idok egyik legjobb zenekara.
Ha már itt tartunk, minden idők legjobb muzsikusa (persze J.S. Bach után) Miles Davis. Mindenki, aki később VALAKI lett, Nála kezdett. ("Mahavishnu" John McLaughlin, Chick Corea, Joe Zawinul, Billy Cobham, Steve Gadd, Keith Jarret, Wayne Shorter, Jaco Pastorius, Peter Erskine, Santana, Stanley Clarke, Herbie Hancock stb., stb.) Egy kis izelítő:
http://www.youtube.com/watch?v=00tzcnyDL68
Kései, de jól szól....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.03.17. 21:01-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 20:54

@Orcas (14595):
No igen, ha már Nyman, a GATTACA mint film, nekem inkább bejött, de persze a zenéje se kifejezetten rossz:
http://www.youtube.com/watch?v=TXeBe2XQDZg
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 21:28

@Orcas (14595):
Persze, hogy jók, de nebasszki, utólag tetted be a Gattacát, így most én tűnök hülyének :D .....
Inkább a Davisre mondj valamit! (Persze nagy életmű.) Sosztakovics 7. bejött Neked? Laurie Anderson? Szemző Tibor? Brian Eno? 180-as csoport? Amadinda? Terry Riley?
Addig is:
http://www.youtube.com/watch?v=k30ShJY1 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=1P1RE5v_8FU
Vagy:
http://www.youtube.com/watch?v=FpoTxL-uOco
http://www.youtube.com/watch?v=IgSLXqv-1CQ
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 22:05

@Popula(c)tion (14614):

Azt hiszem ehhez a zenehez, legalabb annyi zenet kellene hallgatnom, mint neked.
Ezek mar nem.

Hja, a GATACA-t akartam elsonek tenni.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 22:13

És akkor már:
http://www.youtube.com/watch?v=iU0gmE6UJxY
http://www.youtube.com/watch?v=uSLDz8PSSkc
Bocs, beleszerkesztettem a mondandódba, de így koherens. Túlterheltelek?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 22:22

@Popula(c)tion (14617):

Igen, ezek jobbak. ELP-rol mar hallottam es hallgattam is.
Latszik sokkal kommerszebb izlesem van.
Masreszt vannak zenek es ritmusok (pl. Bartok), melyek egyenesen irritalnak.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 22:31

@Orcas (14618):
Na jól van.
Kösz a türelmed és odafigyelésed!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 22:36

@Popula(c)tion (14619):

En is koszonom az okitast.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 22:42

0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 22:44

@Popula(c)tion (14619):

OFF
Neked miért nincs PÜ opciód? :)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 22:47

@Rétike (14624): OFF
En nem banom, mert legalabb betekintunk a HEA vilagba is.
/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 22:50

@Orcas (14626):

OFF
De így kész az off! :)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 22:56

@Rétike (14627):
OFF
Miert most te nem azt csinalod?
/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.03.17. 23:03

@Orcas (14628):

OFF
Letagadtam én bármit is... :)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.03.17. 23:27

@Rétike (14630):
OFF
:lol:
/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 23:30

@Rétike (14624):
Azéé, me annnyira titokzatos vagyok, hogy csak nyilvánosan nyilvánulok meg ;) . Ez így elfogadható Neked? Mit szeretnél tudni, mire vagy kíváncsi?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

High End Audio

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.17. 23:34

@Orcas (14621):
Orcas!
Szívesen, máskor is.
Hallgass egy kis Oregont! Paul McCandless zseniális .(MINDENEN játszik, amit meg lehet fújni, Ralph Towner pedig az egyik legjobb gitáros és szitáron is prüntyög, meg minden pengethetőn.) De, ha már itt tartunk, Earl Klugh, Bob James is tök jó, ha meg már Bob James, akkor a David Sanbornnal vannak jó dolgaik, ha meg már Sanborn, akkor Dave Grusin, ha meg Grusin, akkor Lee Ritenour, akkor már Fourplay...stb., stb.....Már megint átestem zenebuziba. Bocs!
0 x

Válasz küldése