Otthonszülés, Geréb Ágnes

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.11. 18:22

@Szilágyi András (43442):
Én nem mondtam, hogy mentsük fel, sem pedig, hogy ne mentsük fel.
Egy igazi szkeptikus nem foglal állást, nem tudja, lehet... de lehet, hogy mégsem.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.11. 18:26

@Szilágyi András (43442):

"Én nem mondtam, hogy mentsük fel, sem pedig, hogy ne mentsük fel."

Még szerencse, hogy nem a büntetőbírói pályát választottad.
Lennél bajban az agnosztikus hozzáállásoddal.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.11. 19:20

@lorenz (43450): Hát igen, van aki abban is bátran ítéletet hirdet, amihez nem ért (sőt, adatokat se szerez be hozzá). Az óriási szerencse, hogy TE nem az igazságszolgáltatás állományát gyengíted.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.11. 19:36

@mimindannyian (43451):

Csodálkoztam volna, ha nem ugrasz az "agnosztikus" szóra.

Egyébként rosszul fogalmaztál.
Tudhatod biztosan, hogy nem bíró vagyok?
Legalább következetes lehetnél a gondolkodásmódodban.

Tehát helyesen:
Remélem, "hogy TE nem az igazságszolgáltatás állományát gyengíted."
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.11. 19:55

@lorenz (43452): Látom, a lényegi mondandót nem sikerült befogadni. De még kötözködni sem tudsz, hiszen "Tudhatod biztosan, hogy nem bíró vagyok?" - tudhatom.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.11. 20:15


Ha valaki nem a témához akar hozzászólni, csak valamely más fórumozót szeretné szapulni, akkor azt inkább magánlevélben tegye.

Akinek nem inge...
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.12. 02:24

http://hvg.hu/itthon/20120310_muhibaper_szeged_marcali

Magyarországon évente négy-ötszáz kórházi körülmények közötti orvosi műhibaper ügyét tárgyalják a bíróságok.

A műhibaperek túlnyomó többségben a szülészet- nőgyógyászat területén indulnak, de nagyon gyakoriak a sebészeten is. Ábrahám László műhibaperekre szakosodott ügyvéd azt mondta a hvg.hu-nak: azért, amiért Geréb Ágnest letöltendő szabadságvesztésre ítélték, sok helyen még csak belső vizsgálat sem indul. „Az eseteim közel 80 százaléka szülészettel kapcsolatos, 11 olyan ügyem van, amikor az anya szülés közben meghalt. Ezek közül egyszer sem kértek elnézést a családtól, és be sem vallották, hogy tévedtek volna.”
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.12. 11:50

@ennyi (43468):

"11 olyan ügyem van, amikor az anya szülés közben meghalt. Ezek közül egyszer sem kértek elnézést a családtól, és be sem vallották, hogy tévedtek volna.”

Tartok tőle, hogy ha az orvos vitatja a saját felelősségét, akkor nem szívesen tesz olyan gesztusokat, amelyeket az ügyvéd a per folyamán kvázi beismerésként fog tálalni a bíróság előtt.

A független szakértő tiszte az, hogy megállapítsa a felelősséget.Nem vagyok orvos(sem), de szerintem elképzelhető olyan haláleset is, ami nem róható fel a kezelő-vagy ügyeletes orvosnak.
Ne alkalmazzunk prejudikációt Geréb Ágnessel szemben, de ezt tegyük meg az orvosokkal is.
Ha pedig nem elég szigorú a belső vizsgálat protokollja, akkor tessenek azt is szabályozni, szigorítani, akárcsak az otthonszülést.

Végezetül pedig egy műhibát ne az eltusolt műhibák számával védjünk.
Mondd azt, hogy rossz a rendszer, rengeteg orvos megússza a felelősségre vonást, a falka megvédi az övéit stb, és azt mondom igazad van.
De, ha a bíróság a szakvélemények alapján bűnösnek találta Gerébet, ne táncsicsozzunk.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.12. 16:32

@lorenz (43450):
Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, nem értek az autószereléshez, mire te azzal reagálnál, hogy még jó, hogy nem vagyok autószerelő.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.12. 16:51

@Szilágyi András (43487):

"Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, nem értek az autószereléshez, mire te azzal reagálnál, hogy még jó, hogy nem vagyok autószerelő."

Nos, mivel előtte viszont véleményt nyilvánítottál az autószerelésről(amihez bevallottan nem értesz), akkor nem értem, hogy miért ne jegyezhetném meg azt, hogy "örülök, hogy nem te javítod az autómat!"
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.12. 16:55

@lorenz (43479):
Végezetül pedig egy műhibát ne az eltusolt műhibák számával védjünk.
Nem allt szandekomban, epp csak egy erdekes adatot adtam hozza a vitahoz, ami idonkent arrol szol, hogy az otthonszulest azrt kell(ene) elutasitani, mert statisztikailag veszelyesebb, mint a korhazi.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.12. 17:09

ennyi írta:
http://hvg.hu/itthon/20120310_muhibaper_szeged_marcali
„Az eseteim közel 80 százaléka szülészettel kapcsolatos, 11 olyan ügyem van, amikor az anya szülés közben meghalt. Ezek közül egyszer sem kértek elnézést a családtól, és be sem vallották, hogy tévedtek volna.”
És ha bebizonyosodik a felelőtlenségük, akkor remélem jókat fognak sétálni Geréb Ágnessel az udvaron és a kórház is fizet a családnak, mint egy katonatiszt.


De átlagosan kifejezetten jól állunk maternal mortality-ben (kb. Svájc szintjén, az USA szint kb. felén).
A statisztika szerint 11 haláleset kb. 2 év alatt jön össze olyan 180.000 szülésből.

http://www.who.int/whosis/mme_2005.pdf
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.12. 18:30

@lorenz (43489):
Éppenhogy nem nyilvánítottam véleményt, pont ez volt a bajod.
Ez olyan, mintha azt mondtam volna: "Nem tudom, hogy ebben az autóban gyertyát kéne-e cserélni vagy nem". Mire te: "még jó, hogy nem az autószerelői pályát választottad, lenne baj az agnosztikus hozzáállásoddal".
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.12. 22:22

@Szilágyi András (43497):

Most már tényleg nem értem.
Azt nem tudod eldönteni, hogy Geréb bűnös-e, de az biztos, hogy kettős mércét alkalmaznak.
Az autósszereléshez nem értesz, nem tudod eldönteni, hogy kell-e gyertyát cserélni az autóban, de az biztos, hogy rosszul javítják.
Bár tudom, hogy egy idő után megunod a válaszolgatást, azért megkérdem:
Ebben a konkrét esetben mi a jó franc lett volna a helyes eljárás a különböző hatóságok részéről?
Hová könyveljük a halott csecsemőt?
A kettős mérce látszatát elkerülendő, hozzuk ki ezt is balesetnek?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.12. 22:35

@lorenz (43511): Hát ha a kék színű autókat rendre másképp javítják, mint a pirosakat, mindig sokkal súlyosabb hibát jelölnek meg és sokkal magasabb javítási számlát állítanak ki, akkor azért elkezdesz gyanakodni, hogy valami nem stimmel, nem?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.12. 22:50

@Szilágyi András (43513):

Azt hittem, ezen már sikerült túllépnünk.ennyinek írt válaszaimban is hangsúlyoztam, hogy üdvös lenne megszüntetni a kettős mércék alkalmazását.
Mivel azonban a topic címe nem "Kettős mérce alkalmazása a hagyományos és alternatív orvoslás műhibáinak megítélésében", ezért kérdeztem tőled, hogy hogyan kellett volna szerinted kezelni Geréb Ágnes ügyét?
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.12. 22:55

0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.12. 22:56

@lorenz (43514): Hát természetesen vagy így, vagy úgy, vagy nem tudom, talán, de mindazonáltal rendkívüli körültekintés után feltehetőleg valahogy.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.12. 23:00

@lorenz (43514): Pl. ugyanúgy, mintha kórházban történt volna.
Vagy pl. figyelembe lehetett volna venni azokat a szakértői véleményeket, amelyek szerint nem követett el hibát.
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.12. 23:36

@Szilágyi András (43517):
Nem az lenne a kettősmérce? Ha egy orvos 48 órázik és hibázik miközben a tudomány és szakma mai állása szerinti legjobb ellátást próbálja nyújtani a páciensnek az mégsem büntethető ugyanúgy mint mikor egy képzetlen nő (mert ő ugye kórházi szüléseknél való segítségnyújtásra volt képesítve) valamiféle szülész Rambo-ként egyedül száll szembe a világgal és a józan ésszel, mindezt persze pénzért.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.12. 23:55

@Szilágyi András (43517):

"Pl. ugyanúgy, mintha kórházban történt volna."

Sajnos a jelenlegi tér-és időfogalmaink szerint nem tehetünk úgy, mintha a szülés a tér egy másik pontján történt volna.
Ebből kifolyólag olyan meghatározó tényezők is felmerülnek a a felelősség megállapításánál, amelyek egy kórházi szülés során esetleg irrelevánsak.
Gondolok itt például a komplikáció észlelése és a mentők hívása között eltelt időre, ami ugye jókora támadási felületet nyújt a vád képviselőjének.


"Vagy pl. figyelembe lehetett volna venni azokat a szakértői véleményeket, amelyek szerint nem követett el hibát."

Nem drukkoltam, hogy az elmarasztaló szakértői vélemény kerüljön ki győztesen ebből a csatából.
Egyszerűen tudomásul vettem, hogy a bíróság úgy ítélte meg, Geréb Ágnes vétkes a bekövetkezett balesetekben.
A forradalmárok azok, akik érzelmi és szimpátiaalapon követelik az ítélet megsemmisítését, és összemossák az ügyet az otthonszülés és a kórházi műhibák nagy számával, illetve azok eltusolásával.
Te is épp ezt teszed, ha nem is teljes mértékben.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 00:42

@Máté (43518): Képzetlen? Ezt meg honnan vetted?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 00:43

@lorenz (43519): Nem hiszem, hogy a Társaság a Szabadságjogokért érzelmi és szimpátiaalapon alakítja ki az álláspontját.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.13. 00:59

@lorenz (43519):
A forradalmárok azok, akik érzelmi és szimpátiaalapon követelik az ítélet megsemmisítését, és összemossák az ügyet az otthonszülés és a kórházi műhibák nagy számával, illetve azok eltusolásával.
Nem látom hol csinált volna ilyet András. Kicsit lassabban a másik fejében olvasással, ha kérhetném.

Szerintem se feltétlenül rossz akár Geréb Ágnes kapcsán vizsgálni, hogy a kórházi orvosok milyen szakvéleményt és ítéleteket kapnak. Ez nem a szokásos hülye indok az "Orvosok ilyesmit simán megúsznak, engedjék ki Ágikát is!" szintjén, hanem az igazságszolgáltatás és az egészségügy szempontjából is jelentős kérdés.

Ha meglesz az új ítélet írásbafoglalása, majd bele lehet olvasni, és vélhetőleg az is benne lesz részletesen indokolva, hogy miért nem akarta a bíróság meghallgatni a védelem szakértőit. De kérdezni attól még lehet.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:01

@Máté (43518): Nagyon jó gondolat.
Egyetértek, nem volt képzettsége, jogosítvanya az otthonszülések levezetesére, nem arra volt képzettsége, jogosítvanya - ahogy a sebészprofesszor is a műtőben operál, egy team részeként, ha házhoz megy vakbélműtétet vagy arcplasztikát végezni (nem sürgősséggi esetben, hanem előre megfontolt szándékkal, mert szerinte úgy jó), akkor jogos, hogy súlyosabban esik a latba, ha baj történik ténykedése során.

Ha a baj bekövetkezte utan elveszik a jogosítványát, és mégis folytatja, az ha jogilag nem is súlyosbítja a korábbi tettét, akkor jogos a feltételezés, hogy elrettentő büntetés nélkül ezután is folytatná.

A kék és piros kocsis példa arra lenne utalás, hogy bőrszín (rassz) szerint differenciáltak az otthoni vagy kórházi szüléseknél? Erről sehol nem olvastam. Ha nem erre, akkor mire?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:10

@Szilágyi András (43520):
@Máté (43518): Képzetlen? Ezt meg honnan vetted?
Írta:
Otthonszülés, Geréb Ágnes #43518
mikor egy képzetlen nő (mert ő ugye kórházi szüléseknél való segítségnyújtásra volt képesítve)
Azaz nem az otthonszülés levezetésére volt képzettsége.

Az, hogy nekem van jogsim motorra meg személyautóra, nem jelenti azt, hogy vezethetek motorcsónakot, kisrepülőt... vagy ha van pilotajogsim de nincs instrumental certificate-em, akkor csökkent látótávolság mellett nem repülhetek, csak a műszerekre hagyatkozva...

Geréb Ágnesnek nem volt kézettsége, jogosítvanya, az otthoni szülések levezetésére.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 01:13

@ennyi (43524):
Nofene.
Milyen képzettség szükséges szerinted az otthonszülések levezetésére?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:18

@Szilágyi András (43525): Nem tudom. Nekem biztosan nincs ilyenem.

Én nem is vállalnám, annak ellenére, hogy közeli nőismerősöm egymaga szült otthon, a konyhában (sikerrel, komplikáció nélkül), miközben a férje elszaladt babysitterért, hogy legyen kire hagyni az első gyereket, amíg a feleségét kórházba viszi.

Szerinted nem kell az otthonszülések levezetésére semmi képzettség?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 01:26

@ennyi (43526):
Geréb Ágnes tanulmányai:
  • 1977: Általános orvosi diploma – Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Szeged
  • 1982: Szülészet-nőgyógyászati szakvizsga
  • 1986: Pszichológiai diploma, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest
  • 1990: Fél éves tanulmányút egy livermore-i születésházba, otthonszülések szakmai gyakorlatának tanulmányozására
  • 2005: Szülésznő oklevél, Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar
  • 2010: Diplomás szülésznő, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
Otthonszülés – a helyzet ismertetése kérdés-felelet formában:
Ha lehet otthonszülni, akkor mire a felhajtás?

Valóban a leendő anyák számára a választás adott: ezt ma kevesen vitatják. Azonban a feltételek nem tisztázottak. Így az intézeten kívüli szüléskíséréshez szükséges tudás megszerzésére nincsen államilag elismert képzés, az ÁNTSZ és a vonatkozó jogszabályok nem ismernek ilyen szakmát, így a hatóság engedélyt sem tud adni a végzésére. Már pedig az, aki engedély nélkül végez egészségügyi tevékenységet, szabálysértést követ el. Nincs szabályozás, nincs engedély, van viszont szabálysértés. Így, bár az anyai választás lehetősége elvileg adott, a magyar állam több mint 20 éve adós a valódi tájékozott választáshoz szükséges feltételek megteremtésével. Ennek ellenére a kb. 15 magyarországi bába évente 2-300 szülést kísér otthon – ők javarészt szülésznők, akik már többször megkíséreltek engedélyt szerezni az ÁNTSZ-től. Meg kell jegyezni azt is, hogy a szülésznőknek sincs önálló szakmakódjuk.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:34

@Szilágyi András (43527):
Geréb Ágnes tanulmányai:

•1977: Általános orvosi diploma – Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, Szeged
•1982: Szülészet-nőgyógyászati szakvizsga
•1986: Pszichológiai diploma, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Budapest
•1990: Fél éves tanulmányút egy livermore-i születésházba, otthonszülések szakmai gyakorlatának tanulmányozására
•2005: Szülésznő oklevél, Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar
•2010: Diplomás szülésznő, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
És ezek közül melyik képesít az ottonszülések levezetésére? A tanulmányút az képesítést ad?

Ha már így összeszedted, nekem bizarr, hogy egy szülész-nőgyógyász szakorvos két szülésznői képesítést (oklevelet és diplomát) is szerez. Biztos volt oka rá, amit én nem ismerek.

Olyan, mintha én szereznék laboránsi oklevelet és diplomát. Valamiért soha nem gondoltam rá.
Neked van laboráns okleveled?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 01:37

@ennyi (43528):
Ezért idéztem a második szöveget, tanulj meg olvasni.
Semmi sem képesít az otthonszülések levezetésére, nem létezik ilyen képzettség.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:39

@Szilágyi András (43527):
Idézet:
Ha lehet otthonszülni, akkor mire a felhajtás?

Valóban a leendő anyák számára a választás adott: ezt ma kevesen vitatják. Azonban a feltételek nem tisztázottak. Így az intézeten kívüli szüléskíséréshez szükséges tudás megszerzésére nincsen államilag elismert képzés, az ÁNTSZ és a vonatkozó jogszabályok nem ismernek ilyen szakmát, így a hatóság engedélyt sem tud adni a végzésére. Már pedig az, aki engedély nélkül végez egészségügyi tevékenységet, szabálysértést követ el. Nincs szabályozás, nincs engedély, van viszont szabálysértés. Így, bár az anyai választás lehetősége elvileg adott, a magyar állam több mint 20 éve adós a valódi tájékozott választáshoz szükséges feltételek megteremtésével. Ennek ellenére a kb. 15 magyarországi bába évente 2-300 szülést kísér otthon – ők javarészt szülésznők, akik már többször megkíséreltek engedélyt szerezni az ÁNTSZ-től. Meg kell jegyezni azt is, hogy a szülésznőknek sincs önálló szakmakódjuk.
Tiszta beszéd:
- az intézeten kívüli szüléskíséréshez szükséges tudás megszerzésére nincsen államilag elismert képzés
- így a hatóság engedélyt sem tud adni a végzésére
- aki engedély nélkül végez egészségügyi tevékenységet, szabálysértést követ el

- a magyar állam több mint 20 éve adós a valódi tájékozott választáshoz szükséges feltételek megteremtésével

Akkor van elismert képzettsége rá, vagy nincs?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ennyi 2012.03.13. 01:44-kor.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:42

@Szilágyi András (43529):
Ezért idéztem a második szöveget, tanulj meg olvasni.
máskor lassabban írj, hogy tudjam követni
vagy próbáld meg érthetőbben kifejezni a gondolataidat

OFF
több nyelven folyékonyan írok, olvasok
nem középiskolás fokon
/OFF
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 01:44

@Szilágyi András (43527): Neked van laboráns okleveled?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.13. 08:17

Képzettségben Geréb Ágnes szerintem se áll rosszul, ha diplomák alapján kellene döntenem, és se vitatnám, hogy van képzettsége egy komplikációmentes szülés nagyjából bárhol történő levezetésére.

Nem hinném, hogy a képzési papírokat kell rajta számonkérni a konkrét rossz döntések helyett, amikor nem lehetett olyan papírt szerezni, ami otthonszülésre jogosított volna.

Csak ne lenne az a fránya korábbi ítélet (később majd kifejtem mire gondolok, még az is lehet, hogy tévedek), ahonnan nekem az jött le, hogy irgalmatlanul hülye döntést képes hozni a képzettsége és a rengeteg felhalmozott tapasztalata ellenére. Az meg hogy az mennyire volt egyedi eset, majd kiderül a következő ítéletekből.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.13. 08:33

@ennyi (43523): Vajon a nevezett tanulmányok során rögzítésre kerül, hogy "látják, az emberi test, ezen belül is a szülés lefolyása így működik, így és így lehet beavatkozni, tehát mindez, amit maguk tanultak csak kórházi szülés esetén érvényes"? Nem tételezhetjük fel x év tananyagáról, hogy előáll a kockázatok fogalmával, és rámutat, hogy mennyire van szerepe a kórházi ellátásnak, és erre tekintettel dönt egy szülész, azaz a szakértő (ki más a szakértő?), hogy vállalható az esetlegesen elenyészően nagyobb rizikó?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 09:37

@pounderstibbons (43522):
pounderstibbons írta:
"Nem látom hol csinált volna ilyet András."


András írta:
"Évente mintegy 40 csecsemő hal meg kórházban. Ilyenkor az orvosok ellen nem szoktak büntetőeljárást indítani, nem hurcolják meg őket, nem is hallunk ezekről az esetekről."

Ugyanazokkal a panelekkel érvel, mint a Geréb Ágnes mellett tüntetők.
A védelem szakvéleményeire való hivatkozást teljesen megértem, de ha még maga András is elismeri, hogy nem tudna dönteni ilyen helyzetben, akkor szerintem a legtöbb ,amit tehetünk, hogy rábízzuk magunkat a bíróság ítélőképességére és elfogadjuk a határozatukat.
Az a baj, hogy sem ti, sem a tüntetők nem tudtok-tudnak elvonatkoztatni az otthonszülés problematikájától, és a kórházak csecsemőhalálozási statisztikáitól.
Miért kell ezeket felvonultatni ebben az ügyben Geréb Ágnes mellett?
A kérdés az, akárcsak a kórházi műhibák esetében, hogy kimutatható -e az orvos-bába egyértelmű felelőssége a halálesetekben.
Kíváncsi vagyok, hogy az idézett, műhibaperekre szakosodott ügyvéd mit szólna, ha a megvádolt orvos a per során a fel nem tárt műhibák nagy számára való tekintettel kérné felmentését a felelősség alól.

Szóval tényleg óvakodjunk a kettős mérce alkalmazásától.


"Szerintem se feltétlenül rossz akár Geréb Ágnes kapcsán vizsgálni, hogy a kórházi orvosok milyen szakvéleményt és ítéleteket kapnak. "

Vizsgáljuk.Csak ne használjuk a védelem érveként ebben az esetben.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 09:42

@Szilágyi András (43521):

"Nem hiszem, hogy a Társaság a Szabadságjogokért érzelmi és szimpátiaalapon alakítja ki az álláspontját."

A TASZ saját szakértőivel vizsgálva az esetet arra jutott, hogy Geréb ártatlan?
Ha a válasz nem, akkor milyen alapon követeli a felmentést?
Tudod, hinni lehet, még ezen a fórumon is.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.03.13. 09:53

@lorenz (43537):

Ha visszaköveted az eredeti mondat azért hangzott el, mert egy free-geréb aktivistát beidéztek ide, aki azt kérdezte, hogy:
Szeretném tisztelettel megkérdezni, tudjuk-e, hogy a kórházban hányan halnak meg vagy szenvednek élethosszig tartó sérüléseket.
András erre tényszerűen válaszolt.
"Évente mintegy 40 csecsemő hal meg kórházban. Ilyenkor az orvosok ellen nem szoktak büntetőeljárást indítani, nem hurcolják meg őket, nem is hallunk ezekről az esetekről."

Nem írta, hogy emiatt G. Á. ellen se kellett volna eljárás, és ezt a mondatot én nem tudom G. Á. konkrét ügyében mellette való érvként felfogni. De szerintem ezzel mind a hárman tisztában vagyunk.
Szerintem ugorjunk.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 10:19

@pounderstibbons (43539):

Mindjárt visszanézem, de már korábban is írtam, hogy túlléptem ezen.
Sőt, egy (úgy érzem)előremutató kérdést is feltettem Andrásnak, nevezetesen, hogy mi lett volna a helyes eljárás a hatóságok részéről ebben az ügyben?
Nem kellett volna nyomozást indítani?
Induljon nyomozás, de csak tessék-lássék, mint a kórházakban?
A szimpátiatüntetésekre való tekintettel a bíróság lehetőleg hozzon felmentő ítéletet, egyúttal a csúnya kettős mércétől is megszabadulva?Hiszen az orvosok is mind megússzák!

Még egyszer: hogy a védelem szakvéleményeit miért utasították el, nem tudok válaszolni, de mint jóhiszemű állampolgár, csak remélni tudom, hogy megvolt rá az okuk.
Egyébként, ha a bíróság az objektivitást mellőzve hozott volna ítéletet, inkább a népszerűbb és sokak megelégedésére szolgáló felmentést választotta volna.
Hogy nem ezt tette, engem csak megerősít abban, hogy a tények maximális és hozzáértő figyelembevételével döntött.
Persze azok,akik érzelmi alapon hoznak döntést, bizonyára elégedetlenek az ítélettel(nem rád és Andrásra értettem).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2012.03.13. 10:36-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 10:26

@lorenz (43538):
A TASZ saját szakértőivel vizsgálva az esetet arra jutott, hogy Geréb ártatlan?
Igen.
Lásd: "Az Igazságot Geréb Ágnesnek Mozgalom és a TASZ megdöbbenve fogadta a másodfokú ítéletet. Álláspontunk továbbra is az, hogy a tárgyaláson a bábák nem kaptak lehetőséget az érdemi védekezésre. Habár nemzetközi szaktekintélyek sora, köztük az Egészségügyi Világszervezet (WHO) volt igazgatója igazolták, hogy a magyar bábák nem hibáztak, a bíróság nem vette figyelembe véleményüket, és elutasította tanúként való meghallgatásukat is."
És még: dr. Pelle Andrea ügyvéd védőbeszéde
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 11:19

@Szilágyi András (43541):

Én meg csatoljam az ügyész vádbeszédét?Minek?
Amúgy is azt írtad, nem tudod eldönteni a bűnösség kérdését.
Akkor miért nem bízod ezt a bíróságra?

Amúgy meg emlékeztet a gól tipikus esetére.
Gól az, amit a bíró megad.
Lehet hőbörögni, vitatni, megóvni.
A focihoz is ugyanúgy mindenki ért, mint az egészségügyhöz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.03.13. 12:00

@lorenz (43542): Talán van különbség az egészségügyi kérdésekben való szakértés és az eset elbírálásának kritikája között, nemde?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.03.13. 12:22

@mimindannyian (43543):

Kritizálni bármit lehet.
Ételt, meccset, politikust, bírósági döntést.
A kritikának nem előfeltétele a témában való jártasság.Maximum elvárható.
Nemde, ügyvéd úr?
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.13. 12:25

@Szilágyi András (43520):
Te talán meg tudod nevezni azt az oktatási intézményt ahol megtanították neki hogy hogy kell szakszerűen otthonszülni?
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.13. 12:33

@Szilágyi András (43529):
Így igaz. És én ezt tartom Gerébék legcsúnyább hazugságának. Amikor hozzák a példákat hogy Kanadában, Svédországban, stb. teljesen bevett dolog az otthonszülés, akkor elfelejtik hozzátenni hogy ott az egész egészségügyi rendszer alaposan fel van erre készítve. Több olyan szakember is van akinek csak és kizárólag az a dolga hogy a terhes anyával foglalkozzon, aztán egy erre kiképzett csapat levezeti a szülést. Értem én hogy ő meg van róla győződve hogy ő is elég képzett, de a bíróságnak joga van ezt másképp gondolnia.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 12:50

@Máté (43546):
Marhaság.
Nem volt hatályban olyan jogszabály, ami speciális képzettséget írt volna elő.

A tavaly március óta hatályos, új jogszabály pedig szülész-nőgyógyász szakorvosi vagy szülésznői képzettséget ír elő. Geréb Ágnes mindkettővel rendelkezik. Igazán nem tudom, ki lehetne nála képzettebb.
0 x

Máté
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.10. 16:42

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Máté » 2012.03.13. 13:07

@Szilágyi András (43547):
Gondolkodtam hogy belinkelek ide egy videót ahol Shao Kahn egy precíz "műfogással" lefatalityzi Johnny Cage-et és azt mondom hogy "Hát pl. Ő", de az kicsit talán ízléstelen lenne. Maradjunk annyiban hogy én nem tudom teljesen ostobának tartani az amerikaiakat, kanadaiakat, svédeket, norvégokat, stb. amiért külön képzésük van erre, ahol megtanítják hogy nem, nem vagy isten, akkor sem ha van diplomád és vaginád is.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.03.13. 13:30

@Szilágyi András (43547):
Marhaság.
Nem volt hatályban olyan jogszabály, ami speciális képzettséget írt volna elő.
Valoban nem volt ilyen jogszabaly.

De ez nem jelenti azt, hogy neki volt ilyen specialis kepzettsege.
Igazán nem tudom, ki lehetne nála képzettebb.
Azok, akiknek van. Hogy Magyarorszagon nincs? Lehet. Az azonban nem tesz senkit kepzette, hogy az orszagban nincs senki aki kepzett lenne valamire.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Otthonszülés, Geréb Ágnes

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.03.13. 13:46

@ennyi (43549): Erre nincs külön hivatalos képzés sehol. Szülés az szülés! Itt csak tapasztalatot lehet szerezni, ezt Geréb Ágnes megszerezte önképzéssel és amerikai tanulmányútján. Nemhogy őneki nincs képzettsége, ő képezi Magyarországon a bábákat.
0 x

Válasz küldése