homeopátia-ellenes kampány

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.02.04. 20:18

@pogiker (11934):

"Mióta 10.23 beindult, nem győzöm a jelentkező magánbetegeket türelemre inteni, hogy időpontot kaphassanak homeopátiás rendelésre. "

Last minute akciót tart? Azért ennyire nem kell megijedni. Az ön által is gyakorolt modern mágia még egy ideig kitart.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.02.04. 21:40

@pogiker (11934):

Correlation =/= Causation
Ezt úgy látszik nem akarják a homeopátia hívei az istennek se megtanulni.. :)
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.04. 22:04

@OktondiJóska (11949):
Egész jó tanulmány figyelni a homeo-hívőket, amint ide jönnek pökhendin előadják h a szkeptikusok semmit nem tudnak a homeopátiáról. (ekkor mind elmeséli a csodába illő placebó élményét) Aztán mikor levannak iskoláztatva, h valójában ők azok akiknek gőzük sincs az egészről, ekkor beindul náluk a logika blokkoló védelmi mechanizmus (mint pl egy keresztény hívőnél) hogy ezek szemét emberek, rosszat akarnak csak, nem dumálok velük, kapják be, nekem segít a homeopátia ők meg levannak sz*rva...
Nem csak erről van szó kedves Barátom!

Egyrészt egy fórum alkalmatlan az érdemi vitára és a mély kifejtésre - nagyon hamar jönnek az indulatok és nagyon hamar átcsapunk személyeskedésbe. Mindenki (és ez alól én sem vagyok kivétel) hajlik arra, hogy csak azt vegye figyelembe amit akar. (pl. fentebb belinkeltem egy oldalt, amelyet folyamatosan kértetek tőlem - hivatalos vizsgálatokat, dupla vak tesztek eredményeit, stb, stb - senki nem reagált rá érdemileg)

Másrészt
Olyan mereven és anyagelvűen gondolkodtok, hogy ebbe nem lehet bevezetni egy nem-anyagelvű gyógymód magyarázatát.
Ahogy Ti is élesen látjátok a homeopátia nem "nagyon kis mennyiségű hatóanyagokkal történő gyógyítás" hanem "anyag-nélküli" gyógyítás. Ez így van! De van rá tudományos magyarázat. Mondhatnám azt, hogy a homeopátia az egy "éteri technika", és amikor az ember beteg, akkor a betegség általában az étertestéből indul ki és a fizikaiban manifesztálódik. A ráknak sem fogják megtalálni a gyógymódját, mert alapvetően az éteri formaképző-erőkben van a "hiba" és nem a fizikai testben. (pl a radioaktív sugárzás is éteri sugárzás és alapvetően az éteri folyamatokban okoz pusztítást, melynek következtében a fizikai test beteg lesz és torzul). Beszélhetnék arról is, hogy az éteri folyamatokat kísérletekkel ki lehet mutatni, közvetetten vizsgálni is lehet (pl E. Pfeiffer:kristályosítási kísérletek). De azt is elmondhatnám, hogy az szubatomi részecskék is ehhez az éteri világhoz tartoznak (nem az anyagihoz) és ezért viselkednek olyan érthetetlenül anyagi oldalról nézve (kétrés kísérlet, virtuális részecskék, stb - mind egy csapásra érthetőbbé válnának) .... de mindezeket nem mondom, csak gondolom, mivel egy alapvetően anyagelvű gondolkodás nem akar ezekről tudomást szerezni.

Bocs, ez így nagyon zanza lett, de így is tök mindegy, mert nem idevaló!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.04. 22:25

@rafi (11955):
(pl. fentebb belinkeltem egy oldalt, amelyet folyamatosan kértetek tőlem - hivatalos vizsgálatokat, dupla vak tesztek eredményeit, stb, stb - senki nem reagált rá érdemileg)
Dehogynem.
Zsolesz14 megadta a választ:
http://hawk-handsaw.blogspot.com/2010/0 ... -blog.html

Itt elemzik a linkeden szereplő cikkeket. Olvastad?

Ennyi.
Bocs, ez így nagyon zanza lett, de így is tök mindegy, mert nem idevaló!
Egyetértek. Nagyon.
Olyan mereven és anyagelvűen gondolkodtok, hogy ebbe nem lehet bevezetni egy nem-anyagelvű gyógymód magyarázatát.
Nem magyarázni kell. Nem a magyarázat hiánya a baj. A bizonyítékok hiánya a baj.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.04. 22:39

@ennyi (11956):

Most mondd meg őszintén, hogy elfogadnál e bármilyen bizonyítékot a homeopátia mellett ?
Nem, mert eldöntötted, hogy ha nincs benne (ható)anyag akkor nem működik.

Egyébként tipikus kikerülő-manőver, hogy meg sem nézitek az általam linkelt dokumentumokat (pedig azt kértétek), hanem gyorsan kerestek valamit, amivel vissza lehet lőni.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.04. 22:40

http://antalvali.com/hirek/az-antibioti ... ment-52549
Hat és fél éves gyermekem még soha életében nem kapott antibiotikumot, pedig bizony sokféle lázas-hányós-hasmenéses-köhögős mindenfélén vagyunk túl mi is. Ősszel egy skarlátból jött ki a maga erejéből - homeopátiával tudtam segíteni neki. Most pedig - 3hét után- kétoldali tüdőgyulladásból gyógyult meg, ami nagyon kemény volt és bizony az egész családot próbára tette, de megérte! Egy teljes hétig 39 fok feletti lázzal küzdött a betegség ellen. 3 nap láz után biztosan tudtam, hogy nagyobb a baj, mint szokott, de kőkemény gyógyszerbizniszelő oltáspárti körzeti gyerekorvosunkat nem akartam most sem felkeresni..... vagy most rögtön antibiotikum, vagy bízunk magunkban és igyekszünk követni az utasításait: homeopátia, gyógynövény kivonat, 2-3X-os folyadékbevitel (ha szájon át nem megy, akkor bizony beöntő fecskendővel!) folyamatos gyógynövényes mellkasborogatás és természetesen folyamatos jelenlét-odafigyelés.. Ha ez segít, akkor legkésőbb a 7. napon meg kell fordulnia a betegségnek, a szervezet gyógyító erőinek át kell vennie az irányítást. Pontosan ez történt: lement a láza és szép lassan meggyógyult. Természetesen ha nem ez történik, akkor végszükségben -hangsúlyozom: végszükségben- életbe lépett volna a "B" terv, vagyis az antibiotikum, hiszen pontosan erre való.
http://www.vital.hu/themes/sick/baci-skarlat.htm
A kórokozó a Streptococcus pyogenes nevű baktérium, mely erythrogen toxint, azaz kiütést okozó anyagot termel....
A skarlátos gyermek sokszor gyógyszer nélkül is gyógyulhat, de a gyógyulás meglehetősen hosszú és ilyenkor gyakran jár szövődményekkel. A kiütések 6-9 napon belül elmúlnak, ezt főleg a tenyerek és a talpak lemezes hámlása követi. A betegek kezelés nélkül 3-5 nap után láztalanná válnak, majd egy héten belül meggyógyulnak.
A betegség kezelésére a szövődmények elkerülése miatt van szükség. A gennyesedéssel járó szövődmények közé tartozik a mandulák környékén kialakuló tályog, az orrmelléküregek gyulladása, a középfülgyulladás és a tüdőgyulladás. Ritkán a kórokozó szétszóródik a szervezetben, ezt nevezzük szepszisnek. Ezekre a szövődményekre az elhúzódó, ill. az ismételten jelentkező lázas állapot hívja fel a figyelmet. Szerencsére ilyen súlyos szövődményekkel ritkán találkozunk.
A késői szövődmények a betegség 14-21. napján jelentkeznek. Ilyenkor a kórokozó már nem található meg a szervezetben, a tünetek kialakulásában immunológiai okok játszanak szerepet. Ilyen utóbetegség lehet a szívizomgyulladás, aminek következtében súlyos, életre szóló szívbetegség is kialakulhat. Kifejlődhet vesegyulladás is, mely szintén hosszú távú következményekkel járhat. A skarlát veszélyes következménye lehet a reumás-ízületi betegség is. Szerencsére az antibiotikus kezelés bevezetése óta a késői szövődmények kialakulása nagyon ritka.
....
A skarlát antibiotikummal jól gyógyítható. Szerencsére a kórokozó érzékeny a penicillinre, mely kevés mellékhatása és alacsony ára miatt igen jól alkalmazható gyógyszer a skarlát gyógyításában. Penicillin-érzékeny betegeknek más, hasonlóan hatékony antibiotikum adható. A kezelés megkezdését követő 12-24 órában a panaszok mérséklődnek, a beteg néhány nap alatt teljesen meggyógyul. Nagyon lényeges, hogy a késői szövődmények elkerülése érdekében a kezelést tíz napig folytatni kell!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.04. 22:46

@rafi (11957):
Most mondd meg őszintén, hogy elfogadnál e bármilyen bizonyítékot a homeopátia mellett ?
Nem, mert eldöntötted, hogy ha nincs benne (ható)anyag akkor nem működik.
Az elvet akarod bizonyítani, vagy egy konkret szer hatasát?
Bizonyítékkal meggyőzhetsz.
Egyébként tipikus kikerülő-manőver, hogy meg sem nézitek az általam linkelt dokumentumokat (pedig azt kértétek), hanem gyorsan kerestek valamit, amivel vissza lehet lőni.
Linkre linket. Igy fair.
Ha elemzel itt egy dokumentumot, arra kapsz majd érdemi választ.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.04. 22:51

@ennyi (11959):

Te figyelj, én nem akarok neked semmit bizonyítani. Elvagytok Ti itt magatokkal rendesen. Örültök a homeopátia ellenes kampánynak, annak hogy ezt Ti hoztátok össze. Ez nyilván összetart benneteket és növeli az önbizalmatokat - szóval ez jó, csak így tovább! Jóccakát!
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.04. 23:05

@rafi (11955):
belinkeltem egy oldalt, amelyet folyamatosan kértetek tőlem - hivatalos vizsgálatokat, dupla vak tesztek eredményeit, stb, stb - senki nem reagált rá érdemileg

Volt már egy alapos elemzes egy korábban belinkelt weboldal kapcsán:
viewtopic.php?p=11836#p11836

Elég érdemi?

Válaszod volt rá?

ennyi
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.02.04. 23:52

@ennyi (11958):
hogy nagyobb a baj, mint szokott, de kőkemény gyógyszerbizniszelő oltáspárti körzeti gyerekorvosunkat nem akartam most sem felkeresni
Erre lehetne mondani, hogy a termeszetes szelekcio itt is mukodik. A szomoru a tortenetben az, hogy nem sajat magan kiserletezik, hanem a gyereken, csak nehogy veletlenul a cunya gonosz gyogyszergyaraknak bevetele legyen. Az ironia a dologban, hogy ha homeopatias bogyot vesz, azzal sokkal nagyobb bevetelt general a gyogyszergyaraknak. Az emberi hulyeseg tenyleg vegtelen kell, hogy legyen, mert eddig megszamlalhatatlan bizonyitek szol mellette, es nincs olyan bizonyitek, ami ezt az allitast cafolna...
:cry:
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.05. 07:20

@rafi (11955):

OFF
én nagyon nyított vagyok bármire, elhiheted! :) de mi is az az éteri világ pontosan? (szerinted)
/OFF Elnézést!
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.05. 17:32

@OktondiJóska (11966):

Szívesen leírom, de nem a topicba.... esetleg privát üzenetben
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.05. 21:38

@ennyi (11958):

Ez undorító.Hogy képes a saját gyerekével így bánni... :evil: :evil: :evil:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.05. 21:43

@rafi (11955):
Kedves Rafi !
Az éteri folyamatok érdekelnének, légyszi bővebben fejtsd ki!
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.02.05. 22:00

0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.05. 22:04

@rafi (11983):

okés, várom.
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2011.02.06. 00:26

[
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 13:17-kor.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 09:25

Bárkinek elküldöm privát üzenetben, sőt a homeopátiás kísérletek fényképes dokumentumait is. (sajnos ezeket szerzői jogok miatt nem rakhatom be a fórumba).

Egy kérésem van, hogy aki komolyan érdeklődik, az írjon egy üzenetet és fogalmazzon meg benne egy olyan kérdést amire érdemes válaszolnom.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 09:41

Aki ki lett "okosítva" az,meg írja már meg nekünk a perdöntőeket,mielőtt szerény oldalunk végképp perforációt szenved. :roll: Köszönet az életmentésért!
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 09:56

@Rétike (12041):

Kedves Rétike!
Ha tényleg érdekel, akkor kérdezz rá privátban (ahogy írtam) - gondolom ehhez nem kell többet klikkelgetni mint egy poszthoz és ha gúnyolódás megy, akkor ehhez ugyan miért ne lenne merszed.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.06. 09:58

@rafi (12040):

Köszönöm, én kérném őket a pounderstibbons at gmail . com címre.

OFF
Azon elgondolkodtál, hogy ha egy normál gyógyszer bizonyítékaira van szükségem, az szinte árad rám az internetről, a HP-szereké meg a kanyarban sincs általában?
/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.06. 10:03

@rafi (12040):
Állj, állj, állj,...!
Asszem a Te gondolataid tán csak mégsincsenek levédve, nekem elég, ha azokat vezeted elő.
Elkezdtél egy eszmefuttatást ( Hozzászólás homeopátia-ellenes kampány - #11955 ), amire többen jeleztük, hogy nagyon is kíváncsiak lennénk a bővebb kifejtésére, Te meg elzárkózol.
Nem mered vállalni a véleményed?
Mindannyiunknak külön-külön akarsz válaszolni? Titok?
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 10:05

@pounderstibbons (12045):

Igen, elgondolkodtam és Email-ben folytatjuk...
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 10:09

@Popula(c)tion (12047):

OFF:
Ha elolvasod a poszt végét ott a kulcs!
Ez nem idevaló! Úgy látom a topic alkalmatlan arra, hogy ilyen témákat kifejtsek. Bármit írnék, tízfelé szednétek és el sem jutnék a végéig.
Természetesen nem titkok ezek, hiszen bárkinek szívesen leírom, de nem úgy, hogy közben féltucat rosszindulatú, gúnyos kritika jön, melyek a leírtakra ráakasztanak egy szubjektív címkét és gőzerővel elkezdik azt támadni.
ON:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 10:17

@rafi (12049):

OFF
Rendben.Hajlandó vagyok erőt venni magamon...De te azt meg ne felejtsd el,hogy ez a fórum nem azért van,hogy priviben kampányoljon bárki is.Kvázi: az üzemeltetője nem erre találta ki...
/OFF Elnézést!
Kérdeznék valamit,ami beleillik a logikátokba.Ha a hagyma,vagy mondjuk a torma miatt csorog az ember nózija,akkor valószínűsíthető,hogy ezek nagy és "megfelelő" higításban jók nátha ellen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rétike 2011.02.06. 10:30-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.06. 10:27

@rafi (12049):
Kedves Rafi !
"Ez nem idevaló! Úgy látom a topic alkalmatlan arra, hogy ilyen témákat kifejtsek. Bármit írnék, tízfelé szednétek és el sem jutnék a végéig."
Ha gondolod, nyitok egy új témát, mondjuk "Rafi éterelmélete" címmel.....
Naná, hogy százfelé szednénk, de miért ne lenne védhető, miért ne juthatnánk a végére?

"Természetesen nem titkok ezek, hiszen bárkinek szívesen leírom, de nem úgy, hogy közben féltucat rosszindulatú, gúnyos kritika jön, melyek a leírtakra ráakasztanak egy szubjektív címkét és gőzerővel elkezdik azt támadni."
Miből következtetted ki azt, hogy a megértésre való törekvés rosszindulatú, a kritika alapvetően gúnyos, a kategóriákba sorolás feltétlenül szubjektív?
Lehet, hogy mégiscsak félsz az igazi megmérettetéstől? Lehet, hogy jobb hinni valamiben, mint megtudni, hogy esetleg tévedés volt?
Félsz.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 10:31

@Rétike (12050):

Kedves Rétike!
Én nem kampányolok, ha a az üzemeltetőnek nem tetszik az amit csinálok, akkor kitilt a fórumról (esetleg írj az adminoknak - hajrá!)

A "logikánkba"? Mit jelent a többesszám? Én nem közösködöm egy homeopata hívővel sem, márcsak azért sem mert a legtöbb homeopata orvosnak (szakértőnek) gőze sincs arról, hogyan működik a homeopátia - és ezzel szolgáltatnak a legnagyobb támadási felülettel, például amikor energiáról, rezgésről, információról, higításról beszélnek. Persze ezekben van valami igazság, de az átlagember számára érthetelten.

Torma? Hagyma? Hát nem tudom, talán próbáld ki! Az interneten van pontos leírás arról hogyan kell egy homeopátiás szert elkészíteni.
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 10:38

@Popula(c)tion (12052):

Tisztázzuk!

1) Nem rafi féle elméletről van szó!
2) Igen félek bizonyos tendenciáktól és fentebb leírtam, hogy mik ezek.
3) Én nem hiszem, hogy a homeopátia működik. Meggyőződésem, hogy működik!
4) Mindenki hisz valamiben. A szkeptikus abban hisz, hogy nincs több annál, mint amit maga körül lát és amit a tudomány be tud neki bizonyítani.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 10:42

@rafi (12056):

A 3-as és 4-es pontod erősen üti egymást...Túl azon,hogy a 4-es pont maga egy tömény ellentmondás.Vagy látok valamit,vagy hiszek.A "hinni" nem szinonimája a "gondolni" szónak!A 3-as pontod két különnek használt kifejezése pedig egy és ugyanaz.Hinni azt jelenti,hogy erős meggyőződésed van...most már azt is tudod,hogy miben: abban,amit nem látsz,nincs róla evidenciád.Most nyissunk egy magyartan topikot is?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.06. 10:52

@rafi (12056):
"1) Nem rafi féle elméletről van szó!"
Jó, rendben, nyiss új topicot neki! (Valószínűleg Te jobb címet tudsz adni neki, mint én.)

"2) Igen félek bizonyos tendenciáktól és fentebb leírtam, hogy mik ezek."
Ne félj, szerintem megvédhető egy igazolható álláspont bármilyen "rossz tendenciáktól".

"3) Én nem hiszem, hogy a homeopátia működik. Meggyőződésem, hogy működik!"
Na ez viszont tényleg ide tartozik, bizonyítsd be!

"4) Mindenki hisz valamiben. A szkeptikus abban hisz, hogy nincs több annál, mint amit maga körül lát és amit a tudomány be tud neki bizonyítani."
Igen, így van, máris egy dolog, amiben egyetértünk :) . (Fog ez menni.) Szerinted valami baj van ezzel a nézettel és, ha igen, mi?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.02.06. 10:53-kor.
0 x



Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 11:10

Áááá...Így nem lehet tárgyalni.Nem is csábít,hogy vázoljam kb és egy részt mi -mondjuk most konkrétan én...-min nem megyünk el? :o A példa gondolatmenetét ha végigvittük volna,megtudhattad volna,hogy nem szabadidős hobbi lobbi a portál,hanem konkrétan van elképzelés akkor,ha valamire azt mondjuk: nem igazán állja meg a helyét tudományosan...
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 11:20

@Rétike (12061):

Bocs, közben főznöm kell a családnak... gondoltam rövidre zárom a témát :D
Nem értem a posztod első felét!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 11:28

@rafi (12063):

OFF
A főzés az jó... :)
/OFF Elnézést!

Na.Azt kellene tudnom,hogy a felhozott példa te szerinted megállja-e a helyét a "hasonlót a hasonlóval gyógyítani" elv esetén...
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 11:30

@Rétike (12065):

Igen, szerintem jó a gondolatmenet...
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 12:54

@rafi (12066):

Ok.Köszönöm a választ. :) Akkor továbblépnék.És újra mondanám:nagyon,végtelenül egyszerű példát hoztam,remélem sikerül kihozni belőle,hogy mi a baj alapvetően.

Én most azzal állok elő,hogy sem a hagymában,sem a tormában (sem a hasonlókban) nincs jelen az a konkrét vegyület,ami ténylegesen felel az irritációért.(Könnyű belátni,ha fogod az egész fej hagymát,adott esetben akár megpucolva is:nem történik semmi veled,noha érezhető a hagyma saját illata)
Tudsz valamit lépni erre az információra?(Most tényleg kérdezem.)
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 15:48

@Rétike (12072):

Értem amire ki akarsz lyukadni, de amit írsz annak nem sok köze van a homeopátiához.

Amikor azt kérdezted, hogy mivel a hagyma irritációt okoz (tehát pl orrfolyás) így "hasonlót a hasonlóval" elv alapján "nagy higításban" lehetne e alkalmazni nátha ellen.

Erre azt mondtam, hogy jó a gondolatmenet - bár gőzöm sincs róla, hogy készült e homeopátiás készítmény hagymából.

Most viszont azt kérdezed, hogy ha a hagymából kivonjuk az irritációért felelős vegyületet akkor a hagyma nem fog irritálni - jól értem? Ha igen, akkor ennek az kérdésnek nem sok köze van ahhoz a gondolatmenethez amit eddig végigvittél.

Ezzel kb azt is mondhatnánk, hogy ha mézes teát készítesz, de nem raksz bele mézet akkor nem fogod benne érezni a méz ízét. És persze ez igaz is, de semmi köze a homeopátiához.

Az eredeti gondolatmenetet végigvezetve ->
A hagyma irritáló levéből készítünk egy őstinktúrát, mely nyilvánvalóan rendkívül irritáló. Itt megjegyezzük, hogy ez a tinktúra nem csak anyagi tulajdonságokkal rendelkezik, hanem van egy nem-anyagi minősége is (itt jön a képbe, hogy a homeopátia nem anyagi gyógymód).
A potencírozás során az eredeti -esetünkben irritáló- anyagot folyamatosan leoldjuk, leválasztjuk a "nem-anyagi" minőségről és helyébe egy semleges anyagi hordozót (pl tejcukor) teszünk. Ez a tejcukor hordozni fogja a hagymának a nem-anyagi minőségét úgy, hogy anyagában viszont nem lesz irritáló.

Az embernek szintén vannak anyagi és nem-anyagi minőségei. Ahol a nem-anyagi minőségben probléma van, ott az anyag mennyiségi tulajdonságai kezdenek el dominálni és kialakulhat egy betegség (pl nátha, orrfolyás). Ekkor kell (az egyensúly érdekében) az odaillő nem-anyagi minőséget pótolni pl a fent leírt homeopátiás szerrel.

Most nem azt kérem Tőled (mástól se), hogy ezt hidd el, csak hogy értsd meg a folyamatot.
Ha a megértés megvan, akkor lehet előhozni a bizonyítékokat és kísérleteket arra vonatkozólag, hogy a fenti folyamat tényleg működik és a nem-anyagi tulajdonságok, folyamatok legalább annyira valóságosak, mint az anyagi megfelelőjük.

A fentiek okán kerüli az igazi homeopata a higítás kifejezést, ugyanis higításnál az anyagi tulajdonságok mellett a nem-anyagi tulajdonságok is eltűnnek, míg ez utóbbiak a potencírozásnál megmaradnak.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 17:16

@rafi (12087):
"Erre azt mondtam, hogy jó a gondolatmenet - bár gőzöm sincs róla, hogy készült e homeopátiás készítmény hagymából."
Én sem tudok róla,de kézenfekvő ötlet lenne egyébként...:) Ja és:én nem vagyok nagy szaki homeoban,alapelveket ismerek csupán.
Most viszont azt kérdezed, hogy ha a hagymából kivonjuk az irritációért felelős vegyületet akkor a hagyma nem fog irritálni - jól értem? Ha igen, akkor ennek az kérdésnek nem sok köze van ahhoz a gondolatmenethez amit eddig végigvittél.
Ennek a kérdésnek nem hogy nincs köze,de értelme sem nagyon.:)Nem,nem erre gondolok.Azt állítottam,hogy mindenféle kivonás nélkül,ha fogod az egész fej hagymát,nem irritál,mert az azért felelős konkrét vegyület nincsen meg benne.Így az egész fej hagymában irritáló lé sincsen.

A felvetett kérdést azért hagytam itt félbe,hogy kicsit lassítsam a gondolat-menetet,időt adva a feldolgozásra(é:hatásszünet).Most akkor leírom,hogy miről beszélünk a (pl) hagyma kapcsán.És egyenlőre maradjunk az anyagi minőségnél,kitérek a nem anyagira is,jó?Újra mondom:egyszerű a példa,szemléltetésül - remélem sikerül.

Szóval: létezik egy pár kénsavtartalmú aminosav-származék a hagymában,a legjelentősebb neve alliin.Ez egy eredetileg teljesen szagtalan vegyület.Amikor a sejtmembránok sérülnek, érintkezésbe kerül az alliináz enzimmel(ha jól tudom ő van sejten belül és vegyület kívül,de erre nem esküdnék meg).Egy biztos,ezek az (pl)aprítás során találkozhatnak csak.Kettejükből kapunk egy olyan szinten (pl.) baktericid vegyületet ->allicin:diallil tioszulfonát (és diallil diszulfid,illetve diallil tioszulfonát),amely még 100ezerszeres higításban is számos gram pozitív és negatív baktériumot képes elpusztítani azáltal,hogy szaporodásukat gátolja.Ami a problémát okozza ebben az esetben,hogy igen illékony vegyületek azok,amelyek az irritálásért felelnek(ugyebár...).Ezt ha te ráspricceled,ráadásul egy ekkora higitásban,akkor mire a víztől megszáradnak a kis cukrok,ez már...az a kevés,ami tulajdonképpen nincs is:már rég felejtős a bogyókon.Ez az anyagi minőség része.Ilyen szempontból ez egy piszok jó példa :mrgreen:,hiszen:itt még az a sok-nullás semmi sem tud megmaradni... :D

Nem anyagi minőség...egy részről egy nagyon nehezen értelmezhető dologról van szó.Kérdezek és mond meg,hogy jól gondolom-e: a nem anyagi minőség azt jelenti,hogy létezik információ(most akármilyen) anyagi hordozó nélkül?Egy nagy és megragadhatatlan valami,amit csak úgy átpakolunk allicinről vízre,az meg a cukorra?Igen,vagy nem?

Most megint megállnék itt és: várom válaszod.:)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.02.06. 17:22

@rafi (12087):

"A fentiek okán kerüli az igazi homeopata a higítás kifejezést, ugyanis higításnál az anyagi tulajdonságok mellett a nem-anyagi tulajdonságok is eltűnnek, míg ez utóbbiak a potencírozásnál megmaradnak."

A végkövetkeztetés nem lenne rossz, már csak az a kérdés, hogy miként mutatható ki ez a megmaradó nem-anyagi tulajdonság a potencírozott HP terméknél. Létezik olyan ember, műszer, fizikai elv, nem-anyagi-tulajdonság-detektor, ami egy potencírozott HP és egy placebo között különbséget tud tenni?
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 17:28

@vegyati (12099):

Létezik. Dobj privátban egy email címet és holnap elküldöm az ide vonatkozó kisérleteket. Nem tudom ide a fórumba berakni, mivel szerzői jogok védik a könyv tartalmát és nincs kedvem emiatt a kiadóval levelezgetni.

Egyébként erősen gondolkodom azon, hogy saját magam is reprodukáljak néhány HP szerre vonatkozó kísérletet. Ha nem hagy el a lelkesedéls meg is fogom tenni...
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2011.02.06. 17:35

@Rétike (12096):

"Erre azt mondtam, hogy jó a gondolatmenet - bár gőzöm sincs róla, hogy készült e homeopátiás készítmény hagymából."


Én sem tudok róla,de kézenfekvő ötlet lenne egyébként...:) Ja és:én nem vagyok nagy szaki homeoban,alapelveket ismerek csupán.
Az egyik kedvenc oldalamon találtam:
http://abchomeopathy.com/r.php/All-c
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 17:42

@Rétike (12096):
a nem anyagi minőség azt jelenti,hogy létezik információ(most akármilyen) anyagi hordozó nélkül?Egy nagy és megragadhatatlan valami,amit csak úgy átpakolunk allicinről vízre,az meg a cukorra?Igen,vagy nem?
Nem szeretem az információ kifejezést. Mondok egy vad példát (próbáld elképzelni) Vedd úgy, hogy ha van egy olyan ember, akinek nem fejlődtek ki úgy a fizikai érzékszervei mint nekünk, így nem képes érzékelni a fizikai világot úgy mint mi. Mondjuk csak két érzékszerve van, ez pedig a szaglás és a hallás. Neki próbáld bebizonyítani az anyag létezését, amikor ő csak szagokban és hangokban tud gondolkodni. Neked, aki képes vagy megtapasztalni az anyag létezését az érzékszerveiddel nem fog gondot okozni az anyag (pl a fizikai test) megtapasztalása, de a fent említett embernek nagyon is. Hogy magyaráznád el neki? Közvetetten mutatnál neki más és más szagú és hangú tárgyakat és elmagyaráznád, hogy ezenkívül az anyagnak van súlya, tapintása, színe, íze stb... de ő így csak közvetetten tud tudomást szerezni ezekről.

Mi is így állunk a fent vázolt nem-anyagi tulajdonságokkal. Közvetetten be lehet bizonyítani, hogy vannak, de közvetlenül megtapasztalni csak akkor tudnánk, ha olyan érzékszerveket fejlesztenénk ki, amelyek ezeket érzékelni képesek (szép mondat:) )

Visszatérve a kérdésedre:
Az "információ" önmagában való léte esetünkben nem érdekes kérdés.
A szubsztanciákhoz kapcsolódó nem-anyagi tulajdonságról (legyen az információ) beszélünk, melyek alatt "ki lehet cserélni a hordozóanyagot" - ha úgy tetszik.

A homeopátiás szereknek ez a lényegük. Bár a cserének finomnak és fokozatosnak kell lennie, mert különben "információvesztés" (csak a kedvedért írtam így) :D történik. (ezért kell távoltartani fémektől, stb - ezeket én is csak úgy hallottam)
0 x

rafi

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: rafi » 2011.02.06. 17:49

@rafi (12106):

De mégegyszer mondom, hogy az "információ" fogalma bár sok esetben "ül" a homeopátiás témára, mégsem pontos meghatározása a "nem-anyagi minőségnek". :D
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.06. 18:02

@rafi (12101):
Rafi!
"Nem tudom ide a fórumba berakni, mivel szerzői jogok védik a könyv tartalmát és nincs kedvem emiatt a kiadóval levelezgetni."
Csak beszélgetünk. Nekem elég, ha a saját véleményedet a saját szavaiddal kifejezed, ne fogd vissza magad, úgyis tartozol még egy kifejtéssel ;) .....(Tudod, éteri működés.)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2011.02.06. 18:13

@rafi (12106):
Mi is így állunk a fent vázolt nem-anyagi tulajdonságokkal. Közvetetten be lehet bizonyítani
Rajta, próbáld meg bizonyítani.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.02.06. 18:27

egészséges embernek beadva a gyógyanyagok különféle tüneteket produkálnak. Egy betegség tünetére az lesz a megfelelő szer, amely egészségesekben ehhez hasonló tünetet produkált.
Na ilyen volt már, hogy valaki tüneteket produkált?
És ha valaki nem produkál, akkor az definíció szerint beteg?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.06. 21:48

@ge3lan (12118):

Itt volt most néhány gyógyanyagoknak kitett ember a 1023 alatt, akik száma messze túlmutat a homeósok kísérleteinél alkalmazott tesztalanyok számán.
Tünetek:
semmi.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 23:51

@rafi (12106):


Mindegy,hogy szereted-e az információ szót. :) Én sem szeretem.(mondjuk én más miatt)Amúgy meg a terminológiával elég gondban vagyunk a homeopátia kapcsán és valaminek muszáj hordoznia az információt a kommunikációban is,ha érted a kis élcelődésem. ;) Egy szó,mint száz:nem lényeg.Most így hívjuk azt a valamit,ami igazából hat.Kérdés:helyhez kötött-e…Mondom mindjárt,mit értek ezalatt.

Értem a példádat,hajlandó vagyok eltekinteni az idegélettantól is,jelentem:elképzeltem.Mégsem tartom relevánsnak abban,amit ki akarok hozni,hogy megérts te is minket.Nem kell elfogadd,csak ha már te is tudod (hidd el mi értjük,mit mondasz)miért ágálunk,akkor az is eredmény.
Az "információ" önmagában való léte esetünkben nem érdekes kérdés.


De bizony,hogy az,mivel átadásra kerül.Átadásra csak önálló „dolog” kerülhet.Ráadásul a lényeg rajta van,hiszen:gyógyításról van szó!Jelen példánál maradva,konkrét névvel is felruházhatjuk:irritáció.
A szubsztanciákhoz kapcsolódó nem-anyagi tulajdonságról (legyen az információ) beszélünk, melyek alatt "ki lehet cserélni a hordozóanyagot" - ha úgy tetszik.
Na.Végre a lényegnél vagyunk. :) Nézzük végig,hogy a felhozott példában milyen adataink vannak eddig!Ugyanis nem véletlenül választottam a hagymát...
1.Az irritáció nevezetű nem-anyagi tulajdonság nincs jelen az egész fej hagymában.Leírtam miért
2.Amikor megjelenik az allicin nevű vegyület,vele együtt az irritáció nevű nem anyagi tulajdonság is.
3.Ha nincs allicin,nincs irritáció
4.Az irritáció erősen az allicinhez kötött jelenség.Ahhoz,ahogy az adott vegyületünk kinéz.

Kép

Ugye látszik a különbség az alliin és az allicin között.Ha egy adott molekulán bármit is megváltoztatunk,azzal a tulajdonságait piszkáljuk-hogy egyszerűen fejezzem ki magam.Azt állítani,hogy egy adott molekula tulajdonságait egy tőle teljesen eltérő felépítésű molekulára ráruházhatjuk(értsd: H2O) a tudomány állítása szerint abszurd.Mivel az ő tulajdonságai is az ő saját,rájellemző szerkezetéből erednek.Ha te azt állítod,hogy ez lehetséges,valójában azt mondod,amit írtam:
„a nem anyagi minőség azt jelenti,hogy létezik információ(most akármilyen) anyagi hordozó nélkül”
Vagyis: a tulajdonság nem helyhez kötött.Tegyük fel,hogy van ilyen!Kérdés:azonos-e az eddig leírttal?
Ehhez térjünk vissza az allicinhez.Mert egy biztos: az irritáció(legyen A variáns),mint láttuk az allicin megjelenéséhez kötött.Ott,ahol nincs allicin jelen,ott nincs A variáns sem.Ahol van,ott van.Belátható?Be.Leírtam miért.Ha nem érted,fogj a kezedbe egy hagymát.Nem fog irritálni semmi.Kezd el roncsolni a membránjait,egyből megérzed,hogy lett A variáns.Ezt nem belátni logikai hiba,ne engedd meg magadnak,azt javaslom.A-variánst nem tudod lekapcsolni az allicinről,mert belőle ered.Az ő maga.
Ha te olyan irritációról beszélsz,ami az allicintől függetlenül jelen van,legyen B-variáns,akkor:
1.B nem kötött allicin jelenlétéhez
2.B nem kötött a hagymához sem
Mert te sem vagy ahhoz a lóhoz kötve,amin ülsz.
3.Ha B variánst akarunk:
a) 1 és 2 alapján neki tök mindegy hol van,nincs köze az allicinhez,mint A variánsnak.
Nem is értem minek neki egyáltalán anyagi hordozót választania.De ezt csak úgy halványan megeresztettem itt...
b) honnan tudod,hogy pont a hagymában keresd?(nem lényeges válaszolni c,d és e pontok miatt)
c)ha nem kötött allicinhez,minek is vonnád ki a hagymából,hogy higítsd(bocs,megszoktam a szót,de értelek) és spricceld.
d)akkor most mit vonjunk ki a hagymából?
e)ha nem akarsz tökölni a kivonattal és azt mondod:hát valahol a hagymában van(bár:2-es pont!)és a hagymát higítod:Nos a hagymának van "ezer más" rájellemző tulajdonsága is.Honnan tudja a víz,hogy csak a bactericid hatású irritációt kell átadnia a vírusos náthára? :shock:

Érzed-e a sok kérdést és ellentmondást?Vagy:érted-e mi a problémánk?Én szerintem ezzel ezt a részt összefoglaltam,erre szándékoztam kilyukadni:Felteheted,hogy vannak "B-variánsok",de a létük maga ellentmondásos(lsd:kérdések) túl azon,hogy több bizonyíték van ellenük,mint amit lehetne emlegetni mellettük.(ez a placebot ismerve egyből nullára is zuhant).De ezt a részét majd más példán keresztül szeretném önmagával ellentmondásba hozni. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rétike 2011.02.07. 09:25-kor.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

homeopátia-ellenes kampány

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.02.06. 23:58

@vegyati (12103):

Ó,hát ez a nap ajándéka...Köszönöm. :)
0 x

Válasz küldése