sebgyógyítás

CAM, HKO, táplálékkiegészítők és egyéb csodaszerek
Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.12. 14:27

Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja?Nem veszélyes amit csináltam,nem fog mondjuk rákosodni?Gugli nálam is van,de nem tudom hogy mely információk "hitelesek".Mi annak idején fizikaórán tanultuk,hogy a napnak lehet ilyen hatása meg még azt is hogy lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?

Üdv agen
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2015.08.12. 14:50

Bakker, egészen eddig azt hittem, hogy akár Gézoo másodregje vagy, akár nem, azért többé-kevésbé komolyan gondolod, amiket ide leírsz. De ezen jót derültem, és el is oszlattad ezen tévképzetemet:
lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?
Hát ez nagyon jó :D

Kép
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.12. 15:28

Mojjo írta:Bakker, egészen eddig azt hittem, hogy akár Gézoo másodregje vagy, akár nem, azért többé-kevésbé komolyan gondolod, amiket ide leírsz. De ezen jót derültem, és el is oszlattad ezen tévképzetemet:
lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?
Hát ez nagyon jó :D

Kép
A poe törvény azért még működik :D de a sebgyógyításról tudsz mondani valamit??Mert az tapasztalati tény nálam. :roll:
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.12. 15:33

Különben is,én csak a kialvó tüzet akarom 'élesztegtni' ,akár lencsékkel is,hisz ha ügyesen csináljuk,akkor hamar megfő ha jól lencsézünk ;) a trollok imádják a lencsét
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.08.12. 15:52

agen_kolar11 írta:Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja...Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?
Üdv agen
Most igy elso blikkre ami eszembe jut/na
Niels Ryberg Finsen talan az 1900as evekben kapott Nobel dijat fenyterapiaert /?/ Dr Zane R. Kimenek is volt napfeny gyogyito ereju munkaja . Talan O volt az aki atteteles rakos megbetegedeseket is allitolag vissza tudott forditani napfennyel.Az hogy a Te serulesedet mi es hogy gyogyitotta meg azt nem tudom,
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.08.12. 18:35

agen_kolar11 írta:Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja?Nem veszélyes amit csináltam,nem fog mondjuk rákosodni?

Üdv agen
Kontrollkísérletként horzsold le ugyanúgy a másik térdedet is, és vigyázz, hogy ne érje napfény, majd hasonlítsd össze a gyógyulási ütemét a napoztatottal.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.12. 20:28

Szilágyi András írta:
agen_kolar11 írta:Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja?Nem veszélyes amit csináltam,nem fog mondjuk rákosodni?

Üdv agen
Kontrollkísérletként horzsold le ugyanúgy a másik térdedet is, és vigyázz, hogy ne érje napfény, majd hasonlítsd össze a gyógyulási ütemét a napoztatottal.
Ezek után gyanítom hogy nincs tudományos eredmény publikálva a kérdésben.Megcsinálom,nekem ok,de a topikot alapvetően azért hoztam létre mert míg korábban napokig hegedezett napfény nélkül minden alkalommal,most egyből ,sokkal gyorsabb ütemben gyógyult.Ami a legfőképp érdekelne (orvosok,biológusok véleménye) hogy ez nem rákkeltő-e vajon.Mert azok például akik falfahéren kimennek déli tűző napra,rendszeresen,azok sokkal nagyobb eséllyel kapnak bőrrákot egy rutinosabb napozónál,nyilván a bőr 'edzettsége' miatt.De ha lehorzsoljuk a felső hámréteget,alatta már nem biztos hogy 'edzett'...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.08.12. 21:35

agen_kolar11 írta:Ezek után gyanítom hogy nincs tudományos eredmény publikálva a kérdésben.Megcsinálom,nekem ok,de a topikot alapvetően azért hoztam létre mert míg korábban napokig hegedezett napfény nélkül minden alkalommal,most egyből ,sokkal gyorsabb ütemben gyógyult.Ami a legfőképp érdekelne (orvosok,biológusok véleménye) hogy ez nem rákkeltő-e vajon.Mert azok például akik falfahéren kimennek déli tűző napra,rendszeresen,azok sokkal nagyobb eséllyel kapnak bőrrákot egy rutinosabb napozónál,nyilván a bőr 'edzettsége' miatt.De ha lehorzsoljuk a felső hámréteget,alatta már nem biztos hogy 'edzett'...
Általában azt szokták tanácsolni, hogy a friss hegeket óvjuk a napfénytől, mert az új bőr sokkal érzékenyebb.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.08.15. 13:59

agen_kolar11 írta:Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja?Nem veszélyes amit csináltam,nem fog mondjuk rákosodni?Gugli nálam is van,de nem tudom hogy mely információk "hitelesek".Mi annak idején fizikaórán tanultuk,hogy a napnak lehet ilyen hatása meg még azt is hogy lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?

Üdv agen
Az UV sugárzás tudtommal csíraölő, fertőtlenítő hatású. Miért rákosodna el a hámhiány miatt a bőröd? Egy szájon szétnyílt herpeszes seb sem rákosodik ,pedig azt nem kenegetjük fényvédővel. Amúgy azt én nem értem miért a pigmenteknek van a napvédelem tulajdonítva , mivel pont a száj bőrének sejtjeiben nincs pigment az egyik napnak legkitettebb részen, mégsem ég le gyakran vagy nem rákosodik napfény hatására.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.16. 01:12

piciloo írta:
agen_kolar11 írta:Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja?Nem veszélyes amit csináltam,nem fog mondjuk rákosodni?Gugli nálam is van,de nem tudom hogy mely információk "hitelesek".Mi annak idején fizikaórán tanultuk,hogy a napnak lehet ilyen hatása meg még azt is hogy lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?

Üdv agen
Az UV sugárzás tudtommal csíraölő, fertőtlenítő hatású. Miért rákosodna el a hámhiány miatt a bőröd? Egy szájon szétnyílt herpeszes seb sem rákosodik ,pedig azt nem kenegetjük fényvédővel. Amúgy azt én nem értem miért a pigmenteknek van a napvédelem tulajdonítva , mivel pont a száj bőrének sejtjeiben nincs pigment az egyik napnak legkitettebb részen, mégsem ég le gyakran vagy nem rákosodik napfény hatására.
Teljes mértékben egyetértek veled.Ugyan mi baja lehetne a napfénytől?AZ emberi szervezet évmilliók óta a napfény hatásának van kitéve,és ha lenne valami káros hatása amit még nem ismerünk akkor már biztosan tudnánk erről.A tanár úrnak,Gézoonak teljesen igaza volt abban,hogy a napfénynek is vannak olyan hatásai,ami nem közismert,mégis jótékony. a 2 térdemen összesen 3 sebet ejtettem.Az egyiket lefedtem napozáskor,a másikat nem,a harmadikat egy házi nagyítóval próbáltam "gyorsítani" de nem bírtam 2 percnél tovább,pedig meg se közelítette a nap felszínének 6000 C^0-os hőmérsékletét...a simán napoztatott sebem már szinte teljesen begyógyult,a másik még csak varasodik.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2015.08.20. 23:13

agen_kolar11 írta:
piciloo írta:
agen_kolar11 írta:Sziasztok!

Nemrég estem bringával egy hatalmasat,a térdem lehorzsolódott szépen.Aznap déltől kimentem napozni,és egész napi megszakítás nélküli has-süttetés (térd-süttetés) után meglepve tapasztaltam hogy a gennyes sebem behegedt (beszáradt) és azóta se fáj,nem gennyes.Korábban már volt ugyanilyen élményem.Ti mit gondoltok,ennek van alapja?Nem veszélyes amit csináltam,nem fog mondjuk rákosodni?Gugli nálam is van,de nem tudom hogy mely információk "hitelesek".Mi annak idején fizikaórán tanultuk,hogy a napnak lehet ilyen hatása meg még azt is hogy lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?

Üdv agen
Az UV sugárzás tudtommal csíraölő, fertőtlenítő hatású. Miért rákosodna el a hámhiány miatt a bőröd? Egy szájon szétnyílt herpeszes seb sem rákosodik ,pedig azt nem kenegetjük fényvédővel. Amúgy azt én nem értem miért a pigmenteknek van a napvédelem tulajdonítva , mivel pont a száj bőrének sejtjeiben nincs pigment az egyik napnak legkitettebb részen, mégsem ég le gyakran vagy nem rákosodik napfény hatására.
Teljes mértékben egyetértek veled.Ugyan mi baja lehetne a napfénytől?AZ emberi szervezet évmilliók óta a napfény hatásának van kitéve,és ha lenne valami káros hatása amit még nem ismerünk akkor már biztosan tudnánk erről.A tanár úrnak,Gézoonak teljesen igaza volt abban,hogy a napfénynek is vannak olyan hatásai,ami nem közismert,mégis jótékony. a 2 térdemen összesen 3 sebet ejtettem.Az egyiket lefedtem napozáskor,a másikat nem,a harmadikat egy házi nagyítóval próbáltam "gyorsítani" de nem bírtam 2 percnél tovább,pedig meg se közelítette a nap felszínének 6000 C^0-os hőmérsékletét...a simán napoztatott sebem már szinte teljesen begyógyult,a másik még csak varasodik.
És mi lett a nagyítóssal?
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.22. 00:03

agen_kolar11 írta:
Mojjo írta:Bakker, egészen eddig azt hittem, hogy akár Gézoo másodregje vagy, akár nem, azért többé-kevésbé komolyan gondolod, amiket ide leírsz. De ezen jót derültem, és el is oszlattad ezen tévképzetemet:
lencséket megfelelően elhelyzve úgy tudjuk fókuszálni a napsugarakat,hogy a nap felszínénél melegebb hőmérsékletet kapjunk.Esetleg így már nem érdemes gyógyítani,mert elhamvad a lábunk?
Hát ez nagyon jó :D

Kép
A poe törvény azért még működik :D de a sebgyógyításról tudsz mondani valamit??Mert az tapasztalati tény nálam. :roll:
gézoo nemrég elmagyarázta hogy hogyan lehet elérni a leírtakat.

Egy parabola legyen A=1000 m2 felületű, melyre Pössz=1000*1200= 1,2 MW napsugárzás érkezik.
Ezt koncentráljuk A2=0,01 m2 felületre, akkor P=1,2*100=120 MW/m2 sugárzási teljesítmény sűrűséget kapunk, ami
egy 6783 K-es test felszínén mérhető. Vagyis itt a Föld felszínén jóval melegebb, mint a Nap felszíne.

Ezek után miért gondolod hogy csupán trollkodom?
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.22. 00:04

piciloo írta:És mi lett a nagyítóssal?

A nagyítóssal?ugyanolyan ütemben gyógyul,mint a másik,ami nem napozott,mert azt sem érte napfény utána. :D attól még hogy 2 percig nagyító alatt volt,még nem történt csoda..).Különben sem akarok telhetetlen lenni,elvetni a sulykot,hisz annak idején megtanultam,hogy "aki MEF-et vet,idont arat " :D és ha nagyítóval akarnám siettetni a gyógyulást,annak gyaníthatóan szörnyű következményei lennének,fél óra után (komolyabb) égési sérülésem lenne.Egyébként pedig hála Gézoonak ,hogy annak idején fizikaórán ezt a tanácsot adta nekünk, használjuk gyógyászatban a napfényt.Sokan lehúzzák őt ezen a fórumon,de gondoljunk bele:sok fizikatanár megtanítja az atomfizikát (amit el is felejtenek hamarosan azok akik nem fizikus-mérnöki irányba mennek) ,de a fizika gyakorlati alkalmazásairól semmit nem beszél, így egy "hagyományos" fizikatanárnak nem sok hasznát veszik a későbbi életük során,míg én... ;)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.08.22. 08:33

agen_kolar11 írta:gézoo nemrég elmagyarázta hogy hogyan lehet elérni a leírtakat.

Egy parabola legyen A=1000 m2 felületű, melyre Pössz=1000*1200= 1,2 MW napsugárzás érkezik.
Ezt koncentráljuk A2=0,01 m2 felületre, akkor P=1,2*100=120 MW/m2 sugárzási teljesítmény sűrűséget kapunk, ami
egy 6783 K-es test felszínén mérhető. Vagyis itt a Föld felszínén jóval melegebb, mint a Nap felszíne.

Ezek után miért gondolod hogy csupán trollkodom?
Mondjuk azért teszi, mert te meg kritika nélkül visszaböfögöd gézuka hibás agymenését.
Tudod, van olyan hogy "optika", meg vannak neki szabályai. És mivel a Nap nem végtelen távolságban van tőlünk, ezért bármilyen extraszuper, csodálatos parabolatükröd is van, létezik egy minimális méret, amire a napkorong képét képes vagy leképezni vele. Ha viszont ennél kisebb méretet adsz meg a "számolásodban", akkor természetes, hogy a napfelszínnél nagyobb hőmérséklethez jutsz. Természetesen hibás.
A másik troll, Gézuka sem volt képes ezt magától észrevenni...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.08.22. 11:13

Rigel írta:Mondjuk azért teszi, mert te meg kritika nélkül visszaböfögöd gézuka hibás agymenését.
Tudod, van olyan hogy "optika", meg vannak neki szabályai. És mivel a Nap nem végtelen távolságban van tőlünk, ezért bármilyen extraszuper, csodálatos parabolatükröd is van, létezik egy minimális méret, amire a napkorong képét képes vagy leképezni vele. Ha viszont ennél kisebb méretet adsz meg a "számolásodban", akkor természetes, hogy a napfelszínnél nagyobb hőmérséklethez jutsz. Természetesen hibás.
A másik troll, Gézuka sem volt képes ezt magától észrevenni...
Hagyd, direkt csinálja. Nagyon jól tudja, hogy baromság.
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.22. 14:34

Szilágyi András írta:
Rigel írta:Mondjuk azért teszi, mert te meg kritika nélkül visszaböfögöd gézuka hibás agymenését.
Tudod, van olyan hogy "optika", meg vannak neki szabályai. És mivel a Nap nem végtelen távolságban van tőlünk, ezért bármilyen extraszuper, csodálatos parabolatükröd is van, létezik egy minimális méret, amire a napkorong képét képes vagy leképezni vele. Ha viszont ennél kisebb méretet adsz meg a "számolásodban", akkor természetes, hogy a napfelszínnél nagyobb hőmérséklethez jutsz. Természetesen hibás.
A másik troll, Gézuka sem volt képes ezt magától észrevenni...
Hagyd, direkt csinálja. Nagyon jól tudja, hogy baromság.
+!/(=%(%%!"2/)?+_%-"

DE MOST MIÉRT??????? :evil:
0 x

Avatar
agen_kolar11
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.04.21. 21:41

Re: sebgyógyítás

Hozzászólás Szerző: agen_kolar11 » 2015.08.22. 14:44

Na jó.Erről az egyről épp tudtam hogy hülyeség,még csak nem is Gézoo "segített".Elég volt visszakeresni az enegia topikban és megtaláltam pont ezt a példát.

De ettől függetlenül ki fogjuk dolgozni a helikális pályájú spinfotonok matematikai leírását.Gézoo habár sok baromságot összehord,azért "jó ötleteket" képes adni,ezt dolgoztuk ki pár matematikussal.Ezért van az,hogy én "neki szurkolok",nem csak mint tanítványa...

amúgy akár annak tűnik,akár nem,a nagyítózás nem pusztán trollkodás volt,komolyan felötlött bennem hogy nagyítóval lehetne "siettetni" a gyógyulást,csak a fájdalom betett.
0 x

Válasz küldése